Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24) Drenadar válasza rainmen (#22) üzenetére


Drenadar
veterán

Csakhogy!

akik ezzel foglalkoznak, hogy bankkártyát/hitelkártyát nyúlnak le, általában vásárlás elött kipróbálják.
Vagyis : minimális összeggel(kb 100ft) próbálkoznak, hiszen ha nem működik, akkor ciki aztmondani a pénztárosnak, hogy akkor nem kell a plazmatv.
SMS szolgáltatás hasznos!

Pin kódot ne tároljuk a kártyánál. Tudom, vannak kártyák (az enyém se) kér pin kódot vásárlásnál.

Interneten fizetésnél meg legyünk észnél. Kihez regisztrálunk, mit regisztrálunk.
(PPO-hoz se regisztráltam, mert gyanus volt az egész. Minek kellene egy bankkártya adatait regisztrálni bárkihez? És lám igazam volt)
Nekem még soha nem volt ebből bajom, pedig jópár éve fizetek interneten.
Eleinte kértem magamnak egy alszámlát dombornyomott MC-al, de macerás volt. átutalni a pénzt, azt onnan utalni/vásárolni. Ha ésszel van az ember, és nem hagyja el a pénztárcáját, semmi baj nem lehet belőle.

Apropó, elhagyott dombornyomott kártya!
Az ellenörzőkódot érdemes eltüntetni róla. így vagy úgy, amúgy.
Tessék megjegyezni a kódot és olvashatatlanná tenni.
Ha elhagyod, akkor neten nem tudnak vele mit kezdeni. Nem is értem miért írják a kártyára.

Jah és könyörgöm, tudjunk már különbséget tenni a Debitcard és a Creditcard között.
Elöbbi folyószámlához tartozó banki fizetőeszköz, utóbbi hitelszámlához tartozó fizetőeszköz. Debithez is járhat hitelkeret, és az is lehet dombornyomott kártya, vagy sima.
Meggyőződésem szerint technikailag lényegtelen, hogy melyikkel fizetsz interneten. Banki fizetőeszköz és kész. Nem kell egyből le hitelkártyázni, csak mert lehet neten fizetni.

összefoglalva:
Nem kell a feszültségkeltés a netes fizetéshez, csak ésszel kell lenni, ha meg nagyon parázik valaki, akkor ott a paypal.

(#18) DerDer:
Nincs olyan, hogy magyar bankkártya.
Visa, Mastercard, és American Express van, ezek a fő kártyakibocsájtók. Ha dombornyomott a kártya, akkor valószínűleg elfogadják ezeket, tökmindegy, hogy hol van helyileg a hozzátartozó kártya. Kivéve : előfordúlhat, hogy kedves hőn szeretett bankunk letíltatta a netes fizetést. Olyankor oda kell menni és rájuk borítani az asztalt.

sry a helyesírási hibákért.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.