Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Male


Male
nagyúr

A fogyasztás igencsak szép... kár, hogy nem jár hozzá a táp :(

(Vagy árulják azzal együtt is? Úgy mennyi?)

(#2) toldy


toldy
őstag

Nagyon jó kis lapnak tűnik. Korábban én is szemeztem vele aztán felment az ára és eltünt a boltok polcairól.
Egyébként sír egy T-s prociért, valamint kiegészíteném annyival hogy ez egész pontosan Thin-itx szabványú alaplap. ( lcd-pckbe).

Az élet nem habostorta.

(#3) dfdfdf válasza Male (#1) üzenetére


dfdfdf
őstag

táp nem jár hozzá ez így nagy kapufa szerintem...
Azt hiszem a Sapphire pure platinum h61es lapom korrektebb...

(#4) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Szinte bármelyik 19V-os noti tápot lehet használni szerintem, csak egy megfelelő csatlakozót kell rá rakni.

Egy miniitx fusion fogyasztására is kíváncsi lennék egy paneltáppal. :K

(#5) Armagedown


Armagedown
őstag

30 kiló szerintem sok egy olyan lapért , amibe hiába rakok erős procit , nem fogja a 23.976 fpses videókat lejátszani.
Ráadásul ennyiért van integrált procis lap Brazossal , ami igaz lassabb , de a videolejátszással nem lesz probléma

Itt van például ez a lap.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#6) D.Orion


D.Orion
veterán

Ránéztem a hátlapi csatlakozókra és kb. elfogott a röhögés... Intel mit is vártam volna tőletek... Irodába előbb sorolnám be, mint HTPC-nek.

[ Szerkesztve ]

(#7) smkb válasza Armagedown (#5) üzenetére


smkb
őstag

" amibe hiába rakok erős procit , nem fogja a 23.976 fpses videókat lejátszani."

Továbbra is komoly fogalomzavar van ezzel kapcsolatban. Minden gond nélkül lejátsza. Az össz. probléma az, hogy az igp nem képes 23,976 fps képernyőfrissítésre, akkor sem ha a TV-t ilyen üzemmódba állítja a juzer (helyette 24.000). A legtöbben meg biza 60/75hz-en használják tvre kötve is a gépet (ráadásul a tv-k egy jórésze nem is képes 23.976-os üzemmódra), onnantól kezdve meg mindegy, notin, asztali monitoron is...

(#8) osztraksajt válasza D.Orion (#6) üzenetére


osztraksajt
őstag

És milyen csatit szeretnél még rá pontosan?

USB3, HDMI, LAN, esata, optikai kimenet magvan. Nekem nem hiányzik igazán semmi.

Esetleg egy koax spidf, de amin van koax azon rendszerint van optikai bemenet is.

(#9) Baltásgyilko


Baltásgyilko
csendes tag

Lehet hülye kérdés, de esetleg 5.1 nem jönne jól rajta?

(#10) osztraksajt válasza Baltásgyilko (#9) üzenetére


osztraksajt
őstag

Esetleg, de ha már analóg akkor 7.1

Meg ilyen alapon akkor dsub, svideo, komposit, scart, soros, párhuzamos, ps2 port is kéne rá, mert mi van ha....

Szerintem elég jó kompromisszummal van összeválogatva. Akinek nincs erősítője annak rendszerint 2.0 elég, akinek meg van annak bőven jó az optika. Esetleg így egy aktív hangfallal lehetne párosítani, ha lenne rajta analóg multicsatornás kimenet, de az sem a nappalira jellemző ahová ezt a lapot szánják.

(#11) Ringman válasza toldy (#2) üzenetére


Ringman
nagyúr

thin-itx kompatibilis a pci-e bővítőkártyával?
a 2 msata/mini-pci-e slot viszont tetszik

egyébként ez tényleg all-in-one gépekbe való lap. lvds miatt is.

nekem H61 sapphire lapom van (annak az alján van mini-pci-e), azt 10k-val olcsóbban vettem, azért már tudnék paneltápot/pico-psu-t venni. bár inkább egy i7-2600s kellene csak az kicsit drága nekem

(#12) [edy] válasza osztraksajt (#10) üzenetére


[edy]
tag

Scart? Rengeteg alaplapon van Scart. Egyébként sok csatornás audiónak ott az optikai , képnek meg ott a hdmi , nem tudom mi kéne még. Én csak azért nem venném meg mert Intel. Egyébként jó. Semmi értelme mikor olvasom , hogy huhuu 14 USB meg 12SATA. Könyörgöm SSD meg max egy winyó , netán ha még valaki használ belső dvd-t akkor 3 sata. Pont annyi csati van rajta amennyi kell.

Edy

(#13) Male válasza osztraksajt (#4) üzenetére


Male
nagyúr

Azért csak jobb lenne egy gyári.... mint figyelni, hogy a csati megfelelő legyen (alak, pilaritás), feszültség is oké legyen, teljesítményre is elég legyen... szóval ez így problémás.

(#14) #16939776


#16939776
törölt tag

Na végre, ilyen felszereltségű lapra vártam jó ideje.

4X-es port ÉS két mini pci-ex port.
1 sata meg egy egy hdmi kell, meg usb3 a többit kukázom a biosban.
A processzor foglalat is jó helyen lesz...

Januárban veszem is meg felé:DDD

[ Szerkesztve ]

(#15) .mf


.mf
veterán

Alapjában véve nagyon tetszik a lap, de:
- asztali proci mellé minek ThinITX-et erőltetni, lenne normál méretű a hátlap, s egyből több csatlakozó férne el
- biosában igazán lehetne undervoltra opció
- elfogadnék több SATA portot (jelenlegi miniITX gépemben mind a 4 port használatban van, 1 odd, 1 rendszerlemez, és 2 nagy lemez ál-raid1-ben)
- pcie x4 lehetne nyitott végű
- mobil procival jobban tetszene, olyan nem-IPC lapot úgyis rég láttam már
- s persze lehetne olcsóbb is

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#16) .mf válasza [edy] (#12) üzenetére


.mf
veterán

"Scart? Rengeteg alaplapon van Scart."

Mutass egyet, ami számítógépes alaplap, kérlek :U
A csatlakozók pedig, mint előző postomban is írtam, kinek mire van igénye; de inkább jobb, ha van, de nem kell, mintha kellene, de nincs.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#17) madgie válasza smkb (#7) üzenetére


madgie
titán

HTPC-ről van szó, ott alapelvárás a 23.976, és ez a cucc nem tudja. 2:3 pulldown-nal megoldható a 60 Hz (59.94, ennyin mennek a monitorok), vagy a ReClock nevű progival kerek 24 Hz-re "gyorsít", ami már megy a Sandy Bridge-nek. Egyik megoldás sem felel meg a Home Theater PC kívánalmainak.

Amúgy szép ez a fogyasztás, de ha megnézzük, egy külső médialejátszóhoz képest minimum másfélszer többet kajál be a konnektorból.

(#18) S-Attila


S-Attila
aktív tag

"...utóbbi egy optikai SPIDF (mini-TOSLINK) kimenet is egyben."

Szerintem apróbb elírás, nem S/PDIF akart lenni?

(#19) pakriksz


pakriksz
őstag

htpc-hez ez sokat fogyaszt, szélsőségesen kiegyensúlyozatlan gpu és cpu képességek. Brazos jobb ilyen feladatra.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#20) HookR válasza .mf (#15) üzenetére


HookR
addikt

"asztali proci mellé minek ThinITX-et erőltetni"

Gondolom része a szokásos, Intel féle stratégiának. Ha már nem tud versenyképes alternatívát felmutatni a Hybrid CrossFireX-szel szemben, akkor ott tesz keresztbe, ahol tud. A Thin-ITX szabvány szekerét tolja, ami nem kedvez az AMD hibrid megoldásának.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#21) aram01


aram01
nagyúr

intel ellenes vagyok(lapban) de ez kifejezetten tetszik

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#22) Vladi


Vladi
nagyúr

A táp mellékelése kifejezetten jó ötlet! Bár aki kész házba keres lapot nem biztos, hogy repes.
A kicsi ram is dicséretes, de a hd cuccot mi fogja végül is dekódolni?? :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#23) [edy] válasza .mf (#16) üzenetére


[edy]
tag

Ezek szerint nem volt elég szarkasztikus a megfogalmazásom :)

Edy

(#24) [edy] válasza Vladi (#22) üzenetére


[edy]
tag

A táp mellékelése kifejezetten jó ötlet! Bár aki kész házba keres lapot nem biztos, hogy repes.

Nincs táp mellékelve hozzá.

A kicsi ram is dicséretes, de a hd cuccot mi fogja végül is dekódolni??

Proci

Edy

(#25) szab.tam


szab.tam
nagyúr

"A hátlap másik vége mögötti részen a Realtek ALC892 audiovezérlő környékén helyezték el a többcsatornás analóg, valamint az SPDIF hangkivezetések csatlakozósorait. "

ha jól értem: a nyákon ott van minden a belső csatlakozókon, de ebből ki bírtak vinni 2 db. sztereó jack-et? (mic, + front?). ez mind egy htpc lapon? már megint a hdmi-re van korlátozva minden, vagy marad a bütykölés...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#26) KTTech válasza Baltásgyilko (#9) üzenetére


KTTech
veterán

Amilyen minőségű a codec rajta, még a 2.0 is erős túlzás...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#27) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Engem nem győzött meg,a 30+táp árából jobbat hoznék ki,kevesebb kompromisszummal... :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Wasabi...

(#28) Chaser


Chaser
titán

30-ért táppal még talán, táp nélkül :(

szerk: Nemrég egy asrock h61m-hvs lapot vettem, mATX de alig nagyobb az ITX.eknél. Azon gondolkodám, hogy építenék neki egy kis egyedi házat. Belülre menne pnael táp, kívülre meg AC-DC adapter, de lehet az is házon belül lenne. 20V/4.5A-es van itthon, ha csinálok egy stabilizált fesz.osztót a paneltápnak hozzá 12V-ra az úgy jó lenne?

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29) GeoPhoto válasza Chaser (#28) üzenetére


GeoPhoto
tag

Lehet olyan paneltápokat is kapni aminek nagyobb bemeneti feszültségtartománya van, nem csak 12V-ot fogad, mondjuk csak az ebay-en nézegettem.

Viszont ha hosszú távra gondolkodik az ember akkor talán érdemes egy PicoPSU-t venni, meg egy hozzá való 12V-os tápot, mert akkor nem kell kétszer feszültséget váltani.

Nekem ebből az Asrockból van az miniITX verzió és nagyon meg vagyok vele elégedve, kicsit több a kimenete mint ennek az intelnek, igaz ebbe sima ramok mennek, meg összesen egy PCi-E slot van rajta (amibe úgysem tudok semmit rakni, mert annyira pici a ház). Dekódol ez eddig minden videót (Celeron G530) és alapjáraton 21W-ot fogyaszt Samsung green vinyóval, tehát nem sokkal több, mint ez a spéci intel megoldás (lehet, hogy SSD-vel, meg kis rammal ugyanannyi lenne). PicoPSU van 72W-os táppal, ez az egész kijött szerintem 30e-ből (mármint lap + táp)

Ahogy mások is írták, ha nincsen 24p-s tévéd akkor ezzel is lehet mindent nézni. A dedikált médialejátszókhoz meg kár hasonlítani egy számítógépet, azon nem fogsz tévézésen kívűl semmi értelmes dolgot csinálni (legalábbis elfogadható sebességgel biztosan nem)

(#30) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Ennek a lapnak mi köze egy HTPChez? Mitől lenne ajánlott ez annak? Mert pici? :D

[ Szerkesztve ]

(#31) mugencivic


mugencivic
tag

Na de hol van ez jelenleg raktáron? (kisker)

(#32) Ringman válasza GeoPhoto (#29) üzenetére


Ringman
nagyúr

pico-psu-ból is van változó fesz. tartománnyal boldoguló változat PicoPSU-120WI 12-25V DC-DC

itt egy teszt, ebben pont nem a sima 12V-os darabok szerepelnek a legjobban, hanem a fenti 12-25V tartományú.

a 72W-os tápod 12V-os ágon hány A-t tud?

(#33) .mf válasza Ringman (#32) üzenetére


.mf
veterán

Kösz a tesztet, még nem láttam, pedig szoktam JonnyGuru oldalára ellátogatni. Sokkal magasabbnak feltételeztem a hatékonyságukat, ez egy kijózanító pofon volt. A picoPSU-k nem csak drágák (ami önmagában egy vicc, tekintve, hogy milyen kevés alkatrészből állnak egy táphoz képest; vagy hogy külön legolcsóbban 7k, házzal 9k...), de azokkal a tápokkal nem is kifejezetten hatékonyak, még a 80+-t és csak épp vagy épp nem teljesítik.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#34) Chaser válasza GeoPhoto (#29) üzenetére


Chaser
titán

Én nem vagyok FPS bu*i:) G530-am van, nálam is vitt mindent, legnagyobb bitrátás 1080p mkv-kat is, de sw-esen is elég az ereje. Nem pont HTPC kell nekem a klasszikus formájában. HDMI van a lapon meg analóg 5.1 az nekem elég is. Nálam a fogyi net alatt 30W körül van 3.5" 7k2 hdd-vel, 2.5" 5k4 hdd-vel 25W egy FSP 300-APN mellett. Van frankó lenovo töltőm, azért csinálnám az átalakítást. Van belőle még egy spéci ultra slim is, na azzal lenne az igazi. Úgyis mindenki drágállja a bolti ár/2 árat amennyiért el akartam adni:D Egy mindenes kicsi pc a cél. Játékot kilőve, mert ahhoz kéne 100W körüli töltő, de ha feszt leveszem valszeg már a csökkentett fesz-szel kell szorozni a 4.5A-t esetemben és az külső vga-nak már kevés.

szerk: Ringman: Valami ilyen jó lenne nekem is. Azt nem vágom ha a piconak csak 12V kell akkor 12x4.5 W-ot tudok használni vagy az eredeti 20x4.5-et.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35) osztraksajt válasza Chaser (#34) üzenetére


osztraksajt
őstag

Üvegnyak effekt, csak a a 12x4,5 lesz meg.

Nekem pont van egy G530+msi itx lappal + 2,5 5400 hdd simán ment egy 60W-os picopsuről, akárhogy terheltem elég volt neki, még csak ciripelni sem kezdett. (nem úgy mint az alaplap sata műveleteknél amit állítólag javítottak, de úgy ciripel hogy az őrületbe kerget, másiki házba kellett tennem külön hangszigeteléssel + hűtéssel hogy elviselhető legyen, persze ez nem garanciális probléma.)

(#36) M@trixfan válasza madgie (#17) üzenetére


M@trixfan
addikt

Emiatt esik ki nálam is. HDMI verziót már meg sem nézem. Az XBMC miatt építenék HTPC-t. BD ISO lejátszást is emlegetnek az új eden beta-ban. Mondjuk fogalmam sincs milyen módon kezeli az ISO-kat, milyen a menük támogatása, kell-e valami plugin-es mókolás... :F

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#37) madgie válasza GeoPhoto (#29) üzenetére


madgie
titán

Szóval az a fontos egy HTPC-nél, hogy videót konvertáljon, Photoshop-oljon, vagy százoldalas szakdogát írhassak vele, ellenben nem kell, hogy tudja a 24p-t, mert úgyis olyan tévé kell hozzá? Melyik mostanság kiadott tévé nem tudja a 24p-t? Valahogy nekem olyan faramuci ez a nemkő' 24p, mintha egy autónál nem lenne szempont, hogy beinduljon, ellenben fontos a színe, a beépített hangrendszer led-jeinek színe, az üléshuzat anyaga, vagy ilyesmi.

Hómszíterpíszi, a Home Theater meg lassan fél évtizede 24p-s (23.976) beviteli képanyagot jelent.

És mindezt úgy írom, hogy pont SB alapú gépem van, ráadásul HTPC házban, de eszem ágában sincs ezen filmezni. Persze lehet, de akkor már egy Brazos sokkal jobb vétel, fécbúkkolni azon is lehet (sőt).

(#38) szabi__memo válasza madgie (#37) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Teljesen egyértelmű hogy ez az alaplap nem HTPCnek való.

(#39) Henkei válasza szabi__memo (#38) üzenetére


Henkei
tag

ne beszelj mar hulyesegeket. ez egy tokeletes htpc lap! a 24p meg tul van lihegve. nem lehet eszrevenni a hianyat. ezen is csak a kukacoskodok ugrabugralnak.

Hogy lehet hogy amikor emberen hajtják végre abortusznak nevezik amikor csirkén akkor rántottának??

(#40) Ringman válasza Henkei (#39) üzenetére


Ringman
nagyúr

:N

ez az alaplap all-in-one gépekhez van, illetve olyan a hátlapi kialakítása, hogy 1U magasságba beleférjen (más procihűtővel persze, pl ilyennel)

egybegépnél meg a pci-express slot-ba hajlékony risert és ennek segítségével vga-t tenni.

(#41) Chaser válasza osztraksajt (#35) üzenetére


Chaser
titán

Az is elég, csak akkor külső vga-val nem kell számolni. Távlati tervekben úgyis ssd-n lesz a rendszer, háttértárnak meg megy majd a 2.5-es vissza a rackjébe.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#42) szabi__memo válasza Henkei (#39) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Az hogy te nem veszed eszre attol meg eszre lehet

(#43) madgie válasza Henkei (#39) üzenetére


madgie
titán

Azt se veszed észre, ha levágják az egyik füled? Attól még hallasz, nem?

(#44) KTTech válasza Henkei (#39) üzenetére


KTTech
veterán

Hát, ez elég nagy butaság így leírva... a 24p hiánya a legnagyobb hiba, amit csak egy HTPC lapnál el lehet követni... és bizony nagyon komolyan látható a hiánya.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#45) Chaser válasza KTTech (#44) üzenetére


Chaser
titán

Akkor mért is ajánlja htpc lapnak egy ph-s házigazda :F ;] ráadásul "ajánlott" plecsnivel. Az ára miatt részemről "ha más nincs megteszi végszükségre" plecsnit raknék rá.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#46) banhammer


banhammer
veterán

Tetszetős alaplap csak kár, hogy ilyen drága.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#47) szab.tam válasza Chaser (#45) üzenetére


szab.tam
nagyúr

hát, igen...

pont az ilyen esetekre találták ki a "tetszett" kategóriát. ha valami objektív megítésés szerint nem egy ajánlható valami, attól még a tetsztelő szubjektumának bejöhet. vagy az olyanokra, ami piszok drága, de jó cucc.
ez a lap még tetszhet valakinek, de sem nem olcsó, sem nem jó.
és akkor kinek ajánlott? aki szeret ugráló képpel mozizni, a hangot hdmi-n viszi ki, vagy barkácsol. esetleg htpc lapot vesz letötésre...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#48) madgie válasza Chaser (#45) üzenetére


madgie
titán

Így is mindig megkapja Oli, hogy "AMD bérenc", ha erre (intel) nem ad plecsnit, akkor tuti kivájják a szemét a trollok :D

(#49) Chaser válasza madgie (#48) üzenetére


Chaser
titán

Értem én hogy gőzgép. Csak mondjuk nektek is meg kéne érteni ha beesik ide egy laikus és azt látja hogy a cikkíró szerint "ajánlott" htpc lap, másik HG meg topikban benyögi hogy pont arra nem való az kicsit hülyén néz ki. De felőlem nyugodtan.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50) Oliverda válasza KTTech (#44) üzenetére


Oliverda
félisten

Én nem tartom hatalmas érvágásnak ezt. Elhiszem, hogy százból öt ember észreveszi, mint ahogy van olyan ismerősöm is akit kiráz a hideg a "pocsék" hangzástól, ha nem 50000 forintos prémium kábelekkel vannak rákötve a hangfalai az erősítőjére. Igen, ő sem érti meg, hogy hogyan nem lehet észrevenni a különbséget egy mezei kábelhez képest.

Akinek mindennél fontosabb a 24p, annak még akad jó néhány más alternatíva a Sandy Bridge-en kívül.

Én pl. az összes filmet a fixen 60 Hz-es frissítésre beállított monitoron nézem, és bármilyen anyagot nézek, nekem semmi sem látszik a frissítéstől eltérő arányú fps-ből.

madgie: Mutass ennél jobb felszereltségű alaplapot hasonló árban és ne csak trollkodj.:D

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.