Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ZooLee


ZooLee
őstag

Kérdés az üzemidő. Ha a kijelző (nem)fogyasztása miatt elmegy egy hétig a készülék, akkor nyerő lehet. Egyéb esetben elég necces, mert olvasónak elég kicsi a képernyője...

(#2) nbg válasza ZooLee (#1) üzenetére


nbg
senior tag

Nem hiszem, hogy olvasonak szanjak. Ez egy telefeon E-Ink kijelzovel.

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#3) tjb007


tjb007
nagyúr

Működés közben (egy nem végéleges változat): [link]

[ Szerkesztve ]

(#4) Enci1983


Enci1983
senior tag

Ez ebben a kivitelben nem életképes. Gingerbread? 4.3" megjelenítő? A linkelt videón elég döcögős, jó tudom nem végleges de aki egy ilyenre befektet az meg is érdemli.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#5) dikan válasza tjb007 (#3) üzenetére


dikan
tag

A régi Palm készülékem jutott eszembe... :D

Mate20, S10, 🍏XR, mi9SE, 1+7

(#6) halkow


halkow
őstag

akkor már mért nem 4.4-el jön annak elég kevesebb ram is az alkalmazásokhoz

Alcatel onetouch idol2s the king

(#7) Ihsahn


Ihsahn
tag

Inkább a Yotaphone, annak értelme is van. Másodlagos kijelzőnek, könyvolvasáshoz teljesen jó az e-ink, de amúgy telefonnak nem igazán alkalmas, legalábbis okostelefonnak... szerintem.

"Ah, bollocks, there's no school like the old school and I'm the fuckin' headmaster" (BlackBerry Z10)

(#8) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

Szerintem meg kifejezetten életképes a dolog.

A kijelző sebessége és felbontása miatt bőven elég alá egy keveset fogyasztó korszerű chip. Bár a 4.4 tényleg jobb lenne, a jobb optimalizáció miatt.. De nekem nagyon tetszik az ötlet. Végre egy telefon amiből ki lehet nézni a 4-5 napos üzemidőt, úgy hogy nem kell lemondani az okostelefonról és a látható képméretről.
Nyilván tudni kell, hogy mire képes a cucc és mire nem. Nem ezen kell játszani meg órákat böngészni.. De pl. chatre, telefonálásra már simán jó.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#9) ZooLee válasza Enci1983 (#4) üzenetére


ZooLee
őstag

Ezen a készüléken az alkalmazások 90%-át nem lehet értelmes módon futtatni, ezt tudni kell vásárlás előtt. Ez tényleg csak az olvasós funkciókra való, levelezés, IM, esetleg netezés, zenelejátszás. Azoknak jó lehet, akiknek a kapcsolat a lényeg, nem a csillivilli. Ha az üzemideje tényleg nagyon jó lesz, akkor eladható lehet.

(#2) nbg: Nem hiszem, hogy olvasonak szanjak. Ez egy telefeon E-Ink kijelzovel.

Lehet, én a cikkre reagáltam. Olvasónak elég kicsi, az tény, bár van sok 5"-os olvasó, ami teljesen jól használható.

[ Szerkesztve ]

(#10) Ihsahn válasza Hobbbyt (#8) üzenetére


Ihsahn
tag

Okostelefon, amit pont az okostelefonos funkciókra nem igazán lehet használni? Khmm... hát, nem is tudom... :N

"Ah, bollocks, there's no school like the old school and I'm the fuckin' headmaster" (BlackBerry Z10)

(#11) gabancs válasza Ihsahn (#10) üzenetére


gabancs
addikt

Konkrétan melyik az a funkció, amire nem lehet használni? Ja, a játék! Bár pont a játék nem "okos" funkció. De office, levelezés, böngészés, chat simán mehet rajta. Akkor hol a gond?

(#12) moleculez


moleculez
veterán

Szerintem se nem olvasó se nem teló. De van akinem csak ez a kettő kell... A kijelző korlátai miatt,kétlem hogy bárki is hiányolná a 4.4-t, ez nem full okosteló. Szerintem csak droid is azért van rá, hogy ne kelljen saját rendszerrel kinlodni, amugy már a droid ténye is túlzás. De jo kis informativ eszköz lehet ebből.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#13) Peterson_ válasza gabancs (#11) üzenetére


Peterson_
addikt

Úgyúgy. :K
Fél évvel ezelőttig kb ugyanilyen képességű telefonom volt, és mindent meg tudtam vele csinálni.
Oké, akkor épp pont nem GB volt rajta, de előtte sokáig igen, és úgy sem volt semmi gondom.
Sőt, még játszani is lehetett rajta.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#14) Ihsahn válasza gabancs (#11) üzenetére


Ihsahn
tag

böngészés is nagy élmény lehet... de tudod a játékon kívül is vannak alkalmazások, amik gyakran frissítik a kijelzőt, és e-inkkel, hát, némileg kevésbé élvezhetők. szerintem.

"Ah, bollocks, there's no school like the old school and I'm the fuckin' headmaster" (BlackBerry Z10)

(#15) Huma


Huma
addikt

Szerintem megvan a maga célközönsége ennek a telónak. Üzleti és munkás telefonnak pl kiváló. Esetleg természetjáró kutatóknak. Csináljanak belőle egy strapa verziót és adják egy napelemes vagy tekerős töltővel.

Persze diszkós tiniknek vagy iphone-os menőzőknek (akinek nem inge) nem fog bejönni, de rajtuk kívül is van világ.

Ez egy kiváló lehetőség hogy egy olyan okostelót alkossanak ami aktív használattal is több napig elmegy.

Persze tény hogy filmet nézni nem fognak rajta, de netezni, zenét hallgatni, olvasni, chat-elni, telefonálni, stb még mindig jó.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#16) WhiteWalker válasza Ihsahn (#14) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Nekem pl tök jó lenne, sokat netezek rajta és olvasok...email nézésre sem kell több..napi néhány üzenet megírása sem indokolja a csilli villi kijelzőt...én kimondottan örülnék egy ilyen kijelzőnek...a játékok meg nem érdekelnek..nah +1 mellette...

[ Szerkesztve ]

(#17) Bambalazs válasza ZooLee (#1) üzenetére


Bambalazs
senior tag

2 hétig bírja egy feltöltéssel [link]

(#18) Huma válasza Bambalazs (#17) üzenetére


Huma
addikt

Az aktív használat lenne az érdekes. Egy mai okostelefon is eldöcög vagy öt napig ha nem csinálsz vele semmit. Viszont ha valami komolyabb játékot játszol rajta akkor kb max 3 órát bírnak.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#19) BalanceR


BalanceR
addikt

Nem olyan hülyeség, de nagyon réteg cucc ahhoz, hogy sikeres legyen, akkor már inkább Yotaphone.

Azt viszont nem értem, a többi nagyobb gyártó miért nem használ e-inket például értesítési led helyett, egy kis e-ink csík simán elférhet akár az előlapon, a hátlapon, a kereten felül.... Akár egy Coverre is rárakható lenne.
Nem kellene bekapcsolni a kijelzőt ahhoz, hogy megnézzük, mennyi az idő, hogy ki hívott, lehet rajta rss feed...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#20) Huma válasza BalanceR (#19) üzenetére


Huma
addikt

"Nem kellene bekapcsolni a kijelzőt ahhoz, hogy megnézzük, mennyi az idő, hogy ki hívott, lehet rajta rss feed..."

Ez is egy remek ötlet. Nagyon praktikus és hasznos lenne egy ilyen megoldás.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#21) Cannabis7


Cannabis7
senior tag

játékon és videón kívül mindenre jó ez, na persze képet se ez nkell szerkeszteni,. de az a többi telón is botorság.
Egy átlagos üzletemebrnek jó alternatíva a "buta" és okostelók között.
Azért ezen legalább levelezni, böngészni korrektül lehet, de mégse kell naponta-2 naponta tölteni

(#22) ii77


ii77
tag

Nagyon tetszik és drukkolok!
Sarkítok és kimondom: -Megszületőben a valóban értelmes emberek tartalomfogyasztó, szórakoztató okostelefonja. Olvasásra egyértelműen alkalmas. És megannyi logikai/fejlesztőjátékkal telepakolható lenne (malom, sakk, ötöd-ölő, soko, stb. ...). És lehetne egy modellük nagyobb képátlóval is.

VESTAX QFO

(#23) Johnny194


Johnny194
aktív tag

hmm
nem is tudom, ötletnek nem rossz, de hogy van-e akinek ilyen kell? okostelefonnak nem okostelefon, és e-book readernek sem e-book reader

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#24) NTonee válasza Johnny194 (#23) üzenetére


NTonee
veterán

miért nem okostelefon? Telefonálni, sms-t írni, ímélezni, webböngészni, chatelni, facebookozni, navigálni, stb biztosan jó és e-book olvasónak is kiválóan alkalmas. Mi a gond? :F

(#25) tjb007 válasza NTonee (#24) üzenetére


tjb007
nagyúr

A jótól azért messze van, a megfelelő szó inkább az elviselhető.

(#26) BOBAKILL


BOBAKILL
őstag

Nem valami gyors, de ez az e-ink technológia hátulütője. Nekem van ebook olvasóm, arra a célra megfelel.
De telefonnak kicsit 'lassú' még ez a kijelző. Érdekességnek jó, de a használhatósága csorbát szenved a lassúságával. No meg a Gingerbread? Rég láttam leírva ezt a szót. :D
Nekem bejön amúgy, de a yota phone az egyedüli értelmes kivitelezése egy e-ink kijelzős telefonnak jelenleg.
No és az Alcatel e-inkes tokja az még nagyon tuti megoldás. :K

[ Szerkesztve ]

(#27) WhiteWalker válasza Johnny194 (#23) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Write only mode on?? Ajánlom a 16. kommentet :U

[ Szerkesztve ]

(#28) fattyu válasza BOBAKILL (#26) üzenetére


fattyu
veterán

szerintem itt nem a kijelzőtől volt ennyire trágya lassú hanem szoft gondok még bő nyállal.

Van itthon nem két einkes eszköz. Némelyik ennél gyorsabb a 400mhz procijával.

Amugy érdekes. Normálisan működne és tényleg bírna életszerű körülmények között egy hetet én vevő lennék. eink mellett pedig már érdekelne az 5col kijelző kategória is ami amugy marhára hidegen hagyott.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#29) BOBAKILL válasza fattyu (#28) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Engem szintén érdekelne ha "élvezhető" sebességű lenne a rendszer. Nyilván tudnának ennél jobbat is ha akarnának. Egy kindle e-ink kijelzője is sokkal gyorsabb ennél. Abból is van már érintős is. Sőt, színes e-ink kijelzőket is tesztelnek már, szóval van bőven potenciál ebben a technológiában. Ha összeraknának egy 5"-os telefont színes e-ink kijelzővel, használható sebességű rendszerrel akkor azzal nagyot lehetne szakítani szerintem. Mellesleg én tuti vevő lennék rá. :D

(#30) elmepocok


elmepocok
tag

Legyen kicsit nagyobb, menjen rajta egy böngésző és heti egyszer kelljen tölteni, akkor tuti kis eszköz lenne.

(#31) macskea válasza Ihsahn (#14) üzenetére


macskea
őstag

Keress rá a youtube-on, Barnes and Noble Nook, rootolva, a kijelző u.n. fast mode-ban és konkrétan játszanak rajta, pedig az is e-ink. Nagyon benne van még a köztudatban, hogy egy képernyő frissítés tizedmásodpercekig tart egy ilyen kijelzőn, pedig már rég nem ez a helyzet. :U

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#32) macskea válasza Huma (#18) üzenetére


macskea
őstag

Szerintem sem hoz csodát csupán a más kijelző, az én telefonomon -most néztem meg - tíz százalék alatt van a kijelző által felhasznált energia. A legnagyobb fogyasztó még mindig maga a rendszer - per pillanat 32%.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#33) macskea válasza BOBAKILL (#29) üzenetére


macskea
őstag

Már nem csak tesztelik: POCKETBOOK Color Lux 801 száz ropiért meg lehet venni. Gondolom a világ boldogabbik felén még kevesebbért is. :)))

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#34) pigster válasza Huma (#20) üzenetére


pigster
senior tag

Akár le is lehetne védetni szabadalommal, mert ha nem, holnap megteszi valaki más

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#35) axioma


axioma
veterán

Kezd alakulni. Peldaul ehhez tenyleg jo lenne a tablet kijelzos kabat... itt van is ertelme, nem csak 5-rol 7-re novelt atlot kap a user.
Masreszt viszont - az allando maniam - ugyanezt slider qwerty-ben! Az eink hiaba kapacitiv erzekelos mar (olvasoban nekem me'g infra van), de azert pl. a bill. visszajelzes eleg lassu bir maradni. Mondjuk en amugy is fizikait szeretnek mindig, de ezzel kombinalva plane kellene. Me'g az ekonyv funkciohoz is hasznos ha szotarazni vagy jegyzetelni kellene bele.

(#36) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Monokrom kijelzovel GG?

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#37) Huma válasza macskea (#32) üzenetére


Huma
addikt

Nálam a képernyő eszi a legtöbbet. Jelenleg 36%, de van ez több is ha sokat nyomkodom. Olyankor kb 60%-ra is felmegy.

(#34) pigster:
Le lehetne mert tényleg jó ötlet, de lehet hogy már más megtette.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#38) Szelley válasza BalanceR (#19) üzenetére


Szelley
senior tag

+1 :C védesd le míg más meg nem teszi! :DDD

Mellesleg édesapám aki napi több órát telefonál, a fő ok az akkuidő ami miatt nem vált okostelefonra. S40 Nokiák még mindig bitang üzemidővel bírnak. Ha ezek is elketyegnének 4-5 napot, már könnyebb lenne rábeszélnem hogy próbálja ki :)

[ Szerkesztve ]

(#39) mrlujoak


mrlujoak
veterán

2 éve talán (?) már volt hasonló próbálkozás, hasonlóan furcsa kivitelezéssel, és eredménnyel.

Ötletnek tök jó, de mivel nagyon korlátos az appok használhatósága, így az okostelefon az okos mivoltát veszíti el.
Na jó, túloztam kissé. Rendkívül nagy csorba esik az okosságán.
Még nagyobb, mint egy herélt android feltétele.

Most vagy az okostelefon jelzőt nem kellene erőltetni, vagy ezt a kijelzőt okostelefonon fő kijelzőnek.

Másodkijelzőként, korlátolt funkcionalitással oké, de így nem feltétlen jó.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#40) Béééla


Béééla
őstag

Igen, igen, IGEN!
Ez az instant get telefon. Most. Linket kérek az előrendeléshez!

Mire jó egy e-inkes?
- normális szolgáltatóval szinkronizálás (mindenféle mail) így a címtár megmarad, e-mail olvasása megoldott
- appok: igaz hogy a boltok többsége biztos játék, de ha normálisan frissít időjárást, tudok helyalapon profilozni, hívókat szűrni, és egyéb FONTOS funkciók, akkor igenis okosteló (egyedül a navigációt nézném meg hogy miként működik :D de arra meg ott a lumiám HERE mapssal)
- végre értelmes üzemidő: visszafogott hardver mellett "folyamatosan bekapcsolt" kijelző, így nem kell varázsolni Glance Screeneket sem, hogy kiszedj valami infót belőle ÉS nem meríti halálra az akkut

Amitől félek egy kicsit, az a válaszideje, mennyire lehet vele jól felvenni a hívást, illetve gépelés közben az ékezetes betűket mennyire lesz nyögvenyelős kiválasztani. Biztos kell majd hozzá egy kis türelem.
Na meg a másik: gyakorlatilag eltűnik a lockscreen? Bárki használhatja a telót azonnal? Ezt biztos megoldják, de mégis kíváncsi vagyok, hogy.

Bélabá

(#41) mrlujoak válasza Béééla (#40) üzenetére


mrlujoak
veterán

Ezek a youtube videók talán némiképp körvonalaznak valamiféle választ a feltett kérdéseidre a működéssel kapcsolatban: [link]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#42) Jeannie


Jeannie
aktív tag

Ez nagyon jó! Ide nekem egyet!
Ha GB van rajta, akkor lehet rootolni is és felmegy a play, hamar lesz Kitkat is custom romban.
Ha a végén pedig összeszinkronizál a kontaktokkal, gmail, kereső, böngésző, térkép (akár gps nélkül), hangouts megy rajta, hívást, sms-t kezelni tud, én vagyok a célközönség. :))

Végre lehet hogy szemkifolyás nélkül olvasni majd a könyveket a play booksból :)

(#43) Béééla válasza mrlujoak (#41) üzenetére


Béééla
őstag

A konkrét késztermék esetében lett volna érdekes, mivel e-ink olvasójukra kegyetlen mód ontják a szitkokat a magyar árukereső oldalakon.

Viszont sikerült tökön lőniük magukat, elvileg 512 ROM lesz benne, tehát véletlen se lehet 2.3-nál nagyobb androidra normálisan frissíteni...

Bélabá

(#44) Johnny194 válasza NTonee (#24) üzenetére


Johnny194
aktív tag

elvileg okostelefon, de ugyanazt a funkciót nem tudja nyújtani. a Nookomon pl elég nehéz böngészni meg egyebeket csinálni, megoldható, de sokkal kényelmetlenebb, mint egy LCD kijelzőn

(#27) Giinos: akkor személyedben lehet hogy megvan a célcsoport egy tagja, de nem hiszem, hogy olyan túl sok ilyen ember lenne

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#45) tjb007


tjb007
nagyúr

Az a helyzet, hogy ez egy tavalyi modell, csak ide Európába még nem hozták be, és az a Rockcip processzor is egy Freescale i.MX6 SoloLite.

[ Szerkesztve ]

(#46) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Ennyiért inkább veszek egy Kindle olvasót, amire rászigszalagozok hátra egy használt okostelefont. És még így is ki fog jönni 44k-ből.

(#47) Jeannie válasza tjb007 (#45) üzenetére


Jeannie
aktív tag

Én is úgy néztem, hogy 2013Q3-as, csak a terjesztés meg nem indult be. :F

Onyx honlapján meg kb. mindenhol még coming soon. Plusz a tavalyi videókon még máshogy nézett ki, Samsung-like lekerekített aljú fehér szappantartó volt, ez meg most egy fekete téglalap.

[ Szerkesztve ]

(#48) Rickazoid válasza halkow (#6) üzenetére


Rickazoid
addikt

A Gingerbread idején 512 MB volt a standard, szóval azzal, főleg ennél, nem lesz gond. Egyedül az esetleges tátongó biztonsági rések és a támogatottság hiánya miatt problémás a Gingerbread ez esetben.

Más: jó ötlet ez, ha stabilra írják az op.rendszert, második vagy munkahelyi telefonnak ideális lesz. Bár megfogadtam, hogy Androidot többé nem veszek, ezen gondolkodom, hogy mégis beszerzem, ha nem lesz túl drága mifelénk... már ha megjelenik.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#49) tjb007 válasza Jeannie (#47) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az már megint egy másik változat volt.
Ez már tavaly is ugyanígy nézett ki: [link]

(#50) blash válasza Johnny194 (#44) üzenetére


blash
tag

"a Nookomon pl elég nehéz böngészni meg egyebeket csinálni, megoldható, de sokkal kényelmetlenebb, mint egy LCD kijelzőn"

mert a legtobb androidos bongeszo nem kezel fizikai gombokat scrollozasra. Pedig mobilon is jol lehetne pageup/downra hasznalni a hangero allitgato gombokat, nookon meg kulonosen jo lenne az oldal lapozo gombokat erre hasznalni.

Az ezereves nokiamon opera miniben sokkal gyorsabban es konnyebben valtok fulet, mint a csak erinto kepernyot kezelo opera mobile classicban. Azt meg sohasem ertettem meg, hogy az opera miert nem kezel gesztusokat, mikor a desktop valtozat ezereve tudta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.