Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) daninet


daninet
veterán

Pár éve láttam, még a rendőrségen ott voltak az írógépek a számítógép mellett, nem mindegyik főtörzs birkózik meg a technikával (persze ez Mo. itt pedig USA-rol van szo). Persze ehhez biztos alkalmaznak megint valakit, de az ismételten elszigetelt lesz, nem értem még. Ha nem tanítanak meg minden helyszinelőt 3d grafikát gyártani (hiába csinálja meg a nagy részét a lézer szkenner) ugyanott vannak. Vagy rosszul látom?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2) Diopapa válasza daninet (#1) üzenetére


Diopapa
addikt

Nem feltétlen azért van ott az írógép, mert a bunkó rendőrje nem ért az informatikához (felhasználói szinten), hanem mert pl van egy csomó olyan formanyomtatvány, amibe sokkal könnyebb "beleírni" írógéppel.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#3) Szmeby válasza Diopapa (#2) üzenetére


Szmeby
tag

Hát igen... a formanyomtatványokat lehetetlen a számítógépen megalkotni. Nem is értem, miért nem maradtak az írógépnél. Ez a villogó, kerregő izé csak pénzkidobás volt.

[ Szerkesztve ]

(#4) #90996736


#90996736
törölt tag

azért sajnos 2007-ben (!!!) a 11. kerületi rendőrségen szépen megmosolyogtak - kis szarkazmussal - mikor megpróbáltuk elmagyarázni, hogy pontosan honnan - melyik épület mellől - loptak el bringát és voltam olyan elvetemült, hogy megjegyeztem a google maps-en pillanatok alatt meg tudnám mutatni ... csak a mosolyt kaptam, hogy nekik ott nincs internetjük. igaz történet. azóta persze nem tudom infrastrukturálisan mi változott ... történethez hozzátartozik, hogy elfogták az akkoriban ott tevékenykedő bandát, volt letartóztatás is meg valami többszáz bringát találtak. Persze az enyémet nem :) :O

hogy ON is legyek: ez alatt vajon milyen "motor" fut? csak mert a cikk pont erre utal, hogy a játékokban használt technikát használják fel. kíváncsiságból érdekelne hogy mire épül ez az egyébként ötletes megoldás.

mondjuk messzebbmenően el tudom képzelni, hogy nem minden egyes bűnesetre így odabütykölik, megalkotják a helyzínt, hanem kb Google módszerével elkezdik 3D ben feltérképezni a nagyvárosokat ... mondhatni hogy ne manuálisan kelljen ezt mindig megalkotni, hanem automatizálva elkészüljenek a helyszínek ahova már csak a "cselekményeket" kell belehelyezni.

[ Szerkesztve ]

(#5) Sanyix válasza #90996736 (#4) üzenetére


Sanyix
őstag

nem azért mosolyogtak a rendőrök mert te guglimepszezni akartál, hanem azért, mert azt remélted a bringád egyszer meglesz, és ők ebben segíteni fognak :)

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#6) #90996736 válasza Sanyix (#5) üzenetére


#90996736
törölt tag

előfordulhat ... ennek ellenére azért volt eredménye a munkájuknak. ahogy hallottam, az egyik menekülőt (a 2 közül) épp lopás közben akarták lekapcsolni, és annyira sietett hogy kifelé menet egy autó elütötte, így tudták megfogni. aztán vallott :) és így lett meg a többi bringa még pár ember, meg még pár bringaboltos ... stb. de ez már túlságosan off :) elnézést.

(#7) Kobaljov válasza daninet (#1) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Kb. 1 éve volt hír, hogy ámerikában (ha jól emlékszem NY) is még nagyobb mennyiségű írógépet akartak venni a rendőrségnek, mert a legtöbb papírmunkához elegendő és olcsóbb megoldásnak találták.

(#8) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

Az alaphírben szereplő új "letapogatásos" helyszínrögzítéshez hasonló egyébként tévésorozatban már látható volt: a Sanctuary II. évadjának 6. epizódjában ("Fragments", 2009. november) alkalmaztak ilyesmit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.