Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) R3laX


R3laX
addikt

Szuper, korrekt. :R

(#2) Fred23 válasza R3laX (#1) üzenetére


Fred23
nagyúr

Az, de lehetett volna annyi eszük, hogy két méretet csinálnak, mert a 75 centis kábel sokak számára lehet zavaróan hosszú.

(#3) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Korrekt hozzáállás. Kíváncsi vagyok az átalakítózás miatt milyen melegedési problémák/hibák fognak fellépni az usereknél.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#4) haxiboy


haxiboy
veterán

Kíváncsi vagyok az OEM-ek mit lépnek, pl Cooler Master aki szintén előszeretettel épít Seasonic Belsős tápot. De ha néhány ezer forintért kapható lesz a kábel a nevesebb gyártók tápjaihoz akkor nem lesz gond. Noctuanál is megvettem az AM4 kitet noha ingyen járt volna az NH-D15-höz.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#5) Tyrel


Tyrel
őstag

Tkp. mennyit fognak ezek az Ampere kártyák fogyasztani, nincs ez túlaggódva?

Mármint, gondolom a 3090 majd nagyon sokat, de azt úgy is nagyon nagyon kevesen engedhetik meg maguknak... Az alatt meg nem hinném hogy gond lesz...

Turenkarn

(#6) Piftuka válasza haxiboy (#4) üzenetére


Piftuka
veterán

"pl Cooler Master aki szintén előszeretettel épít Seasonic Belsős tápot."

:F

Legjobb tudomásom szerint soha nem dolgoztak együtt. (Az "Enhance" gyártott nekik rengeteg típust, de volt még vagy 5-6 más beszállítójuk is.)

Szerintem kevered egy másik márkával...

"Aquila non captat muscas."

(#7) Abu85 válasza Tyrel (#5) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Szerintem a Seasonic amiatt aggódik, hogy egy 12 V-os vezetéken 9 A is közlekedhet a 3080/3090 FE VGA-knál. Na most erre azért nem készítették ám fel minden erősebb tápegység 8 tűs konnektorát, talán a sajátjukét sem. És mivel általában a csatlakozásnál melegszik nagyon a dolog, így inkább adnak egy megfelelő kábelt, amivel tuti nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8) Kansas


Kansas
addikt

Azt is beleírhatnátok, hogy az NVidia garanciavesztést lenget be, ha nem a saját 2x8->1x12pin átalakítójukat használod, hanem a jelen cikkben szereplő vagy ahhoz hasonló "3rd party" terméket.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#9) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Most vettem Kolink tápot. Ők nem akarnak ilyet? :D Mondjuk nem is akarok Founders Edition vga-t venni, azokon meg lehet, hogy 2db 8 pines csatlakozó lesz, nem?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#10) fanti


fanti
addikt

Na ugye...ki lettem tiltva abból a topikból, ahol ugattam, hogy nem minden táppal fog együtt menni az 3XXX-es nVidia csoda a saját átalakítójával...erre igazam lett és még ki sem jött tényleg a 3XXX sorozat...mi lesz még itt :))

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#11) Abu85 válasza Kansas (#8) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez nem 3rd party termék. Ez a Seasonic kábele.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#12) Fred23 válasza fanti (#10) üzenetére


Fred23
nagyúr

Jogorvoslat és kártérítés megillet! :D

(#13) -=RelakS=- válasza fanti (#10) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Gigabyte-ot kell venni, azokra 2x8pin-es pcie csatlakozót "rajzoltak" :D
Asusnál meg konkrétan írják, hogy 3x8 pin

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#14) K0vasz


K0vasz
aktív tag

nem értem, mire volt jó ez az új csatlakozó. gyanítom, nem akartak 2 (3?) böszme csatlakozót a kártyákra rakni, nade egyrészt eleve elég nagyok ezek a kártyák, úgyhogy annyira nem tűnt volna fel, másrészt ez a középre rakott csatlakozó, amiről lelóg az a kétágú átalakító, az se egy szépségdíjas alkotás

(#15) Kansas válasza Abu85 (#11) üzenetére


Kansas
addikt

Azaz definíció szerint 3rd party...
A 1st party az NVidia, a 2nd party pedig az NVidia vásárlója, azaz mondjuk te vagy én. Bárki más max 3rd party lehet.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#16) -=RelakS=- válasza K0vasz (#14) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A marketing alapján az volt a lényeg, hogy mivel a pcb kb feleakkora, mint az egész kártya, ezért kb ennyi hely maradt.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#17) Darmol válasza -=RelakS=- (#16) üzenetére


Darmol
senior tag

Vagy tudták, hogy a régi csatlakozókkal probléma lesz, ezért inkább terveztek másikat, amelyiknél nem a kártya, hanem az átalakító csatlakozásai égnek el. Aminek cseréje lényegesen olcsóbb mint a kártyáé. Persze a feleakkora PCB jobban hangzik mint az, hogy különben kijön a működtető füst a vasból.
Viszont ha a konteóm igaz, igen kíváncsi vagyok AMD belefutott é ugyanebbe a problémába? :F

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#18) Abu85 válasza Kansas (#15) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez az átalakítóra vonatkozik. De a Seasonic kábele nem átalakító, hanem egy gyári kábel. Olyan, mintha be lenne kötve a tápba egy 12 tűs aljzat.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#19) siposz válasza -=RelakS=- (#16) üzenetére


siposz
aktív tag

Hááát...

A gép ablakán benézve az 5700XT sapphire nitro-ra... ez is böszme nagy kártya, meg ne magyarázzák már, hogy még 1 ilyen csatlakozónak nem volt hely.

Nekem inkább az "annyira exkulzív termék, hogy saját csatit terveztünk" marketinges duma tűnik valószínűbbnek.

(#20) -=RelakS=- válasza Darmol (#17) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Túlliheged.
Egy GTX 1070 ti fogyasztása 180W, és egy darab 8pin-es tápcsatlakozója van. Ha 2db ilyen csatlakozó van a kártyán, akkor a matek szerint 360W-ig jó kellene, hogy legyen. Az RTX 3090-re is 350W fogyasztást írnak.

siposz
A Sapphire Founders Edition nyákkal fogja adni a kártyát?
Már csak azért is, mert az nem nVidia kártya :D

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#21) csibe1 válasza siposz (#19) üzenetére


csibe1
addikt

"Nekem inkább az "annyira exkulzív termék, hogy saját csatit terveztünk" marketinges duma tűnik valószínűbbnek."

Meg a húzzunk le még egy kis pénzt a kábelért is; de nem kell félni, biztos lesz majd RGB-s verzió is. :D

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#22) zsolti1debre válasza Fred23 (#2) üzenetére


zsolti1debre
tag

erről az jut az eszembe, hogy fiatalkoromban beutaztam a városba (faluról), hogy ott kellően hosszú ide káblet vehessek. bementem az első boltba és mondtam, hogy "kérnék egy 40 eres ide-kábelt, de a hosszabbikból"! erre a boltos: "nemsoká jön a fiam és ő majd méretrevágja!"

(#23) szasanyi


szasanyi
félisten

Mivel a tesztek még nem jelentek meg lehet, hogy nem tudható, de én kíváncsi vok a Seasovic FOCUS Plus 550 GOLD tápom mindennemű gond nlkül elég lesz-e. :U

(#24) himpike


himpike
aktív tag

Nyilván veszek egy tápot amihez nincs megfelelő kábel. Megveszem a kártyát aztán várok hetekig míg megküldik hozzá ezt a madzagot.. hogy ez mennyire életszerű...

(#25) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

No, közben művelődtem.
Egy 16x-os pcie kártya max 300W-ot fogyaszthatna: 75W az alaplapról, 75W egy 6 tűs pcie tápról, 150w egy 8 tűs tápról.
Ha egy kártyán két db 8 tűs pcie táp van, akkor akár 375W-ot is ehet, de az elvileg csak a pcie 4.0-nál szabványos. Mondjuk a 30-as szériánál ez stimmel.
Szóval túlhúzás nélkül bele kellene férjenek a teljesítmény keretbe, de ha a jövőben ki akarnak jönni olyan kártyákkal, amivel már egy kisebb előadót is fűteni lehet, akkor nem árt a nagyobb teljesítményre optimalizált csatlakozó ;]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#26) siposz válasza -=RelakS=- (#20) üzenetére


siposz
aktív tag

Nyilván nem. Csak a kártya méreteken lamentáltam.

(#27) -=RelakS=- válasza siposz (#26) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Vedd figyelembe, hogy a FE kártyák hosszában feleakkorák kb, mint amit a képen látsz. A hűtő fele mögött nincs semmi.
AMD-nél nem tudom, milyen hosszú a nyák.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#28) siposz válasza -=RelakS=- (#27) üzenetére


siposz
aktív tag

306 mm hosszú a kártya hivatalosan, saccra az utolsó 4cm-en nincs nyák.

(#29) Qtya123


Qtya123
őstag

Ha már Seasonic és vga bekötés. Régóta kering egy ábra a neten, hogy a Seasonic nem javasolja, hogy a 2x8 pin-el rendelkező videokártyákat úgy kössük be, hogy egy darab 8 pin-es kábel és annak a második leágaztatása, hanem két külön kábellel.
Ez az a kép:

Itt lesznek ezek az új szörnyek és biztosan sok olyan custom hűtésű kártya lesz, amelyen 3x8 pin lesz a csatlakozó. Azokhoz akkor 3 kábel lesz majd javasolt?

[ Szerkesztve ]

(#30) -=RelakS=- válasza siposz (#28) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Mármint melyik?
Az RTX 3080 esetén az egész hátsó ventilátor mögött nincs kártya. A kártya vége kb ott van, ahol a 12 pines csatlakozót bedugod a hűtőbe.
Jobbra fent, a szürke négyzet melletti sötét négyzet az élére állított 12-es csatlakozó

Qtya123
Itt nem inkább arról van szó, hogy ha már van egy marék kábeled, akkor legyél szíves használni, jót tesz a táp élettartamának?

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#31) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Noctuas húzás és tetszik is :C Nem sok cég gondolkodik így.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#32) Synthwave válasza Fred23 (#2) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Van, akinek semmi sem jó.

:))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#33) kalmani


kalmani
tag

Seasonic tápom van. Veszek egy 3080-at, de ne használjam, mert meg kell várni, míg a Seasonic megküldi a kábelt. :C

(#34) schawo válasza kalmani (#33) üzenetére


schawo
titán

Van a kártyához átalakító, amíg nem jön meg a Seasonic, addig használhatod azzal.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#35) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Én arra leszek nagyon kíváncsi, hogy mi lesz az ilyen-olyan kábelhosszabbító kitek sorsa (nekem is van egy harisnyázott fekete az Antec-től). Mint Seasonic Focus Gold 650 tulajdonos, örülök ennek a kezdeményezésnek amúgy, bár nem valószínű, hogy el fogom adni a nyáron vásárolt 2070 Super FE-t.

(#36) fanti


fanti
addikt

Ott is ugyanezt ugattam mint itt.
Ez egy nagy átverés lesz, mármint az új tápcsati...lesz táp amivel menni fog, lesz amivel meg instabil lesz.
Elküldöd gariba, visszajön 8 hét után "nálunk kifogástalan" szöveggel...
És ha van egy jó kis 850 wattos moduláris FSP Hydro tápod, akkor azt is cserélheted le ha biztosra akarsz menni...

Ez az átalakítózás is csak egy plusz hibaforrás...és persze lehúzás.
Szerintem.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#37) Chibass


Chibass
tag

Nem is értem miért nem adnak eleve a kártyához ugyanilyen kábelt, ami belemegy bármelyik moduláris tápba? Nem tudom elképzelni hogy aki ilyet vesz, annak nem 95% moduláris tápja van otthon.

Aki nappal is legény, az éjjel nem volt ott!

(#38) schawo válasza Chibass (#37) üzenetére


schawo
titán

Mert mindegyik gyártó táp felőli csatlakozó aljzata más. Én már füstöltem el HDD-mert, mert összekevertem a Seasonic sata kábelt a Corsair sata kábellel. Formára tök ugyanaz volt, csak épp másik volt a + és a -.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#39) Viktor77 válasza fanti (#36) üzenetére


Viktor77
titán

Szóval a stílus volt a gond, nem a mondandó.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#40) tibaimp válasza fanti (#36) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Óvatosabban fogalmazz és akkor nem tiltanak ki! Mondjuk nem tudom, mit követtél el, de 3 hónap, jó sok...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#41) Viktor77 válasza tibaimp (#40) üzenetére


Viktor77
titán

Dehogy sok, egyetlen topicról van szó. Szerintem túléli.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#42) tibaimp válasza Viktor77 (#41) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Jaaa, azt hittem az egész oldalról kivágnak ilyenkor! Az úgy más.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#43) Qtya123 válasza fanti (#36) üzenetére


Qtya123
őstag

Mondjuk felesleges ezzel foglalkozni. Az FE "problémája" ez. A gyártók a szokásos 2x8 és 3x8 pin-t fogják használni, szóval ez az egész kábel mizéria az emberek 90%-át nem fogja érinteni, mert nem FE kártyájuk lesz.

(#44) Kansas válasza tibaimp (#42) üzenetére


Kansas
addikt

Pedig az milyen trükkös lenne, ha két héttel azután, hogy negyedévre kitiltják már itt emberkedik a konteójával...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#45) Kansas válasza Qtya123 (#43) üzenetére


Kansas
addikt

Nem biztos, már hallottam tech youtubertől olyat, hogy reméli hogy elterjed és ez lesz az új szabvány...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#46) Qtya123 válasza Kansas (#45) üzenetére


Qtya123
őstag

Eddig két custom 3080-at láttam a neten. Egyik Zotac, a másik MSI kártya volt. Mindkettőn a hagyományos csatlakozók voltak.

[ Szerkesztve ]

(#47) -=RelakS=- válasza Qtya123 (#46) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Asus, Gigabbyte szintén 2x és 3x8 pines pcie csatlakozók

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#48) Z10N válasza Abu85 (#18) üzenetére


Z10N
veterán

A tobbi gyarto mennyit fog ezert kerni?

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#49) DEJVID válasza csibe1 (#21) üzenetére


DEJVID
őstag

Tényleg, rengeteg pénzt lehúznak: a kártya mellé kpasz átalakítót, a táp mellé meg ingyen kábelt, ha kérsz.

(#50) Chibass válasza schawo (#38) üzenetére


Chibass
tag

Köszi, ezt nem is tudtam!

Aki nappal is legény, az éjjel nem volt ott!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.