Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Informatikán belül milyen szakirány? Van valami felsőfokú végzettséged, vagy csak érettségi? Milyen tudás?

(#2) Indyke válasza Jhonny06 (#1) üzenetére


Indyke
csendes tag

Szia

32 éves vagyok, közel 15 éve szerelek, nagyon sokáig csak a hardver érdekelt, érettségim van elvégeztem egy felesleges fősulit teljesen más irányban. Most végzek egy felső fokú okj-s info tanfolyamot ami két éves, hogy legyen meg egy elméleti alapom is. Régóta állítgatok be gépeket, otthoni hálózatokat de eddig fingom se volt róla mennyi minden van pluszban....Viszont flottul működtek. :) A tudásszintemet nem tudom megítélni mert szinte mindenhez kontárkodom kicsit. Legújabbként két hónapja weblapot próbálok csinálni... részsikerrel. Pécsett lakom ez elég halott környék egy pár éve már.
Szakirányként 99%-ban win és szeretem a vezetéknélküli kütyüket.

(#3) D.R.O.


D.R.O.
tag

A munkaügyi központtól NE várj segítséget, főleg ne olyat, hogy majd keresnek neked állást.
Regisztrálnak, kapsz munkanélkülit (ha kapsz), meg egyéb támogatást munkaadói szempontból és kész.

Azt mondod, hogy 30 felett nem nagyon akarsz nekiindulni a világnak. Ez helytelen hozzáállás. Lehet, hogy helyben vannak a barátok, rokonok, család de ők sem tarthatnak el sokáig, nem segíthetnek mindig, és ahogy mész egyre lejjebb annál jobban csökken majd a számuk.

Ne add fel! Harcra fel, győzni kell! Ha kell akkor üvölts együtt a farkasokkal.

Egyébként, voltam munkanélküli, és igen, nem volt munka a szakmámban ott ahol laktam, és a poén hogy akkoriban még válság sem volt.

[ Szerkesztve ]

A Marsról jöttem, de már kúr*ára visszamennék!

(#4) Indyke válasza D.R.O. (#3) üzenetére


Indyke
csendes tag

Köszi a biztatást. Sosem adok fel semmit, szerencsére módfelett képes vagyok sokadszor is talpra állni. Azért lehet veszek egy lottót is....

(#5) Dany007


Dany007
veterán

Egyetértek. Munkaügyi kp semmit nem ér.
Én tavaly ilyenkor voltam munkanélküli. Órákon át álltam sorban a munkaügyiben. A csaj aki velem foglalkozott jófej volt. Elmondta, hogy arra ne is számítsak rá, hogy tőlük bármiféle álláslehetőség érkezik majd, mert nem fog. Ezt így nyíltan a pofámba mondta. Ami nálunk lehet max, az segédmunka, oda meg nem fognak érettségizett, okjs akármilyen informatikust behívni... Szal erről ennyit.

Szerintem szedj össze 500 ezret és tőzsdézz. Devizatőzsdére gondoltam.
Ez most lehet hülyén hangzik, de több esélyed van ott pénzt keresni, mint itthon egy értelmes munkát találni.
Én próbálkoztam vele, tavaly októbertől idén februárig. Csak időközben visszavettek egy régi munkahelyemre így nem volt rá időm.
Mostmár a net tele van információval. Tanulási lehetőséggel. Van 1-2 boros árú könyv, amiből kiválóan meg lehet tanulni az egészet.
És az egész online, neten keresztül működik. Egy laptop, széllessávú netelérés és kész is.
Lehetőség van virtuális pénzzel, de valós körülmények, valós real time árfolyam adatok mellett tőzsdézni, természetesen azzal a klienssel, amivel élesben is lehet.
Van fóruma itt a PH!-n is, nem kevés hsz-szel, amiből szintén lehet tanulni.
Szóval én azalatt az 5 hónap alatt úgy tapasztaltam, hogy komoly esély van rá, hogy aki akar, és szán rá időt, az meg tud élni belőle! Sőt!
Szerintem kb fél - 1 év alatt ki lehet tanulni, és be lehet gyakorolni úgy a dolgot, hogy utána nyugodt szívvel betegyed a fél milládat és valódi pénzt keressél vele. Akár előre kalkulálhatóan.
Ez csak idő, idegrendszer : ) , és akarat kérdése.

edit: na ezt mondom, a lottót hagyd a fenébe. Abból biztos nem lesz pénzed :) Inkább tedd félre az árát...

[ Szerkesztve ]

(#6) Indyke válasza Dany007 (#5) üzenetére


Indyke
csendes tag

Kösz a tippet,ez az első. Megnézem. (mármint konkrét javaslat,nem szerettem volna megsérteni az előző hozzászóló kollegát)

[ Szerkesztve ]

(#7) dabadab válasza Dany007 (#5) üzenetére


dabadab
titán

"Szerintem szedj össze 500 ezret és tőzsdézz. Devizatőzsdére gondoltam."

Jobban jar, ha elissza, annak legalabb van valami haszna. A tozsdezes majdhogynem szerencsejatek, arra buzditani valakit, hogy abbol probaljon megelni, minimum felelotlenseg.

DRM is theft

(#8) ollie válasza Indyke (#2) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Angolul beszélsz? Ha nem, legyen prioritás, hogy minél hamarabb megtanulod folyékonyan beszélni. Ha intenzíven tanulod (és ehhez iskolába sem kell járni, de persze segít), fél év alatt elég jó eredményeket lehet felmutatni.

***

(#9) D.R.O. válasza Dany007 (#5) üzenetére


D.R.O.
tag

Végül is ilyen téren akár pókerezhetne is. Hamarabb meg lehet tanulni mint a FOREX-et, és a könyvek sem drágák hozzá. :)) Ez is egy lehetőség, és ott is lehet játékpénzben nyomni az elején.

[ Szerkesztve ]

A Marsról jöttem, de már kúr*ára visszamennék!

(#10) Chaser


Chaser
titán

Külföld kilőve? Nekem van munkám, de jövőre akkor is elmegyek egy időre, nem csak a pénz miatt, valami azt súgja ne maradjak, ez a valami még nem tévedett. Bár kinn se olyan egyszerű munkát találni, mint pár évvel ezelőtt, de nem lehetetlen.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11) dabadab válasza D.R.O. (#9) üzenetére


dabadab
titán

Es ott is sokat lehet bukni.
Az valahogy mindig kimarad az ilyen szamitasokbol, hogy egy pokerpartiban egy valaki nyer, a tobbiek meg vesztenek. Persze, lehet, hogy kiderul, hogy istenadta pokertehetseg, de ennel joval nagyobb esely van arra, hogy nem az.

DRM is theft

(#12) Dany007 válasza Indyke (#6) üzenetére


Dany007
veterán

Hát nincs mit.
Még manapság is az átlag ember szemében misztikusnak hat a tőzsde mint olyan.
Pedig nem nagy szám, nem egy emberfeletti varázslat.
A dolog lényege a kiszámíthatósága és szabályszerűsége. Ami mégfontosabb, hogy ki lépésekből is lehet 'nagyot' kaszálni. A nagy alatt itt 50$-t értek. Amit mondjuk ha ügyes az ember és figyeli, naponta 5-6x meg lehet játszani. Persze ehhez hozzájön legalább 1-2 bukta, de még így is pluszban marad az ember.
Csak nem szabad elszállni. Az én célom nem volt több, mint napi 50 dollár. Persze tisztán profit, tehát a bukó és nyerő pozíciók végértéke. Ez röhejesen kevés, mégis nagy idegzet kellett az eléréséhez, de messze nem volt lehetetlen.
A tőzsdén lehetőséged van kis összegből nagy tételben vásárolni. Pl az 500.000 forint azért kell, mert az majdnem a minimum összeg, amiből már tudsz vásárolni 50.000 egységnyi eur/usd-t. Ebből az következik, hogy elég pár század / ezred változás a dollár / euró árfolyamban és te máris 50-100 dollárokat nyersz a bulin.
Persze nem ennyire egyszerű, de a lényege ez.
Az alatt az 5 hónap alatt elég keményen toltam. Reggeltől estig. Rászoktam a dologra rendesen. Volt olyan, hogy egy hét alatt kerestem 1200 dollárt. Csak mint profit.
Aztán a következő 2 hétben meg szépen elbuktam mindent : ) Bírni kell idegekkel... De amúgy élvezetes, izgalmas, és jó érzés nagyon ha az ember nyer. Csak nem szabad mohónak lenni...

(#13) Dany007 válasza dabadab (#7) üzenetére


Dany007
veterán

Előbb nézz utánna mit nevezel szerencsejátéknak :) De ne abból az infóból beszélj, amit a hírekben mondanak... Előbb tapasztalj, utána minősíts :)

"A tozsdezes majdhogynem szerencsejatek"

Másrészt abból, hogy ilyeneket írsz, kb az derül ki, hogy halvány lövésed sincs a dologról... :U

@D.R.O.: mint mondtam, a póker az szerencsejáték. A tőzsde szabályok alapján működik. Nézz utána mit jelent az, hogy technikai elemzés. És a devizatőzsdén legfőképpen ez számít. A hírelemzés rész az értékpapírokat részvényeket jobban befolyásolja.
El se hinnéd, hogy egy adott időszakban az előre meghatározott trendvonalat mennyire hajszál pontosan betartja az árfolyam ;)

[ Szerkesztve ]

(#14) D.R.O. válasza dabadab (#11) üzenetére


D.R.O.
tag

Jesszus persze hogy sokat lehet bukni!

Az meg nem igaz, hogy egyvalaki nyer, és a többiek vesztenek.

Nem értem miért hiszi mindenki azt, hogy istenadta tehetségnek kell lenni valamiben, hogy érvényesülni tudjon. Basszus akkor a Földön rengeteg istenadta tehetség van. Csupa tehetséggel vagyunk körülvéve.

A Marsról jöttem, de már kúr*ára visszamennék!

(#15) Chaser válasza Dany007 (#12) üzenetére


Chaser
titán

Dolgoztál is mellette, vagy ez volt a "főállásod"?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16) Dany007 válasza Chaser (#15) üzenetére


Dany007
veterán

Hát ha elolvastad volna, akkor írtam, hogy munkanélküli voltam. Pont azért hagytam abba, mert munka közben pont a legjobb időszak esik ki, a reggel -9-16ig tartó időszak.
De mivel ő is munkanélküli, ezért gondoltam, több ideje van, mint aki főállásban melózik.

(#17) dabadab válasza Dany007 (#13) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem en lenyegesen tobb penzt kerestem tozsden, mint te (aki, gyanum szerint, egyetlen fillert sem). Meg van nemi ralatasom a dolgokra, meg nem hiszek el olyat, hogy ott a penztermo fa es csak oda kell menni leszuretelni, mert a masik hatmilliard ember (kulonos tekintettel azokra, akik sok penzt mozgatnak a penzvilagban) vak ahhoz, hogy eszrevegye.

"A tőzsde szabályok alapján működik."

Aha. Csak az a baj, hogy nem ismerjuk sem a szabalyokat, sem a megfelelo bemeneti ertekeket: raadasul ha ismernenk, akkor az a spekulacio veget jelentene, mert mindenki tudna, hogy mi lesz a tozsden, a biztosra meg nem lehet spekulalni, csak a bizonytalanra.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#18) D.R.O. válasza Dany007 (#13) üzenetére


D.R.O.
tag

A póker nem szerencsejáték, csak van benne szerencsefaktor. :DDD Jah és ez is szabályok alapján működik.

Hiszek egy technikai elemzésben! Persze itt is megemlíthető, hogy utólag könnyebb :)

Tüske a stopp-loss kilövésére, és igen láttam is és meg is ijedtem. Ha ez megengedhető, akkor hogy bízol a technikai elemzésben?

A Marsról jöttem, de már kúr*ára visszamennék!

(#19) dabadab válasza D.R.O. (#14) üzenetére


dabadab
titán

"Nem értem miért hiszi mindenki azt, hogy istenadta tehetségnek kell lenni valamiben, hogy érvényesülni tudjon."

Nem altalanossagban beszeltem, hanem konkretan a pokerrol, ami, akarhogy is nezzuk, megis csak egy zeroosszegu jatszma: pontosan annyi penzt lehet megnyerni, amit masok elvesztenek - szoges ellentetben a rendes munkaval, ahol ertekteremtes zajlik.

DRM is theft

(#20) Dany007 válasza dabadab (#17) üzenetére


Dany007
veterán

"Csak az a baj, hogy nem ismerjuk sem a szabalyokat"

Akkor kérlek meséld el mi az a technikai elemzés, és hogyan működik, mire alapul.
Mert sajnos hülyeségeket mondasz...
Nem azt mondtam, hogy meggazdagszik belőle. Baromság. Azt mondtam, ha kitanulj akkor pénzt tud vele keresni.
Nézd meg a kapcsolódó oldalt a PH!-n, ott nem egy fórumtárs ebből él évek óta! Közgazdász diplomával nem megy el melót keresni, mert a devizával többet keres...

@D.R.O.: végre valaki, aki közelíti a fogalmakat. Stop-lossnak pont az a lényege, hogy legyen egy kalkulált kockázat. Az is kiszámított érték. És ezt a saját stratégiádba bele is kalkulálod. A stop-loss ugyan olyan kalkulációkra alapszik, mint a take/profit limit is.

[ Szerkesztve ]

(#21) dabadab válasza Dany007 (#20) üzenetére


dabadab
titán

"Akkor kérlek meséld el mi az a technikai elemzés, és hogyan működik, mire alapul."

Megfigyelesekre es intuiciokra alapul es nem mukodik tul jol. (Es nehogy el kezd nekem magyarazni, hogy mi a stop loss, kerlek.)

"Közgazdász diplomával"

Azzal. Meg nyilvan mellette meg rengeteg gazdasagi ismerettel meg egyebekkel, nem pedig technikusi multtal.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#22) Dany007 válasza dabadab (#21) üzenetére


Dany007
veterán

Amiről te beszélsz, az a bankok és tőzsdei spekulánsok munkája. Össze nem egyeztethető azzal, amire én gondolok.
Én daytrade-ről beszéltem.
Amire te gondolsz az a napi, havi esetleg az éves chartok. Én pedig az 1 perces, 5 perces esetleg 15 perces chartok alakulásáról beszélek. Messze nem érvényesíthető ugyan az a kettőre...

(#23) Chaser válasza Dany007 (#16) üzenetére


Chaser
titán

Elolvastam:), de az csak az előtte levőből derül ki, hogy akkor munkanélküli voltam*, azt meg most olvastam el. Nekem sok szabadidőm van néha 7közben is, lehet kipróbálom én is.

szerk: beszélek hülyéket..*voltál

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24) D.R.O. válasza Dany007 (#20) üzenetére


D.R.O.
tag

Nem is azt vonom kétségbe. hogy ha elemzel, hanem azt, hogy egy tüskével szétk*rják az egészet. Tehát manipulálják az adatokat. Erre vonatkozott az a kérdés, hogy ha ilyesmire képesek, akkor mit ér a technikai elemzés.

A Marsról jöttem, de már kúr*ára visszamennék!

(#25) Dany007 válasza Chaser (#23) üzenetére


Dany007
veterán

Elvileg lehetne munka közben is. Mert előre be lehet állítani, hogy mikortól lépjél be a poziba és mikor lépjél ki.
A lényeg, hogy nem szabad mohónak lenni.

Amiről dabadab beszél, azok akik nagyban csinálják. Éves féléves változásokra spekulálnak. Abba nem is mennék bele semmiképpen, mert túl sok a befolyásoló tényező, tény.

Amire én gondolok azok az 5 percenkénti változások. A daytrade meg ilyenek.

A topicgazda kolega, akiről beszélek úgy csinálja, hogy felkel reggel. A Londoni nyitásra odaül a géphez. Elemez 1-2 órát, majd beállítja a pozijait. Aztán visszamegy délután zárás előtt és lezárja a pozijait.

Amúgy azt a fene nagy tudást is olyan könyvekből szerezte, amilyet ő ajánlott nekem, és amire én itt utaltam. Igaz nem 1 könyvből, többől, de nem a fősulin tanulta... :U

@D.R.O.: hát, ezekbe a manipulációkba nem mennék bele. Elég csúnya dolog. Volt erről szó anno a topicban. Mindenkinek más tapasztalata van... Ilyen kis szinten, mint ahogy ők, én csináltuk nincs akkora jelentősége, de tény, hogy megtudnak szivatni...

[ Szerkesztve ]

(#26) fordfairlane válasza Indyke (#6) üzenetére


fordfairlane
veterán

Eszedbe ne jusson a FOREX-ezés munkanélküliként, és tapasztalatlanul. Irdatlan összeget lehet bukni.

x gon' give it to ya

(#27) dabadab válasza Dany007 (#22) üzenetére


dabadab
titán

Es szerinted daytrade-del csak munkanelkuli grafikusok foglalkoznak?... A feneket.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#28) Chaser válasza Dany007 (#25) üzenetére


Chaser
titán

Lassan járj, tovább érsz, ez az én mottóm:D:) Majd utánaolvasok, ha jól értem ehhez nem kell nekem senki, csak net meg gondolom valami reg, brókerekre, közvetítőkre nincs szükség.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29) Dany007 válasza dabadab (#27) üzenetére


Dany007
veterán

Igen, pont ezért mondtam, hogy sokan.
Félre ne érts. Nem azt mondtam, hogy ez biztos pénz lesz. Vagy, hogy majd jól megszedi magát vele... Szó sincs erről.
V.színű, hogy az első pár hónap sorozatos bukás lesz. Ezért jó, hogy pár éve már lehetőség van virtuálisan kipróbálni a dolgot, viszont valós chartokkal valós körülmények között real time adatokkal.

@Chaser:

pontosan ez a lényege. Az az 5 hónapom ezzel telt. Reggeltől estig. H-P-ig. Megfigyeltem magamon, hogy amikor móhó vagyok, vagy nem veszem figyelembe a szabályokat, a trendeket, a kialakuló alakzatokat, az indikátorok jelzéseit akkor bukok nagyot. Ezért a legfontosabb a higgadtság, és egy jól kidolgozott stratégiától nem eltérni. Nem kapkodni.
Végignéztem párszor ahogy kiüti a stoplimitet az árfolyam. Mert muszáj voltam hagyni, mivel az is beletartozott a stratégiába. De ugyan így végignéztem, ahogy megüti a profit limitet, és nem nyitottam új pozit, végignéztem ahogy a 3xára nő a kitörés. Nem érdekelt, mert a kalkulált profit azon a pozin megvolt.

Igen, nemsok szükséges a kezdetekhez.
Én az Oandánál vagyok / voltam. Nincs limitálva a virtuális időszak. Elég jól megjeleníthetőek a chartok. És sokféle indikátorra van lehetőség. Lehetőség van exoticus párokkal is kereskedni, de persze ez szerintem nem ajánlott. Maradjunk csak a majoroknél...

(#30) Indyke


Indyke
csendes tag

Épületes volt olvasni a hozzászólásokat :)
Mindenesetre felírtam magamnak ötletszinten ezt a tőzsde dolgot.
Külföld nincs elvetve teljesen, az angoltudásom háát hogy is mondjam... Szóval érteni még aránylag tűrhetően de beszéd szinten kihívásokkal küzdök. Mindenesetre nekiállok annak is a napokban. Próbálok nem "passzív" álláskereső lenni, mint írtam az elején alkalmi melókat bevállalok lassan mindenfélét. A pénzt meg sosem szórtam felelőtlenül el. Egyszerűen nem tehettem meg eddigi életem folyamán.

További ötleteket és véleményeket szívesen fogadok továbbra is.
Ne essetek azért egymás torkának csak szétoffolodik a topic.

(#31) Dany007 válasza Indyke (#30) üzenetére


Dany007
veterán

A külföldön is érdemes elgondolkodni.
Még most is ilyen helyzetben. Olvashatod, hogy itt a fórumról is sokan mentek ki / vannak kinn. De lehet egy csomó kifejezetten ezzel foglalkozó fórumot találni, ahol az emberek leírják a tapasztalataikat. Tehát nem csak szimpla tanács, meg hallomás, hanem konkrét kintlévő emberek tapasztalatai.
Ehhez is kell tőke. Meg jól át kell gondolni. Majd utánanézni mindennek. Csak úgy a semmibe nem szabad kimenni.
De a 30+ szerintem még nem gond. Max olyan téren, hogy új életet kéne kezdeni :) De munka szempontjából szerintem nem gond.

@dabadab: huh most esett le talán mire is gondoltál :) A daytrade-del is sokan foglalkoznak persze... De az nem befolyásolja akkora mértékben a tőzsdét. Pontosan azért, mert ahhoz képest napi szinten nincs akkora változás, mint mondjuk havi vagy éves szinten.
És pont ez a kis változás miatt csak 'kicsiben' lehet játszani, így nincs akkora befolyásoló ereje. Amire te gondoltál, az inkább éves, de mindenképpen hosszútávú kereskedés. Más indikátorokat kell figyelni, és a jelzések is mások lesznek. Ott a tizedes, vagy akár az egész számos változásokra spekulálnak. A daytradenál meg (mint írtam) ezredes, tízezredes változások számítanak.

[ Szerkesztve ]

(#32) Pala válasza Indyke (#30) üzenetére


Pala
veterán

Ha teheted, gyúrj rá az angolra!!
Az angol a "vezető nyelv", a nemzetközi kommunikáció nyelve (meg ugyebár az informatikáé is). Ha csak magyarul tudsz, be vagy zárva egy tízmilliós országba (ami még talán nem is lenne baj, ha nem kishazánkról lenne szó... Mo. nem éppen a lehetőségek országa). Ha angolul is beszélsz, már tiéd a fél világ. Mindenképpen érdemes külföldre (lehetőleg nyugatabbra :) ) nyitni, ha egy mód van rá.

[ Szerkesztve ]

(#33) ollie válasza Pala (#32) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Itt nem az a lényeg, hogy - angoltudás nélkül - be van zárva egy kis országba, hanem hogy - informatikusként - itthon sem fog tudni jó munkát találni e nélkül.

[ Szerkesztve ]

***

(#34) dabadab válasza Dany007 (#31) üzenetére


dabadab
titán

Nem, még mindig nem esett le. Ha a tőzsde (meg a FOREX) annyira tuti pénzkereseti lehetőség lenne, akkor mindenki azt fejné - amiből persze adódik az a kérdes, hogy honnan a frászból jönne az a pénz, amit az a sok-sok spekuláns jól megkeres.

Egyébként meg térjünk rá a konkrétumokra: neked milyen hozamot sikerült realizálnod igazi pénzben és azt mennyire konzisztensen? Csak hogy lássuk, hogy te - mint gyakorlott pénzfa-szüretelő - mit tudnál kihozni abból az 500k-ból :)

DRM is theft

(#35) Dany007 válasza dabadab (#34) üzenetére


Dany007
veterán

Pontosan az ilyen hozzáállás miatt nem csinálja ezt mindenki, mint a tiéd.
Fűről fáról szedett információk alapján ítél. Szinte nulla tapasztalattal.
De el se hinnéd mennyien csinálják ezt. Így piciben is. Elég megnézni azt a többszáz bankot, brókercéget akik ezzel foglalkoznak.
Ez amúgy röhejes érv, mert millió egy szakma van a világon, ami (a tőzsdével ellentétben) tuti pénzkereseti lehetőség, mégsem csinálja azt mindenki... :U

Most 3 dolog lehetséges. Vagy nem tudsz olvasni / értelmezni, vagy szándékosan teszed a hülyét, vagy szándékosan provokálni próbálsz :)
Leírtam 3x, hogy nem pénzfáról van szó, amit csak úgy le lehet szüretelni. De te ennek ellenére is a 126. hszben is visszakérdezel rá... Ezek után hogy vegyem komolyan a részvételed a vitában? De most őszintén... =/ Ha erre alapozod az érvelést (hogy én azt mondtam, hogy ez egy pénztermelő fa) akkor teljesen fölösleges amit csinálsz, mert 3x elmondtam, hogy nem az.

Igazi pénzzel beszállni csak akkor érdemes ha a kidolgozott stratégia a demoban már működőképes. Sőt, még a brókercégek is felhívják a figyelmet minden helyen, hogy legalább fél év demózás nélkül senki se tegyen fel pénzt, mert v.színű elbukja.

A realizált profitom december vége és január közepe között volt 1200 valamennyi dollár. Amit a következő 1 hónap alatt (mivel munkába álltam) szisztematikusan elbuktam.
De ez egyáltalán nem meglepő, teljesen normális dolog. Hónapokba telik, amíg az ember kitapasztalja a különböző indikátorokat, amire képes meglátni a jelzéseket és alakzatokat. Mint már oly sokszor mondtam, ez se úgy megy, hogy belépek és dől a pénz. Nem tudom továbbra sem, hogy te miért hiszed hogy én ezt állítom.
Ezt is hosszú idő, és kemény munka megtanulni.
És ha hiszed, ha nem, a bukás szükséges a tanuláshoz. Ezért jó, hogy demóban lehet próbálkozni. Pár évvel ezelőtt, amikor ilyenre még nem volt lehetőség, rengeteg pénzt lehetett veszteni vele. Persze most is, de van lehetőség tapasztalni valós körülmények között.

Itt a topic, amiről beszéltem. Itt van pár, nálam jóval járatosabb emberke. Akik szintén nem tartják pénzkereső fának a forexet, de egy megfelelő alternatívának a pénzkeresésre igen.
Olvasd el, nálam sokkal tapasztaltabb emberek beszélnek ott. És igen, minden arról szól, hogy mennyire tudod előre kiszámítani az árfolyam alakulását. Amihez az is alap, hogy a saját bukásodat is belekalkulálod a stratégiádba.

Szerintem nagyon félreértelmezted te ezt az egészet. Talán próbálkoztál is részvényekkel. Talán buktál is. Van bennragadtál egy poziban, és te is várod a csodát, hogy majd megy az feljebb még stb... Sokan vannak úgy vele, hogy az első pár bukta után kiszállnak mert ez csak szerencsejáték, ahelyett, hogy tanulnának...
Csak az egod már akkora, hogy nem vagy képes elismerni a másikat semmilyen témában sem :)
De hiába is fecsérlem a szót, a fentiek miatt úgysem tudlak meggyőzni. Inkább olvass bele a topicba. Nekem sok segítséget adtak az ottaniak. De érdekes módon, egyik se mondta azt, hogy hagyd a picsába, inkább menj el kaszinózni... :U Mert ők tudják, hogy messze nem erről van szó.

(#36) talmida válasza Dany007 (#5) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Ne haragudj, de egy olyan valakinek tőzsdézést ajánlani pénzkeresetre, aki azelőtt azt soha nem csinálta, a legnagyobb felelőtlenség.

A tőzsdén a fölösleges pénzedet szabad csak forgatni, vagyis, amit nem sajnálsz, ha véletlenül elvesztesz. Aztán, mint ahogy írtad is, sokat kell tanulni hozzá. De nem ám hónapokat, hanem évtizedeket, :K és még akkor sem lehetsz teljesen biztos abban, hogy rendesen fogsz keresni vele. (Direkt nem a nyerés szót használtam, hogy lásd, elismerem, hogy tanulható a dolog.. ;] ) DE elsősorban nagyot lehet veszteni..és eléggé stresszes is, ha valaki ebből akarna megélni. Szóval én abszolút nem tanácsolom, hogy tőzsdézzen valaki, akinek abban nincs tapasztalata, vagy nincs kellő fölösleges zsebpénze.

(Rokonságban vannak akik nagyon jártasak benne, ...több, mint tíz éve csinálják...úgyhogy nem légbőlkapott a hsz-om...kicsit én is csináltam)

IN GOD WE TRUST!

(#37) tildy


tildy
nagyúr

Aki akar az tud. Munkaügyi központokra hagyatkozni meg...

Nekem a leghosszabb munkanélküli idő fél év volt. De mentem a munka után és lett.
Azóta szerencsém van, és bár én is 30 fölött vagyok, nem féltem nekivágni a világnak.
Amikor két éve a pannontól el kellett jönnöm, 1 hét alatt találtam munkát, vicces volt. Meglátjuk, most hogyan boldogulok majd, idegen földön.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#38) Dany007 válasza talmida (#36) üzenetére


Dany007
veterán

Olvasd tovább. Elég sokat írtam a témáról, de persze így is csak felületesen.
Sokmindenben igazad van. Pl hogy a legjobb fölös pénzt kockáztatni. Elvégre akkor tudod minimalizálni a stresszt, ami nagy befolyásoló tényező.
De valahol el kell kezdeni...
Ha elsősorban veszíteni lehetne vele, akkor senki nem csinálná. Ez pont ellentéte annak, amit dabadab mondott. Ő azt hitte, h én úgy gondolom h csak nyerni lehet vele. Te meg azt (legalábbis a fogalmazásból ez jön le) hogy nagyrészben veszíteni lehet.
Pedig a köztes megoldás az igazság, és a valóság. Itt a veszteség is része a kereskedésnek! Ha valaki ért hozzá, tapasztalt is, akkor ezt is beleszámítja mert bele is kell!

"olyan valakinek tőzsdézést ajánlani pénzkeresetre, aki azelőtt azt soha nem csinálta"
Mért ajánlanám olyannak, aki már csinálta és tudja miről van szó? :) Ez kicsit furcsán jött le.

Ebben épp az a jó, hogy kipróbálhatja a tudását mindenféle kockázat nélkül is! Így nincs mit veszteni, csak időt. Aztán majd ha kitanulta, biztos lesz magában, akkor nekikezdhet valós összeggel is.
Abban a csekély kis 5 hónapban amíg én gyakoroltam, voltaképp mínuszba sose mentem 50-100$-nál lejjebb. Amit vesztettem, azt mindig a profitból buktam el.

Könnyű kifogni egy jó szériát, akár szerencsén is múlhat. Ami utána jön azt nehéz megoldani. A lélektani, stresszes pillanatokat. Amikor nem tudod eldönteni, hogy kockáztass e még, vagy elég egy napra az az 50 dollár? És amikor a szemed láttára ugrik az árfolyam, és fejben már számolod is, hogy az 50dollár helyett már 200-at kereshettél volna... De még mindig megy az árfolyam, és na akkor most beszállunk, mert még akarunk keresni. És általában itt jön a bukó, mert a növekedés megállt. Kis stagnálás. Kivársz mert kell a profit! Kell a pénz... De az árfolyam esni kezd és már mínuszban vagy. De kivársz, mert hátha megy feljebb, elvégre sokszor láttad már... Most már az előbb biztos 50$ is veszélyben van, de nem számít elvégre ezt most hoztad össze... Hátha feljebb megy megint... Aztán hirtelen esik nagyot és már mínusz 100-ban vagy... És talán eljut az ember agyáig, hogy ideje kiszállni, és elviselni a veszteséget is, mielőtt mégnagyobb lesz.
Na ezt a lélektani dolgot leküzdeni nagyon nehéz. Így mondani könnyű, de élesben nem annyira...
Ehhez kell ismerni a jelzéseket, az alakzatokat. Az indikátorokat! Mert ha pl a chart alatt fut egy 5-20 as RSI, akkor az megmutatja mikor lesz túladott vagy túlvett az adott deviza, és hogy hoppá érdemes lenne kiszállni. Vagy egy SMA 200, ami szintén erre utalhat.
De jó ha az ember felismeri a gyertya alakzatokat is. Mert egy marobozu gyertya a trend erősödését jelzi vagy épp fordulót. Ezért kell egyszerre több indikátort használni, hogy a kettő, háromból ki lehessen következtetni az eseményt.
Érted már mire gondolok? Mondjuk v.színű érted miről beszélek, mert ha te is csináltad egy ideig, akkor ezen minimális tudás nélkül esély sincs semmire.
Sokszor magát a chartot alig látja az ember a sok berajzolt trendvonal, indikátor meg egyéb miatt, mert azok fontosabbak...
És nem havi / éves szinten kereskedni, hanem napon belüli daytradelni kell, legalábbis én ezt ajánlottam. Mivel egy napon belül sokkal kiszámíthatóbbak a változások, mint havi vagy éves bontásban, gondolom ez egyértelmű.
Azonkívül én a devizára céloztam csak. Mivel itt annyira nem befolyásoló tényező a hír, mint olyan. Így a hírelemzés rész nem szükségszerű.
Ellentétben a részvényekkel, ahol pl Steve Jobs halálhírére nagyot zuhanna az Apple részvényindex, de az EUR/USD árfolyam le se szarná...
Mindent tanulni kell, ahogy ezt is. Nem lehet hasraütve csinálni, mert hidd el szabályok alapján működik a dolog. Több száz éves múltja van.
A fentebb linkkelt topicban találsz pár olyan embert, akik ebből élnek. Nemsokkal idősebbek nálam.

Elnézést az offért. Csak próbálom eloszlatni azokat a - voltaképp tudatlanságon és tapasztalatlanságon alapuló - tévképzeteket miszerint a tőzsde egy misztikus megfoghatatlan világ, amit csak a filmekben látott nagykutyák értenek, és mindenki más elveszíti rajta a pénzét...

[ Szerkesztve ]

(#39) talmida válasza Dany007 (#38) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Megnézném azokat, akik ebből élnek csak, és semmi másból!!! :DDD Nem mondom, hogy lehetetlen, de nem egy életen át, mert a "szerencse " forgandó....

Nézd, azt tudom, hogy vannak (nem sokan), akik meggazdagodtak a stock marketen, de ezt úgy kitanulni soha nem lehet, hogy holt biztosra menj, mert, ha mindent jól látsz is, és a megítélésed sem csal soha, még akkor is ott van az idő tényező, ami miatt nem mindig jön be az ember számítása. :(( Ha teljesen jól veszed is észre a törvényszerűségeket, de nem tudod kiszámolni, hogy az pontosan mikor következik be, akkor....

Na, mindegy, hagyjuk!

Bocs, de engem nem lehet meggyőzni e téren. :((( És, amíg kettő és három jegyű az az érték, amit forgatsz, addig nem kell, hogy fájjon a fejed :DDD , de a hatjegyűeknél viszont már pánik van.. :O

Meg azt mondod, hogy mi mást veszthet a gyakorlás és tanuló idő alatt, mint időt? Ne haragudj, de az idő az egyik legnagyobb érték. ..Meg , hogy majd 5-6 hónap alatt kitanulja...LOL :DDD No comment...

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#40) Dany007 válasza talmida (#39) üzenetére


Dany007
veterán

"teljesen jól veszed is észre a törvényszerűségeket, de nem tudod kiszámolni, hogy az pontosan mikor következik be"

Na ebből látszik, hogy soha nem forogtál a témában komolyabban, különben nem írtál volna ilyen hülyeségeket :) Már bocs.
És olvasd el a topicot, amit linkeltem... :U Mert ha bele-bele olvasgattál volna, esetleg az ott lévőknek tettél volna fel hasonló kérdéseket / mondatokat, akkor nem írtál volna ilyen butaságokat...
De szerintem hagyjuk az offolást. :) Már mindent elmondtam, amit akartam, ha továbbra is kételkedsz, ott a topic, hidd el, ott mindenre megvan a válasz. Legalábbis az ilyen alapkérdéseket illetően.

(#41) Indyke


Indyke
csendes tag

Köszönöm az összes hozzászólást de a TŐZSDE téma lezárva.
Egyéb javaslatok előnyben....

(#42) tildy válasza Indyke (#41) üzenetére


tildy
nagyúr

Ne Pécs környékén keress munkát....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.