Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) aelod


aelod
veterán

Nem érzem akkora égbekiáltóan szükségesnek a 7-ről való 8-ra váltást. Nem hozott újat sokban az oreo. Nem értem miért kellett egyáltalán külön főverziót kapjon.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#2) ddaydome


ddaydome
senior tag

Sziasztok!

A MIUI-t sosem használtam, de nagyon-nagyon tetszik. Ha egy teljes értékű MIUI letölthető lenne, szívesen kipróbálnám.

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#3) emeritusz válasza ddaydome (#2) üzenetére


emeritusz
csendes tag

Ez nem csak egy app ez egy android alapú oprendszer. Legegyszerűbb ha veszel egy xiaomi telefont. Vannak ugyan portolt/patchrom miui-k más modellekre (lehet hogy a tiedre is), de nagyon ritka a frissítés ezekre, és a stabilitásuk se 100as.

[ Szerkesztve ]

(#4) pistokkotsip


pistokkotsip
csendes tag

Teljesen jól hangzik ez a cikk, csak egy a baj, hogy még a 6-ról 7-re váltást sem sikerült "meglépniük" (a csúcs/új telefonok kivételével).

(#5) jUUh


jUUh
addikt

Hamarabb lesz stabil custom ROM Oreo alapokon, mint MIUI asszem :DDD

Samsung Galaxy S23+

(#6) Tomi_Ohl válasza jUUh (#5) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Hát... Az már van is, a te telefonodra is, ha jól tudom. ;)
Mostanában eléggé el volt foglalva a Xiaomi a MIUI 9-cel, illetve a Nugát frissítéssel is késtek sok esetben (Redmi 4A pl múlt héten kapott 7.1.2-es bétát), már-már úgy tűnt, idén nem is lesz Oreos hír... Várom Mi5S-re is, bár valószínűleg főleg akkor lesz értelme, ha kijön a MIUI 10 is, tehát majd nyáron.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#7) kakuk.tamas válasza pistokkotsip (#4) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Ez baromság. Redmi Note 4x, Redmi 4x már 7.1.2-n van...

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#8) mikej95 válasza kakuk.tamas (#7) üzenetére


mikej95
aktív tag

Fel se tűnt, hogy van stabil, EU Dev-vel jól elvagyok, jó lenne, ha 4X és a Note 4X megkapná az Oreós MIUI-t is. Persze a Xiaomi-s terméktámogatási ciklust elnézve sanszosabb, hogy már csak kisebb-nagyobb javításokat és biztonsági frissítéseket kap az elkövetkező 1 évben.

[ Szerkesztve ]

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#9) Graphics válasza pistokkotsip (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Egy béta-teszt elindulhat ettől függetlenül.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) jUUh válasza Tomi_Ohl (#6) üzenetére


jUUh
addikt

Jaja, van több is, de például még a goodix-es FP scannerek nem működnek. :K Decemberre szerintem lesz 100%ig használható.

Samsung Galaxy S23+

(#11) Soleco válasza kakuk.tamas (#7) üzenetére


Soleco
tag

Redmi 4 prime meg még Global Miui 9-et sem kapott, a kínai meg csak android 6-al jött..

(#12) Wesder válasza Soleco (#11) üzenetére


Wesder
félisten

Mert kínai modell elvileg.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#13) beyruth82 válasza pistokkotsip (#4) üzenetére


beyruth82
veterán

Felsőkategóriás xiaomiknál is van amelyik épphogy csak megkapta a napokban a nougatot miui 9-el Pl xiaomi mi 5s plusra pár napja kaptam meg.Többek között emiatt is pártoltam el 3 év után a márkától és vettem egy huaweit,xiaomi meg ment a levesbe.Oreo majd a jövő év végén fejlesztői béta romokon lesz elerhető pár készülékükre maximum....

(#14) tamikomac válasza ddaydome (#2) üzenetére


tamikomac
aktív tag

Én eléggé csalódtam a MIUI-ban, ennél nagyobb "zártságot" Androidban még nem láttam.

Az egy dolog, hogy alkalmazásmenü nincs, minden alkalmazás és widget a kezdőképernyőre kerül, de hogy egy androidos alkalmazást sem lehet letiltani (gyárilag), az egy kicsit sokkolt.
Mindegy, működik és ez a lényeg :)

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#15) Drenadar válasza tamikomac (#14) üzenetére


Drenadar
veterán

Minek az... Felesleges.

(#16) tamikomac válasza Drenadar (#15) üzenetére


tamikomac
aktív tag

Sok memóriát tudok felszabadítani vele. Ilyet a MIUI-val nem lehet csinálni.

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#17) Szabcsizz válasza tamikomac (#16) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Csak így már felmerül a kérdés,hogy minek az okostelefon. Persze ha számodra így tökéletes,azzal sincs semmi baj.

(#18) Drenadar válasza tamikomac (#16) üzenetére


Drenadar
veterán

Miért nem törlöd le ezeket ha nem kellenek? :|
Miért jobb letöltani?
Egy csomó program amit itt letiltogatsz simán le is törölhető root nélkül is.

Nálam most 2,5GB ram érhető el a 6-ból. Hát hol érdekel engem hogy mit csinál a hangouts? (De ha zavarna előbb törölném le, mint hogy egy plusz programot tartsak fenn neki :D )

+1
Le lehet tiltani.
ha letiltod azt hogy indulhasson háttérből, valamint hogy restartnál elindulhasson a program, akkor az biza csak akkor indul el, ha én akarom.
No ennyit erről.

[ Szerkesztve ]

(#19) Soleco


Soleco
tag

Redmi 4 primemon a Miui 8.5-el nem csak az a baj hogy rengeteg funkció nem elérhető rajta, ami stock androidon igen + hogy android 7-et soha nem fogják kiadni rá (tipikus Xiaomi, redmi 4A kap android 7-et, de a redmi 4 pro nem), hanem hibák is vannak a rendszerben.

Lassan 1 év telt el a Redmi 4 prime kiadása óta, és csak a hetekben javítottak egy komoly szoftveres hibát, ami rontott a mikrofon minőségén. Random újraindulások, meg telefonjelkezelő hibájának a javításáról nem is álmodok. Ez a priorítás, Redmi 4A-ra fontosabb az android 7, mint 1-1 kevésbé best seller készüléken a legalapvetőbb hibáknak a kijavítása. :C

(#20) Wesder válasza Soleco (#19) üzenetére


Wesder
félisten

Lehet mást is venni, ha már nem vált be...

Èn sem morgok, hogy mièrt nincs 7.0-ás MIUI Redmi 3-ra, pedig simán lehetne.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#21) Graphics válasza Soleco (#19) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Amennyit morogtal ezért itt ph-n , ha forintosítás után lennénk, simán kiadna egy új Redmit...

Elégszer olvastuk. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.