Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) papi77


papi77
addikt

Vajon itt is lesz?
Nem ártana...

Az első: NOKIA 1611

(#2) AS


AS
félisten

Android ONE egyik kikötése az hogy nem lehet rajta gyártói téma, vagy Sense pl.?

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#3) Thaaleum


Thaaleum
aktív tag

Ennyiért szerintem teljesen vállalhatók, nekem még a minimál formatervük is tetszik. Egyedül a kijelző felbontásával van bajom, egy qHD-val szuperek lennének. De nem szabad telhetetlennek lenni. :DD

„Egy szónak is száz a vége...” - Legendd

(#4) Воланд


Воланд
titán

ize, tudtommal az android one nem egy kulon operacios rendszer...

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5) Integra válasza Воланд (#4) üzenetére


Integra
titán

nekem is ezen akadt meg a szemem

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6) Peet91 válasza Воланд (#4) üzenetére


Peet91
aktív tag

Igen, ez szerintem sem teljesen helytálló kijelentés. Az Android One egy projekt nem? mármint mindenképp valami kampány/program/disztribúciós tervezet

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#7) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Na, a Microsoftnak nagyon sürgősen le kell tenni az asztalra valami nagy durranást. Felül ott a tepsi szifon, alul meg ez, már nem csak WP sajátosság a támogatottság, illetve ilyen hardveren a droid sem sz@r. Nagyon be kell jönnie ennek a "csak Windows"-nak, mert nyomul a konkurencia ezerrel.

(#8) vicze válasza Integra (#5) üzenetére


vicze
félisten

Nekem megy a MediaTek MT6582-en. ;]
Ennyit a gyors frissítésekről, meg a hosszú támogatásról. Az különösen vicces, hogy ez a SoC az újabb rendszerek sok újdonságát nem is támogatja...

@Peet91: Projektnek projekt. Gyakorlatilag egy marketing eszköz, tök hülyeség külön rendszernek titulálni.

[ Szerkesztve ]

(#9) kolosanyi válasza vicze (#8) üzenetére


kolosanyi
veterán

És gondolod, hogy nem orvosolták már a driver problémákat, vagy legalább nincs folyamatban? Mert az elég nagy öngól ha nem.

(#10) blade zte válasza Воланд (#4) üzenetére


blade zte
őstag

Nem is lenne is értelme. Egy normális gyártó manapság fel tudja szerelni a filléres telót is úgy, hogy az alap droid vajsimán fusson rajta. (Természetesen nem a samsung lapul a gyártó szó alatt.)

Ez amolyan teló, gyári cyanogenmoddal. :DDD

Oppo find 7 astro black

(#11) Integra válasza vicze (#8) üzenetére


Integra
titán

fúúúúú, és ma még csak hétfő van :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12) SidCorky


SidCorky
senior tag

Az Alcatel One Touch mióta különálló márkanév? :D

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#14) section9


section9
őstag

Nem drága még így is az Indiai piacra? :F

(#15) roli543 válasza section9 (#14) üzenetére


roli543
őstag

Szerintem Európa több országában is nagyon jó kezdeményezés lenne, főleg mondjuk nálunk, ahol azért sokan rohangálnak olcsó, de szinte használhatatlan telefonokkal. A készülékek is teljesen ott vannak, nagy valószínűséggel én is szívesen használnám :)

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#16) section9 válasza roli543 (#15) üzenetére


section9
őstag

Itthonra teljesen jó, de Indiában csóróbbak az emberek. Azt olvastam, hogy ott még a zsebpénz kategóriájú Firefox OS-ek is drágák.

(#17) AS


AS
félisten

Samsung ebben nem lesz benne , a listán is rajta van. Helyette olcsó Tizen telok lesznek.. Microsoft is próbálkozik majd de a még homály.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#18) Воланд válasza AS (#17) üzenetére


Воланд
titán

miert lenne homaly? kb ugyan ezek a gyartok adnak ki low-end wp keszulekeket.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19) Simi87


Simi87
senior tag

meglepően erősek papíron.

(#20) halkow


halkow
őstag

Hmmm, nálunk ilyen sose lesz

Alcatel onetouch idol2s the king

(#21) Simi87 válasza halkow (#20) üzenetére


Simi87
senior tag

Nem, mi túl gazdagok vagyunk hozzá, ezeket a fejlődő piacokra szánják.
mi pedig visszafejlődünk. :)

(#22) Izzé


Izzé
őstag

1Gb ram, fm rádió, micro sd bővíthetőség és szűz droid ennyiért? Kettőt kérek! :)
Várós a Lenovo és a HTC AO mobilja is, esetleg valamivel nagyobb akkuval.
qhd és mondjuk SD400-al is jó lenne látni valami hasonlót is persze 130-140 dodó alatt.

(#23) Simi87 válasza Izzé (#22) üzenetére


Simi87
senior tag

ezekből soha nem lesz EU régiós. Majd az XXL sufni hoz pár darabot aranyárban, oszt annyi.

(#24) randras


randras
veterán

25 ezres HTC? Ha belegondolok, milyen lesz az 50 ezres alapján, elsírom magam.

(#25) DraXoN válasza kolosanyi (#7) üzenetére


DraXoN
addikt

Az a baj a windowsal, hogy nincs olcsó hardverre, ha akarnak se tudnak ilyet, ennyiért.. az MTK egy igen olcsó platform, és ugyan ez a 4 magos nem sokkal erősebb (ha erősebb egyáltalán) mint egy nevesebb gyártó 2 magosa, de a célnak megfelel.
Épp ma voltam a sugárban.. ott volt kiállítva pár olcsó Navon telefon.. köztük egy 4,5colos, 4magos készülék 35000Ft ért.. amit ott lőttem vele képet az alapján a kamerája ugyan nem túl jó.. illetve sajnos csak 4GB a belső tár, amiből kb 3 használható de azt is szétosztották, hogy 1GB a rendszernek és a maradék a "belső SD" tár.. jobb lett volna ha egyben hagyják úgy több haszna lenne.. a memória 1GB... teljesen élhető telefonnak tűnt összességében. Nagy hely (és teljesítmény) igényű játékok kivételével szerintem minden elmehet rajta.
Ha most vennék telefont és jobb lenne a kamerája (akár kicsit többért) ... lehet simán bevállalnák egy olyat.. akadás az alap (igaz üres) rendszeren nem volt semmi.. Ráadásul az ott levő összes Navon telefonon már Kitkat volt.. amit csak most figyeltem meg és ott helyben nem, hogy dual-sim ... uhh.. tényleg jó ár: [link] Ez volt az a telefon amit nézegettem.. jól kézre is állt, nem volt túl nagy.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#26) halkow válasza Simi87 (#21) üzenetére


halkow
őstag

pár évtized múlva mi is indiaiak leszünk akkor talán hoznak nekünk is :DDD

[ Szerkesztve ]

Alcatel onetouch idol2s the king

(#27) Paul119 válasza randras (#24) üzenetére


Paul119
addikt

A hardveres specifikációkat tekintve a trojka tagjai hasonló alapokra épülnek, 4,5 hüvelykes, 480 x 854 pixel felbontású IPS kijelző, 1,3 gigahertzre skálázott négymagos processzorral ellátott MediaTek MT6582 chipset, Mali-400MP2 grafikus gyorsító, 1 gigabájt RAM
ez lesz benne ennyiert ,.pont ez a lenyege :)

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#28) Simi87 válasza halkow (#26) üzenetére


Simi87
senior tag

alig várom. :C

(#29) Izzé válasza Simi87 (#23) üzenetére


Izzé
őstag

Tudom, de ha a gsm boltos árak is megállnak ezen modellek esetében 30k alatt, mi már jól jártunk. Miket lehet most kapni itthon ennyiért a "nevesebb" gyártóktól? Költői kérdés volt, tudom a választ: szemetet.

Nem akarok sértődést, de a GMini, Pocket Neo és társai miatt alakult ki rengeteg emberben a droid utálat. Jogosan...

(#30) Воланд válasza DraXoN (#25) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#31) Simi87 válasza Izzé (#29) üzenetére


Simi87
senior tag

pocket neo, meg társai persze hogy hulladék. de aki nem tudja, hogy olcsó húsnak híg a leve, az használja egészséggel.

(#32) Graphics


Graphics
Jómunkásember

A kezdeményezés jó, de mi nem vagyunk még ennyire elszegényedett régió / hisz jobban élünk... mint mindig /

Amúgy: Karbonn Sparkle V,

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#33) lmisi válasza vicze (#8) üzenetére


lmisi
senior tag

Hónapokkal ezelelőtt, de lehet éve gugli megegyezett a médiásokkal és talán még kőcsippel is, hogy segít neki(k) drivert írni.
Értsd: megírja helyettük!!!
Ugyanis a drága médiateknika leragadt a 4.2-nél. szerintem 4.4 nek neki se álltak, de legalább segítséget sem kértek ;] Szerintem a gugli elunta a kutyakomédiát és megkereste őket :B hiszen mégiscsak ők gyártják a legolcsóbb android csipszeket (Igaz drivert nem nagyon adnak 4.2 fölött hozzá)
Egyébként a nvidiseket is kisegíti driverileg a gugli.

A lényeg wz az android one igencsak jó, ha lesz, tartalék telefonnak veszek egyet.

[ Szerkesztve ]

(#34) Graphics válasza lmisi (#33) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Már jóideje van MTK-ra 4.4-es KitKat, ez nem újdonság. nem csak a MT6589-esekre, de már az MT6582-esekre is.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#35) opr


opr
veterán

Hát, nem. 3$al drágábban már 5"720p kijelző, 1gb ram, 8gb belső tárhely stb jár, szóval nem igazán értem, ezek mitől számítanak nagyon olcsónak. :F
példa

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#36) Graphics válasza opr (#35) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hűha, mekkora márka... Ezt ki is fogja szoftveresen támogatni? :U

Szokásos szitaművek termék ez amit linkeltél... Megveszed, és nézheted, hogy szoftveresen sose jutsz előre, mert még közösségi szinten is szarnak az emberre. :D

Tuti vétel! és erre ugye még jön a hazai sarc... Extra szopóroller :) 36 ezerért nem igazán tud lendületbe hozni.

Vedd figyelembe, hogy a cikkben említett készülékek nem nekünk készültek, hanem egy erősen fejlődő régió számára.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#37) Simi87 válasza Graphics (#36) üzenetére


Simi87
senior tag

mert a Lenovo itthon sikersztori. én már kiírtam a boltba, hogy: Lenovo-hoz nincs semmi, nem is lesz, nem szervizelem, ebay, aliexpress a barátod.

(#38) Graphics válasza Simi87 (#37) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ki beszélt itt most a Lenovoról?

Pedig nyugodtan foglalkozhatnál vele, vagy akkor max irányítsd hozzám :D Van hozzá magyar rendszertől kezdve, minden.

Megy a privát :D :C

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#39) Simi87 válasza Graphics (#38) üzenetére


Simi87
senior tag

küldj egy elérhetőséget privátban.
de komolyan, gazdaggá teszlek. :)
fólia, tok, szervizalkatrész...

[ Szerkesztve ]

(#40) Quasi_modo válasza halkow (#26) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Költözünk ?

valami

(#41) Simi87 válasza Quasi_modo (#40) üzenetére


Simi87
senior tag

nem, hozzánk jön india. ;]

(#42) Graphics válasza Simi87 (#41) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát haladunk affelé :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43) C$abi válasza Simi87 (#41) üzenetére


C$abi
aktív tag

Már itt vannak, és kisebbségből nagyobbság lettek. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44) lmisi válasza Graphics (#34) üzenetére


lmisi
senior tag

Na szuper, régebben náztem a témára, talán már hamarabb odaértek a gugli driverek.

A másik, hogy az android one készülék software-s támogatását a gugli végzi, akárcsak a nexusoknál. Ezért nem értem a fórumban a támogatásfanyalgókat. A cikkben is benne van, hogy az OTA fressítéseket ingyenesen lehet majd letölteni telefonhálózatokon is, mert a gugli kiverte. Nos ez minek ha nem lenne rá további érdemi támogatás :U

(#45) oszi666 válasza Simi87 (#31) üzenetére


oszi666
őstag

Azert ez max droid vonalon igaz. Lumia 520 es 620 csucs telo olcsoert. Ismeros es teso is nagy megeledessel hasznalja

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#46) opr válasza Graphics (#36) üzenetére


opr
veterán

Egészen véletlenül benne vagyok a témában, lévén a rendszer egyik betatestere vagyok, szóval támogatás:
1-2 hetetne új beta, ~havonta update.
Az összes eddig jelentett bugot 2 héten belül javították, 1 hónapon belül jött a publikus verzió belőle.
Jelenleg úgy néz ki, hogy bármi nyűgje van valakinek a rendszerrel, jelzi, és azonnali jelleggel javítják.

Szóval ez most pont nem nyert. Egy hónapja jött ki a készülék, ezalatt kapott kétszer update-et, illetve ha valakinek nem tetszik a gyári, neonado launcher, az kapott rá 4.4-et. Ez szerintem nem rossz támogatás, még a nagy márkákhoz képest sem.

Szóval, ez most olyan szinten nem talált, hogy nagyon. Egyéb kérdés? :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#47) randras válasza Simi87 (#37) üzenetére


randras
veterán

Mi a baj vele?

(#48) Graphics válasza opr (#46) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor mondd azt, hogy Te vagy a promotere ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49) moli.hu


moli.hu
őstag

"""Android One devices will receive the latest versions of Android directly from Google. So you’ll get all the latest features, up-to-date security patches, and peace of mind knowing your stuff is always backed up."""

na, ez az, amiert ilyet akarok, es amiert tobbet nem szeretnek se markas gyartoi, se kinai telefont venni, csak vagy nexus-t, vagy motorola-t (mig a lenovoe nem lesz) vagy android one-t. egyik nagy gyarto se foglalkozik a telefonnal 1.5 evig, a prestigio is csak az elso 0.5 evben frissitgette, javitgatta a hibakat. A microsoft az, akit kb kovetni kellene ebben, de lumia-t meg azert nem veszek megegyszer, mert senki se ir ra semmit, tetszhalott rendszer. Persze tudom, hogy csak ebbe az utolso mondatba fog belekotni mindenki, nem pedig az elotte leirt: a microsoftot kellene kovetni-re fog reagalni. Ez ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#50) opr válasza Graphics (#48) üzenetére


opr
veterán

Nem, nem vagyok. Természetesen vannak hibái, bőven. Pl. a fos kamera, fos hangzás jack-en, stb, tipikus, majdnem minden mtk-s/kínai telefont sújtó hibák. És csak azt mondom, hogy ezek, ennyiért kimerítik a nem túl nagy vétel fogalmát, tehát továbbra sem értem, miért kéne hasraesnem tőlük, amikor van jobb, ugyan annyiért, szintén jó támogatással.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.