Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hbarnabas01


hbarnabas01
tag

Szuper :)
Mi az a mélységérzékelő?

(#2) SX Wave


SX Wave
aktív tag

Elég fura öszvér lett. Nem ez a készülék fogja kihúzni őket a bajból.

Nem azért nem játszol, mert megöregedtél. Azért öregedtél meg, mert elfelejtettél játszani. 5110 > 3210 > 3310 > 3330 > ME45 > 3100 > SX1 > 6233 > E51 > Wave II > XPERIA mini pro > SIII > Note 3 > Note 4 > S7 > Note 8 [Gear S3 Frontier] > Note 9 8/512GB [GW4 esim] / Tab S7+ 5G > S22 Ultra 12/512GB

(#3) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Lehet ezt kellet volna alapból M9nek kiadni :)

Finn the human

(#4) #13110016 válasza Matada2.3 (#3) üzenetére


#13110016
törölt tag

Pontosan.
Ez már talán nem melegszik annyira mint az elődje.
Snapi 820 idén várható valamilyen telefonban?

(#5) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Már megint duruzsol valami a hátlap alatt...

valami

(#6) batai15


batai15
félisten

5.2? Akkor ha csak ennyi akkor kellene.

(#7) janeszgol válasza SX Wave (#2) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem, de kívánom nekik. Végre egy érdekes készülék (leginkább az SoC miatt)!
Kíváncsi vagyok, a tulajok mennyire lesznek megelégedve vele.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#8) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Kamera továbbra is gyenge, a QHD felbontáshoz kevés a gpu. Valóban jobb lesz ez az m9-nél drágábban? Hát nem. Szinte semmiben nem jobb az m9-nél. Ami működik benne az ujjlenyomat olvasó, azt írták simán partiban van a samsung és apple megoldásaival.
Ez azzal tudná legjobban segíteni a HTC -t, ha lejjebb nyomná az m9 árat.

[ Szerkesztve ]

(#9) Kasya válasza Quasi_modo (#5) üzenetére


Kasya
nagyúr

De most van pörgő mag is ;)

(#10) falijja


falijja
őstag

Eleve így jött volna, ellenfél lehetett volna a többi gyártóval szemben is.

(#11) tjb007


tjb007
nagyúr

(#12) ctvagyok válasza falijja (#10) üzenetére


ctvagyok
őstag

Ezt magyarázd már meg, miért jobb ez a telefon mint az m9?
Mert QHD? Mert egy felső-közepkategóriás SoC van benne? Vagy az ujjlenyomat olvasó miatt?

(#13) A 2. Vesztes válasza ctvagyok (#12) üzenetére


A 2. Vesztes
senior tag

Hát izé..... Meg is adtad a kérdésedre a választ.

Vuff.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#14) tjb007 válasza A 2. Vesztes (#13) üzenetére


tjb007
nagyúr

Egy már három hónapja piacon lévő telefonról szerinted mi az, amit még nem lehet tudni? :)
Annyira lett ez is +, mint a Samsungnál a Plus-ok: hozzáadnak valami, de közben el is vesznek.

[ Szerkesztve ]

(#15) A 2. Vesztes válasza tjb007 (#14) üzenetére


A 2. Vesztes
senior tag

Nem értem a kérdésed!

:D

Vuff.

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#16) Xaels válasza janeszgol (#7) üzenetére


Xaels
félisten

Ebben a SoC-ban nincs semmi érdekes...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#17) istnag válasza #13110016 (#4) üzenetére


istnag
addikt

Azért kíváncsi lennék, mondjuk a kezedet, hányszor égette meg a 810 -es... :U

(#18) legiaap válasza hbarnabas01 (#1) üzenetére


legiaap
nagyúr

Ez engem is érdekelne mi is az.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#19) dreamdancer


dreamdancer
őstag

A HTC kálváriája az M9-cel és az M9+szal jól mutatja, mekkora kín a gyártóknak csúcsmodellekkel ez az év. Választhatnak, hogy gyengébb SoC-t használnak, letekerik a Snapi 810-et, vagy hősugárzót csinálnak a mobilból.

A Samsung meg röhöghet...-ne, ha többen vennék az S6-ot. De nem. Szóval végül az Apple röhög a kétmagos, 1,4 GHz-s procival meg a bődületes profittal.

Esetleg újra kellene gondolni az egész hardver-témát, mielőtt megcsinálják a 12 magos, 3 GHz-es új csúcs-SoC-t.

Nem a lényeg a fontos.

(#20) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Tajvani telefon , tajvani SoC-kal.

Nekem bejön, nem is kicsit :) pedig eddig HTC felé nem húzódtam

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21) Matada2.3 válasza #13110016 (#4) üzenetére


Matada2.3
veterán

Azt hiszem a HTC meg ígért erre az évre egy flagshipet, ami lehet 820szal jön.

Finn the human

(#22) gerii válasza dreamdancer (#19) üzenetére


gerii
addikt

+1

(#23) Graphics válasza dreamdancer (#19) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szoftver kérdést, nem?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24) Luck Dragon

Egyszerűen a home gombbal nem vagyok megbékülve, amúgy szuper kütyü:)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#25) fornettisuti


fornettisuti
veterán

"ha a One M9-ből indulunk ki, a One M9+ sem lesz olcsó mulatság"
És el is jutottunk oda, hogy ezt se fogják venni, ahogy a simát sem.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#26) ctvagyok válasza A 2. Vesztes (#13) üzenetére


ctvagyok
őstag

A s615 is melegszik néhány készülékben. Itt meg 8 db 2,2Ghz es a53 mag van. Az szerinted nem fog melegedni???
Megtámogatva egy gyengus GPU-val és még ráb@szt@k egy QHD kijelzőt? Minek, ha kevés hozzá az SoC. Ez nem sokkal veri meg az s801et. Persze elég erős mindenre, max a játékoknál kehet probléma, de akkor is.
Ja és ezt drágábban kapod, mint az M9-et. Jaj de jó vétel...

[ Szerkesztve ]

(#27) kbyte1024 válasza SX Wave (#2) üzenetére


kbyte1024
addikt

Pontosan. Ezt áz èvet már bebukták. Mèg vagy 3 csúcsmobilt toljanak ki hátha megveszi valaki.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#28) Graphics válasza ctvagyok (#26) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Majd kiderül melegszik-e... :)

Cortex A53-as, 8 magos telefonom van, 1,7GHz-en, és nem igazán volt még melegedéssel gondom :N

Nem beszélve, hogy Te Qualcomm-ról beszélsz, de én ezt MTK-nak látom

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#29) ctvagyok válasza Graphics (#28) üzenetére


ctvagyok
őstag

Az s810 sem melegedett túlzottan a M9-ben, különösen, mert vissza volt fogva. Legalábbis a korábbi generációhoz képest. Attól még ,hogy MTK még rájuk is vonatkoznak a fizika törvényei. :DDD

Nem sírna a szám, ha FHD maradt volna. Sőt én inkább 180k pénzért a felesleges ujjnyomolvasó, plusz hátsó kamera, QHD kijelző nélkül adtam volna ki. Ezerszer értelmesebb modell lenne, mint ez. Hiszen ez nem is igazi flagship, de árban több lesz, mint az m9.(tudom ez ferdítés egy kicsit, de ez van). Az m8 árában, M9 designnal full fém telefonként nagy sikere lehetne.

(#30) Xaels válasza ctvagyok (#26) üzenetére


Xaels
félisten

Azt se felejtsd el, hogy a gyártástechnológia is régebbi. Az MTK-t ha jól emlékszem még 28nm-en gyártják...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#31) KonZumo válasza Luck Dragon (#24) üzenetére


KonZumo
tag

Szerintem szoftveres lesz ra mokolas h a homgombon gesturel vissza lehessen lepni hosszan meg alkalmazasvaltot idnitsa el es akkor nem kellenek a virtualis kezelogombok.

"Láttok, hallotok? Ha igen, miért nem?"-Booog

(#32) dilajoska1 válasza ctvagyok (#26) üzenetére


dilajoska1
őstag

[link]

[link]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#33) Graphics válasza dilajoska1 (#32) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez alapján nem melegszik

@Xaels: 810 20nm készül, mégis forrong... MTK meg 28-on, és a videót elnézve nincs melegedési gondja...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#34) ctvagyok válasza Xaels (#30) üzenetére


ctvagyok
őstag

Snapdragon 615 is 28nm-es. A 808 és a 810 az 20 nm-es. De a melegedés készülékfüggő is.

(#32) dilajoska1 Most nem tudom megnézni, de már láttam tesztet. Semmivel nem jobb ez, mint a közönséges m9. Ígérem hazaérem megnézem mindkettőt.

[ Szerkesztve ]

(#35) Xaels válasza Graphics (#33) üzenetére


Xaels
félisten

[link] ez alapján meg ugyanúgy melegszik... "Another issue with M9+ is that it heats up pretty quickly, particularly while playing games. In fact it gets toasty but good thing is it cools down pretty quickly too."

Na meg laggra is panaszkodnak. Kevés ez a SoC ebbe a telefonba... Ezért az árért pláne.

Egyesek annyira el vannak ezzel a Helio X10-el tévedve, hogy rossz nézni... A fizikát senki nem tudja átverni, ez egy részben elavult SoC amitől nagy teljesítményt várnak. Persze, hogy melegedni fog ugyanúgy.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#36) Fejvadi válasza Matada2.3 (#3) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

+1 :)

(#37) Graphics válasza Xaels (#35) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mi a gond a SoC-kal? :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38) janeszgol válasza Xaels (#35) üzenetére


janeszgol
félisten

Hmm, most hogy mondod. Én sem tudtam a helyére tenni a SoC-ot úgy látom. De majd megnézzük, mit tud! :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#39) Duree


Duree
veterán

Miért lenne olcsó,ez nem jellemző a HTC-re.

duree54

(#40) Graphics válasza Duree (#39) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hol olvastál ilyet? :)

Mert én nem talalom.

A várható ár egyelőre nem ismert, de ha a One M9-ből indulunk ki, a One M9+ sem lesz olcsó mulatság.[/I]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#41) atikó


atikó
őstag

már itthon is látni 1-2 üzletben, de nagyon bejön!

(#42) ctvagyok válasza janeszgol (#38) üzenetére


ctvagyok
őstag

Hasonló ez a cucc, mint a kirin 930, az meg throttlingol nem kicsit.
Anandtech tesztben meg lehet nézni, és az még kisebb órajelen is működik.
[Itt meg lehet nézni]
"The P8 doesn't even manage to keep its top frequency for more than a single run, and after 7 minutes it settles down and between 50% and 40% of maximum frequency. "
Igaz ez egy grafikus teszt, de úgyis csak játékoknál melegszik a telefon ( jó esetben), de van ehez írva egy kics kiegészítés is. Tudom ezért nem biztos, hogy ennyire súlyos lesz a helyzet a m9+ esetében, az másik GPU val van felszerelve. Csak szerintem lesz hasonló a helyzet.
Szerinted mit fog alkotni 8 db 2,2Ghz es A53 mag?

[ Szerkesztve ]

(#43) Kékes525 válasza Matada2.3 (#3) üzenetére


Kékes525
félisten

Egyetértek. Ez egy jó készülék.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44) Graphics válasza ctvagyok (#42) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A53-as magokról beszélünk, ugyebár..

Az alacsonyabb fogyasztással bír.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45) ctvagyok válasza Graphics (#44) üzenetére


ctvagyok
őstag

Kirin 930 is 8 db A53 maggal van felszerelve, és ott is throttlingol nem kicsit. Azért nem melegszik, mert nagyon lecsökkenti a processzorok órajelét. Itt még magasabb órajelen járatva mi lenne a különbség? Kevésbé melegszik is, mint az s810? De pár perc maximális terhelés után egy s801 is elverné benchmarkban. Ha fogyasztásban jobb is, mint a 810, akkor sem jobb teljesítményben. Valószínűleg a placebo remekül működik a tesztelőkben, ha a 44-5 fok meleg a 42-3 meg már nem...
Ja és ezt bepakolták QHD alá, hát öröm-boldogság.
Az olyan, mintha a honor7 250k felett jönne és még tapsolnánk is hozzá milyen jó gép. Jó az nem QHD, meg nincs benne boomsound, de fele ennyiből meg fogják oldani. Ott az m9, annál ez semmivel nem jobb. Ja de QHD, meg ujjlenyomat olvasó.

[ Szerkesztve ]

(#46) Graphics válasza ctvagyok (#45) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Várjuk már ki azért a teszteket, mielott vad palcatoresbe kezdunk :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47) Kasya válasza Graphics (#46) üzenetére


Kasya
nagyúr

Troll on:
Felesleges. A nagy keret akkor is maradt :D ;]

(#48) Graphics válasza Kasya (#47) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Troll on: fekvo nezetben stabilabb a fogas ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49) atikó


atikó
őstag

kollégámnak megérkezett ma a m9+ és nagyon bejön, nekem is kell,elképesztően jó!

[ Szerkesztve ]

(#50) #13110016 válasza atikó (#49) üzenetére


#13110016
törölt tag

Használja egészséggel:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.