Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

:(

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

A Tomb Raider miért ér meg külön posztot, mikor a Rampage nem kapott? Double standards! :((

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3) #74018560


#74018560
törölt tag

A dudák méretén tuningoltam volna még, de egye fene, így is megnézem :))

(#4) celafat válasza #74018560 (#3) üzenetére


celafat
tag

Nekem a mellmerettol fuggetlenul eleg hiteltelen az uj foszereplo.

(#5) electrodoki


electrodoki
aktív tag

Végre egy film, ami talán visszaadja a játék hangulatát, és csak a fika megy... Nincs nagy csöcse, stb.. Ez már szánalom. Nézzük meg, az eddig készült játék-film adaptációkat. Közük nem volt a játékhoz. Aki felmeri hozni a hitman-t, lerajzolom és széttépem! :D

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#6) oriic válasza electrodoki (#5) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Silent Hill? :D

Bad Pritt:

Irhatok rola, de tippre azt a jatekot nem sokan ismerik.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#7) electrodoki válasza oriic (#6) üzenetére


electrodoki
aktív tag

Én is SH fan voltam. De a filmnek nem sok köze volt hozzá

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#8) DeFranco


DeFranco
nagyúr

szerintem ez teljesen jó, simán megnézném.

(#9) Bad Pritt válasza electrodoki (#5) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Resident Evil. Az első. Az ügyesen megidézte az eredeti játékot még úgy is, hogy B film volt elejétől a végéig.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#10) electrodoki válasza Bad Pritt (#9) üzenetére


electrodoki
aktív tag

Ezzel vitatkoznék...

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#11) Xarina válasza electrodoki (#5) üzenetére


Xarina
aktív tag

Azert varjuk ki a veget. Az eddigi jatekadaptacioknak sem a trailer hangulata hanem a vegeredmenye volt tobbnyire szanalmas. Bar nekem itt mar a trailer sem tetszik, ez alapjan biztosan nem rohanok a moziba megnezni a filmet.

[ Szerkesztve ]

(#12) Bad Pritt válasza electrodoki (#10) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Vitatkozhatsz, de ha az első RE filmet vetjük össze az első játékkal, akkor az van legközelebb végeredményben az eredeti szellemiségéhez. Más kérdés, hogy az sem adaptáció.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#13) electrodoki


electrodoki
aktív tag

Nekem eddig bejött. Kövezzetek meg. A RE film inkább Milla-ról szólt, mint magáról a storyról...

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#14) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Ez az előzetes nagyon jól lett összevágva! Ha nem csak ennyi az össz történés, hanem végig ilyen, akkor mondhatni, hogy zseniális lesz. Nagyon tetszett ez a bemutató, a filmet is várom már a moziba!

(#15) Yodafon


Yodafon
senior tag

számos jelenet visszaköszön majd a 2013-as játékból és annak folytatásából

Tudom huzzakel, de innentől fogva én máris szarnak tartom az egészet :(

I'm gangsta!

(#16) #74018560 válasza celafat (#4) üzenetére


#74018560
törölt tag

Fiktív karaktereknél kérdés, hogy mi alapján beszélhetünk hitelességről. Elvégre olyan, amilyennek kitalálják.
Az új film karaktere szerintem konzisztens az új játékokkal, ahogy Angelina Jolié is konzisztens volt az akkori címekkel.
Engem inkább az zavar picit, hogy az egyes "generációk" önmagukhoz képest nem teljesen konzisztensek.

Számomra még mindig ez az erdeti Lara:

És kb ilyen modern-kori adaptációt tudnék elképzelni:

[ Szerkesztve ]

(#17) electrodoki válasza antikomcsi (#14) üzenetére


electrodoki
aktív tag

Ennyi! :R

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#18) rdt89 válasza electrodoki (#5) üzenetére


rdt89
addikt

Prince of Persia? :)

(#19) Lacee83 válasza electrodoki (#5) üzenetére


Lacee83
tag

Szerintem a Silent Hill filmet jól eltalálták. Lara rajongó vagyok ezért mindenképp megnézem de még a második előzetes sem győzött meg arról hogy jó lesz. Lara már rég nem a nagy dudákról szól. Persze anno a 3DFX kártyával még csodáltuk a kerek mellét. :Y előtte csak szögletes volt a világ.

(#20) oriic válasza rdt89 (#18) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az meg nem teljes adaptacio szerintem. Homokszornyek pl nem is voltak benne.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#21) M@rdel


M@rdel
őstag

Ha jól látom Walton Goggins lesz a gonosz, akkor annyira sz@r nem lehet! :D

Alicia Vikander is szimpatikus az Ex Machina óta.

Nekem várós! :)

(#22) Lacee83 válasza Bad Pritt (#9) üzenetére


Lacee83
tag

Az első RE is közel volt a játékhoz. Nekem tesztett hogy próbált titokzatos és félelmetes is lenni. A játékban pont ez volt a jó. (nem pedig az ugrások akrobatikus már már lehetetlen jelenetek.) A 2.ben még voltak utalások a játékra. A többi már hanyatlás az utolsót katasztrófaként éltem meg....
Volt még egy Doom film is :K A végén egy pár perces jelentet FPS nézetben szerintem hozta az élményt.

(#23) oriic válasza Lacee83 (#22) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na pont a Doom volt hulladek. Az egesz pokol temat dobtak, innentol a nev maradt csak meg par ismert szorny. Koze nem volt egyik jatekhoz sem.

Live-Die-Respawn

(#24) Tanisz


Tanisz
senior tag

Az új TR első részének hangulatát hozza.
Szerintem nem lesz ez rossz, főszereplő is szimpatikus.

Jó lenne egy TR film sorosat :) A RotTR-t is megnézném filmben, ha ez az első nézhetőre sikerül :)

Amúgy nem tudom mit vártok egy játékadaptációtól :)

A játékok történeteit, ha belesűrítenénk 1 fogatókönyvbe egy ZS kategóriás filmet kapnánk. Játékban mégis azért működik jól, mert aktív élményt ad mellé.
Igen sok rossz adaptació készült, aminek köze sem volt a jatékokhoz, pl az A. Jolie-s TR-ket kínkeservvel néztem végig, borzalom volt.

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#25) duvi


duvi
nagyúr

Ez a trailer sem győzött meg :( Súlytalannak érzem, semmi magával ragadót nem mutatott fel. Amilyen jó választás volt Alicia az Ex Machinában, annyira nem passzol Larának. Persze ez csak egy személyes vélemény.

(#26) Fred23 válasza #74018560 (#16) üzenetére


Fred23
nagyúr

Számomra is hiteltelen a karakter, mégpedig azért, mert Alicia Vikander egyszerűen túl törékeny nő. Meg fogom nézni a filmet, szerintem még élvezni is fogom, de szerintem hülyeség volt Larát csinálni ebből a nőből. Biztosan lehetett volna nála is rosszabbat választani, csak hát ettől még nem leszek boldogabb; nem ideális erre a szerepre, ennyi.

(#27) DeFranco válasza Tanisz (#24) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A játékok történeteit, ha belesűrítenénk 1 fogatókönyvbe egy ZS kategóriás filmet kapnánk. Játékban mégis azért működik jól, mert aktív élményt ad mellé.

köszönöm, pont ezt akartam írni duvi-nak hogy lehet ezért nem megy át neki sem. alapvetően a történet (ami a játék története is) banális és gagyi de a játékban működik, ott mások a mechanizmusok, mások a sztenderdek.

önmagában ez sem állna meg mint film, mert a sztori olyan amilyen, de így, hogy a játékot adaptálják, működhet, mert máshogy viszonyulsz az egész koncepcióhoz.

kérdés persze, hogy mi lesz azokkal akik nem játszottak a játékkal, nekik ez "nem fog átjönni" pedig ahhoz, hogy sikeres legyen a film (legyen bevétel, pozitív fogadtatása legyen, stb.) ahhoz ők is kellenek, különben max. a gamer rétegnek lesz egy újabb el nem ismert vadhajtása.

btw. amúgy jól néztek ki így egymás fölött duvi-val :D

(#28) Healbacsi válasza rdt89 (#18) üzenetére


Healbacsi
őstag

Egyebbkent igen, szerintem is a Prince of Persia az eddigi legjobb jatek adaptacio.

(#29) rodrigez válasza Fred23 (#26) üzenetére


rodrigez
senior tag

Centivel sem törékenyebb mint a 2013-as Lara. -ráadásul baromi sok izmot felszedett a szerep kedvéért.

(#30) Game-over válasza Fred23 (#26) üzenetére


Game-over
aktív tag

Szerintem pont hogy jó választás volt, főleg ha az új játékok fényében nézzük a karaktert (ott sem egy amazonnal kell lekaszabolnunk a fél szigetet).

+ 1: Azért nem mondanám egy törékeny nőnek: [link] :)

(#31) DeFranco válasza Game-over (#30) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nekem mondjuk a játékban is sok volt egy idő után, hogy egy sikoltozószimulátor.

(#32) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Azért ebben a részben még nem egy "kész" Larát kapunk! Ezért szerintem nincs is probléma a karaktert megformáló színésszel.

Ez a rész pont arról szól, hogy egy gyerekből, egy fiatal lányból, hogy lesz az, akit mi már Laraként ismerünk. Pontosabban, hogyan indul az egész folyamat, ez itt még csak a kezdet, ahol a Larává válás első fázisait kísérhetjük figyelemmel.

Ezeket a tényeket szem előtt tartva, én úgy gondolom, hogy maga a 2013-as játék is jó volt, és ez a film is annak ígérkezik.

(#33) Fred23 válasza Game-over (#30) üzenetére


Fred23
nagyúr

& rodrigez:
Tényleg láthatóan izmosodott Vikander, becsülöm is az elhivatottságát / igyekezetét, ettől függetlenül én szoktam nézni női crossfit tornákat, és hát azokkal a nőkkel sosem lesz egy szinten ez a színésznő. Nálam már ott bukik a történet, hogy nem nézném ki belőle a kötélen csak kézzel való felmászást egy szabvány tornatermi kötélen, pláne nem lazán, ahogy azt én Larától elvárnám. Mondjuk a játékokat sem tartom ilyen szempontból hitelesnek, de fimen meg aztán már zavar is. Mindegy, nincs értelme ragozni, ettől függetlenül nagyon várom a filmet és a játékot is! :)

(Én nagy súlyfölösleggel, még 85-90 kilósan is lábhasználat nélkül mászok kötelet, talán ezért van, hogy egyszerűen ha egy Larából nem tudok kinézni egy csak kezes kötélmászást, oda a varázs számomra.)

[ Szerkesztve ]

(#34) k-adi


k-adi
nagyúr

te jószágú isten ez mióta tartozik a pc játékokhoz? :D

(#35) oriic válasza k-adi (#34) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mivel külön konzol rovat nincs, vagy ide jön vagy konzolokhoz. Mivel mással ellentétben nem filmes oldal vagyunk, csak a gamer témájú film trailerek mennek ki, ehhez meg nem kell külön rovat.

Live-Die-Respawn

(#36) k-adi válasza oriic (#35) üzenetére


k-adi
nagyúr

hát eléggé retardált akkor a rendszer

ide kéne mennie: prohardver.hu/temak/kultura_muveszet

(#37) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Elég vérszegény és külön zavar, hogy fullra copyzták a 2013-as reboot játékot. A régi TR játékokat kellett volna alapul venni.

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#38) GodGamer5 válasza electrodoki (#5) üzenetére


GodGamer5
addikt

A Silent Hill filmek mindent vernek! Még a nem játékból készült filmek is irigykedhetnek.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#39) DeFranco válasza GodGamer5 (#37) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ja, tök jó lett volna... hátralép, hátralép, nekifut, ugrik, baszki lábtörés. megkerül hátralép, hátralép nekifut ugrik, megkapaszkodik gyertyaállás, denevér, szaltó, szaltó, zene, nagytotál. három rúd, holafogaskerék, ottafogaskerék, anyád múmia, holashotgun, beszakadtapadló, baszki karóbahúzás.

blockbuster.

(#40) oriic válasza GodGamer5 (#37) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Olvastatok most róla, elvileg a dizájn meg néhány helyszín rész lesz csak a két új játékból átvéve, de a régi sorozatokból is lesz majd belőle részlet.

Live-Die-Respawn

(#41) szupermacs


szupermacs
veterán

Eddig hánytam a TR játékoktól, de egy film belefér. Az kevesebb ideig kínozza az idegrendszerem. Kíváncsi vagyok rá.

(#42) rodrigez válasza DeFranco (#39) üzenetére


rodrigez
senior tag

:D :D :D :D :D :D :D

Annyira előttem van! :D

(#43) Tian66 válasza DeFranco (#39) üzenetére


Tian66
senior tag

Eeeeez qurvajó :)

(#44) electrodoki válasza DeFranco (#39) üzenetére


electrodoki
aktív tag

:DD :DD :DD ÁÁ sírok. Egyébként így van :D

[ Szerkesztve ]

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#45) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Vérszegény Lara

Life, Uh, Finds A Way

(#46) Tian66


Tian66
senior tag

Megnéztem az előzetest. Jó lesz ez. Igazi reboot hangulat.
Én szerettem a régi Tomb Raidereket is, de az újakat is. Nagyon jól hozza a 2013-as játékot. És ez szerintem jó dolog. A végén majd kiderül, hogy érdemes volt e bizalmat adnom neki.

(#47) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Moziban nézős lesz. :C A csaj faszán néz ki mint Lara.

(#48) electrodoki válasza ProEvoFan (#47) üzenetére


electrodoki
aktív tag

Ne mondj ilyet... Kicsi a csöcse. Már bocsánat, de ez megy mindenhol.. szánalom. Imádom a trailert, és hosszú idő után megint megyek moziba úgy érzem.

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#49) Gebriel


Gebriel
veterán

[link]
Ez a magyar lány tökéletes lenne Lara szerepéhez. :B
Enji Night

[ Szerkesztve ]

(#50) Game-over válasza Gebriel (#49) üzenetére


Game-over
aktív tag

Az lehet, de neki eggyel biztos kevesebb van ebből: [link] ;]

Nem mintha annyit számítana egy akció-kalandfilmnél, de azért na :P

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.