Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Vassili_Zait válasza nicu71 (#100) üzenetére


Vassili_Zait
senior tag

Ez a topic most eléggé eldurvult... pedig csak jóhírek jöttek a wp-ről... Én régi wp felhasználó vagyok, de tény hogy vannak hiányosságai a rendszernek... és idegesítő korlátozásai is, de egyre kevesebb... mióta használom, azóta a botrányos copy paste nélküli fapadosságtól eljutott addig, hogy csak havis 1-2 alkalommal idegesít fel, hogy valamit nem tudok megcsinálni, vagy nincs meg valami app... ha meglesznek a 8.1 -re igért frissítések, akkor nekem már csak egy alap file kezelő hiányzik majd, pl, hogy tudjak letölteni akármit, és azt tegye el nekem olyan mappába ahonnan le tudom tölteni mint egy pendrive-ról... ja persze nem word meg pdf file gondolok, hanem akármire!

Ja amúgy aki azt mondja hogy azért lóg ki valami, mert van valami a másik oldalon, az remélem tudja, hogy ez nem igaz! Mert nagyon sok olyan ablak van ahol nem lehet lapozni, és ez ráadásul még zavaró is... Ezt úgy pontosítanám, hogy ahol van még más beállítás, ott a másik lap felirata lóg át az aktuálisra...

Bocs nem válasz akart lenni!

[ Szerkesztve ]

(#102) daniel909 válasza Воланд (#82) üzenetére


daniel909
addikt

tapasztalat alapjan is szar a push.

na végre egy noti center!!! ez fanasztikus! csak működjön normálisan. és gesztusokkal lehessen vezérelni mert pl a futó progik bezárása nagyon béna s elavult. de jó lenne ha ez a rész rendesen meg lenne csinálva.

[ Szerkesztve ]

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#103) MartOOn


MartOOn
addikt

Nekem a wp menuje tetszik, mondjuk csak onnantol h elleptem a fooldalrol, mert az csempecsempecsem...pecsem... Na szal az kiabrandito! Meg az appdrawer keremszepen... Borzalom... Ha ezeket at lehetne szabni akkor mondjuk egy 1520-ra be is neveznek... Addig marad a nexusvonal... Srry

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#104) Neurotoxin válasza mediumgecso (#40) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Teljesen egyetértek. Erre a "merítse le teljesen és tegye fel töltőre 10 órára" szövegre én is mindig mosolygok, fogalma sincs még mindig a legtöbb alkalmazottnak, hogy mi a különbség a NiMH és LithiumIon akku között....
A NiHM időszak mobilfronton lezárult, a fejekben meg maradt a 'formázgatás'. :N

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#105) dejaris válasza Vassili_Zait (#101) üzenetére


dejaris
addikt

De az azert log at, igy lett megalkotva a filozofia. Mas dolog, hogy egyesek tesznek ra es maskeppen fejlesztik appjaikat.

(#107) Vassili_Zait válasza dejaris (#105) üzenetére


Vassili_Zait
senior tag

Rosszul mondod megint! Vegyél a kezedbe gyorsan egy WP-s telefont és nézzed meg miről beszélek!

Példa! Menj bele a beállítások menübe, amit tudtommal a Microsoft fejlesztett... és ott mondjuk már a főmenüben is látszik, hogy nem az aktuális oldal lóg át, hanem a lapozási lehetőség lóg bele az aktuális oldalba... de mondjuk ott a tárterület ellenőrzés, vagy a visszajelzés a nokiának menü... ott is ugyan ez a helyzet, de ez előttem szólók és én is azt a magasfokú igénytelenséget kifogásolták, hogy ahol nem lehet lapozni, ott kilóg a fél szöveg... és ez nem igazán néz ki ízlésesen, sőt mondhatni egyfajta gagyi hatást kelt...

Példa ide is, hogy lásd mire gondolok: beállítások, tartózkodási hely, vagy összeérintés küldés, de igazából ide nagyon sokat fel lehet sorolni...

Remélem érthető volt a leírásom, de ha kéred képet is küldök!

(#108) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Akkor most elmondom mi a gond szerintem a WP platform-al szerintem.
1:Annak idején amikor a WP 7 megjelent az Android tudásban többet tudott sokkal...azok a vásárlok akik használtak Symbiant egy olyan operációs rendszert használhatak ami többet tudott mint akkor a Windows Phone.Szerintem egy újonnan megjelenő terméknél nagyon fontos lenne az első benyomás...hiába van mellette jó marketing ha kézbe véve a terméket egy csomó dologra nem tudja használni a terméket,az akkori Android például nem küzdött ilyen problémákkal,lassabb volt,de úgylátszik hogy a felhasználok nem szeretik ha nem kapnak bizonyos szintű szabadságot.Ha akkor a WP7 idején nem csinálnak olyan korlátozásokat ami sok felhasználonak nem tetszik,mára komolyabb ellenfele lenne a Droidnak.
2:Azis baj hogy a WP esetén a Microsoft határoz meg sokmindent,nem a gyártok,lehet hogy ezért is nem igazán eröltetik meg magukat a gyártok WP fronton...mert megszokták hogy sokkal nagyobb a szabadságuk az Operációs Rendszert illetően.
3:A Nokia tud telefonokat gyártani,de van egy félelmem,hogy ha egy funkciót bele szeretnének tenni az új telefonba...és nem tudják megoldani akkor sokat kell várni a Microsoftra.Ne legyen igazam,csak hiába lessz Microsoft akármi egy volt Nokia telefon,ha sok funkció fejlesztése a Windows Phone részlegen múlik nem pedig a Mobilos részlegen.

(#109) catroot válasza WinPho (#1) üzenetére


catroot
veterán

Azért a probléma ennél kicsit összetettebb. Nem mindent akar és tud az ember kitenni csempének.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#110) batai15 válasza aprokaroka87 (#108) üzenetére


batai15
félisten

Inkább az ms határozzin meg dolgokat mint csinálja azt mint google,és legyen sok hulladék telefon,vagy ne kapjanak frissitést mondván hogy a hw nembirja ,pedig de. Vagy kamera gombs sincss

(#111) gsiferke válasza Vassili_Zait (#107) üzenetére


gsiferke
csendes tag

Ezek a hibák tényleg megvannak.Egyik rendszer sem úgy nézett ki anno mi manapság.Biztos kijavitják egyszer.

(#112) aprokaroka87 válasza batai15 (#110) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Rendben...de akkor például ezt az értesitési sávos dolgot oldják meg WP 7.x-re is....nem értek a programozáshoz de szerintem ehhez pont nem lenne muszály egy teljesen újraírt Oprendszert használni...csak az Api-t visszafele kompatibillisá tenni.
Simán jöhetne WP7 re is.
Szerintem ez pl nem hardverfüggő

[ Szerkesztve ]

(#114) ivana


ivana
Ármester

Nem ártana, ha lenne lehetőség default appok beállítására, mert egyes gyáriak, pl. videó lejátszó nagyon gagyik.

(#120) crey


crey
MODERÁTOR

Hölgyek-urak!

A hozzászólások 2/3-a ment a lecsóba, remélem innentől növekedni fog azon hozzászólások száma (ezekből eddig kb. 4 volt), amelyek a WP leendő notification rendszerét tárgyalják.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#121) mediumgecso válasza Neurotoxin (#104) üzenetére


mediumgecso
őstag

És ezek után kérj "ezektől" tanácsot teló ügyben: "ÁÁÁÁÁ WP-s telót neeeee, az szar.... Samusung, az már igen!!!"

Szerk.: Én nagyon várom WP-re az értesítő sávot, és bízom abban, hogy vmi szép, igényes megoldást találnak ki, ami illeszkedik a rendszerben...

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#122) wozzy


wozzy
tag

[link]
Ez mindent elarul a wp-rol. Gyerekcipoben jar meg... Okostelefonnak nem nevezheto keszulekek, persze ettol nem rosszak! Egyszeru embereknek, konnyebb szamitogepes hasznalathoz hasonlithato, okostelefonos viszonylatban komolyabb muveleteket es jo par, nekem mar alapveto funkciot (tobbek kozott: mp3 letoltes, kuldes,file kezelo vagy akar egy soulseek zenemegoszto kliens telepitese vagy az egyeni izlesnek eleget tevo maximalis testreszabhatosag!!!) konnyeden nelkulozo felhasznaloknak tokeletes. Nekem nem kene!

[ Szerkesztve ]

(#123) mediumgecso válasza wozzy (#122) üzenetére


mediumgecso
őstag

MP3 letöltés, küldés megy (BT-n, próbáltam, szg<->teló)....már kinőttem abból, hogy HASZNÁLHATÓVÁ varázslás céljából hekkelgessem a telómat, mikor hasznosabban is eltölthetem az időmet (család, barátok, bármi más)......tudom, mert androidról jöttem, és meguntam, hogy ha NORMÁL használatra akarom, akkor rootolni, fagyasztani meg istentudja még mit kell vele csinálni......
Igen, van még mit fejlődnie a WP-nek, de NORMÁL, HÉTKÖZNAPI használatra nagyon is alkalmas, és ezért váltottam!!!! De ezt már páran leírták előttem, más fórumokon is......

Szerk.: Mivel androidról jövök tudom, hogy a sok hekkelgetés miatt van az, hogy a telót egyesek kinyírják, aztán meg szétb****sza őket az ideg, mikor a CWM-ből feltelepített sok tweak miatt mégsem úgy megy a teló ahogy kellene.....NA EZT UNTAM MEG!!!!!

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#124) Naughty9011 válasza ivana (#52) üzenetére


Naughty9011
tag

hugomnak 2x 1 ghz + 512 ram , android 4.2... egyszeruen felelmetes, regen a 486os gepek amiken MSdos volt meg azokis szebben teljesitettek, egyszeruen nem hiszem el hogy ez egy rendszer!!!!! volt ra alkalmam, hogy hasznaljam mert eladtam a 8s-em es raszorultam egy delelottre, DE nekem a BUDOS ELETBE SOHA NEM KELL ANDROID , telefonkonyvbol 3 ora alatt min 5x kidobott ugy hozza be hogy mikor raboktem meg letehettem a telot ketszer az asztalra meg vissza kezbe, a FACEBOOKba csak probabol leptem be de nemkellet volna , mert amig betoltotte nem kamuzok elszivtam egy egesz szal cigit!!!! nekem senki ne jojjon h 1 gb ram meg 2 gb ram mert a HTC 8S em GDR3 al nem is ismeri az ilyen dolgokat amire ratettem a kezem az ugy megy es kesz , gondolkodas nelkul! Jovoheten jon a Lumia 720am szoval enis lumia tulaj leszek , es nem fogom elhagyni a WP rendszert, majd ha csinalnak jobbat akkor aztmondom , hogy OK de engem androiddal nem csabitanak at! ja es mielott irna valaki , hogy a hugom teloja a szar , nemkell messze menjek mert haverom galaxy S3-asa se nem all tolle messze szoval reszemrol itt kibeszeltem a robotot.
Ja es meg ehhez anyit szeretnek hozza tenni, hogy a lumia 720ast 35000ert veszem fuggetlenul.... nah igyen arba milyen robotok vannak????? ja tudom kuka robotok , szoval ez a reszesedes dolog ez csak szamok de ha hasznalod a 2ot egyertelmuen rajosz hogy a WP az egy hasznalhato rendszer a robot meg nekem igy csak egy VICC

[ Szerkesztve ]

Mate 10 pro

(#125) Naughty9011 válasza Szépfiúúú (#81) üzenetére


Naughty9011
tag

push tokeletesen mukodik mar nagyon regota, szoval hogy ertsd meg teis...Minden ERTESITES jon:) FB, viber whatsapp , stb , stb jonnek a pushok , azota kiis szedtem a fb applikaciobol a pusht de csak az uzenetekre , de jon a tobbi, van amikro hamarabb jon mint szamitogepen, de ha kesobb is akor max 3 masodperc , de anyit azert ki lehet birni:D

Mate 10 pro

(#126) David75 válasza wozzy (#122) üzenetére


David75
őstag

"Gyakori kérdésekről tájékozódni mobil operációs rendszerek témakörben, és ezt szakmai fórumon linkelni is"
Remélem csak trollkodsz :D :D :D

Egyébként mégis milyen fájlokat akarsz rendezgetni egy fájlkezelőben? Ha a zenehallgatás azon szintjén ragadtál meg, ahol még mappákba rendezve hallgatod a track1-track2-öt akkor ez nem a te rendszered lesz, mint ahogy akkor ios-en se fogod jól érezni magad, ami a te analógiád szerint akkor ugyancsak gyerek cipőben jár elvégre szükség híján ott sincs fájl kezelő, sőt egyik rendszer se támogatja a zenék/videók/játékok warezolását semmilyen p2p programmal.

Egyébként mi az amit annyira fontos telefonon útközben lewarezolni, ami nem ér rá otthon pc melett mikor
hazaérsz?

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#127) no1r válasza wozzy (#122) üzenetére


no1r
őstag

"nem is okostelefon háme' nincs is rajt' fájlkezelő" - óóóó mekkora örökzöld

én meg olyan primitív vagyok, hogy a noticenter sem hiányzik. sőt még zenét is tudok rajta hallgatni anélkül hogy nyávognék... persze nem fogok ellenkezni ha mégis jön egy értesítési központ, de a live cuccok nekem tökéletesen megfelelnek és semmi problémám vele.

ami hiányzik: direktbe PC-ről FTP-n vagy máson keresztül kábelezés nélkül fájlok átvitele PC-re. tudom, van rá progi de nekem nem működött amit próbáltam.

[ Szerkesztve ]

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#128) David75 válasza no1r (#127) üzenetére


David75
őstag

Nekem se az értesítési központ hiányzik inkább csak a gps, wifi, repülőmód kapcsolgatása. De erre meg van teljesen jó ingyenes program:

http://www.windowsphone.com/en-gb/store/app/battery/5dceaa39-8477-43f2-8499-91e816767517

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#129) Воланд válasza no1r (#127) üzenetére


Воланд
titán

ezt en se ertem, hogy miert kellett kivenni a pc-s sync progibol. a zune ebbol a szempontbol tok jo volt, ott mehetett wifi-n keresztul a sync.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#130) no1r válasza Воланд (#129) üzenetére


no1r
őstag

Zune-t a wifi sync-re sem lehet WP8-al használni igaz?

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#131) Воланд válasza no1r (#130) üzenetére


Воланд
titán

nem, nem ismeri fel a keszuleket.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#135) batai15 válasza #40993792 (#132) üzenetére


batai15
félisten

Jól meg fogalmaztad!:)

(#136) TheSaurus62 válasza kolosanyi (#12) üzenetére


TheSaurus62
tag

Ez a jobbraswipe jó ötlet, a csempe úgyis jelzi, hogy érkezett oda valami, és akkor lenne bőven hely emilt, smst, naptárt, stb. megnézni. Szerintem.

Bámulatos, hol tart már a tudomány...!

(#138) Glenda válasza Vassili_Zait (#107) üzenetére


Glenda
addikt

Ami átlóg, az Panorama (Pictures, Music, Xbox, People), a Settings pedig Pivot (mint Messaging, Call History, Me, Mail). Ez tervezésileg ilyen, mert utána van még tartalom. Ha nincs, akkor nem kell ezt használni.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#139) Vassili_Zait válasza Glenda (#138) üzenetére


Vassili_Zait
senior tag

Ezt most nem értem, mind a két típusnál átlóg, de a pivotnál csak a fenti felirat, és az inaktív ablak az halványabban jelenik meg... de itt pont az a baj hogy kilóg a felirat, és ízlstelen...

(#140) Glenda válasza Vassili_Zait (#139) üzenetére


Glenda
addikt

A panorámánál mindig átlóg.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#141) Vassili_Zait válasza Glenda (#140) üzenetére


Vassili_Zait
senior tag

Az nagyon jó, de arról senki nem beszélt :D

(#142) Glenda válasza Vassili_Zait (#141) üzenetére


Glenda
addikt

Az átlógó szövegről volt szó. Az meg, hogy egyes fejlesztől igénytelenek, az nem a rendszer és a designnyelv hibája. Másrészt a magyar sztringek általában jóval hosszabbak az angolnál. Annó mi is szoptunk ilyesmivel, de erre van a "top. alk." rövidítés.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#143) azopi74 válasza David75 (#126) üzenetére


azopi74
addikt

"Egyébként mi az amit annyira fontos telefonon útközben lewarezolni, ami nem ér rá otthon pc melett mikor
hazaérsz?"

Biztos nincs otthon PC, hiszen már megtanulhattuk itt a fórumon, hogy egy androidos telefon tökéletesen kivált egy desktop PC-t is :-)

Egyébként meg remote torrent kliens van mindenre dögivel (WP-re is), ha útközben vagy, annál ésszerűbb módja nincs annak, hogy elindítsd a letöltést az otthoni PC-re vagy NAS-ra (Transmission kliens is van).

Van wpTorrent is, azzal lehet közvetlenül telefonra tölteni, ha valamiért nagyon muszáj, csak annyi a gond, hogy háttérben nem fut. De úgysem tudom elképzelni, ki az, aki a zsebébe akarja letorrentezni a többgigás cuccokat, útközben, a háttérben futtatva.

(#144) Lacus MD


Lacus MD
tag

Már annyira unalmas ez az átlóg meg kilóg a szöveg duma. Ilyen a dizájn. Így találták ki. Ennyi. Már a Zune HD-nál is ilyen volt. Ha nem jön be, nem kell ilyet venni. Én azért vettem annó Zune HD-t, mert bejött, azért van most WP7 után WP8-am, mert tetszik és tartsák meg jó szokásukat és ne álljanak be ők is a sorba az ios-t utánzó, ikonokat lapozgatók közé! Mert valljuk be, a droid sokat fejlődött, mégis olyan hatást kelt ma is néha, akár egy premium cucc, jelen esetben az ios "óccó lenni kínai" megfelelője.

Emellett haverom napok óta piszkál, hogy csináljak valamit azzal a kalap sz@r huawei ascend y300-asával, mert 0, azaz nulla app futtatása mellett is 65 és 19 mega között ingázik a szabad RAM mennyisége, így egy két app és szaggat is. Ez oprendszer? Szerintem nem. Másik barátom Xperia Z-je is képes beröccenni néha. Ez a vicc kategória már szerintem. A HTC-s ismerőseim fagyásokról, spontán restartokról pansazkodnak, persze mellette jön a nagy szöveg, hogy az én telóm gagyi, mert nincs rá annyi app.

Inkább várok az új fejlesztésekre és inkább nézek egyedi dizájnt, mint minden reggel ki akarjam dobni a telefonomat az ablakon. Ja és itt felmerült, hogy más rendszerek már mióta tartalmaznak bizonyos funkciókat. Tudtommal a kukadroid meg a "tele a zsebem lével, ezért veszek egy frankón karcolódó puha alu cuccot (vagy üveget)OS" se tudott évekig olyan dolgokat, amiket más rendszerek már az őskorban igen. Örök vita, úgy voltam vele nem szólok bele, de már én is unom. Mindig ugyan az a nóta.

[ Szerkesztve ]

(#167) #52815360


#52815360
törölt tag

Eleve nem értem azokat akik szerint használhatatlan meg szar. Anno a wm2003al és 6.5el sem volt semmi bajom.

(#169) zone66


zone66
csendes tag

Jó lesz ez.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.