Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Ezt így el is fogadnám.
Bár, számomra az lenne a tökéletes, ha sík lenne a képernyő, körbe egyenletes, nagyon vékony kávával.
Nekem elég lenne, ha a kamera minősége a videóhívásokhoz elég lenne. Én nem csinálok önarcképet.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#2) atis78


atis78
tag

Halleluja. Mint egy falat kenyer annyira kell mar az emberisegnek ez a fejlesztes. (nem a Huawei ellen beszelek). Mernokok ezrei dolgoznak eveken at mert a draga felhasznaloknak nem jo a kava/nocs/lyuk es meg lehetne sorolni. Kivancsi leszek ezutan mi lesz majd a kovetkezo vilagmegvalto fejlesztes ami miatt a draga userek nyafoghatnak.

Kar is belegondolni hol tarthatna a vilag ha ezeket az eroforrasokat valoban ertelmes problemak megoldasara forditanak. :W

(#3) erahurka válasza QwErTy42 (#1) üzenetére


erahurka
félisten

+1, szerintem semmi értelme lehúzni ennyire oldalra a kijelzőt. Jól néz ki, de aggályos a sérülések és a használhatóság miatt. Hogy teszel rá tokot pl., ha érintéssel lehet csak a hangerőt is szabályozni?

(#4) spawn21


spawn21
veterán

Kérlek ne tedd ezt huawei :(((

ideje lenne mindekinek elhagyni az ívelt kijelzőt

iPhone 13p

(#5) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

" ... hanem az összes gombot is."
Rendes gomb márpedig kell! Hangerő gombok mindenképp.
Egyébként addig is, míg nem tudják a szelfi kamerát kompromisszummentesen elrejteni a kijelző mögé, addig számomra a legtökéletesebb megoldás a felül-alul kicsi (és szimmetrikus!) valamint oldalt minimális káva (de legyen, mert a "vízesés" kijelzőtől hányok).
Pl. a Sony új telefonjai. Nagy kár, hogy ők most full-ba nyomják ezt a kretén, 21:9-es képarányt. :(((

[ Szerkesztve ]

(#6) gyonyoruwok


gyonyoruwok
tag

jézus ugyan kit zavarnak a gombok. ki utálja a praktikus kezelőszerveket. remélem más gyártó nem tervez ilyesmit. én még az ujjlenyomatérzékelős home gombot is hiányolni fogom váltásnál, extra praktikus az azzal történő gesztusvezérlés, és felteszem jóval gyorsabb és pontosabb(?) egy kijelző alatti megoldásnál. persze magánügy a sok sirámom, de akkoris

Sony A6000 | iPhone 12

(#7) gattolino válasza atis78 (#2) üzenetére


gattolino
senior tag

Igen, igazad van. Maradjunk meg a Sony 2015-ös káváinál. Szerintem fejlesszék csak. Dolgozzanak meg a pénzükért. Bár úgyis ez a jövő. A káva nélküli telefonok. Sőt még legyen átlátszó is. De a lényeg, hogy a waterfall kijelzőt hanyagolhatnák végre. :O

Vivo X90 Pro Plus

(#8) #24536576 válasza atis78 (#2) üzenetére


#24536576
törölt tag

Ha rajtad múlna, még mindig gyalog járhatna az emberiség bábjátékot nézni. :W

[ Szerkesztve ]

(#9) #24536576 válasza <Adamsky> (#5) üzenetére


#24536576
törölt tag

Vicces, hogy sikerült pont olyan képet betenned ahol van értelme a 21:9nek. :DD

(#10) joey04


joey04
titán

Rendes gomb kell, lehajló kijelző meg nem. A kijelzőbe épített kamera meg még korai.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#11) #88470784 válasza atis78 (#2) üzenetére


#88470784
törölt tag

Igazad van vissza a HTC mobilokat alul felül 2-2cm kávával. :DDD

(#12) Segal válasza joey04 (#10) üzenetére


Segal
veterán

Van millio mas ilyen mobil. 1 had jojjon mar azoknak is akiket zavar a kijelzoben a kamera.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#13) Hopkins95 válasza atis78 (#2) üzenetére


Hopkins95
addikt

Úgy van, használj csak tovább kockatévé kávás telefonokat, az való neked! :K

(#5) <Adamsky> Gondolom az közben fel sem tűnt, az idei csúcsmodellek közül az összes 21:9-eshez közeli képarányra váltott kezdve a Samsungtól a Huaweien át a Oneplusig... :U

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#14) <Adamsky> válasza Hopkins95 (#13) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... az idei csúcsmodellek közül az összes 21:9-eshez közeli képarányra ... "
Igen, közelire. Bár abban igazad van, hogy ez kb. már k*rvára mindegy. Az összes úgy néz ki, mint egy elb... távirányító. Annyira dühös tudok lenni, mikor az egyik marha kitalál valami marhaságot, és a többi ökör meg másolja. :W
Annyira szuper lenne egy 16:9-es, de vékony kávás készülék ... de ilyen már a mesében sincs.

(#15) atis78 válasza #88470784 (#11) üzenetére


atis78
tag

Gondolom a jelenlegi helyzet annyira vallhatatlan hogy megeri dollarmillardokat kolteni arra hogy azt a maradek 1/4-1/2 negyzetcentit is kijezo boritsa.

Aztan majd csak gyozzetek sirankozni hogy megint emelkednek az arak...mert ki fogjak fizetni a userek ha akarjak ha nem...

Egyebkent teljesen igazatok van ...lovaskocsival jarok, gyertyaval vilagitok, fekete feher tevem van :W

(#16) k-adi válasza joey04 (#10) üzenetére


k-adi
nagyúr

power és volume gomb kell nekem, zsebben érezve is hasznos :K

a lehajló kijelző meg szimplán sérülékenyebbé teszi a telót, ami a usernek nem jó :U

a kijelzőbe épített kamerák kora nem is jöhetne hamarabb, aki instára selfie-zni akar vegyen mást. ;]

(#17) #88470784 válasza atis78 (#15) üzenetére


#88470784
törölt tag

Jó hát nem te vagy már a célközönség ez van fogadd el :DDD

(#18) dutrás válasza k-adi (#16) üzenetére


dutrás
őstag

A lehajló kijelzőt kifejezetten a gesztusvezérlés miatt alkalmazza előszeretettel a Huawei.
Próbáltam Mate 20 pron sokkal jobb mint a P40 Lite-on.
Igaz sérülékenyebb de ez van.

Amúgy baromi jól néz ki a render kép.

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#19) #24536576 válasza atis78 (#15) üzenetére


#24536576
törölt tag

Szerinted ha ezt nem fejlesztenék, nem drágulnának a telefonok? :DD Így legalább van látszata, hogy miért drágul(nem mint 🍏 fronton)

(#20) forgonati


forgonati
őstag

Nagy ügy, a kínai B meg C kategória mobiljai évek óta így néznek ki a render képeken :D már ami a kávákat illeti...

Keelah Se'lai!

(#21) #72630400 válasza atis78 (#2) üzenetére


#72630400
törölt tag

Az egyre bonyolultabb hangvezérlés.
Hangerő fel-le, X.Y.videót indit, wifit be-ki stb stb stb.
Lásd pl autóipar.Gesztusvezérléses kijelző stb stb.

(#22) 7Heads Drago válasza atis78 (#2) üzenetére


7Heads Drago
veterán

+1
Sztem is túl sokat fordítanak erre. Pl az üzemidőre meg a szoftver stabilitásra keveset.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#23) Ricardo


Ricardo
félisten

Nem értem a fanyalgást. Bizonyos gyártók csinálhatnak akármit, fanyalgás a vége.
Ha fejlesztenek akkor "minek" Ha nem, akkor meg " Ez olyan mint X gyártóé. Montdam én hogy ezek csak másolni tudnak"
Kicsit olyan van sapka, nincs sapka érzésem van.

(#24) <Adamsky> válasza Ricardo (#23) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Bizonyos gyártók csinálhatnak akármit ... "
De, nem csinálnak! Amit most - ebben a konkrét cikkben - látunk is volt már. Ez gyk. a Vivo Nex 3 (csak abban még "motoros" a szelfi kamera).
Ahogy előttem is írták. A szoftverre kellene inkább ráhasalni. Esetleg ergonomikusabbá tenni a készülékeket, és olyan anyagokat használni, amik ellenállóbbak a külső behatásokkal szemben. Ezzel szemben mi megy most? Egyre nagyobb (és nem mellesleg nehezebb!), egyre csúszósabb, és egyre sérülékenyebb készülékekkel jönnek ki a gyártók.
Az, hogy a legtöbb telefon már alapból védőfóliát kap, és hogy tokot csomagolnak mellé, mert lassan a levegőtől is óvni kell, sok mindent elárul ...

[ Szerkesztve ]

(#25) #88470784 válasza <Adamsky> (#24) üzenetére


#88470784
törölt tag

Jó de azért azt te is belátod, hogy nem olyan egyszerű csak úgy betenni azt a kamerát a kijelző mögé ez nem úgy működik hogy betesznek egy 2$ kameramodult és kész.
Négmha rengeteg teszt fejlesztés van olyan dolgok mögött amit természtesenek veszel ma már.

(#26) Ricardo válasza <Adamsky> (#24) üzenetére


Ricardo
félisten

"Amit most - ebben a konkrét cikkben - látunk is volt már. Ez gyk. a Vivo Nex 3 (csak abban még "motoros" a szelfi kamera)."

Ez egy nagyon fontos eltérés. Ez az amit még nem csinált meg senki.

(#27) IIGeorge válasza Ricardo (#26) üzenetére


IIGeorge
csendes tag

Egyet kell, hogy értsek.

(#28) dutrás válasza <Adamsky> (#24) üzenetére


dutrás
őstag

Őrült nagy a választék választhatsz olyat ami neked tetszik. A Huaweinél azon kívül hogy nincs google támogatás a szoftveres része teljesen rendben van.
Ha most különleges vagy ellenállóbb anyagokból készülnének a készülékek háza az lenne a baj mert azért drágulnának meg.

P50 pro/P40 Lite

(#29) k-adi válasza dutrás (#28) üzenetére


k-adi
nagyúr

én szívesen kifizetném az ellenállóbb anyagokat, inkább mint valami bullshit fícsőrt (khm.. mostanság 5G)

(#30) dutrás válasza k-adi (#29) üzenetére


dutrás
őstag

A gesztusvezérlésben mi a bullshit?
Az 5g már több o4szágban működik így vagy úgy. Kínában meg nagyon sok helyen. Nem 3 hétre vásárolsz telefont.

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#31) <Adamsky> válasza #88470784 (#25) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... nem olyan egyszerű csak úgy betenni azt a kamerát a kijelző mögé ... "
Sírva könyörgöm, ne tegyék! Addig semmiképp ne, amíg nem kompromisszum mentes (ld. az első ujjlenyomat-olvasók). A notch-okat és a lyukakat pedig be sem kellett volna arra az átmeneti időszakra hozni, míg ezt meg nem oldják. Izzadtságszagú mindkettő.

" ... rengeteg teszt fejlesztés van olyan dolgok mögött amit természtesenek veszel ... "
Biztos így (is) van, de sokszor érzi úgy az ember, hogy a nem kevés pénzért, amit leszurkol a kasszánál, még kap egy beta tesztelő "pozíciót" is.

(#26) Ricardo
"Ez az amit még nem csinált meg senki."
Tudtommal még ők sem. Csak csináltak egy ilyen eye candy rendert, amitől mindenki maga alá csurizik.

(#28) dutrás
"Őrült nagy a választék választhatsz olyat ami neked tetszik."
Na, én ezt nem érzem, látom sehol. Mindegyik készülék egy-kaptafa (notch v. lyuk, "dudor" kamera, nyújtott kijelző). Amit én keresnék, az egy kompakt készülék (150 x 70, vagy még inkább 140 x 70 mm befoglaló méreteken belül), 16:9-es képaránnyal, minőségi anyagokkal, közepes v. csúcs SoC-al. Ja, Android vonalon!

(#30)
"A gesztusvezérlésben mi a bullshit?"
Szerintem erre senki nem írta, hogy az. A soklencsés kamerarendszer pl. már sokkal inkább. Ezt szvsz. kezdik kicsit túlzásba vinni. Illetve jó, legyen, mert sokaknak nincs rendes fényképezőjük. De, akinek van, annak is meg "kell" vennie, mert a jobb mobilokban már alap a 3+ lencse (ha kell, ha nem, ha használod, ha nem....)
De, "bullshit" még a "vízesés" kijelző, és - igaz a fejlesztési költsége nulla, de - nagyon rossz iránynak tartam a lassan szabvánnyá váló 21:9-es, végletekig elnyújtott kijelzőt.

Tessék! Termométerrel mutatkozott be a Honor Play 4 Pro
Nyilván nem kell megvenni, csak félő, hogy a sok ötlettelen barom le fogja másolni, és mire kettőt pislantasz, már mindegyik készülékben alap lesz (mármint, hogy fizethetsz ezért is).
A jack csatit mondjuk, amit pedig sokan használnának, és költsége nulla, kiveszik, mert kell a hely. Minek is? Egy hőmérőnek?

[ Szerkesztve ]

(#32) #88470784 válasza <Adamsky> (#31) üzenetére


#88470784
törölt tag

???
Dehát senki nem kényszerít arra hogy megved.
Van sok más gyártó is válogass onnan biztos találsz olyat ami tetszik neked.
Ez a mobil is sok embernek fog tetszeni aki majd megveszi. Mindenki olyat vesz ami tetszik neki.

(#33) Segal válasza <Adamsky> (#31) üzenetére


Segal
veterán

Nem vagyunk egyformák. Én meg azt mondom ezt az előlapi kamera dolgot lehetne lehagyni a telefonról és mehetne a helyére a jack csatlakozó. Nem kéne a kijelző mögé tervezés problémájával sem foglalkozni, de látod neked meg a kamera a fontos. Biztos valaki meg pont épp a hőmérőnek fog örülni.
Olyan mobilt nem lehet tervezni ami mindenkinek tökéletes lesz.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#34) dutrás válasza Segal (#33) üzenetére


dutrás
őstag

+1

P50 pro/P40 Lite

(#35) k-adi válasza dutrás (#30) üzenetére


k-adi
nagyúr

jaj.. hagyjál már kínában így meg úgy.. kit érdekel.. ott élsz? nem.
mire tényleg érdemben elterjed az 5G addigra már eltelik 5év min., addig meg feleslegesen növeli a teló árát.

(#36) <Adamsky> válasza Segal (#33) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Félreértettél ill. félreérthető voltam. Frászt fontos nekem a kamera. Az előlapit tőlem el is hagyhatnák, és nekem hátra is elég lenne egy egy lencsés.
Viszont tudom, hogy a telefon nem telefon szelfi kamera nélkül. Ez van. Ha viszont muszáj, hogy legyen, akkor az legyen:
a) kis káva mögött (Meizu 16s Pro - ezt kisebben nagyon elfogadnám)
b) motorosan
c) képernyő mögött

"Olyan mobilt nem lehet tervezni ami mindenkinek tökéletes lesz."
Ja, de olyat lehetne, ami sok embernek szerez örömet, mert van benne, infra, FM-rádió (igen, valaki használja), NFC, ujjlenyomat olvasó, jack csati, stb.
Érdemes összenézned adott márka középkategóriás készülékét a csúccsal. Előfordul, hogy a közép kat. többet tud, mint a felső.

(#32) csiribá
Nem nagyon olvastad végig a hsz.-em, ugye? Igaz, azt már nem neked írtam, de a 3db kérdőjeledre talán megtalálod a választ a dutrásnak írt részben. ;)

[ Szerkesztve ]

(#37) dutrás válasza k-adi (#35) üzenetére


dutrás
őstag

Egy csúcs telefont meg nem fognak legyártani ennélkül ha tetszik ez neked ha nem. Nem kifejezetten neked gyártanak telefont de ha van elég pénzed azt is megteszik.
Ne keress már mindenben egy olyan pontot amibe bele lehet kötni.
Így akkor ne vegyél semmit mert se ez se az nem jó. Fogadd el vagy dzzzogj tovább.

P50 pro/P40 Lite

(#38) szkaroly válasza k-adi (#35) üzenetére


szkaroly
senior tag

Meg fogsz lepődni: a gyártók nem a magyar piacra csinálják a telefonokat. Kinában igenis komoly tényező az 5G. Szerinted miért jelent meg a Kirin 820, Dimension 820, SD 765(8) G és a Exynos 880 rövid időn belül egymás után? Mind középkategóriás chip. Persze nálunk még nem kell, de majd nekünk külön gyártják majd a régi hardvert? :U Na, persze...

Poco X3 Pro

(#39) k-adi válasza dutrás (#37) üzenetére


k-adi
nagyúr

próbálod kiforgatni a szavaim megint..
először a gesztusvezérlést kevered ide ami nem is tudom honnan jött
most meg magyarázol csak tudnám mit, alig tudod használni lefedettség hiányában, de kifizettetik veled az "árát".. ez a gond..

persze a lefedettség hiányáról nem a gyártó tehet, fejlődni meg kell, stb.. de a nap végén mégis mi szívunk (még)

[ Szerkesztve ]

(#40) dutrás válasza k-adi (#39) üzenetére


dutrás
őstag

A gesztusvezérlés azért jött mert sokan ezt felesleges feturenak tartják. Én erre azt mondom már akinek és ebből jött az edge panel amit a Huawei is használ hogy ez funció jobban használható legyen. Az edge panelt ergo felesleges fejlesztésnek tartják sokan.

Továbhra is azt mondom ha neked nem jó ne vedd meg. Vegyél olyat amiben nincs 5g. Gondolom nem tartanak a fejedhez pisztolyt.

Inkább szánalmas hogy folyamatosan ezen rugózol. Szkaroly fórumtárs megírta hogy nem Magyaro. számára gyártanak telefont nagyon helyesen. A Deutsche telekom már elkezdte kiépíteni a saját hálózatát Huawei és Ericsson termékekbsegítségével. Itthon a Telekom is nekiállt.

P50 pro/P40 Lite

(#41) Aryon87


Aryon87
félisten

Huawei ne erőltesse a hajlított kijelzőt. P30Pro-n nem szerettem, P40Pro-n már jóval jobban meg van csinálva, de így is felesleges csicsa. Mate30Pro-n láttam ezt a vízesés kijelzőt, nekem nem jön be. Hangerőgomb maradjon csak szépen a helyén ahogy kell.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#42) Juhaszatti válasza <Adamsky> (#31) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A több kamerának (legalábbis 3-ig biztosan), ha jó minőségűek, van értelme. Persze a 2mpx makrólencsék pl totál feleslegesek.
A fényképezőgépeken sem egy "lencsével" oldanak meg mindent, erre vannak az objektívek. 3-4-et is használhat, aki legalább hobbiszinten foglalkozik vele.
Én speciel széleslátó és zoomkamera nélkül sem vennék már telefont, persze tisztában vagyok vele hogy nem mindenkinek van erre igénye. Csak hát ha csinálna egy gyártó olyan verziót a telefonjából amin rajta vannak, olyat is (olcsóbban) amin nincsenek, esetleg selfiekamerás és anélküli verziót is, még nagyobb káosz lenne a piacon, így is rengeteg értelmes, vagy értelmetlen variáns van mindenből.

Egyébként a Samsung S10 nem jöhet szóba? 149.9 x 70.4mm. Persze tudom, azon is ott a lyuk, az is kompromisszumos.

(#43) joey04 válasza k-adi (#16) üzenetére


joey04
titán

szerintem hasznos az előlapi kamera, és nem instára szelfizni :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#44) 7Heads Drago válasza Juhaszatti (#42) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nekem jó lenne az S10 csak ne Samsung rendszer futna rajta.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#45) dutrás válasza 7Heads Drago (#44) üzenetére


dutrás
őstag

:) ejnye

P50 pro/P40 Lite

(#46) <Adamsky> válasza Juhaszatti (#42) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"A több kamerának (legalábbis 3-ig biztosan), ha jó minőségűek, van értelme."
Én nem vitatom az értelmét ... bizonyos szintig (nagyjából úgy, ahogy írod).

" ... még nagyobb káosz lenne a piacon ... "
Ennél is? :) Nem hiszem. Egyes gyártók már így is 6 havonta hoznak ki új készüléket, sokszor egészen minimális különbséggel. Ha a SoC csere belefér, akkor kamerából is lehetne downgrade-elni. Ja, és a legfontosabb! Gondolom abban egyetértünk, hogy még mindig jobb egy jó egy-lencsés rendszer (ilyet azért tudnak páran), mint egy 4 v. 5 lencsés, erősen közép kategóriás (talán a Samsung-nak volt ilyen semmire sem jó 4 v. 5 lencsés közép kat. mobilja)

(#47) taufel válasza <Adamsky> (#31) üzenetére


taufel
csendes tag

Nem biztos, hogy a gyártókkal, és a sok millió felhasználóval van a probléma.

(#48) spect80 válasza <Adamsky> (#31) üzenetére


spect80
senior tag

Sony xz1 compact?

(#49) <Adamsky> válasza spect80 (#48) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ja, az is benne volt a kalapban, mielőtt a P10 mellett döntöttem. Perpill. szerencsére nem aktuális a váltás, csak kicsit aggódom, hogy mi lesz itt később, ha már most se nagyon tudnék olyat választani, ami megfelel az igényeimnek.

(#47) taufel
Nyilván én (ja meg egy csomó ember, aki meg szokott kérni, hogy ajánljak már neki valami normális méretű telefont ...) lógok ki a sorból. Az más kérdés, hogy az almának valamilyen rejtélyes okból csak megéri kompakt készüléket csinálni. A sok Android-os gyártó meg ott lépdel egymás nyakán a csupa szinte azonos méretű telefonnal. Ma egy "Note", "Max", "Mini", "Light" szinte mind ugyanakkora. Nincs igazi különbség. Ha valakinek nem jó az egyik méretben, akkor a másik sem lesz az. Azért anno mikor a Samsung megjelent az első Note-al nagyon nem ez volt a helyzet ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.