Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) csabi63


csabi63
senior tag

Lehúztam a szombathelyi Philips gyárban 7 évet, ebből kettőt szalag mellett. Katonai fegyelem, lélekölő monotónia 12 órában. Ha éppen nem volt beugró, az ember akár be is hugyozhatott. Az kizárt dolog volt, hogy valaki elhagyja a helyét. Ha valami miatt megállt a szalag, a magyar kisfőnökök az infarktus határán voltak. Ha 1-2 nyakkendős is megjelent, beszélni is tilos volt, a mellette ülőhöz sem szólhatott senki.

Szerencsére két év után szabadultam a rabszolgasorból. Átkerültem raktárba targoncára, ami nem volt egyszerű. Kb. ki kellett halnia valakinek, hogy oda lehessen kerülni. De sikerült, és álom meló volt a robothoz képest. A fizetésem is emelkedett, ráadásul a főnököm mindig egy nagy köteg teszkós jeggyel mászkált. Úgy osztogatta zsebből, mint a cukrot. Kicsit bent kellene maradni? 5 rugó. Pihenőnap bejönni? Nesze 10 rugó, csak ne reklámozd. És mivel valamilyen kiszállítás mindig csúszásban volt, a nejem nem győzte számolni a jegyeket. Emellett persze a túlóra hivatalosan is meg volt fizetve, nem is rosszul.

Aztán 2004-ben jöttek a kínaiak, és bezárták a gyárat. A szalagmeló része nem hiányzik. A hideg kiráz, ha arra a 2 év robotra gondolok. Akinek egy csöpp esze van, tanul valami hiányszakmát, mert az nem fehér embernek való.

(#52) CounterBoci válasza #76500480 (#49) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Egészen pontosan egy 30 fős autóipari beszállítónál vagyok technológus. Azt a 260-290 bruttót csak pár ember kapja meg, a többi 20-25 jóval kevesebbet. És azért, mert alkalmatlanok mindenre, valakit pedig muszáj felvenni, mert szakképzett munkaerő NINCS. Feltettem a nagy kérdést, hogy nem látják mennyi munka van, miért nem vesznek fel embereket. Az volt a válasz, hogy három hete fel van adva a hirdetés és senki sem jelentkezik. Arról nem is beszélve, hogy az emberek lusták. Tudom miről beszélek, én is voltam robot. Sőt, mikor felkúrják az agyam beállok én dolgozni és megmutatom hogy kell, aztán csendben maradnak egy ideig.

(#53) Dani_kp válasza CounterBoci (#52) üzenetére


Dani_kp
őstag

Az előző helyemen (Pick Szeged Zrt.) én is láttam a "minden ember pótolható" c. műsort...inkább nem kommentálnám, én is betanított melós voltam, de sokaknak az is feladta a leckét, hogy meghajtsák a kartonokat, nem hogy "komplexebb"/felelősségteljesebb feladatot elláson, persze a fizu az átlag 100-125k. nettó órabértől függően. De persze az ilyenek sokáig nem is voltak ott, mert hát dolgozni kell és felmondtak, sokan még csak nem is szóltak, csak mikor mentek körbe aláírni a kilépő papírt, akkor szembesültünk vele, illetve, ha a munkaerő közvetítő cég (Workforce) odaszólt, hogy ez meg ez már nem fog menni.

Az auditokról nem is beszélve, ahogy feljebb írták, csak a szépet és a jót mutatták álladóan. De ez szerintem minden nagyobb magyarországi cégről elmondható, különbség csak a bérezésekben van.

https://ingatlan.com/33821564

(#54) szaszyka válasza Dani_kp (#53) üzenetére


szaszyka
senior tag

Pontosan,mindig a szép,és a jó.Az isérdekesviszont, hogy általában a magyarvezetők mentalitásával,stílusával van a legtöbb gond,mert sokszor a külföldi vezető fényévekkel normálisabb a magyar,magát benyalt "főnöknél". Látszik is, hogy itthon évek, évtizedek óta, de talán sosem volt vezetői képzés a felsőoktatásban. A legtöbb magyar főnök egy rabszolgahajcsár, de sem vezetői készségek, sem szakmai hozzáértés hiányában szenved a legtöbb. Ha minden megy szépen akkor királyok, ha valami gebasz van,akkor egyből a kapkodás, fejetlenség, és egyből előkerül a szép szó a beosztottal szemben, hogy segítsen megoldani a problémát. Saját sztori, hogy a 21évesen, esti suliban érettségizett frissen kinevezett vezetőm közölte, hogy ő azért vana cégnél, hogy gondolkodjon,a melós pedig dolgozzon gondolkodás nélkül.Ő volt a király. De amint valamiapró,alapvető probléma keletkezett,lefagyott. Mégaz embereit semtudtabeosztani, kimit csináljon,csak remegett egyhelyben állva. Ez nemegyedi eset, nagyon sok cégnél ilyenek a vezetők. Az ilyeneket felesleges trenirozni, mindenféle coach-okat, trainereket felbérelni,mert az ilyen birkákon nem lehet segíteni, Pont pár hete mesélte egy fuvarozó emberke, hogy nem szeret a Samsunghoz sem mennifuvarért,mert a logisztikai részlegük egy káosz. állítólag.
Tanulni kell,vállalkozni,mert amíg "csak"egy alkalmazott az emberke, addig biorobotnak számít, legyen akármilyen pozicióban...

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#55) Zotya84 válasza dethroner (#50) üzenetére


Zotya84
őstag

Jól van, akkor az nem csak nekem szúrja a szemem...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#56) Ice_Man22 válasza dethroner (#50) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Dolgoztam egy gyarban ahol a samsungnak raktunk ossze tvt, hazi mozit es montort. a szoke haj... az semmi. Robbantak ott mar komdenzatorok is. Az smd reszlegen is cifra dolgok voltak. Viszont a premium... hat osztogattak ott egy par tvt.

(#57) gmaci78


gmaci78
tag

Szomorúan olvasom és sajnos csak megerositeni tudom, hogy ebben az országban mindenhol ez megy, hogy rossz a munkamoral, stb.

Erről sajnos csak az jut eszembe, hogy az esetek nagy részében a kis/nagy/oriasi fonok is ugyanúgy magyar.
Aki kitalalja a "hogy szivassuk a munkast" az is magyar manager. Stb.

Lényegében nem a ferdeszemu tulajdonos talalja ki a modszereket a rabszolgak sanyargatasara. Ezeket magunk csináljuk magunkkal / egymással. A tulajdonos maximum röhög a markába, hogy de jó ezek egymást korbacsoljak, még ezt is megteszik helyettem. :Y

Szóval a lényeg, hogy a korulmenyeket magunk teremtjuk magunknak, tehát mivel sajnos ilyen a helyzet ezért legfőképpen csakis magunkat okolhatjuk. De ezen nem csodalkozok. Magyarok vagyunk (ja bocs kis m-el kellene irni) és sajnos ilyenek vagyunk, hogy egymást szivatjuk direkt és egymást tapossuk és rantjuk vissza az iszapba. :F

[ Szerkesztve ]

Geri

(#58) djculture válasza #45185024 (#41) üzenetére


djculture
félisten

Kijelző hangszóró és egyebek már beépítésre készen jönnek fényszarura a kávát/hátlapot meg a jászplasztik csinálja.

(#59) #22743424


#22743424
törölt tag

elefant Egy személyes összeszerelés már nincs? Anno volt egy kis csoport ahol a kisebb tévéket egy személy rakta össze. :) Az ember mellé tolták darabokban a tv-t és egy ember rakta össze.

[ Szerkesztve ]

(#60) Makkos86 válasza #22743424 (#59) üzenetére


Makkos86
csendes tag

Nincs már ilyen.

(#61) Makkos86 válasza #45185024 (#41) üzenetére


Makkos86
csendes tag

Eléggé figyelnek erre. Bár a kijelzőnek maga az folyadékkristályos panel a legdrágább alkatrésze, ha túl kritikus a hiba rajta, megy a levesbe.

(#62) b.


b.
félisten

Kb semmi sem zajlik másképpen, mint ezelőtt 10 évvel a Philipsnél. talán ott jobban megbecsülték az embert, de a többi ott is így működött. Igazából semmi kiemelkedő.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#63) #22743424 válasza Makkos86 (#60) üzenetére


#22743424
törölt tag

Értem, akkor gondolom a legkisebb tv amit összeraknak 32"-os.

(#64) gergejly


gergejly
aktív tag

előre gyártott elektronikai hulladékot csinálnak, ennyi

(#65) Makkos86 válasza TA68 (#28) üzenetére


Makkos86
csendes tag

Az a helyzet, hogy ugyan úgy, és ugyan abból készül, mint bármelyik tv. Sőt, mivel a dolgozó tudja, hogy ez az a tv lesz, amit karácsonykor hazavihet ajándékként, eléggé odafigyelnek rá gyártás közben. Mivel ugye akár az övé is lehet, ami épp a keze alól kerül dobozba a gyártósor végén.

(#66) Sun


Sun
csendes tag

Tessék már egy kicsit szakmain fogalmazni és ha nem megy visszakérdezni és jegyzetelni a lépések neveit. :U

A kiindulási alap egy készen érkező, maratott NYÁK, amelyet bedugnak egy hosszú, és igen-igen drága gépsor egyik végén, a másikon pedig kipottyan egy teljesen kész, csatlakozókat, SoC-t, memóriát, tunereket stb. tartalmazó alaplap.
A hosszú gépsor az Pasztázó -> SMT -> reflow -> AOI(vagy röntgen)

(#67) Makkos86 válasza #22743424 (#63) üzenetére


Makkos86
csendes tag

Nem. Készül 24"-es, 27"-es, 28"-as monitor, tv/monitor is, de nincs már ilyen egyszemélyes összeszerelés.

(#68) Makkos86 válasza kpal (#1) üzenetére


Makkos86
csendes tag

Plazmák a gödi gyárban készültek, Jászfényszarun csak a gödi gyár bezárása után pár hónapig volt plazma gyártás 2 gyártósoron.

[ Szerkesztve ]

(#69) zsokomo válasza csabi63 (#51) üzenetére


zsokomo
csendes tag

2013 december volt az a dátum amikor bezárták, nem 2004...csak hogy tényszerűek maradjunk

(#70) dethroner válasza gmaci78 (#57) üzenetére


dethroner
veterán

Pár évtizedet visszanézve ugyanez ment állítólag a náci táborokban is. A nagyfőnök német volt, de a kápók nagy része sima köztörvényes (többnyire lengyel) bűnöző, akik bármit megtettek azért a kegyért, hogy kiemelték őket a halálraítélt tömegből.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#71) Emődi válasza #72042496 (#36) üzenetére


Emődi
csendes újonc

A haverodnak igaza van. Az alumínium házat valószínűleg olcsóbban szállíjuk le nekik + minőségibb hatást kelt. (Véleményem szerint)

(#72) Makkos86 válasza djculture (#58) üzenetére


Makkos86
csendes tag

Bizonyos kijelzőket ott helyben gyártanak. De igen, elég sok beszállítója van a Samsungnak.

(#73) tDr1v3r válasza Sun (#66) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Okoskodsz, aztan az SPI-t meg kihagyod...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#74) radir01


radir01
tag

😂

(#75) elefant válasza #22743424 (#59) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

én ilyesmit nem láttam. de ezt kizártnak tartom ma már.

(#76) kormoskandur


kormoskandur
tag

PR ízű írás
jómagam 6 évet lenyomtam középkáderként egy neves elektronikai ipari cégnél, úgyhogy a témáról többet is lehetett volna írni, több fotót felrakni

(#77) DjFlanker válasza #76500480 (#49) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

Dolgoztam ilyennél. 12 fő, fele a tulajdonos maga, felesége, testvér, sógor, unokatestvér. Meló nem volt rossz, kollégák normálisak, de:
- fizetés kevés, emelés csak rossz szájízzel, miközben a főnök a feleséggel-gyerekkel a Bécsben befizetett (NAV ne lássa) utazásokra mentem évente többször
- E mellé még a kevés pénznek is csak a 2/3-ára voltam bejelentve, maradék és a közlekedési támogatás már feketén, készpénzben. Akik vállalkozóként dolgoztak be, azoknak 3x nagyobb számla, majd pénzt bankból levenni és a különbözetet visszaadni..
Szóval a a 6 munkahelyem közül pont ez volt a legkicsinyesebb és legszarabb ebből a szempontból.

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#78) Akula válasza hemaka (#46) üzenetére


Akula
őstag

Majd menj el egy multihoz dolgozni és rájösz, hogy működik ez...

(#57) gmaci78: általában a kisfőnök a szaralak, mert ő még bizonyítani akar, hogy tud köcsög lenni, mert az a hatalom. Ahogy haladsz felfelé, egyre normálisabbak, mert nem stresszesek a fizetés és a céges autó miatt.

[ Szerkesztve ]

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#79) User64476 válasza sakal83 (#21) üzenetére


User64476
őstag

Nekik azt soha nem kell bírni. Nekünk kell.

(#80) kispéé válasza #76500480 (#49) üzenetére


kispéé
aktív tag

"Kislétszámú családi céghez érdemes menni, nem gyárba, "

Hát ezt így ebben a formában nem mondanám.
Én egy kis "családi cégnél" kezdtem el dolgozni, mint termelés irányító, (15-20 fő), hiába volt így-úgy szabad kezem,mégis mindig azt kellett csinálnom amit a tulaj akart, logikátlanul,kapkodva, ész nélkül "termeltünk", úgy kellett ugrálnunk mintha a rabszolgái lennénk, úgy is voltunk megbecsülve, "örülj hogy dolgozhatsz" felfogás mellett.Fizetés csak akkor volt, mikor épp eszükbe jutott ,hogy utalni kellene. Beszállítóknak folyamatos tartozások, emiatt akadozó termelés jellemezte a hangulatot.Szerintem ezt senkinek sem kell bemutatnom.
2 év után megpattantam egy hasonló munkakörbe. Ez "kissé" komolyabb cég, bérezés kb. a 3-szorosa,(mindig időben jön) juttatásokról nem beszélve és itt hagynak dolgozni, megfelelő a hangnem, stb. stb.
Mindkettőnek vannak előnyei hátrányai. De inkább azt mondanám, legyek ilyen biorobot alkalmazott,ahol megbecsülnek, számítanak rám, tudok tervezni, minthogy itt a farkastörvények uralta és agyonadóztatott Magyarországon vállalkozzak is bármire.

(#81) putti


putti
aktív tag

Nálam ott kezdődik a probléma, hogy egy 1 millió forintos készülékhez is csak 1 év garanciát adnak mindenhol. Ritka ahol kettőt. Egy ilyen árhoz a minimum 3 de inkább az 5 év lenne a minimum. De lehet túl sokat gondolok. Mindenesetre ez számomra nagyon visszahúzó vásárlási ok.

[ Szerkesztve ]

(#82) #72042496 válasza putti (#81) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Ritka ahol kettőt."

A Samsung az összes "LED" tévét két év garanciával adja, csak a második évhez regisztrálni kell a készüléket.

Kiegészítő garanciát lehet rá vásárolni több helyen is, ha a két év kevés. Én is örülnék neki, ha 3-5 év lenne az alap, de szerintem ez, főleg az 5 év, nem reális elvárás.

(#83) Petya XT


Petya XT
aktív tag

..Amikor szétszedtem a TV-m ,tápegység csere okán, találtam benne egy, panelra ragasztott cimkét, hogy: összeszerelte: T. Erzsike :DD :DD

..Ezúton is köszönöm Erzsikének, remek munkát végzett :R :R :R

(#84) TA68


TA68
senior tag

Azért a hajdani Gödöllői Sony gyár is megér egy misét. Egyik ismerősöm hazulról vitt disco zenével állította a kistornyok magnófejeinek dőlésszögét mérőkazetta helyett. A kutya nem szólt rá.....

(#85) hardline válasza Petya XT (#83) üzenetére


hardline
senior tag

Lehet, hogy a takarítónő vicceskedett :D

(#86) troller21


troller21
csendes tag

Hát még dolgozni milyen jó benne ... olyankor már nem is annyira érdekes , miként készülnek a TV-k.

(#87) djculture válasza troller21 (#86) üzenetére


djculture
félisten

Nyomtam ott javítósként 2 évet, akkor még csak a régi gyár volt meg és pont a crt lcd váltás zajlott. Utána következő évben meg is szűnt az S szalag és bevágtak bennünket a raktárba, rohadt nagy káosz volt annak idején. 2 év alatt volt 3 neve a munkaközvetítő cégnek aki odavitt melózni. Volt hogy mentünk volna befele és nem engedtek be mert megszűnt a cég tegnapról aznapra. Menjünk haza, ültem fél napot a büfénél telefonáltam lett helyem megint egy másiknál. Nem tudom most hogy megy de embertelen volt akkor.

[ Szerkesztve ]

(#88) evko


evko
aktív tag

140 netto? Ennyi? Cafetéria vagy valami?
140 nettoért mit csinálnak ott? Illetve hány napban/hány órában?
Kíváncsi lennék. :R

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#89) sfefe válasza Tsebacsi (#12) üzenetére


sfefe
őstag

A KKV-kat hagyjuk megérnek egy misét....

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#90) #22743424 válasza elefant (#75) üzenetére


#22743424
törölt tag

Mikor én ott melóztam anno a kicsi tv-ket tv/monitorokat egy ember rakta össze 15,17,19,20,21,22,24,26" ( remélem még jól emlékszem a méretekre)-os készülékeket. Gondolom ezt megszüntették azóta itthon ahogy Makkos86 is írta. KB 2 perc alatt össze volt rakva egy 19"-os monitor/tv Érdekes volt az tény de elég is volt abból annyi. :)

[ Szerkesztve ]

(#91) D.Va


D.Va
senior tag

kicst OFF de itt van egy kis videó a magyar X-BOX gyártásról, érdekes anyag... :D

[link]

(#92) ktamask


ktamask
tag

"Így születik a tévé – a Samsung gyárában"

Alig néhány kép készült a konkrét munkafolyamatokról. Legalább 50 képet várna az ember.

Lehetett volna ez is a cikk neve: "Egy tv születése", mivel az összes így készül valószínűleg elméletben.

(#93) Csaber válasza Petya XT (#83) üzenetére


Csaber
senior tag

Forgácsoló üzemben dolgozok az egyik vasra dolgozók kézi gravírozóval rágravírozzák a " törzszámukat" hogy tudják ki készítette a lényeg az egyik muki mivel nem szóltak neki mit kell rákaristolni a vasra, az nyomott rá ami épp eszébe jutott , aztán szóltak a németek miután észrevették a vason a lepkét, méhecskét stb hogy ezt azért nem kéne erőltetni :) gondolom az autószerelők is pislognak majd

[ Szerkesztve ]

(#94) Ragnar_ válasza #22743424 (#90) üzenetére


Ragnar_
addikt

Én láttam még 67"-os DLP tvt, az volt talán a legnagyobb amit gyártottak, meg 46"-os LCD-t aztán jöttek a kisebb modellek. De ez is olyan amúgy, mint bármi más eleinte érdekes később meg tökmindegy. (Mondjuk meosoknak kicsit érdekesebb volt TV-t tesztelni, mint modjuk mosógépet, de akik összerakják azoknak mindegy..)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#95) Petya XT válasza Csaber (#93) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Engem nem zavart, egyébként is pipa voltam, hogy a 2,5 éves TV-ben tápegységet kell cserélni, de jót nevettem rajta, én nem is tudtam, hogy Mo.-n rakják össze őket. Azóta sem volt baj a TV-vel.. Ez a szösszenet színes foltja volt szervízelésnek :DD :DD

(#96) szoros123


szoros123
csendes tag

Csodálom h igazi Samsungosok még nem írtak!! 🤔 :D
Se a finom ebédekröl. :)

(#97) djculture válasza szoros123 (#96) üzenetére


djculture
félisten

Én 10 éve melóztam ott akkor még ilyenkor az év végi nagy hajtásban még péksütemény-t is rendeltek Berényből a dolgozóknak. Az a baj azzal hellyel idénymeló volt egy öregebb kolléga még az Orionba is melózott utána utódja lett a Samsung évente több hónapra elküldik év elején utána visszaveszik. Még mindig ottvan mert beszéltem vele két hete.

[ Szerkesztve ]

(#98) #76500480


#76500480
törölt tag

Samsungnál egy állásra pályázhat mindenki. Udvari gondnok :D
- saját tempóban való levélgereblyézés, fűnyírás(+barnulással), őrző-védő kutyák etetése
- nincs +műszak
- több pihenőidő
- kevés konfliktus

[ Szerkesztve ]

(#99) Mákosmetélt válasza gmaci78 (#57) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

Idézlek: "Lényegében nem a ferdeszemu tulajdonos talalja ki a modszereket a rabszolgak sanyargatasara. Ezeket magunk csináljuk magunkkal / egymással."

Nem mindig van ez így...
Én is nemzetközi multinál dolgozok, és mikor az egyik magyar nagyfőnök nemet mondott a külföldi nagykutyáknak (minket akart védeni és mert világraszóló baromásgot talált ki az igazgatótanács), akkor kivágták szó nélkül. Egy másik felsővezetőnk ugyan így járt. Ezek után el tudom képzelni, hogy mindenhol így megy ez. És azért ilyen topmanager szinten, ha kitesznek a cégtől, akkor utána nem könnyen találsz munkát. Ilyen körökben már mindenki ismer mindenkit és az is kiderül azonnal, hogy nem felmondott hanem kirúgták. Szóval ha a külföldi cégvezetés kitalálja, hogy ássatok egy alagutat át Kínába, akkor 2 lehetőséged van:
A, tudod hogy fizikailag lehetetlen, de behúzod füled farkad és kiadod az ukászt az embereknek, és b@szogatod őket folyamatosan... netán még a stresszt is rajtuk vezeted le.
B, szembeszállsz velük, megkockáztatod hogy kivágnak, meló nélkül maradsz, a sok év alatt felépített karriered megy a kukába.
Nem védeni akarom őket mert én is a (nemi)szerszám rossz oldalán vagyok, azaz a tápláléklánc alján.
De sokszor nekik sincs választásuk.
Meg persze vannak olyan managerek/főnökök is, akik alapból idióták, és élvezik ha alázhatják a dolgozót.

[ Szerkesztve ]

Éljenek a nyulak!

(#100) Ragnar_ válasza djculture (#97) üzenetére


Ragnar_
addikt

Jaja én is emlékszek ilyesmire én is jó régen dolgoztam ott. Szezonban 12 órás műszakok voltak, aztán volt, hogy péksüteményt, meg rostos üdítőt osztottak. (meg is jegyeztem, hogy néha meg kell olajozni a droidokat is ugye :DDD ) Volt olyan műszak, amit kb. 100 kmről buszoztak szezonba az is szép, mikor 12 órás műszak mellett még van 3 óra utazás, olyankor nem nagyon kell beosztani mit csináljon az ember mikor hazaér melóból. A nappalos 12 óránál már csak az éjszakás 12 a jobb. (Ezért priceless a munkahely közelében lakni többek közözött, főleg, ha nem napi 8 órát kell dolgozni.)

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#101) m@xsys


m@xsys
senior tag

Mondj igazat, aztan keress uj munkat 😂
1,5 evet huztam le kozepvezetokent egy japan csodaban relativ jo penzert, irdatlan sok tuloraval, nulla megbecsulesert. Japan foni, nem ertette, hogy miert akarok elmenni, o oda szuletett az SMT gyartosorra 😉. Ez az elet! Aki ilyen helyen megfordult, napokig meselhetne, minosegrol, banasmodrol... Egy valamit megfogadtam: akkor megyek ilyen helyre, ha ehezik a csalad. / Alpine fejegysegek
Ezek szinte mind egyforma helyek, kerulendo!

[ Szerkesztve ]

(#102) djculture válasza m@xsys (#101) üzenetére


djculture
félisten

Nagykáta clarion-ba melóztál már azt hittem. De az nem az.

[ Szerkesztve ]

(#103) m@xsys válasza djculture (#102) üzenetére


m@xsys
senior tag

Biatorbagy. Felveteli elbeszelgetes kb. 3 ora volt, felert egy ipari kemkedessel. Minden erdekelte a japant. Reszletezni kellett mindent...

[ Szerkesztve ]

(#104) QwErTy42 válasza m@xsys (#103) üzenetére


QwErTy42
addikt

A távol-keleti munkáltatók már csak ilyenek. És direkt nem írtam sárgát, mert amúgy az elb-szott elvárásaikon túl pl. a japánokkal sok területen tudok szimpatizálni.
Akinek szerencséje van, nem kell velük dolgozniuk.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#105) Because válasza m@xsys (#103) üzenetére


Because
őstag

Biatorbágyon én is lehúztam szerencsére csak pár hónapot technikusként. a lányokat nem irigyeltem a gyártásban, amit azoknak el kellett viselni... WC engedélyre és csak ha jön a váltás, dallamra szünet persze ha az adott folyamatot befejezted indulhattál ki, becsöngetésre már a sor mellett állni. beszélgetés tilos, hiába menne a munka... mindezt 1 szakban és így talán 80000-et vittek haza 2 éve, láttam ott betegség miatt még ennyit se kereső nőt aki sírva fakadt, de neked nem is kell akkor részleteznem :W

[ Szerkesztve ]

(#106) djculture válasza m@xsys (#103) üzenetére


djculture
félisten

Minden népnek megvan a maga mániája. Aki melózott a Samsungba pl tudja hogy a korában meg az orrfújás a legnagyobb sértés...

(#107) m@xsys válasza Because (#105) üzenetére


m@xsys
senior tag

Ne is mond. Sajnaltam en is mindenkit, aki mindezt elszenvedte. Hosszabb koromert es koromlakkos koromert hazakuldtek a csaladanyat es mivel nem tudott hazamenni, megvarhatta a buszt. Az elrejtett felkesz termekeket a foisten elol...A zold, kek, sarga galleros megkulonboztetest, 5S 🤔 papiron...

(#108) m@xsys válasza djculture (#106) üzenetére


m@xsys
senior tag

Konkretan ette a fikajat a fonokunk 😉 A tolmacsoktol (mivel nem beszelnek sokan angolul) sok mindent megtudtunk. Meg tul sokat is. Teljesen kiabrandultam

(#109) Flashget


Flashget
félisten

Ukránok Jászfényszarun
vajh miert is koveteltek Orbanek Brusszelben, hogy meg ebben az evben minden ukran megkapja a vizummentesseget.

Realme GT Master Edition

(#110) zolka95 válasza Flashget (#109) üzenetére


zolka95
őstag

Augusztusban kezdtek el oda jönni az ukránok. Sokan jöttek.
Volt köztük egy aki tudott magyarul és az fordította a többinek.

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#111) Makkos86 válasza Ragnar_ (#100) üzenetére


Makkos86
csendes tag

Most is jellemző, hogy ha túlóra van, kapnak péksütit, szendvicset a dolgozók. Mindenkinek jár ráadásul napi egy menü a menzán. 3 menüből lehet választani, az ember mindig talál egyet, ami szimpatikus. (persze sokan szidják ezt is, én a jelenlegi munkahelyemen örülök, ha be tudok kapni egy szendvicset délben, amit otthonról viszek, milyen jól esne sokszor egy kis főtt kaja...)
Én sem irigylem azokat, akik messziről utaznak oda, van aki munkásszállón lakik ez miatt (az ukránokról nem is beszélve).

(#112) Makkos86 válasza djculture (#106) üzenetére


Makkos86
csendes tag

Fhúú, de fel tudta rántani az agyam, mikor egy műszakon keresztül a mögöttem ülő koreai végig szipogta, krákogta, köpködte a napot. :( :W Na meg ahogy esznek...

[ Szerkesztve ]

(#113) Whysperer válasza Tsebacsi (#8) üzenetére


Whysperer
addikt

Nem, ezt úgy mondja,hogy igen mi 900 fontért tolják angliába a cd gyárban. lehet számolni . :C :C

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#114) arvil2


arvil2
csendes tag

Érdekes tapasztalás, mostanság elfordul, hogy beszállítók vagy partnerek elhívnak különböző gyárlátogatásokra. A kezdetekben én is kemény helyen biorobotoskodtam, nem nagyon szerettem/szerettük a látogatókat. Az keltette fel a figyelmemet, hogy a nálunk nyugatabbra lévő országok üzemeiben a munkások szeme kevésbé szúrós mint idehaza. Legalábbis az enyémtől biztos. :)

[ Szerkesztve ]

(#115) noPublicFG válasza zolka95 (#110) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Bakker, legalább kárpátaljai magyarok tudtak volna jönni... :Y

[ Szerkesztve ]

plus ça change, plus c'est la même chose

(#116) junkpod


junkpod
nagyúr

Az utolsó képen a targonca vezeto hogy lát ki előre a 4 emeletnyi tv-től?

Box's don't touch!

(#117) Cr00py válasza junkpod (#116) üzenetére


Cr00py
senior tag

Lehet felraknak egy GoPro-t előre mindig. :DD

(#118) carl18 válasza Makkos86 (#111) üzenetére


carl18
addikt

Én is kb 100 km-ról járok be oda, hajnal 3-kor kellek 3:35-kor indul a busz és 8 órás müszak esetében 16:45-re érek kb haza. Ha 12 órázás van akkor este 20:35-re érünk haza, és ami a kibaxás hogy az utazás nincs fizetve pedig rengeteg időt elvesz.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.