Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kpal


kpal
veterán

Érdekes cikk lett ,végre a Magyar gyárban is tudjuk hogy precíz munka van . :) Ha igaz anno itt is készületek plazma tv-k.

[ Szerkesztve ]

(#2) ->Raizen<- válasza kpal (#1) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Jaja az év végi juttatások se semmik náluk sőt.. Hallottam ezt azt. :K

(#3) noPublicFG válasza kpal (#1) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Ne tessék mindent elhinni! :D
2008 vagy (2007? ) körül diákmunkásként dolgoztam ott. Valahogy nem tűnt ilyen "tökéletesnek" az egész. Remélem, azóta megbecsülik a munkásaikat.

Maga a gyártás egy marha érdekes folyamat. A gyár modern, és hihetetlen, de igaz, találkoztam Brazíliában Samsung tévével: "Made in Hungary". Természetesen a drága fajtából. Olybár tűnik szakmai berkekben a jászsági egy nagy presztízsű cég.

[ Szerkesztve ]

plus ça change, plus c'est la même chose

(#4) devast válasza kpal (#1) üzenetére


devast
addikt

Magyar gyár mi ?
Cikkírónák: mennyi ukránnal találkoztatok ?
[link]

(#5) 7s26c


7s26c
senior tag

A gödi Samsung gyár ami évekkel ezelőtt zárt be , most nyit újra mint elektromos-gépkocsi akkumulátor előállító üzem

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#6) elefant válasza devast (#4) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

eggyel se.

(#7) Yodafon


Yodafon
senior tag

Mindezt 140 nettóért... :U
Droid munka forever :V

I'm gangsta!

(#8) Tsebacsi válasza Yodafon (#7) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ezt úgy mondod, mintha a betanított munkás/szalag melletti melóért minium 300k nettót kéne adni mindenkinek... Akkor az 1-2 diplomás legalább 500k-val kéne indítson. Ez nem a nyugat... :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#9) Plasticbomb válasza Yodafon (#7) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Nem dolgoztál még 325 forint / óráért... Amikor azon a szinten vagy már, akkor szinte mindegy, csak legyen meló, és ha meg tudsz kapaszkodni, majd lépsz feljebb is ebből.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#10) ->Raizen<- válasza Tsebacsi (#8) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ez nem a nyugat valóban, de jobban teszik ha emelik a béreket mert már most nagy a baj munkaerőt tekintve. A csok-al véleményem szerint elindított egy dominót az állam bácsi amibe nem gondoltak bele. Az ingatlan árak az egekben vannak, ahogy az albérlet árak is felmentek annyira, hogy az egyszerű melós nem tud megélni a nagyobb városokban mert a fizetését elviszi az albi+rezsi és marad 10-20 k-ja nagyon max kajára és minden másról lemondhat.

(#11) Yodafon válasza Tsebacsi (#8) üzenetére


Yodafon
senior tag

Márpedig a mai agyongépesített világban igenis tessék megfizetni a biorobot munkakört is. Lehet hogy nem a nyugat de bakker nem is a középkor ahol éhbérért dolgoztatják a szerencsétlen parasztot. Tudom-tudom olcsó előállítás, meg én se tudnék ilyen áron tévét venni etc. De akkor is...
Mindegy nem is húzom fel jobban magam inkább nézek valamit a Samsung tévémen :V

I'm gangsta!

(#12) Tsebacsi válasza ->Raizen<- (#10) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Pontosan, ugyanakkor nézzük a KKV-kat, akik megint hogyan gazdálkodják ki a magasabb béreket és járulékokat, ha a bevételek nemhogy nőnének, hanem csökkennek, és bizonyos piaci ágazatoknak lassan integetni lehet...
Az is gond, hogy egy bolti eladó kvalitású ember is sokszázezreket akar keresni, mert nyugaton aztat úgy adják.

(#11) Yodafon: Amíg a biorobot melóra mindig lesz x+1 vállalkozó egyén, addig nem lesz annyira megbecsült, mint egy repüléstechnikai mérnök, sem úgy honorált. Sajnos ez a rend a világban. Természetesen bérezésről beszélünk, a biorobot munkakörben is vannak jogok, pihenőidő, stb. Nem hülyének kell őket nézni, de ők se higyjék azt, hogy pótolhatatlan munkakörben vannak. :(

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#13) Dani_kp válasza Tsebacsi (#12) üzenetére


Dani_kp
őstag

Látom Te sem voltál biorobot... :U

https://ingatlan.com/33821564

(#14) lenko válasza ->Raizen<- (#2) üzenetére


lenko
aktív tag

Én dolgoztam a gödiben, azaz mellette 1 gyárterületen, mert mi szállítottuk a fémvázat/hátlapot nekik, néhány típushoz Jászfényszarura is.
Napi szinten jártam át (quality-sként), a lényeg, hogy nemtudom mit hallottál, de amit kiosztottak karácsonyra tv-ket, kb. selejtből lettek összerakva...Mindenféle esztétikai hibával, de még kijelző hibásat is adtak csóró munkásnak...
Erről ennyit.. ;)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#15) enginev3.0 válasza Tsebacsi (#12) üzenetére


enginev3.0
félisten

A pénz nem minden, dolgoztam ott diákként, az is a gond ahogy bánnak az emberrel, mert elfelejtik hogy emberek

Amúgy a gyár hétköznapi szemmel nem nagy durranás

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#16) Tsebacsi válasza Dani_kp (#13) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Látom most nagyon mellélőttél :D Nembaj, megpróbáltad. Az embereknek is helyén kéne kezelniük magukat.

(#15) enginev3.0: Ez máshol is probléma, én is dolgoztam olyan munkahelyeken, ahol a felsőbb vezetők némelyike elfelejtette, hogyan is beszélhet a beosztottal, illetve milyen munkarend van, milyen feladatokat oszthat ki. Nefélj volt is rotáció rendesen, persze nem ő, hanem az alatta lévők közül. Sajnos ha valaki elér egy szintet, ő már nem lehet hibás, csak az alatta lévők...

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#17) sakal83 válasza noPublicFG (#3) üzenetére


sakal83
addikt

Megerősítem az akkori tapasztalatokat. Én még a pest környéki gyárukban voltam diákmelós 2005 vagy 2006-ban. Csoda dolgok voltak a jogászok és közgazdászok, akiknek nem volt még tapasztalatuk sem a forrasztásban, a plazma TV-ket úgy forrasztottuk, hogy életünkben először volt pálca a kezünkben:)

a kis koreai koreaiul elmutogatta 2 perc alatt!!!, hogy mit kell csinálnunk, és elkezdtük:) Na, abból a szériából én nem vettem volna :DDD

Egy ketten már azzal szórakoztak, hogy randomszerűen beleforrasztottak a panel egy tetszőleges chipjébe, mert kíváncsiak voltak, hogy átmegy-e a minőségellenőrzésen (a kis koreai áramot küldött a panel egyik végébe, ha kijött a végén akkor TEST OK :DDD ). Na azóta nem bízok a válogatott chippes és feláras vgakban sem:)

A munkamorálról pedig gondoskodtak a kis koreaiak. 2*10perc szünet 1*20 perc. A 10 perc azt jelentette, hogy felállsz és van 10 perc, hogy elkezd újra. Az udvar oda vissza 6 perc volt...

2 hétig bírtam, de qva jól fizetett 1300/óra. Az ott dolgozók meg 450-ért nyomták

[ Szerkesztve ]

(#18) Emődi


Emődi
csendes újonc

És a Samu tévé hátlapok alapanyagát 90%-ban mi (Arconic) szállítja. A bérezéshez pedig annyit tennék hozzá, hogy mindenki szeretne sokat keresni csak, a mögé tett munka és elhivatottság nincsen meg. Persze lehet mondani, hogy fizikai munkás minek legyen maximalista, de tapasztalataim szerint megéri.

[ Szerkesztve ]

(#19) Dani_kp válasza Tsebacsi (#16) üzenetére


Dani_kp
őstag

Az ország melyik részén voltál "dokkmunkás"?

https://ingatlan.com/33821564

(#20) Tsebacsi válasza Dani_kp (#19) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Akarok én veled most eszmét cserélni? Nemigazán. Szervízrészlegen dolgoztam tesztelőként, azaz összerak, tesztel, szétszed, következő. Monoton, unalmas, kevés szabadidővel. Másfél év után elég lett belőle.

(#21) sakal83: Ez kimaradt, de vannak ismerősök Koreai gyártónál, néha tényleg nem őszinte a mosolyuk. Én a német/lengyel felső vezetők nagy részét is tökhülyének tartom, mert amilyen elvárásokkal jöttek, a fülünk 4 felé állt tőlük. Mindezt kb. olyan bérezésért, hogy a cég még nullszalldóra se jött ki.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#21) sakal83 válasza Tsebacsi (#16) üzenetére


sakal83
addikt

Azért a helyedben kipróbálnám a koreai főnök modellt.

Nagyon kemény volt:) Tényleg, ott színtisztán biorobot voltál, és ha kellett lehugyoztak.

Pedig voltam parancsuralmi közegben, az felüdülés volt a koreai vezetéshez képest.

Kicsit furcsállottam is, amikor OV és társai ezekről a munkamorálokról beszélt, mint a követendő példa.

Kíváncsi vagyok bármelyikük is meddig bírná...

[ Szerkesztve ]

(#22) Dani_kp válasza Tsebacsi (#20) üzenetére


Dani_kp
őstag

Rendben, nincs több kérdésem ;) .

Tovább tanultál/léptél, jól tetted nekem is ez a terv bő 4 év után, de most még nincs időm/lehetőségem. :U

https://ingatlan.com/33821564

(#23) D.Va


D.Va
senior tag

Én a Suzuki gyárban dolgoztam, ott is jó volt a munkamorál, és a "kisfőnökök" hozzáállása.... 3. hónap vége felé próbaidő végén felmondtam. Azóta ha suzuki-t látok az utcán köpök egyet, (de jó túrhásat). (mivel sok suzuki van az utcákon, jó sokat köpködök :DDD )
Ha a samu gyárban is ilyen a hozzáállás akkor no comment. :C
De szerintem sz összes ilyen gyár ugyanilyen rabszolgamunka... nem csak termékeket gyártanak, hanem zombikat... Persze aki a felettesek "haverja" azoknak könnyű munkát adnak...
Soha nem dolgoznék többet gyárban, inkább éhen döglök...
Bár lehet hogy egy fejlettebb, gazdagabb országban a gyárakban is más (jobb) a meló mint csóró helyeken...
Molotov kéne az embertelen üzemekre...

[ Szerkesztve ]

(#24) elefant válasza D.Va (#23) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

voltam olyan 8-10 éve egy másik cég tv gyárában látogatáson, ott konkrétan oda voltak láncolva az emberek a szalaghoz. borzasztó volt az egész. ahhoz képest ez a jászfényszarui üzem sokkal 21. századibbnak tűnt minden szempontból.

(#25) hemaka


hemaka
nagyúr

Olyan, mint anno a Nokia volt, felepitesileg is, meg mukodesileg is. Gondolom itt is Siemens beultetogepek vannak. Lehuztam ott 1 evet, nem volt igazabol rossz.
Napi 2 ingyenes es eheto etkeztetes a muszak alatt, ingyen melos busz, 3 nap melo, 3 nap pihi. Smd es osszeszerelo is voltam, netto 120-140 korul kaptam 2006-ban, ami azert nem volt szar fizu akkoriban.

(#26) hibavissza válasza Tsebacsi (#8) üzenetére


hibavissza
veterán

Egyrészt a 140 és 300 közt van még néhány köztes érték, ami közelebb visz egy fenntartható társadalmi modellhez. Másrészt a német minimálbér valahol 440 ezer Ft felé jár, tehát a 300 ezer nem tűnik túlzásnak, inkább reális.
Bár a jelenlegi kormányzati modell célkeresztjében egy burkina fasoi vízió szerepel. Szóval nagy jövő előtt állsz.

(#27) D.Va válasza elefant (#24) üzenetére


D.Va
senior tag

Na akkor a samu-nál az remek ha legalább a körülmények itt jobbak. :K

Általában nem is a végzendő munka vagy a fizetés a baj a gyárakkal (meg más munkahelyekkel is), hanem a feszített munkatempó, a "kisfőnökök" embertelen viselkedése, DE FŐLEG: hogy heti 6 nap 12 óráztatnak... az pedig nem élet... :(

[ Szerkesztve ]

(#28) TA68 válasza lenko (#14) üzenetére


TA68
senior tag

"amit kiosztottak karácsonyra tv-ket, kb. selejtből lettek összerakva...Mindenféle esztétikai hibával, de még kijelző hibásat is adtak csóró munkásnak..."

Ezt én is meg tudom erősíteni.

(#29) kcsa


kcsa
veterán

Volt kollégám is járt ott diákként, a sok (rém)történetet azzal zárta le, hogy Samsung tévét soha nem venne. Nyilván a többi se jobb, de ezt látta (kb. mint a párizsi története).

(#30) dementor


dementor
senior tag

Jó a cikk. A magam részéről sok virtuális gyárlátogatáson vennék részt. Szerintem izgalmas téma a magamfajtáknak.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#31) JDMKid válasza elefant (#24) üzenetére


JDMKid
tag

azt a láncot nehogy összekeverjük ám az ESD karpereccel. mert arra minden ilyen gyárban szükség van, le kell földelni azt aki hozzáérhet egy elektromos alkatrészhez.

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#32) dugo_ válasza kcsa (#29) üzenetére


dugo_
veterán

Ez valószínűleg mindenhol így van. Én dolgoztam gyakornokként egy német prémium kerékpárokat (vázak ~400k-től, bringák ~1,2m+) gyártó kis manufaktúrában és egy életre elment a kedvem a "handmade in germany" életérzéstől.
Persze két konklúzió is lehetséges:
-ez a jobbik eset, egy tajvani dzsunkán még ennyire se figyelnek oda a termékre
-az ipari robotok azért csak pontosabbak a kézi taknyolásnál, a több millió bringát értékesítő cégeknek csak jobb lehet a minőségellenőrzésük

[ Szerkesztve ]

(#33) Dhampir válasza dugo_ (#32) üzenetére


Dhampir
félisten

Az ipari robotokkal nem árt vigyázni. Persze bármilyen működő gépezet mellett fokozott figyelem szükséges, be kell tartani a munkavédelmi előírásokat, de az ipari robot-balesetek elég félelmetesek.

(#34) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Mennyire szép és jó, tökéletes minden a gyárban, talán egy ott dolgozót kellene megkérdezni!!!

(#35) SkyS1gn válasza Pro Koryak (#34) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Biztos hogy ott is megy a sufniskodás meg a mókolás mint mindenhol :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#36) #72042496 válasza Emődi (#18) üzenetére


#72042496
törölt tag

Akkor te el tudod mondani, a KS7500 fényes hátlapja százalékosan kb. mennyivel drágább annál, mint ha egy jó minőségű, de matt műanyagból készülne? Gépész haverom szerint elég nagy a különbség, mert előbbit nehezebb gyártani (amellett, hogy eleve iszonyú hülye ötlet volt fényesre csinálni, de erről persze nem ti tehettek).

A gyári munka kapcsán mindig eszembe jut amikor szüleim folyton azt magyarázták, hogy tanuljak, mert a jövőm múlik rajta. Fiatalon fel sem fogtam ezt, azóta látom csak, hogy sok ember milyen kevés pénzért dolgozik milyen sokat, és milyen szörnyű körülmények között. (Én igazából a körülményekben látom a legfőbb problémát.)

[ Szerkesztve ]

(#37) elefant válasza dementor (#30) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

kösz!

REndesek és rugalmasak voltak a Samsungék, hogy segítettek ezt összehozni (privát dolog volt, tehát más médium nem vett részt a gyárbejáráson csak a PH, én akartam az egészet, hogy okosodjak kicsit ), simán mondhattak volna nemet is. Így is hónapokig tartott a szervezés, szóval sajnos nem olyan egyszerű ez. Mindenesetre szerintem is lenne fantázia még hasonló anyagokban.

(#38) dementor válasza elefant (#37) üzenetére


dementor
senior tag

Érthető okokból természetes, hogy tartanak az esetleges ipari kémkedéstől. Viszont a PH jó hírben áll és szerintem minden gyártónak igazán jó reklám egy hasonló gyárlátogatás. Ha csak nincs valami rejtegetni valójuk. :)

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#39) enginev3.0 válasza SkyS1gn (#35) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem tudnak

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#40) QwErTy42 válasza dementor (#38) üzenetére


QwErTy42
addikt

Azért a TV (szórakoztatóelektronika) gyártás már messze nem ráketszájensz... Itt a legózáson nincsen mit ellopni.
Bezzeg egy turbinagyárban egy félvezető gyártó létesítményben vagy egy gyógyszergyárban már más tészta lenne.

Kicsit a témához is. Szerintem is korrekt volt a Samu részéről ez a gesztus. Elég kevés termelőegység van az országunkban, ahova beengedik a sajtót még akkor is, ha csak fakockákat készítenek.

A droid munkához. Úgy gondolom, hogy több oldala van az éremnek. Egyrészt nem lehet általánosítani, mert minden cég más és más. Másrészt elég gyakran érzik magukat sértve a technikusok hogy dolgozniuk kell.
Már nem az első olyan helyen dolgozom, ahol a technikusok az országos átlag felett keresnek jóval, kulturált és ergonomikus környezetben és mégis a vezetőség/ mérnökség/ tulaj/ az élet kötsög...
Valahogy meg kellene érteniük nekik is, hogy mindig is szar, monoton munkájuk lesz, feljebb lépési lehetőség nélkül.
Ha valaki kitanul egy normális szakmát (nem kizárólag a diplomás mérnökökre gondolok, hanem villanyszerelő, víz-gáz-fűtés szerelő, cipész, asztalos, szakács, cukrász ... kádár :Y ), akkor már mentesítve van ez alól a kilátástalanság alól.
Csak ugye nagyon sokan nem hajlandóak tenni magukért, könnyebb mást hibáztatni.
Szerintem sokkal több embernek van nyomorúságos élete, mint azt a kvalitásai, tálentuma eredetileg predesztinálta volna. Ellenben k-rva lusták.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#41) #45185024


#45185024
törölt tag

A képernyőt hogy csinálják én arra lennék kíváncsi, kár hogy arról nincs videó a cikkben.
Meg hogy mennyi amit kivágnak mert sok a rossz pixel rajta...

(#42) ribarszki


ribarszki
őstag

Ami mégi érdekesség, bár nem a Samsunghoz kötődik, de Orosházán a Guardian síküveggyásrban pl. gyártottak a Philips tévékre előlapi üveget. Nagyon szigorú minőségellenőrzésen mentek át a jumbo üveglapok, mielőtt kiengedték őket. S amin hiba volt, bizony ment vissza. Nekem egy kedves ismerősöm dolgozik ott, minden szívesen hallgatom amikor erről mesél.

[ Szerkesztve ]

(#43) Solten válasza kpal (#1) üzenetére


Solten
addikt

Igen, par eve vettem plazma tv-t (amazon.co.uk) Made in Hungary volt a hatlapjan :)

Saor Alba

(#44) Luck Dragon

Köszönöm szépen a cikket. Képen pedíg látszik a technológiai különbségek jelen,volt tv gyártók között.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#45) sunavlys válasza D.Va (#27) üzenetére


sunavlys
senior tag

" hogy heti 6 nap 12 óráztatnak"

és az törvényes, vagy hogy működik ez??

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#46) hemaka válasza sunavlys (#45) üzenetére


hemaka
nagyúr

Sehogy, csak nagyot akart mondani.

(#47) Reggie0 válasza elefant (#24) üzenetére


Reggie0
félisten

Az oda voltak lancolva mit jelent? Volt rajtuk ESD csuklopant, ahogy azt illik?

(#48) szaszyka


szaszyka
senior tag

Szeretem az ilyen kirakatlátogatásokat. Nálunk isszokott lenni, de csaka szépet, jót mutatják. Azért benéznéka Samsung gyárába hétköznep is, titokban.Olyankor mifolyhat ott vajon...

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#49) #76500480


#76500480
törölt tag

Kislétszámú családi céghez érdemes menni, nem gyárba, ahol rád parancsolnak, hogy csak ülve, állva nem. E-beszamolon meg lehet nézni, hol mennyi a bér( bérktsg osztva fizikai munkások számával, 12 hónappal). Járműipari beszállítók(30fős cégek) br 260-290k összeget adnak. Mondjuk tudnának többet is adni, 50-60m adózott nyereség után.

(#50) dethroner


dethroner
veterán

Baszhatja a speciális öltözékét, ha a szőke haj ott omlik a dolgozó mellkasára :Y

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.