Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Redneck


Redneck
veterán

Ez a cikk nettó hülyeség, miért kell ilyeneket kirakni?

Abu85: Miért engeded hogy ilyen cikk megjelenjen?

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#102) Abu85 válasza h-yle (#99) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A fizikai eltérésből származó problémák akkor jelentkeznek, ha a köztes órajelszintre kapcsolna a BIOS, de nem tudja a hardverben azt az állapotot hol eltárolni. Ez esetenként két kijelző ugyanolyan felbontással, illetve egy bizonyos szintű HEVC/VP9 formátumú terhelés.
A másik probléma igazából nem teljesen lapkaszintű eltérés, de ha az előjön, akkor úgyis leég az egész kártya egy pillanat alatt. A régi RX 480-akat sosem tervezték 185 wattos terhelésre, illetve annyira gyors órajelváltásra, amilyet az 580-as speckók megengednek. Ergo, ha feldurran az órajel maximumra, és a kelleténél többet lesz nem ideális terhelési szinten, akkor egy RX 480-ra frissített 580 BIOS simán ki fog rántani 110 wattot a PCI Express-ből, ami kivégzi a kártyát és az alaplapot. Ezt sajnos nem lehet behatárolni, bármikor megtörténhet, de lehet, hogy szerencséd lesz, és kibírja egy teszt erejéig leégés nélkül.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#103) Egon válasza Abu85 (#102) üzenetére


Egon
nagyúr

Ennek tükrében a cikk címének így kellene kinéznie:
Így (NE) készíts RX 580-at az RX 480-ból

Jelen formájában a felületesebb (mondjuk csak az első bekezdést olvasó) olvasók félrevezetésére kiválóan alkalmas a cikk is, a cím is.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#104) b. válasza Abu85 (#102) üzenetére


b.
félisten

Hogy rántana ki hirtelen 110 wattot a PCI expressből és vágná tönkre az alaplapot? már évekkel ezelőtt le lettek védve ez ellen a PCI-E foglalatok.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#105) #85552128 válasza Abu85 (#102) üzenetére


#85552128
törölt tag

"A régi RX 480-akat sosem tervezték 185 wattos terhelésre"

Az MSI gaming ami neki van 200W-ot fogyaszt average és 224W max, ehhez jön még a tuning, [link] úgy, hogy 150W az alap RX480 TDP, ha 185-től megsülne akkor gyári állapotban is ilyen a kártyája, sőt :U

Az meg igencsak amatőr munka lenne, ha a tavalyi balhé után még mindig nem lenne szabályozva a biosban, hogy a PCI-E railből max 75W-ot vehet fel, minden más pedig kábelen, mert így akkor az RX580-ként eladott kártyákon is beránthat onnan ahonnan nem kéne.

[ Szerkesztve ]

(#106) Abu85 válasza #85552128 (#105) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Akkor sem egyezik meg a VRM specifikáció. Van két eltérő hardver, eltérő specifikációval, amelyeket keresztbe egyáltalán nem teszteltek, mert nyilvánvaló, hogy nem lesz olyan gyártó, aki 480 BIOS-t rak 580-ra és fordítva. Emiatt sajnos történhetnek ilyen problémák. A BIOS-ban biztos nincs szabályozba sosem, hogy mi a max áramfelvétel a PCI Express foglalatból, mert kisebb spike-ok erejéig simán kirántanak a VGA-k 100 wattot, de az csak egy pillanatnyi túlterhelés, amire egyébként a szabvány is fel van készítve. A probléma akkor keletkezik, ha a terhelés mondjuk tovább tart, mint egy pillanat. Ilyet egy normál kártya a hozzá tartozó BIOS-szal nem csinál, de csinálhat a nem hozzá való BIOS mellett. Ezért is írjuk ezekbe a cikkekbe, hogy saját felelősségre, mert nagyon csúnya vége is lehet.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#107) Euromail válasza Abu85 (#106) üzenetére


Euromail
aktív tag

Anomáliák amúgy is vannak pl: ha a teljes rendszer minden maxium áramfelvétele egyidejűleg történne de ugye ez elvileg lehetetlen mert milliszekundumokról van szó :).
"Bár mindenki halott a gonoszról" Táp leégések szóval az se lehetetlen bár szerintem ez mindig annak az okai vagy betegség tünetei amikor valakik agyon oczik a dolgokat mert standard értékeken tesztelve lettek.
A mostani vga-k meg már eléggé bebiztosítottak a felhasználó nem adhat meg extra feszültség értékeket le van blokkolva sajnos.

Intel i7-4770, MSI GTX 1060 GAMING X 3G, Chieftec A80 750w, Coolermaster Hyper 212+ 76.8 CFM! LG 24" 1920x1200

(#108) hunspirit


hunspirit
csendes tag

A lényeg az, hogy "a jó még jobb lett" :C!

Long live the lord Jen-Hsun Huang!

(#109) Euromail


Euromail
aktív tag

Az volna ha jó ha lenne fun kártya egy nagy piros szívvel ilyen felirattal"ezt vedd meg ha szeretsz minket"
És a félre értések elkerülhetőek volnának de hogy kiadnak egy stagnált kártyát az nem fejlődés.
Még szerencse hogy nem ez a trend a piacon.
Volt már csúnyább ha jól emlékszem a HD 5850 után jött ki a 6850 ami még gyengébb volt :DDD :C

Intel i7-4770, MSI GTX 1060 GAMING X 3G, Chieftec A80 750w, Coolermaster Hyper 212+ 76.8 CFM! LG 24" 1920x1200

(#110) bunfi válasza Euromail (#109) üzenetére


bunfi
őstag

Persze, de a 6850 olcsóbb is volt. De ha jól emlékszem a szomszéd udvarán is volt hasonló, a 8800 GTX vs. 8800 GT párosításban.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#111) AAAgold válasza Abu85 (#106) üzenetére


AAAgold
senior tag

Azért ezzel a gépleégős lehetőséggel frissíthetnétek a cikket, valahol hangsúlyosan az elején...

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#112) Z10N válasza Geller72 (#37) üzenetére


Z10N
veterán

Nem nyert. A 380/380X Tonga, fejletebb gcn1 vs gcn3. Csak a CU-k szama egyezik meg. Ezt kellett volna irnod:

7870-270/270X-370X

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#113) MineFox54 válasza komi77 (#63) üzenetére


MineFox54
őstag

Mennyi idős a srác?

(#114) zovifapp111 válasza -Skylake- (#79) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

Barlang ide vagy oda (nem röhögném ki, inkább sajnálnám), a mai fiatalok nem tudják, hogy honnan indult a kézzel fogható, értékelhető számítástechnika-híradástecnika, és ez a szomorú valóság. Persze a mai dolgokon is lehet, hogy röhögni fognak 30- 40 év múlva. Esetleg neked se fog jól esni, ha idősebb leszel és meséled nekik, hogy a flac formátumú zenék milyen jól szóltak és hogy az 1080ti vga mekkora csúcs volt. Hozzáteszem, hogy én csak egy hozzászólásra reagáltam, úgy hogy ne vedd magadra ;) És hogy a témánál maradjunk, szerintem az rx 5-ös sorozat csak egy időhúzás, de remélem, hogy megéri várni és valóban kijön a bitang vega. :))

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#115) komi77 válasza MineFox54 (#113) üzenetére


komi77
senior tag

12 éves.

Szegény ember kézzel nőz.

(#116) ViZion válasza zovifapp111 (#114) üzenetére


ViZion
félisten

Fiaim nem értik, h a hifin mi az a kis zseb, ami kinyílik... kazettát el sem magyarázom, nem hinnék el. 60 perc zene egy telefon méretű izén? Amikor a telefonból végtelen zene van? :U Egy "lámpás" TV-t megmutatni... sztem röhögnének, h minek oda világítás, amikor a dobozba senki nem látja.

A "régen minden jobb volt" dologhoz találtam pár érdekeset, milyen lenne a Quake, ha ma adnák ki: [link] Level: Könnyű, egyszerűsített, nézed ahogy a botok tolják... :D
Van ilyen több játékra, marha vicces és szomorú is.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#117) zovifapp111 válasza ViZion (#116) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

Ne haragudj, de nem szeretném tovább ragozni, mert nem ide való :) (Egyébként mérföld kő volt a wolfenstein 3d és a quake játékok, és szülő attyuk John Carmack a mai V.R. kitalálója) :C De aki nem szívta magába a 80s évek pollenjét, annak hiába mondod a magadét..... :(

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#118) gabriel26


gabriel26
tag

Ocsem gepeben a strix 480 is 1390-en megy stabilan tuning nelkul, szoval sok ertelme nincs babralni...

(#119) Bandi995


Bandi995
aktív tag

Nevetséges

(#120) Redneck válasza ViZion (#116) üzenetére


Redneck
veterán

Ha a cikk csak a BIOS modról és az órajelek átállításáról szólna, nagyon nem is lenne bajom vele.
Ezzel a vastag betűs indítással viszont jó nagy baromság, nagyjából Gamestar színvonal. Ott szoktak ilyen "szakmai" cikkek megjelenni.

Szépen kérlek titeket, ezeket ne erőltessétek, inkább legyen minden ilyen cikk helyett valami dögös napi gamer lány vagy más érdekes cikk. Vagy semmi.

ViZion:
Kis zseb? :D Ez de vicces. Én még kazettáztam de megvagyok nélküle, sőt lemezek nélkül is. A ceruzával kazetta tekerés senkinek nem hiányzik szerintem. :W

A lámpás TV sem gyenge, de jobban szeretem az LCD-t. Csak retrohoz hiányzik, a mindennapokban egyáltalán nem. :)

Hiába a régi klasszikus Quake skill, felmegyek egy modern FPS multiba, és sokszor nem értem a sok ezoterikus kijelzőt, kütyüt, spéci szarságot amiket a karakterre lehet aggatni. Há' tudja a tököm, csak lőni akarok egyet, de ezek ismerete nélkül, sokszor hátrányból kezdek. :DD

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#121) Kabala


Kabala
csendes tag

Ez a cikk pont azért született meg mert nem lehet 480ból 580at csinálni. Na nem azért amiért Abu feszegeti, a polaris 10/20 chip különbözősége miatt, ami 99% ban kamu, hanem mert az AMD tett a dologról. Ha rá lehetne húzni a 480ra az 580 biosát, megdőlne az összes marketing ami az 5xx sorozathoz kötődik.
Így meg szépen Abu igazolhatja a mesét, amit meg is tett a hozzászólásokban, hogy biziny bizony azért nem megy a bios flash, mert ugye mennyire más a két chip. Lókakit.

Ha sikeres a flash, nem lett volna cikk, tudjátok ti is. ;]

[ Szerkesztve ]

(#122) bunfi válasza Kabala (#121) üzenetére


bunfi
őstag

Menjél szépen vissza és olvasd el az utolsó két bekezdést.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#123) ribizly válasza ViZion (#116) üzenetére


ribizly
veterán

Ezen besírtam. :DDD
Mellesleg én azon tűnődöm néha, hogy vannak kifejezések, mondások, amiket merthogy érteni nem fognak, de elmagyarázni nem fogom tudni, ha rákérdeznek. :D

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#124) komi77


komi77
senior tag

Remélem az Rx 4xx szériának nem az lesz a sorsa mint az R9 390-es szériáé. Nekem volt egy R9 390-esem. Éppen megvettem, pár hónap múlva kijött az Rx 480. Az R9-esek ára zuhanórepülésbe kezdett és átmenetileg a boltokban sem lehetett már kapni - most is elvétve. Aztán vettem nem rég az Rx 480-ast. Most meg már itt van az Rx 5xx széria. Igaz itt azért nem akkora a különbség - az R9 390-esek is jó kártyák voltak csak nagy fogyasztás mellé kazán fűtés járt. Azt nem tudom mi lehet a terv a továbbiakban a 400-as sorozattal. Árban és tudásban is közel vannak az 500-asokhoz, szinte egymás konkurenciái.

Szegény ember kézzel nőz.

(#125) pengwin válasza Atmil (#13) üzenetére


pengwin
addikt

Nem lehet CF-ben üzemeltetni, mert ahhoz fizikailag azonos GPU chipnek kell lennie a kártyán.
Az RX 580 meg nem sima átnevezés, fizikálisan is különbözik az RX 480-tól.
RX 470-nel lehet a 480-at CF-be rakni, vagy flash-selsz a 480-ra egy RX 580 BIOS-t, csak akkor meg instabil lesz, mert voltak minimális változtatások, ahogy a cikk is írja.

Üdv, pengwin

(#126) h-yle


h-yle
addikt

Pont egy hete használom az MSI Rx 480 GamingX-ből flashelt RX 580 GamingX-et. +30mV kellett neki, és azóta atomstabil. 480-ként kb. 1350-1360 volt a vége, most 580-ként sima ügy a "gyári" 1393 MHz.

Nem melegszik, nem fagy, video-t lejátszik...stb. Mondjuk nem volt nagy a rizikó, mert ez MSI GamingX 4-es és 5-ös szériája full ugyan azt a PCB-t és alkatrészeket kapta a chiptől eltekintve (ami meg... szintén kvázi ugyan az), tehát ugyan az a VRM, 8-as PCIe csati...stb.

És idle-ben sokkal hidegebb lett, plusz kevesebbet is fogyaszt alacsony terheléssel.

Szóval annyira nem félelmetes ez a bios flashelés, csak ne ref kártyába flasheljen az ember 10 fázisos 2x8-as csatis 1450 MHz-es BIOS-t...

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.