Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Egyszerűbb, ha szimplán csak magasabb órajeleket flashelek a kártyába nem? :))

(#2) marositech


marositech
senior tag

Nosztalgikus.
ATi 9500 PRO-ból lehetett 9700-t varázsolni.
(remélem jól emlékszem)

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#3) #45997568


#45997568
törölt tag

rofl, ettol kilesznek paran :DDD Szep iras, koszi :C

(#4) -Alvin- válasza bacsis (#1) üzenetére


-Alvin-
tag

Annyiból nem egyszerűbb h a watt limitet is editálni kell, szal legjobb megoldás ha egy eleve "oc 480" bios kerul fel :D

De asszem a powercolornak pont van is egy ilyen :D

(#5) Clay válasza marositech (#2) üzenetére


Clay
senior tag

A nvidia6800-ból meg 6800GT-t, az amd 6950-6970 :D

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#6) ftc


ftc
nagyúr

Szóval lehet flashelni, de fagyáshoz vezet majd :D

Próbálkozásnak szép, de érdemi haszna közelíti a béka hátsó fertáját.. :U

(#7) Strezi


Strezi
őstag

Nem vagyok AMD héter, sőt! ... DE EZ AZÉRT ELÉG CIKI ;] :P

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#8) MMIX válasza Clay (#5) üzenetére


MMIX
addikt

TechPowerUp Radeon Bios Editor

HD 4650 DDR3 --> HD 4670 (itt csak az azonosítót írtam át)
HD 5570 DDR5 --> HD 5670 (itt a tuning órajelet is beleírtam) :)

Semmi kamu azonosító, tudták az átírt kártyák gyári órajeleit minimum, a GPU meg azonos.
Saját hatáskörben előléptetve. :)

[ Szerkesztve ]

(#9) skL86


skL86
tag

ez is az amd szégyene.

(#10) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Nem hiba, hanem feature! ;]

[ Szerkesztve ]

(#11) Clay


Clay
senior tag

A mostani helyzet azért nem ugyanaz, mert ez a kártya hibázik másik BIOS-szal, az itt felsoroltak viszont teljes értékűek lettek csere után :DDD

Szerk.: Tehát nem csak sima átnevezésről vagy letiltogatásról van szó, hanem tényleg alakítottak rajtuk.

[ Szerkesztve ]

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#12) VaniliásRönk válasza Strezi (#7) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Melyik rész? Hogy a magasabb órajelért rátesznek inkompatibilis BIOS-t? Ez inkább a felhasználó szégyene. :U
Ugyanezt meglehetett csinálni eddig is az összes átnevezett kártyával.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#13) Atmil


Atmil
aktív tag

Help!

Az RX 480-at lehet CF-be rakni az RX 580-al?

Üdv! Atmil.

(#14) #85552128 válasza Clay (#11) üzenetére


#85552128
törölt tag

Nem hibázik az úgy sem, egyre többen próbálják ki és itt szépen látszik, hogy flashelés után már három memóriaállapot van a korábbi [link] kettő helyett "RX 480"-on is. Ha nem így lenne az 1000 Mhz-es állapotban ragadna a 2000-es helyett - ez ugyanis most a második. Magyarul a hardver tudta már tavaly is, csak mostanra kapott elég figyelmet, hogy foglalkozzanak a szoftveres megvalósítással, az új bios pedig fel is oldja ezt.

[ Szerkesztve ]

(#15) Raysen623 válasza Clay (#11) üzenetére


Raysen623
addikt

Nekem is ez jött le. Ugyanis ha nem tudsz vele videót nézni, vagy több monitort használni akkor baszhatod. Szóval ez egy olyan át is nevezem meg nem is történet inkább. Erre legalább figyeltek, és igazuk is van. Nehogy már olyan simán menjen a történet. TonybonJoby meg kenheti a hajára, avagy csinálhat egy rollback-et :D

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#16) flashpointer


flashpointer
őstag

jaj de tudtam hogy ki _nem_ írta a cikket.

(#17) nofi


nofi
őstag

Legalább több izgalom van AMD VGA vásárlásakor, mit is rejt valójában a doboz. Egyes első szériás RX 480 4Gb-okból is lehetett 8Gb-ot engedélyezni BIOS frissítéssel.

Xbox GT: nozsolt

(#18) AxBattler


AxBattler
félisten

És a jövőben érkező Crimson frissítésekkel mi lesz?
Azok nem fogják fájlalni a nem korrekt BIOS-t, mint a magfeloldott 460-asoknál?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#19) Hunpriest


Hunpriest
senior tag

És akkor így lehet nyerni +3 FPS-t? Már csinálom is. :))

(#20) #65537792 válasza #45997568 (#3) üzenetére


#65537792
törölt tag

Hát aki rx470, 480-ról váltott 5xx-re. Az meg is érdemli. ;]

(#21) Cathulhu válasza -Alvin- (#4) üzenetére


Cathulhu
addikt

Azt meg driverbol rakuldod es kesz. Kerdes, hogy megeri-e egyaltalan mokolni a BIOS-szal, ujonnan mar inkabb 580-at venne az ember, mert olcsobb, a regi 480-asok meg minek kinoznak magukat inkompatibilis BIOSszokkal :F

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#22) Sanya válasza marositech (#2) üzenetére


Sanya
nagyúr

sima 9500-ból lehetett :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#23) komi77 válasza #65537792 (#20) üzenetére


komi77
senior tag

+1
Az Msi Rx 480 gpu órajel simán pörög 1340-en. Hova váltanék 580-ra? :F

Szegény ember kézzel nőz.

(#24) Sinesol


Sinesol
veterán

Amúgy pontosan mi ertelme van annak, hogy 480-ra 580as biost rakok? :F

Ugyanannyi shader van mindkettőn, ugyanaz a számitasi kapacitas, ugyanaz a mem sávszélesség is...nem b@szott mind1 hogy milyen bios van rajta?

[ Szerkesztve ]

(#25) MMIX válasza nofi (#17) üzenetére


MMIX
addikt

A minap vásárolt AMD R7 250-ben 512 Shaders Cape Verde van. (tudom, RX 460 jobb)
AIDA 64 azt mondja: AMD Radeon R9 M360 (Tropo)

384 Shaders Oland-ra számítottam 2017-ben.

[ Szerkesztve ]

(#26) Scholes9 válasza Sinesol (#24) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Az ég világon semmi. Max elmondhatod, h megcsináltad :DD

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#27) DRB


DRB
senior tag

Sokkal nagyobb okosság lenne, ha a 470/570-ből lehetne 480/580-at csinálni, azaz, ha a letiltott számolókat szoftveresen(BIOS moddal) újra lehetne engedélyezni. ;) Sajna az ilyen „okosság” mostanában nagyon ritkán adatik meg, talán az R9 290-ből 290X volt az utolsó ilyen(ha jól emlékszem, de javítsatok ki ha nem), ráadásul nagyon kevés kártyán működött.

(#28) FoxiestFox válasza Clay (#5) üzenetére


FoxiestFox
félisten

6200-ak egy részéből pedig 6600-at... nekem is volt, zsírul ment. :D

(#29) Scholes9 válasza DRB (#27) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Így van, nyilván ez lenne az igazi nagy szám :K

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#30) Joshi válasza DRB (#27) üzenetére


Joshi
titán

"Sajna az ilyen „okosság” mostanában nagyon ritkán adatik meg, talán az R9 290-ből 290X volt az utolsó ilyen(ha jól emlékszem, de javítsatok ki ha nem), ráadásul nagyon kevés kártyán működött."
Annak se volt sok értelme ha a sima 290 hozta a 290x órajeleit, anno az én 290-em simán hozta a 290x teljesítményét bios mod nélkül is. Az persze hozzátartozik a történethez, hogy mindezt vízhűtéssel de a mai napig hibátlanul teszi a dolgát. :D

(#24) Sinesol "...nem b@szott mind1 hogy milyen bios van rajta?"
Nagyon nem, ugyanis az adott bios TDP limitált, ha tuningolni akar az ember akkor kötelező a bios frissítés is. Persze nem árt egy jó hűtés(víz) ha ki akarja hozni az ember a maximumot. AMD-nél ez hatványozottan igaz. ;]

[ Szerkesztve ]

(#31) janos666 válasza flashpointer (#16) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Engem leöntött a hideg zuhany, hogy mi történt Abu-val, ha lehoz egy ilyet, szóval gyorsan rákattintottam a cikkre és megnéztem ki írta, és hamar megnyugodtam. :))

(#14) Szaby59 - Akkor jócskán hibás a cikk, és így más baj nincs is a BIOS cserével (már ha bírja az órajelet, vagy ha szerkesztővel visszahúzzuk...), csak a cikk másik apró "szubjektív ferdítése", hogy nem fognak működni a DXVA lejátszásnál a képjavítókrontók, ami szerintem nem bug, hanem feature. :P

Akkor már csak azt kéne tudni, hogy a régi revíziós GPU profitálhat-e az új energiagazdálkodási profilból (vagy akár ellenkezőleg). Bár engem az sem érint (úgyis fix, kézzel előre beállított órajelen ketyegnek a kártyáim).

De egy darabig tuti nem próbálom ki már csak azért sem, mert nálam 17.1.2 óta minden driver-el lefagy a Win10 a Polaris kártyapaklis gépeken, az új ID-hez pedig új driver kell...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#32) DRB válasza Joshi (#30) üzenetére


DRB
senior tag

Nem olvastad el rendesen mit írtam, a 290 nem(csak) órajelben tér el a 290X-től, mint ahogy a 470 sem a 480-tól. Nyilván ha 290-ból csináltam 290X-et, de emiatt alacsonyabb órajelen kellet járatni, akkor nem sok értelme volt valóban, de én arra gondoltam, hogy mindenben 290X lett a 290-ből, órajelben is. Aztán még húzok is rajta persze... :D

[ Szerkesztve ]

(#33) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Engemet csak az érdekel, hogy R7 360-at (Gigabyte) át lehet alakítani R7 460-ra (vagy ne adj Isten 560-ra)? :D

(#34) Joshi válasza DRB (#32) üzenetére


Joshi
titán

Tudom, de a 290 vs 290x között azonos órajelen nem volt számottevő különbség. Sőt, én órajelben még jobb is voltam a sima 290-el(tuningban). De jó példa erre a 980Ti vs Titan X is(GM200). ;)

ui.: de volt az AMD X2 550 vs X4 B50 dolog, annál lett volna értelme, csak ott a proci volt általánosan szar.

[ Szerkesztve ]

(#35) subaruwrc


subaruwrc
félisten

akkor hol az egyszerűség?

meg azért pl a videó memória eléggé határra van járatva a 400-asok esetében,gpu is szintén,semmi garancia hogy stabil lesz az emelt órajelekkel...

(#36) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Ezaz! Bátorítsátok a népet! :W Személy szerint az ati 4xxx széria alkalmával csináltam ilyet. Dobhattam ki a videókártyát. A konzekvencia? Tízből egynek, ha sikerül, az nem biztos, hogy siker. Ezóta még csak nem is tuningolok...

plus ça change, plus c'est la même chose

(#37) Geller72


Geller72
veterán

7970-->280X-->380X? Megvan? 3x egymás után? Duplán. 7950-->280-->380. :C :C Ezzel hány évet nyertek gyakorlatilag nulla fejlesztéssel? Pénzben nem is szólva. Innováció, mi? L.O.L. ;]

[ Szerkesztve ]

(#38) b. válasza flashpointer (#16) üzenetére


b.
félisten

Szó szerint ezt gondoltam Én is. :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39) Fordissz


Fordissz
csendes tag

A 380x kicsit más gpu mint a 280x

(#40) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Nem is értem, hogy pontosan mi értelme van ennek. Gyorsabb nem lesz tőle a vga, csak a fagyást kockáztatja az ember.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#41) DRB válasza Joshi (#34) üzenetére


DRB
senior tag

A 290-nél legalább 10%-al erősebb a 290X, ennyivel több számoló egység van benne, és még 5%-al magasabb is az órajele(nyilván ha a 290X felől számolod vissza ezeket, akkor kisebb értékek jönnek ki :D). Persze nem minden moddolt 290-et lehetett húzni, de általában amelyiket sikerült „unlockolni”, azt lehetett húzni is. Így mindenképpen jobb volt mint a 290, jó nyilván az a 8-10-12 % nem olyan eget verő, de sokszor jól jön.

u.i. : A 470 -> 480-nál nagyobb az eltérés mint 10%(2048 vs. 2304, ez majdnem 13 %), az órajel is magasabb, ingyen kapnál ennyit. Ha minden ok, szerintem nem is lenne kérdés, de hát ugye nem erről van szó sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#42) Joshi válasza DRB (#41) üzenetére


Joshi
titán

A lényeg, hogy ha volt egy jól tuningolt sima 290-ed, akkor nem kaptál érdemi teljesítménynövekedést ha 290x-é változtattad. Magyarul akkor se érte meg a kockázatot, nem hogy most a 480-ból 580-ra alakításnál.

Már jó ideje nv-ém van, de ott a TDP növelése egy bios-nál sokat hozhat a konyhára feltéve ha bírja a gpu az órajelet. Szerintem AMD sokkal antituningosabb, legalább is régen így volt.

[ Szerkesztve ]

(#43) Speed® válasza Geller72 (#37) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A 380X teljesen eltérő GPU, a 285/380 volt azonos.
Lehúzás topja talán a 7850 volt, alis 265, alias 370.
Persze, backenden csiszolgattak picit, de GPU ua.

(#44) Gdi válasza Geller72 (#37) üzenetére


Gdi
senior tag

Hát megmondták: a GCN egy jövőbe tekintő, időtálló fejlesztés. Tessék.
(vagy nem igy kell érteni?)

Amúgy meg kicsit görcsös a cikk. És pont kiderül belőle, hogy mégsem ugyan az... van fejlesztés. A mennyiség más kérdés.

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#45) BoneDragon válasza flashpointer (#16) üzenetére


BoneDragon
veterán

:C Jót röhögtem rajta. Milyen meglepő... :U

(#46) komi77 válasza Speed® (#43) üzenetére


komi77
senior tag

Most nagyon örülök így, hogy van egy 480-asom. Simán felnyomom 580-ra. Ma már ez a második Rx 5xx cikk, ami nagyon boldoggá tesz. Viszont egy Ryzen teszttől még boldogabb lennék - persze ez a mostani is fontos hír :C

Speed(R) bocs nem válasznak szántam, csak most vettem észre, hogy nem új-ként írtam.

[ Szerkesztve ]

Szegény ember kézzel nőz.

(#47) Geller72 válasza Speed® (#43) üzenetére


Geller72
veterán

Lehet hogy eltérő volt, de mindhárom VGA koppra ugyanannyit tudott..
Abban az időben pont "bányásztunk" és hát finoman szólva is lepkefing volt köztük a difi..

[ Szerkesztve ]

(#48) apatyas


apatyas
Korrektor

Ennek a cikknek a "Mit NE csináljunk" cím alatt kellett volna kijönnie. Szerkesztőségen belül a témákat egyeztetni nem szokás? De a cikkbeli tartalmakból is kiderül, hogy a bios csere ellenjavallt!

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#49) DRB válasza Joshi (#42) üzenetére


DRB
senior tag

Jó, hát abban igazad van, hogy egy ilyen 10% körüli teljesítmény különbség nem váltja meg a világot. :D De abban azért kiegyezhetünk, hogy bizonyos körülmények között azért jól jöhet, akár még ennyi is, ingyen meg főleg. És mint ahogy írtam volt az előbb, ha a 470/570-ből csinálnál 480/580-at, akkor több is lenne az eltérés mint 10 %(13, legalább), persze az ingerküszöb általában valahol 15% körül van, de mondom, ingyen lenne, és majdnem megvan(illetve lenne) a 15% is. :DDD

Geller_1972: Mind 3 GPU 2048:128:32 felállásban melózik, így az egymáshoz viszonyított teljesítményüket az órajeleik befolyásolják, főleg. Egyébként a 280X egy Tahiti XTL, ez gyakorlatilag ugyan az mint a 7970 GHz Edition, ami egy Tahiti XT2, a 380X már más kicsit(mondjuk órajelben annyira nem), ez egy Tonga TX, ez már GCN 3, míg az előbbi kettő GCN 1.

[ Szerkesztve ]

(#50) tegbashar


tegbashar
tag

Na kérem szépen, akkor valaki rögvest találja ki nekem, hogy tudom az a10 ben található Radeon HD 7660D-t átbiosolni vegára. Az sem baj, ha mellékhatásként átRyzenül az 5800k is.
Nem kell azonnal, ráér, amíg a vega megjelenik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.