Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dave™


Dave™
nagyúr

Emlékszem rá, nagyon jópofa volt, bár már csak foszlányok vannak belőle. Régen minden jobb volt :)

(#2) csepelball


csepelball
tag

Remek írás, remek játék. Nagyon szerettük régen :) (Most is!)

Ryzen + madárpókok. Mi kell még ?

(#3) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Az ilyen játékok lényege -számomra- épp az osztott képernyős mód lenne. Sőt, minél retróbb (de nem gagyi) egy autóversenyes játék, annál inkább élvezetesebb a 2 játékos módban tolni. Lotus Turbo Challenge, Pitstop 2 voltak számomra a legjobbak. De biztos volt még egy rakat jófajta ami teljesen kimaradt. Érdemes a Sega, SNES érából is keresni pár gyöngyszemet. A mai AAA-s autós játékok már nem is tudom, hogy tartalmaznak e ilyen módot...

(#4) XuChi


XuChi
addikt

Jujj, ezt de szerettem. Még Pentium1 133mhz CPU-m és 16mb RAM-om volt amikor ezt játszottam anno :D

(#5) updog


updog
senior tag

Wáááh, Ignition, Rollcage, Death rally... mennyit toltuk ezeket, te jó ég! :DDD

Köszi az írást!

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#6) Redneck


Redneck
veterán

Imádtam, óriási game!

SunMount3r:
Screamerek, első NFS-ek gondolom megvoltak.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7) XuChi válasza Redneck (#6) üzenetére


XuChi
addikt

Nah és a Power Drive ?? [link]

(#8) zone válasza csepelball (#2) üzenetére


zone
őstag

Jaja, "remek" írás... :))

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#9) iMaverick


iMaverick
addikt

Annó én is játszottam ezzel a jópofa arcade-dal. Személy szerint a busz volt a kedvencem. Főleg amikor benyomtam a turbót és jött az a gyerekvisítás. ;]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#10) Redneck válasza XuChi (#7) üzenetére


Redneck
veterán

Ez kimaradt de hasonlóhoz volt SNES-en szerencsém. Na és a Megarace széria? :DD

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#11) XuChi válasza Redneck (#10) üzenetére


XuChi
addikt

És tényleeeg a Mega Race, el is felejtettem már. Szegény csúfosat bukott az utolsó résszel, el is tűnt a süllyesztőben :(

(#12) SunMount3r válasza Redneck (#6) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A Screamer igen, de az NFS-ből már csak az első Hot Pursuit jutott nekem, de ezeket nem lehetett ketten játszani.

Ami még beugrott: az IronMan, még C64-en is szuper volt a grafikája. (Meg még ott volt a Kickstart 2 is, de az már kicsit OFF, mert az motoros, de az is szuper volt).

Jah és a Test Drive 1-2 szintén C64-en. Akkoriban gyerekként azt gondoltam, ha ott megy a vezetés, akkor egy igazi kocsit is eltudok majd vezetni. :D (Mert a "szimulátor" kategóriába sorolták, ami mai szemmel nézve már eléggé vicces...)

PC-n a Micro Machines 1-2 is jó móka volt, de az tényleg csak 2 player módban, anélkül uncsi.

Jah és persze a Street Rod, ami az NFS Underground-ok ihletője is volt, csak Vintage feeling-el. Volt is valami előzménye az Undergound-nak, NFS Motorcity Online néven, ahol pont ilyen oldtimer-ekkel lehetett bütykörészni, meg versenyezni. Sajnos nekem kimaradt, itthon alig lehetett hallani is róla, mert csak online lehetett játszani és csak Amerikában. Meg persze akkoriban még internet se nagyon volt errefelé.

[ Szerkesztve ]

(#13) Simba86


Simba86
senior tag

Nem tudom megmondani, hányszor vittem végig... iskolabusszal volt a legjobb, azzal kihívás volt Vegas ellen nyerni :D

Nem csak neked volt a kedvenced, nekem is az volt, maximálisan versenyképes a kamionnal ellentétben :D

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#14) akaido válasza Simba86 (#13) üzenetére


akaido
addikt

Folytatásos "teleregényt" tervezek az általatok említett többi retro játék szereplésével, ha még le tudom vadászni őket.
Igyexem, és köcce szépen mindenkinek! :R

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#15) Redneck válasza SunMount3r (#12) üzenetére


Redneck
veterán

NFS 2-ben és az általad említett 3-ban (Hot Pursuit) is volt split screen.

Ironman, Test Driveok, Street Rod, Stunts, plusz régi GP és Indycar is volt. Nagyon régiek, azért nem hoztam fel őket. Hatalmas játékok voltak, de tudtommal csak az Iron Mant lehetett többen tolni. Az mondjuk elég állat volt, mi 386-on nyomtuk 4 színű monitoron. Az egyik utolsó pályán mindig "kiakadt" a játék.

Itt van még egy gyöngyszem. Whiplash, vagy más néven Fatal Racing. Valami potom összegért vettem anno. Kellett benne javítani, fel lehetett robbani, és jókat toltuk split screenen. Volt benne kicsit gagyi külső nézet is, és 1-2 igen jó pálya.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#16) AxBattler


AxBattler
félisten

Bizony jó volt ez, párszor végig is nyomtam! :K

Ráadásul GOG-on be is szerezhető, akciókban ált. potom pénzért...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#17) akaido válasza AxBattler (#16) üzenetére


akaido
addikt

Kb ennyiért vettem a cd-s verziót a retro-games-nél. Ennyit megér...sőt!

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#18) Shing


Shing
őstag

Anno a legelső játékok között volt az új gépünkön... Az első pályát kitoltam vagy 10x aztán rájöttem, hogy több is van. :DDD Tesómmal sokat toltuk osztott képernyőben, ezekre a levágásokra is rájöttünk.

A Gold Rush pályán emlékszem mennyit filóztunk azon, hogy bevállaljuk-e a bevágást, mert ha tört az autó többet buktunk rajta. A havasnál pedig odakellett figyelni, hogy jó szögben essünk le. :DDD (Később meg jött a lavina, az ijesztő volt ám)
A legjobb volt elállni az utat kamionnal, busszal a többi autó elől. ;]

Eszembe jutott 1 dolog, amire sohasem jöttünk rá. Néha amikor benyomtuk a turbót más volt a hangeffekt és kb. a lehető legerősebben kilőtt az autó. De ezt csak nagyon ritkán sikerült összehozni, ilyet tapasztaltál? Úgy emlékszem startkor jött elő sokszor.

Egyébként hangulatban máig a legjobb, nem nagyon tud az ilyen játék elavulni. Grafika stílusos, hangeffektek is jók voltak... ez így a legjobb, nem is érdemes felújítani.

(#19) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Rocker Lalee talán elsőnek pont ezt a játékot mutatta be, akit érdekel, az keresse a Youtube-on.

(#20) SunMount3r válasza Redneck (#15) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

NFS 2-re már nem emlékeztem pontosan, hogy toltam e vele, mert akkor nem (ha volt benne split screen, akkor úgy játszottuk volna), akkor inkább csak az 1 volt meg. És a Hot Pursuit 2-re gondoltam igazából, abban nem volt, legalábbis a PC verzióban (most néztem újra az intro-ját, hát, a mai napig megállná a helyét, elég jó zenék is voltak benne).

Whiplash-t anno én is be akartam szerezni, mert a képek alapján a felturbózott Stunts-nak tűnt, de sehonnan se sikerült, az sajna kimaradt.

(#21) Redneck válasza SunMount3r (#20) üzenetére


Redneck
veterán

Mi sokat toltuk az NFS2 és SE részeket, de leginkább a harmadikat split screenben. HP 2-ben sajnos nem volt, de kárpótolt érte a zseniális soundtrack. Sok számot a mai napig mindig magammal viszek. :K

A Whiplashnek egyedül a grafikája volt gagyi, bár lehet nem x évvel a megjelenés után kellett volna tolnunk.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#22) updog válasza Redneck (#21) üzenetére


updog
senior tag

NFS2SE, mennyit nyomtuk splitben számtech órán, te jó ég :DDD A 3 nekem kimaradt, de ha jól tudom, a 4-be egy csomó mindent átemeltek (autók, pályák). Na azzal végtelen+2 órát toltuk, splitben, és egyéniben is, első játék volt, amit kimaxoltam, emlékszem, a carreer végén a játék maga dobta fel a cheat kódokat. Nekem ott meg is szűnt az NFS sorozat, annyira más jellegűek voltak a folytatások. Talán a 2010-es HP adott még egy kicsit hasonló fílinget.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#23) jonyibandi


jonyibandi
csendes tag

Bevallom nem ismertem ezt a játékot, nekem az IRC (International Rally Championship) volt a nagy kedvenc, profi menü, király autók/pályák, osztott képernyő, csak ugye a bill. miatt ha ketten játszottunk és mindketten manuális váltóval mentünk előfordult, hogy az egyik váltani nem tudott a másik kanyarodni, mivel csak adott leütést kezelt egyszerre. :)

Arcade vonalon pedig a Death Rally! Abból is szívesen olvasnék egy jó kis tesztet :)

(#24) Redneck válasza jonyibandi (#23) üzenetére


Redneck
veterán

Abból a másik rész (Network Q RAC Rally) volt meg nekem, abban sajnos nem volt split screen. A Screamer 2-vel együtt sírtam ki szüleimtől. Mindkettő rengeteget pörgött.

A Death Rally nekem kimaradt, de az Excessive Speed megvolt.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#25) akaido válasza Shing (#18) üzenetére


akaido
addikt

A rajtnál ha pont elkapod a zöld lámpánál turbóval startolni, akkor is lehet hallani az egyébként versenygépfüggő turbó hangot.Erre gondolsz?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#26) orion1025


orion1025
őstag

Én a rendes autós/hátsó nézetet bírtam benne, ami egy cheat kód volt. Rengeteg időt csesztem el az életemből erre a játékra, nálam nagy kedvenc volt.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#27) Tamás88 válasza orion1025 (#26) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Csendes autó hátsó nézetből? Na akkor a Carmageddon TDR 2000-et kell kipróbálnod, mert ha végigviszed a játékot, akkor kapsz egy olyan autót, ami se nem gázzal, se nem benzinnel, se elektromos árammal, hanem orgazmus meghajtású autóval mehetsz (Wraith a neve).

(#28) akaido válasza orion1025 (#26) üzenetére


akaido
addikt

Na és a jelen idő? Neki kell veselkedni újból. :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#29) orion1025 válasza akaido (#28) üzenetére


orion1025
őstag

Sajnos nincs időm játszani már, illetve nem is kötnek le a játékok, csak néha vissza szoktam emlékezni a nagy kedvenceimre, de képtelen vagyok lekötni magam bármilyen játékkal. Sajnos más élvez prioritást, ezért változtam meg bizonyos tekintetben, ennek a levét issza a gamer idő is.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#30) simonzé


simonzé
addikt

Nekem kicsit tömény volt az írás, egy idő után el is engedtem.
viszont nagyon szerettem ezt a játékot. Az első pc-men (celeron 266, 32MB, 3,2GB) a hasznaltan 12000-ert vett Voodoo2-mmel ezt nyomtam, meg az unreal tournamentet. Az utobbi mai napig ott van a gepeimen, ujabban mar a linuxos laptopomon is. Thanks SteamPlay! :)

Egyébként retro gaming temaban ajánlom mindenki figyelmébe a legsikeresebb magyar podcastet, Stöki és Grath podcastjet, a Checkpointot. A Checkpoint minikben mindig egy 10 evnel régebbi jatekot tesztelnek. Baromi jók, igazi időutazas minden rész.

I don't fit in. I fit out.

(#31) apezka


apezka
tag

Nagy kedvenc volt ez a játék nálunk is. Mi pont az osztott képernyőt imádtuk benne, külön csata volt a képernyőn és a képernyő előtt! :D
És a másik nagy dolog volt számunkra, hogy a játék lejátszotta az audio cd-ket minden verseny alatt szólt a Brooklyn Bounce - Canda! :D Aztán persze mindig szitkozódás volt, mert az Ignition után a StarCraft cd rá lett téve az audio cd-re így a StarCraft nem indult csak a súrlódás hallatszott a meghajtóból! :D

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#32) Chaser


Chaser
titán

nagy kedvenc volt :R
ki is próbáltam volna nagyobb felbontással, de:
ignition_3dfx.exe - az erre az oldalra mutató összes letöltésnél hiányzik a fájl, 800x600-ban pedig mostanra már elég kiábrándító

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33) akaido válasza Chaser (#32) üzenetére


akaido
addikt

Valóban leszedték az oldalról a 3dfx.exe-t, sajnálom.
A linket majd törlöm, mert így nyalvánvalóan nincs értelme.
Felteszem majd gugli_drive-ra.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#34) akaido válasza Chaser (#32) üzenetére


akaido
addikt

Az ígéret szép szó: a Google Dr.Ive_on van már a ignition _3dfx, javítottam a cikkben.
A http://www.ignition.wbl.sk/Download.html oldal összes linkje törölve lett, és mintha a domain is eladó lenne.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#35) Chaser válasza akaido (#34) üzenetére


Chaser
titán

köszönöm :R
egyelőre elindul ablakban, felbontáson látszik már a hd+ - nálam fhd nincs a listában -, de az intro után kifagy, majd ha lesz időm mókázok vele

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36) akaido válasza Chaser (#35) üzenetére


akaido
addikt

A glide fájlokat a Windows mappába told be.
A dgVoodoo beállításoknál full screen opcióval, nekem működik.
Nyalván csak felkonvertálás ez a megoldás, de mégis... :)

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#37) Chaser válasza akaido (#36) üzenetére


Chaser
titán

megcsináltam leírás szerint, valamiért kifagy, több dgvoodoo verzióval is próbálkoztam, legutóbbi már felismerte a hd4000-et is, de a játék kifagy:) kicsit rápihenek aztán próbálkozom még

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38) akaido válasza Chaser (#37) üzenetére


akaido
addikt

Felteszem majd a komplett mappámat zippelve. Ezt másold be, aztán próbálhatod. Igaz nekem Radeon rx 460-on fut. Kipróbálom a 9470m laptpomon is, azon intel hd valami van.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#39) Chaser válasza akaido (#38) üzenetére


Chaser
titán

Koszonom :R Vga elvileg nem lehet baja, standard felbontason megy gond nelkul
Van par regi jatek amit neha eloveszek, par evvel kesobbrol, amelyiknel lehet nagyobb felbontast allitani az mind mukodik ezzel a csoda intel vga-val is, pl az insane2, kicsit ujabb mint az ignition, nalam az a kedvenc autos, talan '99-es es magyar fejlesztes

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40) akaido válasza Chaser (#37) üzenetére


akaido
addikt

Átpakoltam a komplett mappát az asztaliról a laposra, és ugyanazokkal a beállításokkal elindult a játék- igaz nem teljes képernyőn, pedig két teljesen más gép. Az asztali Core i3 6300, 8 GB ram, rx 460 vga, a lapos i7 3667U proccos, 8 giga ram, intel hd 4000-es vga.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#41) akaido válasza Chaser (#39) üzenetére


akaido
addikt

Küldtem egy privátot.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#42) akaido


akaido
addikt

Egyéni időket javítgatok Pro szinten Single Race-ben Ignition kocsegárral. :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#43) Alpi.


Alpi.
addikt

Király cikk ! Anno mi a Micro Machines-al toltuk többjátékos módban, óriási móka volt ! Illetve emlékszem még egy játékra, de hirtelen nem ugrik be a neve. Egy képernyőn volt a pálya és picike terepjárókkal kellett menni. Abba is volt többjátékos mód, szintén pazar élménnyel persze. :P

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#44) Redneck válasza Alpi. (#43) üzenetére


Redneck
veterán

Ironman Super Off-Road. Nekünk sajnos mindig elszállt egy bizonyos pályánál 386-on, de nagyon jó kis játék volt. CGA monitoron toltuk. :DD

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#45) Alpi. válasza Redneck (#44) üzenetére


Alpi.
addikt

Azazazz !!! Ironman ! :R

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#46) orion1025 válasza Alpi. (#43) üzenetére


orion1025
őstag

Azért a Re-Volt is nagy királyság a mai napig ;]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#47) apezka válasza Redneck (#44) üzenetére


apezka
tag

Ugyan ez volt nekem is a bajom vele! Én azt hittem a hiba az én készülékemben van, de akkor ezek szerint nem! :D

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#48) Simba86 válasza orion1025 (#46) üzenetére


Simba86
senior tag

Pláne, hogy tudtommal a mai napig készülnek új kocsik és pályák hozzá... :D
Volt egy időszak, hogy kb 30 pályát töltöttem le :D

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#49) orion1025 válasza Simba86 (#48) üzenetére


orion1025
őstag

Autó festéseket csináltam akkoriban, mezei Paint+barkács kombóval ;]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#50) janos1988 válasza updog (#5) üzenetére


janos1988
addikt

Rollcage, te jó ég. Micsoda game. :R

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.