Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GIJoe


GIJoe
addikt

"elég a Rambustól licencelni" ez olyan rossz szájízű dolog, szerencse nem nekem kell dönteni ilyenben :B

(#2) Armagedown


Armagedown
őstag

A patent trollkodásaik után ki fog üzletelni velük?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#3) bteebi válasza GIJoe (#1) üzenetére


bteebi
veterán

Na igen, nem szerencsés felállás. Mondjuk ha jól vannak megírva a szerződések, akkor feleslegesen pattognak... Persze a pattogás is lehet kellemetlen. Én nem biztos, hogy akarnék/mernék velük szerződni, de nem is vagyok egy mamutcég milliónyi jogásszal.

Amúgy maga a specifikáció nagyon jól hangzik.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#4) Z10N


Z10N
veterán

https://videocardz.com/press-release/rambus-develops-hbm3-ready-memory-subsystem-with-data-rates-up-to-8-4-gbps

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#5) Reggie0 válasza GIJoe (#1) üzenetére


Reggie0
félisten

Miert? Azokat pereltek, akiknek nem volt licencuk, nem azokat akiknek volt.

(#6) harmincas


harmincas
tag

Abu továbbra is hadilábon áll a fogalmazással: ebbe a címbe sem kell vessző. Így ugyanis azt jelenti, hogy igényelhető a Rambus, meg mellette még van valami implementációja is.

(#7) Abu85 válasza harmincas (#6) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Vessző nélkül azt jelenti a cím, hogy a "Rambus HBM3"-hoz igényelhető egy tervezett fizikai implementáció.

Vesszővel azt jelenti a cím, hogy a Rambustól igényelhető az a fizikai implementáció, amit a HBM3 szabványhoz terveztek.

Vessző nélkül nincs definiálva, hogy a Rambus ad valamit, a HBM3-hoz.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8) Reggie0 válasza Abu85 (#7) üzenetére


Reggie0
félisten

A Rambustol igenyelheto a HBM3-hoz tervezett fizikai implementaciojuk
vagy
A Rambustol mostantol/mar igenyelheto a HBM3-hoz tervezett fizikai implementaciojuk

[ Szerkesztve ]

(#9) Amacs válasza Armagedown (#2) üzenetére


Amacs
aktív tag

Elég sokan. Számos különböző gyártótól származó ddr4 modulon látok rambus feliratú puffer-t.

(#10) Abu85 válasza Reggie0 (#8) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezek ugyanazt jelentik, ami a címben most le van írva. A különbség, hogy nem kell hozzájuk vessző, de az egy elfogadott írásjel, és mindenkinek a gépe be tudja tölteni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#12) sb válasza Abu85 (#7) üzenetére


sb
veterán

"Rambus HBM3"-hoz igényelhető

Ezt akkor jelentené, ha az egész hátralévő rész nem egy nagy jelzős szerkezet lenne a HMB3-tól kezdődően. Pl.: ...-hoz igényelhető... egy alma.

De itt az egész egyben van, különválasztva nyelvtanilag helytelen lenne. (De már a "HBM3-hoz tervezett" is egy szószerkezet önmagában): "HBM3-hoz tervezett fizikai szintű implementáció" (ide elférne egy vessző a két jelző közé, de anélkül se rossz)

Innen meg már csak egy birtokos szerkezet van: "a Rambus... ilyen-olyan... implementációja", amit a vessző elválaszt helytelenül.

(#13) NoMix


NoMix
tag

Hát nem kell hanyatt esni tőle, Ez egy igen picike chip ahhoz hogy azt ott ki szolgálja az 1024bit sávszélességet. Tudnám mi a fene az a 64bit mikor egy HBM lapka 256bit széles. Ahhoz hogy négyet ki lehessen egy időben használni 1024bit szélességen ahhoz kellene egy Fiji lapka az AMD-től. Na meg 3072 pin out felett kellene lennie a lapkának és az csak a memóriát szolgálná ki. Ha tényleg egy valós fejlesztésről lenne szó akkor 1,3Tbps lenne a vége. Ehhez legalább egy SP5 foglalatra lenne szűkség.

Frissen vásárolt profil. XIRA T.E.G.

(#14) Abu85 válasza sb (#12) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

De mi dönti el egy laikusnak, hogy a Rambus maga a cég és a HBM3 a szabvány? Mert egy laikus, vessző nélkül azt is hihetné, hogy maga a Rambus HBM3 a szabvány egyben. Ne csak magatokra gondoljatok, hanem a világra is. Nyitott szemmel többet láttok, és ne féljetek a hivatalos írásjelektől.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#15) Reggie0 válasza Abu85 (#10) üzenetére


Reggie0
félisten

Nyilvan, nem megvaltoztatni akartam a tartalmat, hanem mondani olyan alternativat, amiben a felreertelmezheto vesszohasznalat elmarad :)

(#16) Reggie0 válasza #32839680 (#11) üzenetére


Reggie0
félisten

Ezt tudom, de igy is igaz, hogy nem volt licencuk. Ha megveszed a licencet nincs alapja egy ilyen pernek. Ezert nem felnek licencet venni.

[ Szerkesztve ]

(#18) cheatergs válasza Abu85 (#7) üzenetére


cheatergs
senior tag

Én sem raknék vesszőt, de van korrektorotok, nem?

Mindig minden mindegy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.