Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #72042496


#72042496
törölt tag

Instán is vannak fenn idevágó képek, a #perfectreality tagre keresve még több is feljön.

Plusz Vincent kiszúrt pár újonnan bejegyzett védjegyet. A processzorra és a scalerre kíváncsi leszek. Talán ide is jön a neurális háló, illetve a deep learning?

[ Szerkesztve ]

(#2) Hobbbyt válasza #72042496 (#1) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Jó, jó.. de mikor lesz végre OLED? Csak mert a vetélytársak az egyik legfontosabb területen -képminőség- jól át/lelépte a samut..

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#3) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

120" alatt felejtős, igaz ahhoz meg át kell törni a 60-as főfalat :DDD

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#4) Segal válasza Vitamincsiga (#3) üzenetére


Segal
veterán

Akkor időben kezd el a munkát :)

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#5) #72042496 válasza Hobbbyt (#2) üzenetére


#72042496
törölt tag

Időről időre röppennek fel Samsung OLED hírek, de a fene tudja, mi igaz belőlük. A jelek szerint ha lesz is OLED tévéjük, nem 1-2 éven belül lesz.

(#3) Vitamincsiga: 65", 75" és 85"-os méreteket pletykálnak, és állítólag Q900R a típus. De majd kiderül, ebből is mennyi igaz.

[ Szerkesztve ]

(#6) Segal válasza #72042496 (#5) üzenetére


Segal
veterán

Szerintem tutira nem lesz oled tv a kínálatukban. Most be lehet mutatni valami b*szó 8k tv-t ami jövőre a ces-en kiteljesedhet az említett 75 és 65 collal.
Rá 1 évre meg szerintem eljutnak odáig hogy valami 8x méretű micro led tv-t mutassanak az IFA-n és a 2020as CES-en meg a 65 és 75 colos micro led-et. Legalábbis szerintem.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#7) arty


arty
veterán

A szám jónagy - nyócká! az több, mint a 4!

Hogy a kép egy vacak lcd képe? Kitérdekel... (remélem sokakat és egészen pontosan beleállnak a földbe az eladásaik az idén is)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

50"-os monitorban nem-e lehetne-e? Kéremszépenköszönömszépen :C

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#9) KoNZoLik@


KoNZoLik@
veterán

Nyóckás telefon mikó lesz😀

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#10) tutitibi válasza KoNZoLik@ (#9) üzenetére


tutitibi
senior tag

Az FHD-s telefon is már-már a hülyeség kategória. 720p elég egy telefonnak.

(#11) Hobbbyt válasza tutitibi (#10) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Ezt is csak azért mondod mert nem láttál még FHD kijelzős telefont.

..Nekem már a FHD is erős visszalépés lenne, 3. éve nézek elégedetten egy 5.1"-os 2569*1440 felbontású oled kijelzőt és bizony hatalmas előrelépés volt az 5.0"-os FHD oledhez képest is.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#12) Interceptor válasza arty (#7) üzenetére


Interceptor
addikt

Miért lenne vacak? Bírom az ilyen "vagány" kijelentéseket.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#13) Robert07 válasza Interceptor (#12) üzenetére


Robert07
aktív tag

Vacaknak biztos nem vacak, csak az a baj, hogy OLED arban adjak, ami tenyleg sokkal jobb.

(#14) Segal válasza arty (#7) üzenetére


Segal
veterán

Én azért elfogadnám ha hozzám vágnák :D
Persze nyilván jobb az oled ez kétségtelen tény de az is hogy a Samsung nem is akar felszállni az oled vonatra hanem őket a microled érdekli.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#15) BazsiBazsi


BazsiBazsi
aktív tag

8k-ra nincs is bluray. Mivel fognak ezen filmet nézni az emberek? Netflix 8k?

(#16) body007 válasza BazsiBazsi (#15) üzenetére


body007
addikt

Barátokközt felskálázva :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#17) KoNZoLik@ válasza Hobbbyt (#11) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

+1👍

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#18) arty válasza Interceptor (#12) üzenetére


arty
veterán

mert az lcd tech egy olcsó vacak és 10+ éve nézem, ahogy mindenféle varázslattal próbálják nézhetővé tenni :(
el kéne engedni.... csak a samsungnak nincs semmi más helyette éshát erre is van vevő (sőt, lám van aki még védi is ;) )

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#19) #72042496 válasza arty (#18) üzenetére


#72042496
törölt tag

Micsoda érvek! :D

(#20) arty válasza Hobbbyt (#11) üzenetére


arty
veterán

vajon ez mennyire lehet placebo, ha a 300 PPI feletti pixelsűrűséget nemigazán látni? ;)

van itthon nexus6 és s7edge is, mindkettő fhd-re állítva (alapból 1440p-k, 6 és 5.5 colon) és nem látni a pixeleket.... persze lehet neked sasszemed van, de az nem általános. pláne erősnek érzem a "hatalmas előrelépés" jelzőt :D

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#21) Tengri


Tengri
senior tag

Oledben is jön a 8K :K

Pont a 18-as IFA-ra :D

[ Szerkesztve ]

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#22) Dealer95


Dealer95
őstag

Már a 4K-nak is kérdéses a léte, még 65"-on is sokszor...
Főleg, amíg a filmek nagy részét még mindig nem 4K-ban veszik fel...

(#23) Duree


Duree
veterán

Csak egy kérdésem van , minek? Jelenleg a 4K gyerekcipőben jár alig van rá tartalom.

duree54

(#24) -=RelakS=- válasza Dealer95 (#22) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Kivéve, amikor a 4K-nak nagyobb sávszélességet adnak, mint a FHD-nek, ezért ugyanaz a dolog 4K-ban sokkal jobb minőségű, még ha felskálázás is :(((

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#25) adise


adise
őstag

osztán az SD paprika tv-t hogyan skálázza fül

(#26) Hobbbyt válasza arty (#20) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Most tényleg széllel szemben szeretnél pisálni? :)

Az vajon mennyire placebó ha egy minden szakmaiságot nélkülöző "saját teszttel" próbálsz meg ellent mondani a valódi szakma (és a világ?) 99.99%-nak?

Csak pár tény ami miatt a teszted már elvi síkon sem alkalmas semmiféle bizonyításra (csak arra, hogy nem értesz hozzá):
- Attól mert te 1920*1080-ra állítod a 2560*1440-es kijelzőt:
- A pixelrács mérete nem változik
- A subpixel mérete nem változik
- -> A pixel mérete nem változik -> a DPI nem változik.
A 2560*1440 nem egész többszöröse az 1920*1080-nak (1,333. )
-> a megjelenített kép nem lesz pixelhelyes -> Mivel nem lesz pixelhelyes a kép, így a végeredmény egy mosott vacak.. amin persze, hogy nem látsz pixeleket.

Párhuzamosan volt Samsung S4 és S6e a zsebemben heteken át. Egymás mellé téve és anélkül is tisztán lehetett látni, hogy melyik kijelző/felbontás a jobb. Az S6 képe sokkal finomabb, homogénebb. A pixelhálónak itt már nyomát sem látni, a pentile elrendezés ellenére sem. Van egy öreg Nexus 10 tabom 299ppi-vel. RGB subpixelekkel.. de az S6 képe sokkal tisztább, homogénebb és részletesebb. A betűk, videók sokkal élesebbek.
Placebó az amit te próbálsz elhinni, valóság az amit mindenki más lát. :)

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#27) arty válasza Hobbbyt (#26) üzenetére


arty
veterán

Mutatnál egy szakmai tesztet, ahol vakteszt igazolta, hogy 5 colon a 1440p brutálisan jobb, mint a 1080p?
A "valódi szakma" abban ért egyet, hogy 300+ PPI a szemed "felbontóképessége".

Én azt látom, hogy ez a te "tapasztalatod" (amit én megkérdőjelezek), amivel szemben áll az én tapasztalatom (amit meg te kérdőjelezhetsz meg). Viszont ha mindketten vakteszt elé kerülünk, én könnyebben igazolnám, hogy NEM LÁTOM a difit 1080p és 1440p közt (hiszen tök random módon böknék az egyikre vagy másikra)..... ;)

A tényeid PONT azt igazolják, hogy az átlagos emberi szem képességein bőven túlmutat ez a pixelsűrűség: még a szarul 1440p@1080p-re skálázott kép is pont olyan jó, mint a nativ 1440p, ergo nativ 1080p-t (ami jobb volna) már nem szükséges "tesztelni".

A mosott vacakkal kapcsolatban ELMÉLETBEN igazad van, 65"-n skálázott képnél bizonyosan egyet is értenék veled (értelmes nézési távból :D ). 5-6 colon nem látszik a "probléma", ergo "nincs": a betűk széle tökéletes rajzolatú, nem "szőrös" - "hibátlan".

"Párhuzamosan volt Samsung S4 és S6e a zsebemben heteken át. Egymás mellé téve és anélkül is tisztán lehetett látni, hogy melyik kijelző/felbontás a jobb. Az S6 képe sokkal finomabb, homogénebb. A pixelhálónak itt már nyomát sem látni, a pentile elrendezés ellenére sem."

Tehát a felbontást te sem láttad (pixelháló), csak a két generációnyi fejlődést - jól értelek? ;)
Vagy mit jelent a "finomabb", "homogénebb" a mondandódban?

"Van egy öreg Nexus 10 tabom 299ppi-vel. RGB subpixelekkel.. de az S6 képe sokkal tisztább, homogénebb és részletesebb. A betűk, videók sokkal élesebbek."

Az a 10es tab ugye 4x akkora, mint most a telód, a pixelek is majdnem 4x akkorák... annyira ne lepődjünk meg, hogy ott már azért látszódik/látszódhat a difi.

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#28) Hobbbyt válasza arty (#27) üzenetére


Hobbbyt
őstag

A valódi szakma sosem mondta, hogy 300+ PPI az emberi szem felbontóképessége.. ez önmagában így értelmezhetetlen is.

A szemünkben fotoreceptorok, csapok és pálcikák érzékelik és továbbítják az agy felé a képet. Előbbiből átlagosan 8 millió, utóbbiból 120 millió található a szemben. A csapoknak a felbontóképessége jobb, a pálcikáknak pedig a fényérzékenysége, így előbbiek a jó látási viszonyok között, utóbbiak pedig gyenge fényben felelnek a látványért. A csapokból fokonként nagyjából 50 darab fedi le látómezőnket, vagyis a szem felbontása 1,2 pixel per szögperc. Ami azt jelenti, hogy ha a digitális kijelzők pixel per inch mérőszámát akarjuk megkapni, tudnunk kell, milyen messze van a szemünk a vizsgált tárgytól, hiszen a szemünk ilyen értelemben vett felbontása a távolság függvényében változik.

Dr. Soneira számításai szerint a szemünk 12 hüvelyk (30,5 cm, ez az az átlagos távolság, amilyen messziről a telefonunkat nézni szoktuk) távolságról, 477 ppi, vagyis bőven több mint 300+ ppi. Ahhoz, hogy a szem ezt a felbontást nyújtsa, kb. 50 centiről kell nézned a kijelzőt. Értelemszerűen ha 30 centiről közelebb nézed, az 550-600 ppi-t is látni fogod.

Majd szólj, ha valamivel alá tudod támasztani az állíásod. Addig a pontig pedig, fogadjuk el a többség álláspontját. Oké? ;)

Azért mert te nem látod, nem biztos, hogy nem létezik.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#29) arty válasza Hobbbyt (#28) üzenetére


arty
veterán

Ezekszerint engem félrevezetett Jobs és a "retinázás" ;)

Továbbra is nagyon szép az elmélet, amit leírsz, de elfogadni akkor fogom tudni, ha vakteszten is igazolódik: oleden nem annyira definiáltak a pixelek, mint lcd-n, talán ebből adódhat, hogy a gyakorlatban nem látni a difit.
(eskü megcsinálnám itt melóban a tesztet, csak nincs két nexusom :( sőt, semmiből, aminek a paraméterei egyezenk(5-6", oled), nincs itt kettő :( )

Azért mert te látod, nem biztos, hogy létezik. (a gyakorlatban, az átlagos szem számára)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#30) Interceptor válasza arty (#18) üzenetére


Interceptor
addikt

Te most rám céloztál? :C Nem védek én semmit csak nem szeretem ha az emberek túloznak. Tegnap néztem a legújabb modelleket, mindkét tech harsány parasztvakító módon volt beállítva, de tippem ha egymás mellé raknának kettőt mindegyikből normál fényviszonyok között hasonló beállítással, nem tudnád megítélni melyik melyik :D Úgy állítod be, hogy marha nagy különbségek vannak a két tech között, igen papíron lehet, de gyakorlatban kicsit más a helyzet. Nyilván mindkettőnek megvannak az erősségei és gyengeségei, de kajak leszarozni a qledet, mintha tényleg egy igénytelen f*stenger lenne hát ezen csak röhögni tudok... :D Amúgy áruld el nekem, ha most akarnék tv-t venni milyen alternatívát tudnál játékra filmnézésre meg minden egyébre, oledben az 55 colos q6fn helyett ami 350k? abl-el mi a helyzet? pc-re kötve mennyire bírná a strapát az oled? Nekem semmi bajom nincs az oleddel, csak érveket szeretnék hallani, nem gondolom, hogy annyira h*lye lennék hogy ne tudnám megítélni mi a jó választás nekem, én aki hetekig bújja a netet mielőtt megvesz egy műszaki cikket.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#31) Dealer95 válasza Interceptor (#30) üzenetére


Dealer95
őstag

"ha egymás mellé raknának kettőt mindegyikből normál fényviszonyok között hasonló beállítással, nem tudnád megítélni melyik melyik"

Ezt ugye nem az LCD vs OLED-re írtad, nyugtass meg...
Csak az nem látja, aki nem akarja....

(#32) arty válasza Interceptor (#30) üzenetére


arty
veterán

igen, azt éreztem, hogy véded az elcédét ;)

Túlzás lenne silánynak nevezni az lcd technikát, ami 10+ éve nem fejlődik sehova, csak a bűvészkedés megy, hogy valamennyire nézhetővé varázsolják? Szerintem egyáltalán nem, jóval erősebb jelzőt is megérdemel (és szoktam is illetni vele ;) ).

Igen, a tévéboltok "shop módban" nyomatják a tévét, a tömegnek a neonfényben ez adja el.

Ha egymás mellé tennének egy oledet és egy lcd-t és NORMÁLIS anyaggal menne a demo, 10-ből 10x mondanám meg melyik a hulladék lcd. A normális anyag: lenne a demoban nem túlságossan bevilágított, esetleg éjszakai táj, előtérben erős/világos felirat :D Ott hullana darabokra minden, talán csak a csúcs FALD-ok, dzsillió zónával nem ...

A qled egy igénytelen fostenger (idézet tőled, de én állítom! :D), amit az oled árának feléért kellene kínálni. Tudjuk, hogy nem ez a helyzet, az elmúlt években "oled" áron adták azt az ipari hulladékot is...

A q6fn jó választás részedről, talán az egyetlen értékelhető a TELJES palettáról. Ahelyett nem tudnék mit ajánlani, mert 350ért nincs ellenfele, oledben legalábbis tutira nincs.
Nézzük a másikat, a q8fn-t - szerinted az versenyképes 460 ezerért, amikor a b8-as lg oled 478 ezer? Te simán ajánlanád embertársadnak azt a "fostengert", amit az EU piacra ide mert tolni ez a kóreai hulladékgyáros (bezzeg az USA-ba már nem merték ugyanezt!) ? de védd csak őket, amíg rászorulnak, nincs baj ;)

(én pl az ismert problémák ellenére (statikus képtartalom beéghet) simán vennék oledet monitornak - remélem egyszer fogok is, egyelőre nem fér bele a keretbe... igen, oda kellene figyelni a használatra, de ha a mostani plazmámmal ( pana 50g30 ) elkerültem a beégést, az erre kevésbé hajlamos oleddel is menni fog ;) )

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#33) body007


body007
addikt

Nope

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.