Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Így, hogy az LG a panel szállító, nagy verseny nem lesz velük.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#2) BBorg válasza Zsmester89 (#1) üzenetére


BBorg
tag

És pont emiatt a cikk bevezető mondata sem nagyon áll meg. Pontosabban megáll, csak nem ehhez a cikkhez. De már én is nagyon szeretném látni, hogy mikor lesz OLED területen igazi konkurenciája az LG-nek.
Annyi szabadalmi perről lehet olvasni. Nem értem, hogy miért pont az OLED technológiát nem tudják ellopni.

(#3) DjFlanker válasza BBorg (#2) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

mert drága és főleg bonyolult, nem véletlen hogy többen kiszálltak belőle. Költség, technológia, alacsony kihozatal, ilyesmik. Csúcstechnika a műfajon belül.

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#4) Graphics


Graphics
Jómunkásember

NA erre már vevő lennék.

A Vestel munkásságát figyelem, habár múltkor láttam egy Technika TV-t ,ami szintén tőlük kerül ki, hát nézhető volt, de fejfájós képminőséggel, igaz az alsó szegmens

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) R9DEON válasza BBorg (#2) üzenetére


R9DEON
senior tag

Nem értem, hogy miért pont az OLED technológiát nem tudják ellopni.

Gratulálok a hozzáállásodhoz amúgy hiába lopnák el egyrészt nagyon hamar kiderülne és nem érnének vele sokat másrészt olyan nehéz gyártani hogy senki sem meri bevállalni. :U

[ Szerkesztve ]

(#6) pengwin válasza Zsmester89 (#1) üzenetére


pengwin
addikt

Hát azért az ilyen enyhén B-kategóriás gyártók közel sem tudnak majd akkora profittal dolgozni, mint az LG, szerintem simán alá tudnak majd menni a koreaiak árainak egy jó 20-30%-kal. Mert ha ugyanannyiba fognak kerülni mint az LG TV-i, akkor kutya se fogja ezeket venni. Pl. ha a minap itt ph!-n bemutatott 1,7 milliós, 65"-es, 4K, HDR, OLED LG konkurenciája 1,5 millió lesz, akkor nem hiszem, hogy sok ember azt választaná az LG helyett.

Üdv, pengwin

(#7) Zsmester89 válasza pengwin (#6) üzenetére


Zsmester89
őstag

Pedig sajna ez lesz...

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#8) R9DEON válasza pengwin (#6) üzenetére


R9DEON
senior tag

Viszont az LG a B kategóriás cégeknek simán adhatja drágábban a panelt hogy ne tudjanak sokat alámenni az árakkal mert megteheti, egyedül van a piacon és annyit kér amennyit akar a panelért.

(#9) ALBY


ALBY
senior tag

Kérjék el a LG-től a panelt, azt bedobozlva adják oda egy HDMI-vel a seggén,
erre mondjanak egy jó árat, és én boldog is leszek.
(Többi marhaság nem kell és nem is akarom kifizetni, nekik meg nem kell megpróbálni "kifejleszteni".)

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#10) pengwin válasza R9DEON (#8) üzenetére


pengwin
addikt

Igen, megteheti... :(
Igazából tudni kéne, hogy mennyi a bekerülési költsége egy ilyen TV-nek, és abból mennyi a panel ára. Akkor lehetne tudni, hogy kb. mekkora a haszon rajta, amivel tudnak zsonglőrködni a gyártók. Szerintem tetmes hasznuk van még az 500-600 ezres OLED TV-ken is, a kihozatali arány és a gyártás metódusok fejlődése miatt. OLED-et nyomtatni lehet lassan, egyre jobban megéri az előállítása. Láttam már itt PH!-n is egy külföldi elemzést, ami szerint az évtized végére sokkal gazdaságosabb lesz a gyártása, mint az LCD kijelzőké, sőt, lehet már most is az.

Üdv, pengwin

(#11) R9DEON válasza pengwin (#10) üzenetére


R9DEON
senior tag

Én is szívesen latnék 27-32" OLED monitort a piacon jó árban de attól félek hogy ezt nem jövőre kapom meg.

(#12) Reggie0 válasza pengwin (#10) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem tudom miert zavar, hogy megteheti. Ha nem tehetne meg, akkor konnyen lehet, hogy egyaltalan nem lenne OLED, mert az LG is inkabb kiszallna.

(#13) R9DEON válasza ALBY (#9) üzenetére


R9DEON
senior tag

Megtervezed és legyártod hozzá a vezérlést, ügyes ember lehetsz.

(#14) pengwin válasza Reggie0 (#12) üzenetére


pengwin
addikt

Zavar, mert én vásárló vagyok, nem pedig befektető.
Egyébként tudtommal már vastagon nyereséges nekik az OLED gyártás-eladás. Szerintem a legolcsóbb OLED-en is tetemes hasznuk van, és ha drágán adják másoknak a panelt, akkor még sok-sok évig nem fog lejjebb menni az OLED-ek ára, ami szerintem nem jó az embereknek és a piacnak sem.
Ha emberi áron adják a többi gyártónak a panelt (reménykedni szabad), akkor kisebb tudású OLED TV-k érkezhetnek olcsóbban is akár, és még úgyis szép hasznuk lenne rajta. Ezért fenntartom a nemtetszés jogát: had zavarjon, hogy egy cég befektetői ennyire nagyon pénzéhesek, hogy mindenen extra magas profitot kell termelni.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#15) R9DEON válasza pengwin (#14) üzenetére


R9DEON
senior tag

Tetemes pénzt fektettek az OLED technológiába és nyilván vissza akarják kapni elvégre nem jótékonysági szervezet, persze mint vásárló nekünk ez nem jó de ameddig egyedül vannak ezt kell szeretni, az LCD is aranyárban volt az elején egy tetves 17" monitor is 130k került 2 pixelhibával már a kiállított darabon is.

(#16) Lacok


Lacok
őstag

Már azt hittem, hogy a törökök is kifejlesztettek egy saját OLED panelt de látom a cikk végén, hogy LG paneleket használnak.

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#17) Reggie0 válasza pengwin (#14) üzenetére


Reggie0
félisten

A nyereseges nem azt jelenti, hogy megterult. A nemtetszesed pedig azert nem jo, mert az innovacioval szembe megy. Marpedig az innovaciot nem jo kinyirni, mert ugy pl. oled se lenne.

[ Szerkesztve ]

(#18) Viktor81


Viktor81
senior tag

Milyen versenyről beszélünk (és milyen csodára várunk), ha mindenkinek az LG ad panelt ? Annyira megijed magától, hogy onnantól féláron lehet OLED panelt kapni ? Komolyan nem értem az eszmefuttatást. Ameddig nincsen konkurencia, mitől lenne verseny ?
Arról most hallok először, hogy a Panasonicnak a Vestel szállít panelt (és nagyon szomorú vagyok, ha ez így van), én biztosan nem venném meg az LG 1,7 milliós TV-jét a Vesteltől még 1 millióért sem... (már annak sem örülök, hogy csak LG van, mert tőlük sem szívesen veszek semmit. Titkon reménykedem benne, hogy vagy az OLED, vagy egy jobb technológiával megjelennek a japánok is a jövőben...)

(#19) Lacok válasza Reggie0 (#12) üzenetére


Lacok
őstag

[link]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#20) R9DEON válasza Viktor81 (#18) üzenetére


R9DEON
senior tag

Tetszik nem tetszik jelenleg az LG piacvezető az OLED gyártásban.

(#21) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

És ez most gülenista vagy erdoganista tévé?

(#22) Viktor81 válasza R9DEON (#20) üzenetére


Viktor81
senior tag

Nem piacvezeto, hanem egyeduli ! Ez nagy kulonbseg.
"- Apám ! Második lettem a futóversenyen.
- Nagyszerű fiam, hányan indultatok ?
- Ketten..."
És nem, nem tetszik. Legyen LG, vagy Samsung, sz@rt gyártanak. Soha nem lesz Sony, vagy Panasonic (persze ma arra már nincs is igény, sajnos).

[ Szerkesztve ]

(#23) bteebi válasza R9DEON (#13) üzenetére


bteebi
veterán

:)) :C

#22: Soha nem értettem a japán gyártói fetisizmust. Nosztalgia? Némi alapja van ugyan, de értelme egyre kevésbé... :U

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#24) R9DEON válasza Viktor81 (#22) üzenetére


R9DEON
senior tag

Ez hatalmas baromság, az LG és a SAMSUNG is gyárt jó berendezéseket csak nem a belépő szintet kell összehasonlítani a csúcs japán tévékkel, de ha gondolod várhatsz is vagy 20 évet egy Sony, Pana OLED-re.

(#25) Lauda válasza BBorg (#2) üzenetére


Lauda
félisten

Vagy nem is akarjak. A sony inkabb ujfajta hattervilagitast tervezett. Az oled is egy problemas technologia, lcd sokkal kiforrottabb. Ez is micsoda? A 100 ezres lcd panamon nincs ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#26) Reggie0 válasza Viktor81 (#22) üzenetére


Reggie0
félisten

Regen ezt mondtak a japan termekekre is. El kell fogadni, hogy valtoznak az idok es nem minden marad szar vagy jo. Meg kell tanulni haladni a korral.

(#27) R9DEON válasza Lauda (#25) üzenetére


R9DEON
senior tag

Igen csak az LCD a kiforrottsága ellenére sem ér még közelébe sem az OLED képminőségnek és az LCD -n már nem sokat tudnak barkácsolni.

(#28) Zsmester89 válasza Lauda (#25) üzenetére


Zsmester89
őstag

Ez csúnya... :(

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#29) Lauda válasza R9DEON (#27) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem amig nem lattuk pl az emlitett lcd-t es nem hasonlitottuk ossze egy oleddel, addig ilyet ne allitsunk be tenykent. Ez a tokeletes fekete is joreszt marketing. Egy minosegi va panelnek nagyon szep a feketeje, teljesen sotetben pedig amugy sem egeszseges tevezni.

[ Szerkesztve ]

(#30) R9DEON válasza Lauda (#29) üzenetére


R9DEON
senior tag

De már az első szériás OLED is odaver az LCD -nek és ez csak javulni fog.

(#31) Lauda válasza R9DEON (#30) üzenetére


Lauda
félisten

Mondod ezt ugy, hogy meg nem is lattad gondolom az uj lcd teveket. Persze engem nem zavar, ha teged ennyire elvakit ez az oled teve dolog.

(#32) R9DEON válasza Lauda (#31) üzenetére


R9DEON
senior tag

Miért ne láttam volna, sok ujjat nem hoznak megsúgom neked mivel mar csak szöszölnek vele de érdemi változás már régóta nincs, a kontraszton és a színeken nem sokat tudnak változtatni.

(#33) Lauda válasza R9DEON (#32) üzenetére


Lauda
félisten

Tehat nem lattad. Akkor meg mirol beszelsz? Reszemrol lezartam.

(#34) R9DEON válasza Lauda (#33) üzenetére


R9DEON
senior tag

De te láttál OLED TV -t működni mert szerintem meg sem közelítik az LCD tévék, ok lezártuk.

(#35) Partz válasza R9DEON (#32) üzenetére


Partz
senior tag

Ezek szerint nem nagyon vagy tisztában az utóbbi időben bemutatott lcd fejlesztésekkel. Kontraszt, több forradalmi háttérvilágítás rendszert szabadalmaztattak az utóbbi 1-2 évben. Színek, az utóbbi pár évben csak nem megkétszerezték az lcd tévék színterét, wrgb oled itt sokkal nagyobb hátrányból indul több okból. Amit most nem kezdek boncolgatni, mert nem ez a topic. Bevilágítás, csak elég ránézni a Samsung tavalyi JS9500 ill. idei KS9500 lcd tévéire, hatalmas a fejlődés. Az a baj ezekről cikkeket lehetne írni, csak nem akarom szét offolni a topicot. Az egy elég szemellenzős nézet, hogy az lcd csak rossz lehet. Mindezek ellenére én is a saját-fénykibocsátó technológiában látom a jövőt, de ennek a jelenlegi white oled panelnek már most megvannak számlálva a napjai. Aki napi szinten követi ezeket az látja.


Csak egy példa, ez a Sony idei Z9D lcd tévéje, botrányos kontraszttal.

(#36) Viktor81 válasza R9DEON (#24) üzenetére


Viktor81
senior tag

Nem kell várnom, mert véleményem szerint, ez nem lesz hosszú életű technológia....
Neked baromság, számomra nem. Soha nem vettünk olcsó, vagy belépő terméket semmiből, így igen drága termékek kaptak esélyt mind a az LG, mind a Samsung kínálatából (porszívó, CRT ill. LCD TV, monitor, mobiltelefon, stb.) egyik sem volt hibátlan már garanciaidő alatt sem, utána pedig kivétel nélkül lényegében használhatatlanná váltak. Tudom, hogy ezek a japánok már nem "azok" a japánok, mégsem okoztak még csalódást...

V.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.