Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zola96


zola96
senior tag

Sajnos minden csak nem gyönyörű :/

(#2) ollie válasza zola96 (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezt a hírben látható képekből szűrted le?

***

(#3) janeszgol


janeszgol
félisten

3 giga ram a csúcskategóriában? Mert ez is lesz 250k környékén, az fix. Illetve ha már csúcskateg, miért nem az alant bemutatott S821-el időzítették?
A kameraszoftverre kíváncsi leszek.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#4) turbulencia8


turbulencia8
őstag

A 2900 mAh-s akku nem tul acelos.

(#5) Ádám16


Ádám16
addikt

Ezek semmibol sem tanulnak? Az X szeria maradhatott volna Z is, semmi sem valtozott, inkabb az X Performancet kene elfogadhato arig nyomni, a kamerara ragyurni szoftveresen, etc., erre kiadjak ezt. 3GB Ram-nal be is fejeztem az olvasást. A Sony mobilszegmense tenyleg megerett a halalra.

(#6) laci_csk


laci_csk
senior tag

Kar hogy nem nagyobb a kepernyoje, de valoban szepre sikeredett.
Legalabb 8 giga rammal kellett volna...vagy akar 20-szal, akkor biztos csucskategoria lenne. Most mar ram-ban merjuk a kategoriakat?

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#7) Vikooo válasza ollie (#2) üzenetére


Vikooo
addikt

Nem csak mobilarena letezik, mas portal elobb lehozza ezeket a tudositasokat, hands-on al is akar.

Amugy minek ekkora felbontas? Novelnek akkor a CMOS teruletet. Z2 ota nem tortent jelentos elorelepes kamera fronton.

(#8) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Ha már a kamera a lényeg, akkor nagyobb akku kellene, mert az eszi.

(#9) joey04


joey04
titán

nem tanul a sony. hihetetlen. :(

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#10) bajzal


bajzal
őstag

4gb ram jobb lett volna ahhoz az árhoz amit majd kap, mert tuti, hogy 200 ezer felett lesz. Kamerára kíváncsi vagyok.

(#11) puskint


puskint
tag

basztikuli, ha már a címben lehoztátok a "gyönyörű" bombaszót, akkor igencsak illett volna egy fotót is posztolni, nem gondoljátok?

(#12) papi77


papi77
addikt

Tényleg szép darab
Azt írták,hogy 700 euró lesz
Azért a konkurenciához igazodva elfért volna még +1 giga ram ott :U

Az első: NOKIA 1611

(#13) Vikooo válasza bajzal (#10) üzenetére


Vikooo
addikt

Kamera: copy paste az elozo modellekbol. Kiveve a lezeres tavolsagmerot es az RGB szenzort.
Nem baj, biztos lesz sok AR tartalom hozza es fenykepezhetek dinokat meg torpoket :))

[ Szerkesztve ]

(#14) isti215


isti215
tag

Végre újítottak valami kamera terén , kíváncsi leszek majd a tesztfotókra . ( Ez a manuális fókuszálás is érdekes remélem megkapja majd később a z5 család is )

Az meg hogy 3 vagy 4 gb ram nem mindegy ? A sony rendszere amúgy sem eszik túl sok ramot és multitaskban még így is lenyom egy 4gb ramos samsungot pl.

[ Szerkesztve ]

Asztalos István Telefon számom:06301743895

(#15) bajzal válasza Vikooo (#13) üzenetére


bajzal
őstag

Legalább fognak tudni fókuszálni. Mert, hogy a Z3-am képtelen videófeltvétel közben fókuszálni...

(#16) Vikooo válasza bajzal (#15) üzenetére


Vikooo
addikt

Az is igaz, 2016 -ban eljutnak idaig. Illetve mostmar lehet vele talan macrot is kesziteni.
Camera2api lesz? Vagy a manual mod kimerul a feheregyensuly es az expo korrekcioban?

(#17) bajzal válasza Vikooo (#16) üzenetére


bajzal
őstag

Nem tudni, de illene már belerakni, mint ahogy a többi gyártó is belerakta az ájfónon kívül.

(#18) janeszgol válasza isti215 (#14) üzenetére


janeszgol
félisten

Nekem mindegy, de vajon akik mostanában akarnak telefont venni, azoknak is mindegy lesz?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#19) Deck válasza isti215 (#14) üzenetére


Deck
titán

700€-ba belefér az a +1GB RAM nem?

Dehogy veri, ne viccelj már :D

PS5

(#20) saiyajin


saiyajin
senior tag

Vartam, hogy most villant a Sony, de semmi extra. Ennyi.

"I don't even close my fuckin' eyes when I sneeze"

(#21) musicryder


musicryder
tag

Érdekesnek ígérkezik, de majd meglátjuk, hogy tényleg mennyin is nyit...
Az ára miatt meg hiába is panaszkodunk.. Felső kategóriában melyik készülék indult 200e Ft alatti áron pl idén? ( Huawei az egyedüli, de ők is évről évre egyre jobban közelítik meg a régi motorosok árait )
A dizájn pedig szubjektív dolog... mindenkinek más tetszik...

Xperia™ X10 mini Pro, Xperia™ M2, LG G Flex 2, Xperia™ Z, Xperia™ Z5, Huawei P9, Xperia™ XZ Premium, Xperia™ 1, Iphone 12 Pro

(#22) A guru


A guru
addikt

Nem lett ez rossz papíron valóban lehetne 4gb ram de nem dől senki a kardjába a 3tól. Sok múlik az árazáson ha a Huawei P9 körülre belövik talán még jó is lehet.

(#23) bajzal válasza Deck (#19) üzenetére


bajzal
őstag

Mondjuk kipróbáltam S7-et mediamarktban, megnyitottam kb. 10 alkalmazást és már a naptárat újratöltötte, ez mondjuk annyira nem tetszik.

(#24) Deck válasza bajzal (#23) üzenetére


Deck
titán

Nekem sokkal több alkalmazás megy egyszerre és semmit sem tölt újra..

[ Szerkesztve ]

PS5

(#25) A guru válasza bajzal (#23) üzenetére


A guru
addikt

Kár ezen vitázni szerintem nincs olyan ember aki hétköznapi használattal 5nél több ablakot tartana nyitva és használná is...

[ Szerkesztve ]

(#26) Vikooo válasza bajzal (#23) üzenetére


Vikooo
addikt

Ne a MediaMarktos kiallitott darabbol nyerj tapasztalatot :)
Ennel meg az S6 is tobbet tud.

[ Szerkesztve ]

(#27) ollie válasza musicryder (#21) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

OnePlus

***

(#28) troviko


troviko
senior tag

Úgy nézem semmi érdemi fejlesztés nem történt, újracsomagolták a Z5-t. Ez pedig nem adja. :(

És még most is áll az állítás, hogy összességében a Samsung S7 megveri ezt a telót, de nagyon.
Jelenleg Z5-t használok, ez 2!!! generációval újabb, de semmivel nem tud többet.
A kijelző, a RAM, az akku, a kamera, ma már mind harmat gyenge egy csúcstelótól.A Z5 legalább szép telefon (ha mégoly kényelmetlen is) de ez botrány ronda. Az Xperia X volt egy igen kézbeillő, kellemes telefon, de kuka gyenge volt. Kár, hogy nem maradtak annál a dizájnnál.

Compactok terén sincs érdemi fejlődés, sőt, maradt a visszalépős tendencia. Most már processzorban is, és anyaghasználat terén is. Plasztik = Gagyi.

A Sony újra és újra elköveti a saját hibáit, nem tanul a pofonokból.
De legalább jó drága. Én szerintem váltok S7-re, és sok év után hagyom itt a márkát.

[ Szerkesztve ]

https://www.oldtech.hu/

(#29) Vikooo válasza musicryder (#21) üzenetére


Vikooo
addikt

Csak mas ennyi penzert tobbet illetve jobb minosegben adja.

(#30) musicryder válasza ollie (#27) üzenetére


musicryder
tag

Tényleg igazad van : ) bár akkor már több " kisebb " ( főleg felénk ) kínai gyártót is felsorakoztathatnánk

Xperia™ X10 mini Pro, Xperia™ M2, LG G Flex 2, Xperia™ Z, Xperia™ Z5, Huawei P9, Xperia™ XZ Premium, Xperia™ 1, Iphone 12 Pro

(#31) batai15 válasza Ádám16 (#5) üzenetére


batai15
félisten

+1

(#32) Spancho


Spancho
őstag

Asszem azt mondták anno ,hogy lassítanak.
Èvente 1 csúcsmodell.
Most meg már 2 is van ami nem is annyira csúcs...
Sima s7 szint.
Ha már jobb mint az X perfirmance ami itthon kb 280 ,akkor lehetne benne S821 4/6 gb - 128gb stb...
Szórják az ugyan olyan telókat mint eddig is.
Nem lenne gond ,ha nem lenne ilyen baromi drága.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#33) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hol hallottuk ezt a legjobb kamara evör fícsört? Ja, minden csúcs Xperia valaha.
Aztköszi.

All→M8

(#34) #61600768


#61600768
törölt tag

Ez gyönyörű? Szokásos xperiás gané forma.

(#35) mjani1172 válasza isti215 (#14) üzenetére


mjani1172
addikt

Közel sem mindegy.De majd a piac beárazza a Sonyt mint a Ghostbusters 3 -at ami szintén Sony és már ott is mondták hogy nem mindegy kik a főszereplők? Ezek szerint nem.

(#36) zenwalk válasza callmeakos (#33) üzenetére


zenwalk
senior tag

Nekem sima Z-m van, de emlékszem, ennél is nagyon dicsérte a sony a kamerát és kiderült, hogy semmire se jó :))

Már nagyon időszerű lenne a váltás, lassan 4 éves. Kinézetre a sony tetszik, viszont alap kéne, hogy legyen az 1 napos üzemidő, meg egy elfogadható kamera. Remélem így, hogy fullhd kijelző van benne, átlag feletti lesz az üzemidő.

[ Szerkesztve ]

(#37) Deck válasza zenwalk (#36) üzenetére


Deck
titán

Z2-Z3 óta folyamatosan csökken az üzemidő minden csúcs Sonyban.

PS5

(#38) Diegolio


Diegolio
újonc

Gyönyörű telefon, szupernek ígérkező kamerával, de persze majd ha itt tesztre kerül a sor, akkor hirtelen csúnya lesz gyenge és szar, és jönnek a szarul lőtt képek is, ahogy ezt tettétek az előző Sony telókkal is :)
Jövő év elején beruházok egyre :)

(#39) <Lacy85> válasza #61600768 (#34) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ez még mindig elég szubjektív, de épp az xpériáknak van a legjobb, legelegánsabb kinézete.
Viszont ha valaki tud egyetlen értelmes érvet, miért cseréljem le erre a a cirka 2 éve kiadott Z3-at, már rohanok is megvenni. :DDD

(#40) doooo


doooo
veterán

Mindenki elvolt, hogy a Note 7 csak 4GB RAM-ot kapott.. erre a Sony, 6 generáció elteltével is csak 3-at rak a csúcskészülékeibe. Bitosan elég az pillanatnyilag, de manapság már a középkategóriában divat ennyi memória, nem egy S820-as mobilba illik.

(#41) ddudas


ddudas
tag

Valaki elmagyarázhatná ezt az 5 tengelyes OIS-t, hátha csak én vagyok ostoba. De a roll-t mégis hogy a túróba lehetne HW-esen a lencse mozgatásával kompenzálni? Ehhez a szenzort kéne tudni forgatni a telótól függetlenül, de tuti én vagyok csak értetlen. Ötletek?

[ Szerkesztve ]

Nullum fatum sed quod faciamus.

(#42) A guru válasza zenwalk (#36) üzenetére


A guru
addikt

Azért 1 napot átlag hasznalattal vagy annál kicsit durvábbal már simán kibírnak a mai nem csak csúcs mobilok.

(#43) jUUh


jUUh
addikt

Várjuk ki a végét... De nem egy nagy durranás

Samsung Galaxy S23+

(#44) Tacsi18


Tacsi18
csendes tag

Nem tudom ti hogy vagytok vele de nekem egy telefon ennyit nem ér meg ! :(

(#45) Vikooo válasza ddudas (#41) üzenetére


Vikooo
addikt

Jogos, itt mar tenyleg a szenzort kene mozgatni (vagyis a telefon mozgasahoz kepest megtartani).

(#46) AndyRich válasza troviko (#28) üzenetére


AndyRich
csendes tag

Nem tudom miért mondod, hogy harmatgyenge az X, amikor a sebességteszteken megveri a Z5-öt, abszolút egyenrangú ellenfele az X Performance-nek, ami meg egyébként teljesen egy szinten van az S7-el, sőt, inkább
a Sonyt hozta ki győztesnek a tesztelő (youtube-n megtalálod).
Nekem is Sonym van 3 éve, jelenleg Z3, s a dizájn - nyilván szubjektív - de nekem bejön.
Az XZ is tetszik, pedig kicsit szakít az eddigi formavilággal.
Ha a szubjektív külsőtől eltekintünk, azt még továbbra sem értem, hogy nyilvánvaló tényekkel, egzakt dolgokkal miért kell vitába szállni :)
A Sony eddigi összes csúcskészüléke teljes mértékben felvette a versenyt üzemidőben a konkurensekkel.
Az, hogy 2900 mAh az akksi, az nem azt jelenti, hogy kevesebb ideig bírja, mint pl az S7, aminek sokkal sokkal nagyobb, egész pontosan 3000 mAh.
Az, hogy az itt felszólalók nagy százalékánál -nyílván többségének nincs Sony telója- szarul teljesít a kamera, az sem azt jelenti, hogy tényleg ratyi, s mehet a kukába.
Én pl nagyon jó képeket csinálok vele (jó, lehet én vagyok a hülye, meg nem jól látok), s rajtam kívül is van pár "nem túl kompetens" alak (DxOmark pl), akik a legjobbnak hozzák ki a Sony kamerákat.
Tehát ha más oldalról közelíted meg a kérdést( tehát tényszerűen, s reálisan :K ), s úgy nézed, hogy eddig is a legjobbak között volt az üzemidő, ha eddig is a legjobb volt a kamera, ha eddig is kevés konkurens tudta az IP védettséget, ha eddig sem nagyon tudta más teló sebességben megverni a Sonykat, ha eddig is etalonnak számított a zenelejátszás,a hangszórók, akkor azért azt is látnod kell, hogy nehéz vmi hú de ütőset hozni, hú de nagyot innoválni.
Tehát én azért várnék azzal, hogy ennyire leírjam az XZ-t, főleg úgy, hogy nem is tartottam a kezemben, nem is próbáltam ki, de még csak összehasonlító teszteket sem láttam...
Ui: tudom, hogy az itt általában Sonyt fikázok nagy többségével ellentétben neked Sonyd van...
Mondjuk ezért sem értelek igazán :)

(#47) HarleyCustom válasza janeszgol (#3) üzenetére


HarleyCustom
veterán

+1

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#48) AndyRich válasza Diegolio (#38) üzenetére


AndyRich
csendes tag

:C :C :C

(#49) Deck válasza AndyRich (#46) üzenetére


Deck
titán

Nekem Z3ig minden csúcs Sony megvolt x10 mini pro óta.

Z2-Z3 óta az aksi idő folyamatosan romlik lefele. Ott a független gsmarena tesztek vagy az xdas tapasztalatok. Ezek tények. Túl van árazva a Sony, a kamera gyenge, nagy a káva, évi több csúcsmodell, folyamatosan gyengülő aksi idő, rossz szerviz.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#50) TheBeast


TheBeast
újonc

Szeretnék mobilt venni a közeljövőben de a kínálat gyászos...
Fontos szempont nekem a ip védetség még ha nem is rakom víz alá akkor is kell. Így a sonyk nekem tetszenek de hát ezt a mostani S5 is tudja nyilván a soc meg a ram jól jönne de 250k kicsit sok.

" De samsungot se akarok mert S5 re is annyi frissítés érkezett, hogy huh..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.