Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #72042496


#72042496
törölt tag

A kvantumpontos (QD) panelek alatt mit kell érteni?
Van olyan sejtésem, hogy egyes QLED tévékbe kerülő LCD paneleket is, tehát nem a teljes LCD-gyártást állítják le. 2020 körül is erről volt szó, amikor először jelentették be a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#2) Syl válasza #72042496 (#1) üzenetére


Syl
nagyúr

Lehet a QLED-be kerülő LCD-ket az LG-től veszik :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3) #72042496 válasza Syl (#2) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ne, ez még viccnek is rossz. :)

(#4) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

De jó, akkor minden laptop oled-es lesz. Ha egy telefon lcd-s kijelzőt kap már lapozok is tovább. Nagyon helyes. Nice.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#5) ergoGnomik válasza pusszycat (#4) üzenetére


ergoGnomik
tag

minden laptop oled-es lesz

Hogyan sikerült ezt kitalálni? A cikk maga is említ két másik gyártót, akik viszont még nem jelentették be az LCD-k gyártásának leállítását. Gondolod, hogy hordozható számítógépekbe csak a Samsung képes LCD kijelzőt gyártani?

Ha egy telefon lcd-s kijelzőt kap már lapozok

Bocsáss meg kérlek, előre fájlalom az okozott kellemetlen érzéseket és igazán szégyellem is magamat, de ezt sem megállni, sem disztingváltabban megkérdezni nem tudom: konzumidióta-e vagy?

(#6) pusszycat válasza ergoGnomik (#5) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Gondolod ha a Samsung felhagy vele, a többi majom nem követi? Nekik majd megéri az ami a Samsung-nak nem?
Ha van 2 laptop előttem akkor az oled-est választom. Na ezért nem éri meg. :D

Gondolod ha hülyeséget kérdezel majd válaszolok rá? :DDD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#7) bear_ válasza ergoGnomik (#5) üzenetére


bear_
aktív tag

Telefonból már én is csak OLED kijelzőset veszek az AOD miatt.

(#8) #72042496 válasza pusszycat (#6) üzenetére


#72042496
törölt tag

A többinek nincs igazán B opciója. Évi ~200 millió LCD panel ezután is kell majd csak a tévékbe, nem fogják ezt a közeljövőben otthagyni, és OLED-re, QNED-re, bármi másra váltani se.

[ Szerkesztve ]

(#9) pusszycat válasza #72042496 (#8) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Amennyit én tv-t nézek felölem lehet CRT is. Az lg monitorom IPS LCD de nem is rossz, a laptopom képe mellette szörnyű. Legközelebbi oledes lesz az ASUS-nak elég jó a felhozatala. Telefonoknál meg szinte nincs is felárra az oled-nek. A Honor Magic 4 Lite megpróbált kijönni vele amit kapott az a teszteken, nem éri meg.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#10) #72042496 válasza pusszycat (#9) üzenetére


#72042496
törölt tag

Rendben, de én azt akartam érzékeltetni, hogy ettől tényleg nem lesz OLED-dömping (más eszközökben se), mert a többieknek se technológiája, se gyártókapacitása nincs hozzá.

Telefon egy ettől független kivétel, kapható egyáltalán épkézláb modell LCD kijelzővel? Nemigen ismerem őket, csak látom, hogy már pl. a Xiaomi 11 Lite is OLED paneles.

[ Szerkesztve ]

(#11) BE4GLE válasza #72042496 (#1) üzenetére


BE4GLE
aktív tag

Nekem az a sanda gyanúm, hogy a hír ebben a formában egész egyszerűen nem igaz. Rákerestem angolul is. Más oldalak is leközölték a hírt ugyanígy. Gondolom ugyanebből a forrásból. Max annyit tudok elképzelni, hogy ezentúl minden Samsung panel QD lesz. De az LCD marad.

Redmi Note 9 Pro

(#12) #72042496 válasza BE4GLE (#11) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én is utánakerestem röviden, és ránézésre tényleg ugyanazt a forrást vette át mindenki. Majd biztos lesz valamikor egy hivatalos bejelentés vagy sajtóközlemény.

(#13) arty


arty
veterán

QD panel :D ez vagy valami új vagy csak a szokásos samsung kamu :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#14) instantwater válasza pusszycat (#9) üzenetére


instantwater
addikt

OLEDes laptop?
A telefonokon is siralmas, hogy beég 2-3 év alatt.

Van a családban egy Mi 9T, amivel évente 4-6x navigálunk, de akkor hosszú 4-10 órás utakon folyamatosan.

Beleégett Waze sárga gombja.
Beleégett az alsó 3 rendszernavigációs gomb is, ami "nagyon szép" látvány világos hátterű fullscreen appnál...

Láttam már Samsung Galaxy S valahányat amibe a Messenger beszélgetéslista avatarok helyei égtek bele.

És akkor még a PWMről nem is beszéltünk, amire néhányan érzékenyek.

Majd, ha ezeket megoldják, akkor jöhet laptopba is, ahol jellemzően a különböző menüsávok elég statikusak, és napi 8-10 órán át használja az ember.

Addig maradjon csak ott ahol van.

(#15) Juhaszatti válasza instantwater (#14) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Azért ezek folyamatosan fejlődnek. Az S7 Edgem 2 év alatt nagyon csúnyán beégett, de ugyan olyan használat mellett az S10-emen 3 év után sem látszik semmi.

(#16) Cassi


Cassi
senior tag

Mostantól az LCD-k kb. 93%-át Kína és Tajvan gyártja. Egy újabb kategória, ahol kínai kvázimonopólium alakult ki.

(#17) Noukoum válasza instantwater (#14) üzenetére


Noukoum
veterán

Apple OLED telefonok nem égnek be. :K

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#18) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Volt régebben az oled tv-ben valami algoritmus ami elzárás előtt kisüti a kijelzőt vagy ilyesmi. Talán van telefonra is ilyen app. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#19) instantwater válasza Noukoum (#17) üzenetére


instantwater
addikt

Nem, az csak PWMes :)) .

(#20) TeeJay válasza Juhaszatti (#15) üzenetére


TeeJay
félisten

Samsung S22 AMOLED panelja
Továbbra sem tetszik hogy a kék subpixel 2x akkora mint a zöld és másfélszer akkora mint a piros, ráadásul ezzel az elrendezéssel továbbra sem kap minden pixel 3 subpixelt mert trükköznek vele. Ameddig lehet maradok IPS paneles telefonon és monitoron

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#21) arty válasza Noukoum (#17) üzenetére


arty
veterán

gondolom a kicsi akku miatti kevesebb képernyőidő miatt lehet :D

(gondolod a samsungpanelt az almalogó megvédi? :D vagy mi lehet a titok? oled = beég, használattól függően persze. ettől még sosem büntetném moslék LCD képpel magam, de a tény az tény.)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#22) Noukoum válasza arty (#21) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem tudom, de ettől még igaz.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#23) Syl válasza Noukoum (#22) üzenetére


Syl
nagyúr

Megerősítem. 3,5 éves iPhone X, rengeteg Waze, semmi beégés.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#24) arty válasza Syl (#23) üzenetére


arty
veterán

Mit erősítettél meg? Te egyszemélyben vagy reprezentativ minta :D:D

ezzel szemben a valóság:
It takes 17 hours for an image to burn in on the iPhone X, test shows | Ars Technica
uh, oh.

sok képernyőidő, statikus tartalom, magas fényerő, oled = beégés

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#25) Syl válasza arty (#24) üzenetére


Syl
nagyúr

Ahogy írtam, a 3,5 éves iphone x-emen semmi beégés, pedig sokat ment rajta a waze. De persze ha te azt mondod, hogy rosszul látom/tartom, akkor szorri.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#26) HDAdriano válasza instantwater (#14) üzenetére


HDAdriano
tag

6 éve használok AMOLED-es telefont (Oneplus 3) beégés nyoma egyenlőre nincs (kopp-kopp)
Ahogy én tudom AMOLED-et telefonokba Samsung gyárt, nyilván használattól függ, de napi 2-3 óra használat után néhány statikus elemnek látszódni kellene már, de ez felhasználó függő is talán.

PWM-et én az utóbbi időben vettem észre, nagyjából miután olvastam róla szinte egyszerre szembe tűnt, hogy valami villog, de csak sötét szobában veszem észre szerencsére.
Illetve a ghosting jelensége kicsit zavaró (VA panel után annyira nem probléma :)) ), de ez ilyen, multimédia tartalmaknál legalább nem annyira feltűnő, inkább csak ha böngészek.

Én az LCD-t úgy dobnám ki a kukába ha tehetném, hogy csak repülne az ablakon. Annyira elegem van az IPS szürkés feketékből, a sárgás sarkokból, felhősödésből egyszerűen idegesítő az összes hibája.
A VA panel egy fokkal jobb lenne, de vannak határai és nem is a leggyorsabb sajnos.
Az OLED se tökéletes, de én inkább ezt választanám, és talán több odafigyeléssel az öregedése, degradációja eltolható.

[ Szerkesztve ]

(#27) hallador válasza pusszycat (#4) üzenetére


hallador
addikt

Mivel a notebook kijelzők ~80 vagy AU Optronics, vagy BOE volt ezért nem nem feltétlenül fogják követni. Ez nem olyan mint a mobiltelefon piac.
A Notebook gyártók fogják eldönteni, hogy mit kérnek a termékeikbe, a Business notebookok piacán gyakorlatilag nem fontos, hogy OLED legyen, mert az Excel gyakorlatilag mindegy min fut, a nagy tömegben eladott notebookok között meg ki fizeti majd meg az OLED-et?

Szóval én átfogalmaznám a kérdésedet, lesz olyan szegmens amiben követni fogják ez lesz a kínai gyártók által előállított kijelzőknek az 5%-a, a maradék 95%-ban meg megy tovább az LCD kijelző gyártás, mert azt fizetik majd meg.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#28) instantwater válasza HDAdriano (#26) üzenetére


instantwater
addikt

Most nyiss meg egy full screen valami egyszínű tartalmat.
Ott lesz minimum a navigációs gombok helye beégve.
Ez persze nem annyira zavaró, hiszen az legtöbbször használatban van, de amikor valami app ég be, na az hányinger :( .

Maradok Mi 10T-n amig megtalálom az utódját amiben IPS van.
Szép az OLED, de beég, es kifolyik tőle a szemem.

(#29) pusszycat válasza instantwater (#28) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A Mi 10T-re most töltődik nekem a miui 13, hol volt eddig nem tudom. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#30) instantwater válasza pusszycat (#29) üzenetére


instantwater
addikt

Én maradok Android 11 alapú Xiaomi.eun amit felraktam vásárlás után. Nem akarok factory resetet csinálni a verziófrissítések között.

(#31) arty válasza Syl (#25) üzenetére


arty
veterán

Ahogy írtam, te EGY ember vagy, nem minden ifonX tulajdonos.

Nekem se égett be sose oledes telefonom (nem alma), ettől még nem állítok akkora baromságot, hogy az oled nem ég be. További válaszolgatás helyett kattintsd meg a linket, amit küldtem. Pá.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.