Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) AxBattler válasza secretgarden (#47) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi! Nos igen, vannak előnyei, utolsó kettő még jól is néz ki, különösen az Acer Spin 13, a 2256 x 1504-os kijelzővel
Kár, hogy nálunk nem terjednek...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#52) dagonya válasza janeszgol (#50) üzenetére


dagonya
aktív tag

már most fogadok egy szabad szemmel jól látható összegben arra hogy a 10X pontosan akkora pofáraesés lesz a Microsoft részéről, mint a korábbi ilyen jellegű próbálkozásai.
azt látom hogy megint nem a felhasználási területhez igazítva alapjaiból tervezik a feladathoz az os-t, hanem a korábbi telefonos (az még mondjuk csakcsak elmegy) tabletes, horribile dictu a 10S elv alapján egy meglévő baszottnagy desktop os-t kezdenek faragni, meg leginkább csak UI szinten áttervezni.

(#53) #16820480 válasza dagonya (#52) üzenetére


#16820480
törölt tag

Minden cégnek van egy olyan terület, amivel képtelenek mit kezdeni. MS-nak a mobilpiac, Google-nek az instant messaging, Facebook-nak az adatvédelem, Apple-nek a térképek :D

(#54) mad823 válasza Prof (#48) üzenetére


mad823
őstag

Csakhát annak a használhatósága mondjuk közép- és főiskolai környezetben - a billentyűzet hiánya miatt - eléggé felejtős. Meg ugye árban sem egy kategória a kettő.

(#55) mad823 válasza #16820480 (#53) üzenetére


mad823
őstag

Miért, a google-nek több IM platformja volt/van, mint mindenki másnak össesen... :DD

(#56) NandoXXL válasza secretgarden (#47) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Szanalmas. A Marketingkes kollegak.... ennyi. Kiirtanam a picsaba a Chrome OS-t. Mobilon is egy to..aj .eci banada lett, adatlopas, gyerekeknek vedd meg 20 reszletben a jatekot stb.. A deg...alt userek meg felszo...jak a googlet. Miert nem lehet Linux, nyilt reklammentes OS, programokkal.? Egy Microsoft utan jon egy masik penzehes fereg. Fuggetlen kozossegi szoftver kellene. Megint csak fugges lesz, aztan lehet sirni amikor google valtoztat valamit..

(#57) dagonya válasza NandoXXL (#56) üzenetére


dagonya
aktív tag

nekem az ilyen hozzászólás is szánalmas, de ha eltekintek ettől és próbálok mondanivalót is kihámozni belőle, akkor csak félve kérdezem meg ... nem lehet hogy az édibédi linux alkalmatlan erre?
illetve szintén félve hívnám fe a figyelmed arra hogy a google minden platformja linux.

(#58) Pingüino válasza Geri Bátyó (#44) üzenetére


Pingüino
senior tag

Itt van a gond: [link]
Az ilyen sz...ul összerakott oldalakon ne csodálkozz, hogy nem működnek rendesen.
A történet annyi, hogy az oldal készítői baromira lesz...ták a szabványosságot. Egy bizonyos böngészőben letesztelték fejlesztés közben, az működött, a többi meg kimaradt. Ez az ő saruk.

Szerk.: Egyébként az én firefoxomon nem tapasztaltam problémát az oldalon.

Online tv oldalaknál nem tudom, melyiket használod, én most hirtelen kipróbáltam 4-et firefoxon, mind ment rendesen. Nem picsogott reklámblokkoló miatt. Bele néztem 3 youtube videóba is. Kettőben 2db reklám volt, a harmadikban meg egy sem. Sztem nézd át a firefoxod beállításait, mert itt működik.

(#57) Egyrészt a Linux nagyon is alkalmas lenne erre, ugyanis van olyan asztali környezete, amivel nagyon kevés erőforrást igényel, lazán elmegy gyenge gépeken is, és mindenféle program van készítve hozzá, ami egy iskolásnak/irodistának kellhet.

Másrészt az egy dolog, hogy a chrome os linux alapú, de ő a hozzáadott dolgokat kritizálta, nem a belső magot.

[ Szerkesztve ]

(#59) Synthwave válasza Male (#21) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Én nem cseréltem semmit.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#60) Male válasza Synthwave (#59) üzenetére


Male
nagyúr

Akkor más cserélte, mert az idézett szó, eltűnt a cikkből... :U

(#61) Noukoum válasza secretgarden (#47) üzenetére


Noukoum
veterán

“Ami erdekes, hogy mindegyik emlitett Chromebooknal gyarilag 10-12 oras uzemidot irnak, amit Windows-os tapasztalatom alapjan ugy gondoltam hogy meg lehet felezni hogy a realis uzemidot megkapjuk. De nem, Chromebookon Netflixet nezve kozepesnel magasabb fenyeron siman megvan az igert 10-12 oras uzemido”

Windowson is kaphatsz hasonlót csak be kell tolni a teljesítménycsúszkát energiatakarékosra. Amivel persze azonnal érezhetően lassabb lesz a ketyere, de úgy gondolják valamit valamiért.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#62) Synthwave válasza Male (#60) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Feltűnt.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#63) Dudly01 válasza Geri Bátyó (#44) üzenetére


Dudly01
csendes tag

Firefox használata közben akkor is panaszkodhatnak reklámblokkolóra az oldalak hogyha a követés elleni védelem be van kapcsolva. A címsor melletti pajzzsal tudod elérni.

[ Szerkesztve ]

(#64) Geri Bátyó válasza Dudly01 (#63) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Hmm. Valóban. Köszönöm a tanácsot!
Mindent összevetve azért ez eléggé szánalmas.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#65) Dudly01 válasza Geri Bátyó (#64) üzenetére


Dudly01
csendes tag

Én ezt a funkciót is pozitívan értékelem. De azt is figyelembe kell venni, hogy azon a két oldalon ahol problémát okoz nekem, arra kikapcsoltam. Ha jól vettem ki alapból minden oldalra bekapcsolja (gondolom konfigurálható), de amin kikapcsolod arra megjegyzi.
Lehet egy újratelepítést megérne a dolog. Nálam még nem fordult elő, hogy egy oldal nem funkcionált volna megfelelően. Esetleg uBlock origint ki lehet vele próbálni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.