Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nakos1212


nakos1212
senior tag

Így fog mindenki Gentoo-t használni ;] ;]

(#2) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Kicsit azért sajnálom azokat, akik úgy fognak felnőni, hogy egy Chromebook jelenti számukra "a számítógép"-et. :(

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#3) secretgarden válasza Geri Bátyó (#2) üzenetére


secretgarden
aktív tag

Nalam van egy OnePlus telefon, egy Amazon tablet es egy Acer Chromebook. Ez a harom annyira lefed mindent amit csinalok, hogy az asztali Windows szamitogepemet honapszamra nem kapcsoltam be, vegul el is adtam...

(#4) dagonya


dagonya
aktív tag

ez a chromebook éve is lesz

(#5) nakos1212 válasza Geri Bátyó (#2) üzenetére


nakos1212
senior tag

Bőven pozitiívabb irány mint Windowsra kényszeríteni embereket.

(#6) mad823 válasza nakos1212 (#5) üzenetére


mad823
őstag

Elvégre ma már kevés olyan általános dolog van, amihez egy böngésző ne lenne elég. Így az op.rendszer kevésbé fontos.

(#7) AxBattler válasza secretgarden (#3) üzenetére


AxBattler
félisten

+ (#5) nakos1212
Jajj, srácok, ne már! Ő természetesen az iPad Pro-ra gondolt.

;]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#8) Geri Bátyó válasza AxBattler (#7) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

:N Még véletlenül sem!
Nevezhettek régimódinak, de az online (bérelt) szoftver és online adatok (felhő) még mindig nem eléggé biztos pont ahhoz, hogy kiváltsa a hagyományos megoldásokat. Ráadásul, ha valami komolyabb munkát akarnál végezni, ezek a vackok el sem bírnák, ha lenne egyáltalán megfelelő szoftver.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#9) mad823 válasza Geri Bátyó (#8) üzenetére


mad823
őstag

Ezért mondtam, hogy általános használatra. Márpedig arra elég is, jó is, olcsó is.

(#10) #06658560 válasza Geri Bátyó (#8) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Ráadásul, ha valami komolyabb munkát akarnál végezni, ezek a vackok el sem bírnák, ha lenne egyáltalán megfelelő szoftver."

Mit értesz komolyabb munka alatt, amit nem bírna el?

(#11) Geri Bátyó válasza #06658560 (#10) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Gyakorlatilag bármi, ami több egy kis szövegszerkesztésnél és néhány megnyitott weblapnál.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#12) Male


Male
nagyúr

"kompjúterre" jajj :( ...lassan ide is jön a korábbi indexes fogalmazás, mint a csip meg szájt? :W

(#13) Synthwave válasza Male (#12) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Soha nem olvasok indexet, szóval te mondd meg.

Így is kénytelen voltam 56x szót ismételni ebben a nyúlfarknyi hírben, nem játszottam be még a "számítógéppel" is.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14) dagonya válasza Geri Bátyó (#11) üzenetére


dagonya
aktív tag

szövegszerkesztés is lehet "komoly munka".
szeretem az ilyen általánosító "komoly munka" bullshit distinkciót.
aki "komoly munkát" végez az minden bizonnyal a walmart polc végi akcióból vesz chromebook-ot a célra.

(#15) nakos1212 válasza dagonya (#14) üzenetére


nakos1212
senior tag

lenéző duma, a piac 99%-át tökéletesen kielégíti egy ilyen, a többinek is valószínűleg lesz vagy marad valami megoldás, ez nem arra való hogy render farmot építs belőle, mi több nem is akar az lenni, de többhöz mindig specializált drága dolgok kellettek.

(#16) Pirosász válasza nakos1212 (#5) üzenetére


Pirosász
aktív tag

Háát?!
Windowsnak akármilyen uralma volt, azért volt lehetőséged mást választani. Többek közt pl. a Chrome is elterjedhetett Windowson.
Ha a Chrome os elterjed nem lesz böngésző háború, és kb. semmilyen. Csak a Google!!!!
Az olyan jó lesz?

(#17) nakos1212 válasza Pirosász (#16) üzenetére


nakos1212
senior tag

idáig is lehetett választani és idáig is egy nagy cég volt közel teljesen monopoliumban. ez a helyzet a google miatt nem fog megváltozni.
nem art gondolkodni es visszagondolni mielott kommentelsz

[ Szerkesztve ]

(#18) moleculez válasza Pirosász (#16) üzenetére


moleculez
veterán

Beadandókat írni, böngészni tökéletesek - nagyjából a legtobb diáknak jó. Óriási piac, menni fog.
#16
Majd az Apple megelégeli, izé, meglátja a piaci rést, azt adnak böngészőt, meg search enginet, ami nem az adataidból él, mondjuk 10 $/€/£-ért. Őszintén, én vinném. :K

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#19) #06658560 válasza Geri Bátyó (#11) üzenetére


#06658560
törölt tag

Böngészőben ugyan miért akadna meg? A SimScale remekül elfut egy mobiltelefonon is így pl.

(#20) #16820480 válasza Pirosász (#16) üzenetére


#16820480
törölt tag

Egyrészt most is a Chrome már a legelterjedtebb böngésző, másrészt meg attól azért nagyon nagyon messze vagyunk, hogy az ilyen cuccok átvegyék a W10 laptopok helyét (teljesen). De az igaz, hogy mondjuk ilyen 3-4-500€ környékén ezek jobb használhatóságot adnak általános otthoni felhasználásra, vagy akár egyetemi dolgokhoz is, mint egy W10 gép.

(#21) Male válasza Synthwave (#13) üzenetére


Male
nagyúr

Azért sikerült jobbra cserélned azóta, köszönöm! :)
(Régen volt tech rovatuk, tele a fonetikusan átírt angol szavakkal, borzalmas volt olvasni.... azóta nem tudom mi a helyzet ott, javult-e, vagy még mindig így fogalmaznak.)

(#22) janeszgol


janeszgol
félisten

Azert ne gondolja senki, hogy ezt a diadalmat az MS es az Apple (meg az Amazon) tetlenul fogja nezni.

(#23) Luck Dragon

Én várom a chomebookok korát .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#24) Noukoum


Noukoum
veterán

Nem is baj, némelyik laptopot olyan “hulladék” processzorral szerelik fel hogy egy böngészőtől megszenved. A felhasználók jelentős részének nincs szüksége a windows adta nagyobb szabadságra. Viszont a drágább chromebookok helyén ott lesz (van) az ipad, ami egy jó alternatíva.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#25) solasola


solasola
csendes tag

És ezeken futni fog majd az összes Linux applikáció is, feltéve hogy nem a legkisebb, 16GB tárhellyel szállítják őket, mert kell a Crostininak azért valamennyi.

Windows appok viszont max a Linux VM ben Wine alatt. De szép látvány lesz, egészen bepárált a szemem :Y

(#26) noorbertt válasza Geri Bátyó (#11) üzenetére


noorbertt
őstag

Látszik hogy fogalmad sincs arról h mindenre jó, képes egy Chromebook.

(#27) csendes válasza Geri Bátyó (#2) üzenetére


csendes
őstag

Attól függ, hogy mi lesz a vas alatta. Google Pixelbook Go-t árulnak i5 és i7 CPU-val is, Linux megy rajta, mi kell még?

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#28) noorbertt válasza csendes (#27) üzenetére


noorbertt
őstag

Linux és Android is.
Sőt a gyengébb vasakon is mennek

(#29) #06658560 válasza Pirosász (#16) üzenetére


#06658560
törölt tag

Egy webes alkalmazásnak amit html5 alapú bármelyik böngésző jó, nem csak a Chrome vagy a Chromium alapúak. Azon keresztül futtatni bármit szintén nem gond egyetlen másiknak sem.

(#30) Pirosász válasza #16820480 (#20) üzenetére


Pirosász
aktív tag

Igen, és a Chrome OS elterjedése garantálja is örökre a Chrome sikerét, mivel más böngészőt nem is használhatsz majd Chrome OS-en. Tényleg nem értitek mi a baj ezzel?

(#31) Noukoum válasza Pirosász (#30) üzenetére


Noukoum
veterán

Miért szerinted minden gép chrome os-t fog futtatni?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#32) Geri Bátyó válasza dagonya (#14) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Lovagolhatsz a szavakon, de te is pontosan tudod, hogy a "komoly munka" alatt az erőforrrásigényes alkalmazásokat értettem, ahogy érti ezt mindenki ebben a vonatkozásban.

(#15) nakos1212 Nem nézek le senkit és semmit. Az viszont tény, hogy az átlagos Chromebook olyan hardvert használ, ami sok esetben még egy Core2 szintjét sem éri el, azzal meg lassan egy youtube videót sem lehet megnézni rendesen.

(#19) Kopi31415 "Böngészőben ugyan miért akadna meg?"
Bőven elég egy 15-20 fős kis cégnél, ha mindenkik netet használ. Hiába a bérelt vonal és a komoly router, meg switch, percekig csak malmozol.

(#26) noorbertt "Látszik hogy fogalmad sincs arról h mindenre jó, képes egy Chromebook."
Látszik, hogy fogalmad sincs arról, hogy a tartalomfogyasztásnál és az alap dolgoknál több is létezik.

(#27) csendes
Ha Linux megy rajta, az nem Chromebook.

(#31) Noukoum
"Miért szerinted minden gép chrome os-t fog futtatni?"
Bármily meglepő is, egy Chromebooknak pont ez a lényege.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#33) noorbertt válasza Geri Bátyó (#32) üzenetére


noorbertt
őstag

Több pontban is hülyeséget írsz így offolom a dolgot. :N

(#34) noorbertt válasza Pirosász (#30) üzenetére


noorbertt
őstag

Megy más böngésző is csak az inkább másodlagos megoldásnak jó. Túl jó a workflow, így nem éri meg másik böngésző..

(#35) Geri Bátyó válasza noorbertt (#33) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Teenager (magyarra fordítva tinédzser) koromban anyám egyik barátnője - aki amúgy tanár volt - mondta mindig, amikor már nem volt semmi érve, hogy: "Majd rájössz!"
Na, te most pont ezt csinálod. Lehülyézel ellenérv nélkül.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#36) Pirosász válasza Noukoum (#31) üzenetére


Pirosász
aktív tag

Arra reagáltam, hogy de jó hogy nem kényszerítik az embereket a Windowsra.
Arra próbálok rávilágítani, hogy a szép új világ rosszabb lenne.
Valójában a Google Chrome is azért létezik, mert Windowsra onnan, és azt használsz amit akarsz. Onnantól hogy a Windows fent van, semmilyen MS terméket, szolgáltatást nem kell használnod. Így megjelennek alternatívák, verseny.
Google fiók nélkül, Google szolgáltatások, termékek használata nélkül én mit tudok csinálni egy Chrome OS-en?

(#37) Pingüino válasza Pirosász (#36) üzenetére


Pingüino
senior tag

Nem ismerem a chrome os-t, de valaki írta itt korábban, hogy képes linux appokat futtatni. Onnantól meg elég sokmindent. Ha csak a böngészőnél maradunk, akkor is van 3-4 natív linux böngésző legalább.

(#38) Geri Bátyó válasza Pingüino (#37) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A probléma ezen a téren inkább az, amit anno az Intel csinált az OEM gépekkel. Konkrétan csak az utóbbi 2-3 hónapban belefutottam 8-10 olyan oldalba, ami korábban simán ment Firefoxon, de most azzal indított, hogy lehet, hogy gond lesz vele ezért váltsak Chrome-ra. Aztán nem is töltött be. De olyan is volt, amelyik közölte, hogy tiltsam le a reklámblokkolót, mert különben batyhatom, miközben nincs is blokkolóm. Persze Chrome-on megy gond nélkül. A Gugli is kaphatna egy jó kis trösztellenes/versenyellenes pert a nyakába végre, mert vastagon megérdemelné. :(((

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#39) secretgarden


secretgarden
aktív tag

Komoly munka: Legtobb user nem vegez "komoly munkat". De ha megis, mukodik az is, peldaul en Chromebook es Android telefonon is vagtam-effekteztem full HD video anyagot, tokeletesen jo eredmennyel...

Hardver: Harom Chromebookhoz volt/van szerencsem:

Az elso egy £139 nagyon olcso (anno a legolcsobb Chromebook volt az Argosban) 11.6"-es HD kijelzos, nem touch displayes Celeron N3060 processzorral, 2GB RAM-mal es 16GB tarhellyel (amibol majdnem a fele uresen van!) szerelt Chromebook, amit anno par eve probabol vettem hogy megis mi az a Chromebook, aztan annyira megtetszett, hogy megtartottam, jelenleg egyebkent eppen ezen irok. Ez kb. egy alap Core i3-as Windows laptop sebesseget hozza. Es kb. 10-11 ora tenyleges hasznalatot bir egy toltessel

Aztan van egy Core M3 procis, 4GB RAM-os, 64GB tarhelyes Chromebook, ez egy Core i7-es laptop Windows sebesseget tudja nagyabol. Es megy 15-18 orat egy toltessel.

Vegul van egy (ceges! :-) Core i5-os Chromebook, 8GB RAM-bal, 128GB tarhellyel, na Windows-os gepbol semmit nem tudok mondani ami akar csak a kozelebe erne neki, beleertve felesegem AMD Ryzen 7-es 32GB RAM-os Samsung SSD-s Geforce GTX 2070-es videokartyas Windows gamer gepet sen - egyszeruen minden azonnal tortenik, egyig nem lehet elszamitani parancs es eredmeny kozott, olyan hogy "homokorazas" na olyan nem letezik, olyan hogy program (app) indulasi sebesseg olyan sem letezik, minden azonnal elougrik, weblapok kb. 3x sebesseggel toltodnek be emlitett gamer Windows PC-hez kepest stb. Es ez is elmegy kb 12-13 orat egy akku toltessel. Ja, keszenleti allapotban meg olyan keveset fogyasztanak akkubol, hogy nem is kapcsoltam meg ki oket, mert minek... 2-4 naponta feltoltom oket, szoval nincsenek folyamatosan toltore se dugva mert mindek...

Windows az egy resource hog. 3x-4x erosebb hardver kell ugyanolyan mukodesi sebesseghez mint ami egy Chromebooknak kell. Es Windows laptopok atlagban jo ha fele annyit birnak egy akkutoltessel mint a Chromebookok.

Szoktak jonni azzal, hogy de hat van kb 200,000 Windows program, erre azt szoktam valaszolni, hogy van 2,900,000 Android app... Aztan hogy dehat az Microsoft Office, erre meg azt, hogy fut Androidon/Chromebookon - mar ha akarja valaki. Korabban otthon is Office 365-t hasznaltam, cegnel meg most is az van, de miutan kiprobaltam egyszer a Google Docs-ot es Google Sheets-et sajat hasznalatra fele se neztem MS Office-nak tobbet. Persze, van akinek kellenek Pivot Table-k, VBA macro-k stb. az Excelbe, de foldi halandoknak a Google Sheets peldaul nagysagrendekkel egyszerubb, gyorsabb, magatol ertetotobb, es a mindennapi feladatok 99.9%-at lefedi...

Stb... Amire viszont erdemes figyelni, es talan nem annyira kozismert/reklamozott, hogy a Chromebookoknak van egy tamogatasi idejuk, ami utan a Google mart nem tamogatja oket. Szerencere ez sokkal tobb mint Android vagy akar Apple telefonok/tabletek tamogatasi ideje, mostanaban 6.5 ev, de vannak Chromebookok amikre mar 8 ev, Google Auto Update-ra rakeresve van egy pontos lista hogy melyik gyarto melyik modelje meddig van tamogatva. Ha lejart a tamogatas, es meg mukodik/nem avult el nagyon a gep, akkor at lehet lenyegiteni Linux laptopnak :-)

[ Szerkesztve ]

(#40) Pingüino válasza Geri Bátyó (#38) üzenetére


Pingüino
senior tag

Ez azért érdekes. Tudnál esetleg linkelni ilyen oldalt?
Csak mert ha az oldal szabványos W3C megfelelősségű, akkor ugyanúgy kell működnie minden normális böngészőn. Ha meg nem az, akkor az nem a Google hibája, hanem a weblapfejlesztőké, akik elkészítették.
Az meg, hogy nem helytelenül tölt be a weblap, hanem egyáltalán nem tölt be, megint csak nagyon furcsa.

(#41) csendes válasza Geri Bátyó (#32) üzenetére


csendes
őstag

Valóban az volt az eredeti koncepció, hogy minden kizárólag a Google felhő alkalmazásokkal menjen. Google is belátta, hogy ez rövid távon még nem működik, vagy legalábbis idegenkednek tőle még a felhasználók.. De a felhő, különösen a vállalati digitális munkaterület (digital workspace) egy olyan piaci szegmens, amiben hosszú távon nagyon is látnak fantáziát. Valószínűleg fontosabb lesz az operációs rendszernél. Mindegy, hogy Windows, iOS, Chrome OS, Android, Linux vagy valamilyen okostévé, eBook olvasó, egyebek, a nagy pénzt a felhő alapú szolgáltatásokra való előfizetéstől várják és ezeknek pont az a lényege, hogy bármilyen operációs rendszerből és eszközről elérhetőek legyenek. A Chromebook-kal annyit akarnak elérni, hogy minél több felhasználó, különösen a fiatalok, kezdje el használni "PC szerű képződményekről" (notebook, netbook, stb.) is az ő szolgáltatásaikat, legyen Google account, próbálja ki a Drive-ot, Docs-ot, Sheets-et, Slides-ot, Chat-et, Meet-et stb. Microsoft közben nyomul rá a Windows mellé Android-ra és iOS-re is a Onedrive/Office/Yammer/Teams-szel. Az Apple iWorks egyelőre kicsit lekezelően bánik a többi operációs rendszerrel, ők még talán hisznek a hardver-operációs rendszer-felhőszolgáltatás szentháromság teljes összekapcsolásában.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#42) Pingüino válasza csendes (#41) üzenetére


Pingüino
senior tag

Minden vonalon ebbe az irányba mozdulnak. Lásd, stream-elt játékok.
Vissza az alapokhoz, amikor úgy képzelték az informatikát, hogy hatalmas szuperszámítogépek lesznek, és a felhasználók onnan kapják az időalapú használatot. :)

(#43) AxBattler válasza secretgarden (#39) üzenetére


AxBattler
félisten

Kíváncsiságból: melyik ez a három modell?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#44) Geri Bátyó válasza Pingüino (#40) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nem kell messzire menni. [totalcar.hu] A főoldal még bejön, de bármit kattintok, már jön is, hogy blokkolót használok, miközben nem.
Szoktam online sorozatokat nézni, az egyik oldal, amit korában használtam, már nem csinál semmit FF alatt, de ez még a jobbik eset, mert egy másik fullra foglalja a memóriát és lefagyasztja a gépet (Reális a 4.5 GB foglalás egy HD videóra ugye? Mindezt úgy, hogy a videó el sem indul.), de csak ha nem Chrome-ot használok, mert ott nincs gond (Clipwatching amúgy, de van egy másik is, ami most nem jut eszembe).

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#45) Geri Bátyó válasza Geri Bátyó (#44) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Ja és a videónézegető oldalnál Chrome alatt van 1-2 reklám, aztán kész, FF alatt 10-15 (És még FF alatt használok blokkolót szerintük.). Hát szerintem ez nem az oldalon múlik, hanem pont olyan tetűség, mint amit írtam is az Intellel kapcsolatban. Úgyhogy szerintem a guglinak a rosszillatú, sarkon álló, felmenőági női rokonát.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#46) Geri Bátyó válasza csendes (#41) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Többször is volt "szerencsém" a gugli remek felhős alkalmazásaihoz. Inkább nem is részletezném, mert a maradék hajam is kihullott tőle. Meg nagyjából mindenki másnak is, aki rá volt kényszerülve.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#47) secretgarden válasza AxBattler (#43) üzenetére


secretgarden
aktív tag

Az elso egy Acer Chromebook 11 CB3-132 (Celeron N3060), £139 volt anno
A masodik egy ASUS Flip C433TA 14 (Core m3-8100Y), £479 volt
A harmadik (ceges) egy business szerias Acer CP713 series Chromebook Spin 13 (Core i5-8250U), allitolag £600-£650 korul vettek nagyobb tetelben (legalabb 20 van belole a cegnel)

Marketinges kollegak Google Pixelbookokat es Pixel Slate-okat kaptak, ezek is jo gyorsak, most jottek-jonnek elvileg Pixelbook Go-k is, de ezeket meg nem lattam, nagyon uj beszerzesek. Amugy vannak HP-k es Dell-ek is a cegnel.

Ami erdekes, hogy mindegyik emlitett Chromebooknal gyarilag 10-12 oras uzemidot irnak, amit Windows-os tapasztalatom alapjan ugy gondoltam hogy meg lehet felezni hogy a realis uzemidot megkapjuk. De nem, Chromebookon Netflixet nezve kozepesnel magasabb fenyeron siman megvan az igert 10-12 oras uzemido, ha meg csak Kindle/Google Play Books eBookokat olvasgatok vagy emaileket irok kozepesnel alacsonyabb fenyero mellett, akkor meg kozel az igert majdnem duplaja(!) is (volt par hete egy maratoni konyvolvasasom, 8 orat olvastam majdnem egyulto helyemben mert igen jo volt az illeto konyv, az akku 42%-ot esett ez alatt, nem semmi. Mondjuk miota felesegem megvette a Kindle Oasis-at nekem is kell egy az olvasgatashoz, praktikusabb mint egy laptop vagy egy telefon - volt egy Kindle Paperwhite-om korabban, de bantotta a szememet a kekes-feheres hattervilagitasa, az Oasis-on lehet meleg szinhomersekletu hattervilagitast kerni).

Azert meg mindig Windows laptopbol van tobb a cegnel, de folyamatos az atteres Chrome-ra akinel csak lehet. Uj Windows laptopot mar szinte csak mernokok vagy programozok kapnak, minden "mezei" irodista, marketinges stb. Chrome-os gepet kap. Es tobbnyire elegedett is mindenki. Tapasztalatom szerint a Google Drive/Cloud joval gyorsabb a MS OneDrive-nal, SharePoint meg egy rossz vicc kategoria altalaban (utalja mindenki). Plusz egyre tobben ceges telefonokrol (iPhone vagy Samsung S-szeria) irnak/chatelnek/videocall-oznak stb. (nekem meg egy regi Samsung (S7) van, most fogjak majd lecserelni allitolag, most lesz mar OnePlus valasztasi lehetoseg is, magantelefonom egy OnePlus 7 es nagyon jo, gondolom 8/8 Pro meg jobb lehet, varom :-)) Jellemzo az is, hogy a sajat fejlesztesu szoftvereink lassan fele mar felhos es tobb mint harmaduk Android/iOS rendszerre keszul, legujabb gepeink tavoli kezelofelulete se PC-s mar mint regen, hanem Android/Apple tabletre telepitheto. Hardverre visszaterve nagyjabol az volt, hogy korabban exluziv szerzodesunk volt a Dell-el, minden laptop, docking station, monitor stb Dell volt, aztan lejart a szerzodes, penzugyesek osztottak-szoroztak es rajottek hogy olcsobban jonnek ki ha mindenkinek pont olyan cuccot vesznek amilyen kell es attol aki a legjobbat adja legolcsobban, vagy ilyesmi... Szoval valtozas szelei fujnak. Ettol fuggetlenul nem feltem a Microsoft-ot sem, nem fog csodbe menni, mindegy hogy minden egyes update-t elrontanak, olyanok mint az Intel, megelnek a megszokasbol/hirnevbol (van is reszvenyuk toluk is, szepen teljesitett is az elmult evek soran).

Kicsit off, de egyebkent Netflix/Amazon Prime Videos stb. nezesere az egyik legjobb dolog meg az Amazon Fire HD10 tablet, tokeletes, szep kepe van (bar nem OLED) es £100-£180 kozott mozog az ara tarhelytol es reklammentessegtol fuggoen.

Remelem Magyarorszagon is elterjednek majd jobban a Chromebook-ok, nagy jovot latuk bennuk, lattam viszont hogy mig nalunk van 6-8 gyartotol Chromebook mindenhol addig valamiert Mo-n gyakorlatilag Acer-Asus-HP trio van csak es az is eleg feher hollo. Itt mar legtobben csak valamilyen tabletet vesznek otthonra, esetleg Chromebookot, akik nagyon puccosat akarnak azok Macbook-ot, jatszani meg kb. 80% PlayStation, 15% Xbox es 5% minden mas. Windows laptopot mar nem sok ismerosom keszul venni, Windows PC-t meg gyakorlatilag senki, boltokban is epitik le a keszleteket, kezd egy szuk user reteg hobbija lenni a Windows PC.

Meg annyit, hogy volt szerencsem Celeron N2840-es procival, 2GB RAM-al es 32GB tarhellyel szerelt Windows 10-es laptophoz, majd egy Pentium N3700-as, 4GB RAM-os Win10 laptophoz is. Ellensegemnek nem kivannam oket. Mindkettonek sok oraba telt egy Windows udpate, a web bongeszes csigalassu volt, voltak oldalak amik 1-2 perc(!) alatt toltodtek be, es abszolute minden "kattintok-varok-varok-varok-varok-menjekelkavezni?-navegre" sebesseggel tortent...

(#48) Prof válasza Geri Bátyó (#2) üzenetére


Prof
addikt

Ja csak az maradt ki a cikkbol, hogy 3 eves koruk ota van sajat Ipadjuk lol...

[ Szerkesztve ]

(#49) moleculez válasza Prof (#48) üzenetére


moleculez
veterán

Nekem csak most kaptak a fiaim 1-1 iPadot, 6 és 7 évesek. Teljesen természetes, hogy amire kíváncsiak azt megkérdezik Siritől :DDD Hihetetlen, nekik mennyire természetes, nekünk azért volt egy minimális tanulási folyamat, hogy mire is jó egyáltalán az okos kütyü. Persze sokat dob a munkámon, mert kihasználom a kütyüket, de amíg valami spéci app nem kell, nem nyúlok pc-hez /laptophoz, mert nem kell.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#50) janeszgol


janeszgol
félisten

A Chrome OS ellenfele a Windows 10X lesz. Ezt bárki letöltheti az áruházból, és már most kipróbálhatja. Óriási piacot lát benne mindkét fél. Ez a koronavírusos otthonmaradásos történet megmutatta, hogy létezik is ez a piac.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.