Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hujikolp


Hujikolp
őstag

"A Mini-LED egy új megjelenítési technológia, amely jobb kontrasztarányt és mélyebb feketét ígér a normál LED-ekkel (fénykibocsátó diódákkal) megvilágított LCD panelekhez képest. , Ahogy a neve is sugallja, a mini LED-ek sokkal kisebbek, mint a normál LED-ek."

(#2) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Lehet, hogy egy VA paneles, Micro, Mini LED-es TV jobb lesz az Olednél. Legalábbis fényerő tekintetében. Mikorra várható ez kereskedelmi forgalomban Sony-tól, Panasonic-tól?

[ Szerkesztve ]

(#3) mad823 válasza pinnacle (#2) üzenetére


mad823
őstag

Válasszuk élesen ketté a micro és a miniledet. Előbbi self-emissive, utóbbi pedig egy háttérvilágítás az LCD panelhez. A microled drága, és bár elég jó paraméterrekkel rendelkezik, vannak még gyerekbetegségei, illetve tömegtermelésre nem igazán alkalmas ma még.
A miniled jó, de még senkinek nem sikerült kiaknázni a benne rejlő lehetőségeket, alapvetően a többezer zóna vezérlése még nem tökéletes. Illetve ha az is lesz egyszer, van, amiben nem fogja utólérni az OLEDet, persze más jellemzőkben köröket verhet rá.

(#4) BusinessGuy válasza pinnacle (#2) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Fényerőben eddig is jobb volt egy rakás va, de itt tehetünk is egy pontot. Megint csak a parsztvakítás megy aztán a valóság szokásosan az alsókategóriás oledek képvilága közelébe alig fog érni...

(#5) LGG555


LGG555
aktív tag

Ezt elhiszem mivel jelenleg egy micro LED kijelző úgy egy ember 40 évi keresete, ebből is lesz emberi áron úgy 15 év múlva ha minden jól megy. A mini LED pedig egy parasztvakítás jó drágán.

[ Szerkesztve ]

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#6) mad823 válasza BusinessGuy (#4) üzenetére


mad823
őstag

Csakhogy a fényerő hiánya napfényes szobában kb. nézhetetlenné teszi.

(#7) BusinessGuy válasza mad823 (#6) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Ez nettó baromság, érdekes a c9 nem nézhetetlen full fényes nappaliban, sőt... 60-as oled fényen hibátlan.. Plusz adott a függöny. Onnantól végképp oda minden előnye a qlednek és társaiknak.

[ Szerkesztve ]

(#8) Jakesz válasza mad823 (#6) üzenetére


Jakesz
őstag

Az hagyján, de fényes szobában nézve az OLED elveszíti a tökéletes fekete és a végtelen kontraszt adta előnyeit, úgyhogy erre a felhasználásra konkrétan átok. Lehet maximális fényerőn használni, ami még mindig nem elég nagy, plusz emiatt lehet rettegni, hogy ekkora fényerőn rövid idő alatt beég.

(#9) BusinessGuy válasza Jakesz (#8) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

(#10) ughhh


ughhh
senior tag

1000% növekedés lesz, tavaly eladtak 100 darabot idén 1000 darabra számítanak. Nyomorult samsung nem tud oledet gyártani, idén lesz nekik lg panellal mint a többieknek.
Szégyellje magát aki ezt le merte írni cikkben, vagy igya el az összes pénzt amit a cikkér kapott :DD

[ Szerkesztve ]

(#11) ughhh válasza Jakesz (#8) üzenetére


ughhh
senior tag

lol, lcd qled tv-d van ugye?

(#12) ughhh válasza BusinessGuy (#7) üzenetére


ughhh
senior tag

helyes, power saving off, villanyszámla on, én is úgy használom, tökéletes

(#13) pinnacle válasza BusinessGuy (#4) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nekem Oled Panasonic 55HZ980E TV-n hiányzott a fényerő, valahogy nem volt olyan ragyogó a napsütés, inkább felhős, fakó, ahogy itt is látszódik. Most Sony 55XH9505B van, ez meg már túl erős. :) 10-15 fényerő is elég. Előbbi linken ezek a demók voltak. Sony-n tényleg úgy ragyog a kép, mintha ott lennél a napsütésben.
Egyébként lehet, hogy egyre gyengébb 55"-es 4K-s TV jönnek ki, próbálják terelni a népet 8K-ra. "Hivatalosan" megerősítve direkt csinálják ezt. Idén már nincs is 55" méretben X95J.
Nem tudom a micro, mini led-es TV-ket, hova fogják besorolni.

[ Szerkesztve ]

(#14) Hoplitész válasza mad823 (#3) üzenetére


Hoplitész
junior tag

Nem is értem, hogy a cikk miért kutyulta össze a kettőt. Hatalmas különbség van közöttük nem csak technológiában, hanem piaci szegmensben és fejlődésben is.

(#15) #72042496


#72042496
törölt tag

A jó közelítéssel nulláról nem nehéz növekedni. :)

(#16) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A Trendforce es hasonlo piackutato cegek abbol elnek, hogy megrendelesre gyartanak pozitiv jovot lefesto elemzeseket.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#17) arty válasza Jakesz (#8) üzenetére


arty
veterán

Sőt, állítólag ha telibevilágítod egy fényágyúval, akkor nem látni a tévét magát se. Érted, se kép, se káva!

Természetesen eközben az LCD-k képe hibátlan, ezek itt futják ki magukat igazán, mesés moziképet kapsz, pont a legrosszabb körülmények között.

Valójában meg a game mode on nézhetetlen szemét kategóriás tévét csinál bármelyikből, és azon a függöny vagy a fényágyú kikapcsolása se segít.

#13 pinnacle nálad is egymás mellett mentek a tévék otthon és egy idő után aszondtad, hogy a baloldali kuka? :D fakó akkor tud lenni egy oled, ha rossz a feketeszint, a gammabeállítás, stb. egyébként a végtelen kontraszt miatt még alacsony fényerőn is borzalmasan ütős a kép, fakó pont az lcd szokott lenni, pláne amikor sötétebb a kép, némi fénnyel

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#18) #72042496 válasza arty (#17) üzenetére


#72042496
törölt tag

A Game mód? Azt be lehet állítani teljesen jóra, inkább a PC (4:4:4) mód szokott a necces lenni. Vagy mire gondolsz azzal, hogy nézhetetlen szemét? :)

[ Szerkesztve ]

(#19) arty válasza #72042496 (#18) üzenetére


arty
veterán

[link]

ami logikus is, hiszen game módban 10ms van bűvészkedni, ennyi idő alatt meg nehéz csodát varázsolni a trükkökre nagyon is rászoruló lcdből

---

már csak ezt tudom szerkeszteni, szóval fakóságról:

(jobboldali az magasabb fényerejű lcd)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#20) #72042496 válasza arty (#19) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ohh, úgy értettem, hogy OLED-nél is van valami, ami meglepett, mert a C8-on nekem teljesen oké a Game mód. LCD-nél a local dimming és a színkezelés csorbul game módban, igen.

(#21) pinnacle válasza arty (#17) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Igen, a régi TV-mel együtt néztem. Saját felvételeimen, de az itt látható napos videókon is, VA-n ragyogó napsütés van, Oleden meg "kicsit felhős". Szerintem az ABL szabályozza le. A fehér sem olyan fehér, mint a VA-n, egy kicsit szürke árnyalata van. Szerintem nem véletlen, hogy az Oled TV-ket inkább sötétebb árnyalatú felvételekkel reklámozzák. Persze nincsen tökéletes TV, VA-n jobban ragyog a nap, Oleden meg mélyebb árnyalatú színek vannak. Kinek mi tetszik.

(#22) arty válasza #72042496 (#20) üzenetére


arty
veterán

engem oleden csak és kizárólag pozitív meglepetések értek - eddig :D

bár játékra vettem, ott nem érzem extrának a plazma után, de meglepetésemre nem tudok betelni a filmekkel.... korábban, 2016-ig filmzabáló voltam, de aztán az életkörülményeim nem tették igazán lehetővé a "nagybetűs" otthonmozizást (gyerek hangzavarban nem tud aludni), így az elmúlt 5 évben annyi filmet láttam, amennyit az elmult 1 hónapban: amióta megvan az oled, az sem érdekel, hogy fülesre kényszeredek, a képpel kárpótolom magam... ami a korábban megszokott méret negyedénél is kisebb, de ez se számít :D (és nem, nem csak csilivili hdr atomrobbanást nézek, teljesen átlagos vágóképeken is belémnyilall időnként, hogy UHHH!)

(szenilis vagyok, lehet ezt már így leírtam neked itt, de azóta is majd kiugrok a bőrömből, tegnap éjjel kettőt is néztem egymás után és alig várom az estét... :D )

---

@pinnacle

lehet nem ugyanarra használjuk a "felhős" "fátyolos" jelzőt... számomra ez a dinamikatartomány leszűkülését jelenti, ahogy a fent linkelt jobboldali képen látszik :) az ABL csak a fényerővel játszik, annak nem szabad ilyen effektet kiváltania... (mármint az én általam fátyolosnak illetettet :D )

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#23) pinnacle válasza arty (#22) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Szerintem az Oled színmélységét, több árnyalatot kellene összehozni a VA ragyogásával. Lehet a micro/mini led képes lesz erre, de lehet annyira drága, hogy inkább az Oled fényerejét emelik, akár a mostani evo panelekkel. Már a Samsung is az LG-tól vesz Oled panelt, mert egyre olcsóbb, drágább a saját fejlesztés. Mindenkinek más tettszik olyat vesz magának, ami neki kell. Nekem a ragyogó napsütés a fontos. :)
Szerintem így néz ki egy napsütötte rész, nem olyan árnyékos mint bal oldalon. az is igaz, hogy a VA meg beég, de lehet ez csak beállítás kérdése, mert én nem emlékszem ilyenre, majd megnézem. Mondjuk az is benne van, hogy az ablakon besütő vakító napsütés pont ilyen.
az biztos, hogy nekem itt látszódik a földön a keret árnyéka
nekem az sem tettszik, hogy a sötét részeket összemossa az oled
itt viszont a VA-n van "fátyol", ha jól emlékszem valami sötét részek... beállítással lehet eltüntetni
erre mondtam, hogy "piszkos szürke" az oled fehér, viszont nem ég be
oleden teltebbek a színek
viszont egy oroszlán, legfeljebb a rajzfilmeken néz így ki

Szerintem a VA, Oled panel jó tulajdonságait kellene összehozni, ha egyáltalán lehetséges. Attól tartok ezt majd csak a 8K-s TV-ken csinálják meg.

[ Szerkesztve ]

(#24) BusinessGuy válasza pinnacle (#23) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Ezekről a képekről visít a szar beállítás az oleden vagy kuka volt az a tv...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.