Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sK0t


sK0t
tag

Üdv.!
Gyártó honlapja
PH!-s teszt
Hasonló koncepció van már, és árra kíváncsi leszek.

[ Szerkesztve ]

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint birkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi.

(#2) shtml


shtml
őstag

A ház oldalfala vastag, bordázott alumíniumból készül, vagyis egyúttal radiátorként is funkcionál.

Ezt még mindig elhiszi valaki??? Ennek max. akkor van értelme, ha a vízhűtés ezen át adja le a meleget, de erről nem látok adatot.

Kíváncsi lennék, milyen csendes és mennyit teljesít a vízhűtés. Igazán jó gyári vízhűtés elég ritka, de mindenképp előny, hogy a házat eleve így tervezték.

[ Szerkesztve ]

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#3) Ndruu válasza sK0t (#1) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Csak amit linkeltél, az nem vizes rendszer... Az a full passzív ház stúdiókba és egyéb olyan helyekre való, ahol még a legkisebb zaj is zavaró lehet. Nem véletlenül 300k az ára... Átlag ember nem vesz olyan házat. - OFF vége

Amúgy az az oldalsó ventilátor mintha Yate Loon lenne, csak átmatricázva

Harrrr!!!!

(#4) Nyugdíjas válasza shtml (#2) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ezt még mindig elhiszi valaki??? Ennek max. akkor van értelme, ha a vízhűtés ezen át adja le a meleget, de erről nem látok adatot.

Sajnos el. Ráadásul,ha ez radiátorként funkcionál,akkor is csak mókusvakitás,mert ekkora felülettel egy mai konfigot "kordában tartani" hát.... Vicc...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5) janpotocki válasza shtml (#2) üzenetére


janpotocki
senior tag

a képeken talán látszik, hogy a kívül végig bordázott ajtóba van vezetve a víz. a venti egy részén át is szívja a levegőt, bár ez a belső szempontjából nem biztos, hogy a legjobb megoldás

(#6) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Hűtési teljesítményt jó lenne tudni, amúgy nagyon tetszik ez a ház. Kompakt :))

All Black...

(#7) simonzé


simonzé
addikt

Asszem engem itt meg fognak kövezni, de ez egyszerűen ronda.

I don't fit in. I fit out.

(#8) Puma K válasza simonzé (#7) üzenetére


Puma K
veterán

Szerintem se egy szépség, de azért az elgondolás jó. Vizhütés hatékon, halkabb mint az agyon ventizett gép és ha egy kis neonnal meg UV-vel megbolonditjuk a dolgot akkor még jól is nézhet ki, de ez egy full fekete "zárt" ház ezért csak egy "simán jól néz ki" jelzót kap tölem :P

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#9) Füge007


Füge007
senior tag

Nagyon szép, meg nagyon jó, egy a bibi. Akiknek építek gépet lassan a pléhdobozt sem tudják megfizetni amit táppal veszek 6 K-ért :F

Füge

(#10) #19617792


#19617792
törölt tag

Venti szabályzó panel ráadásul még külön is megvásárolható. (pl. PCGear)

Füge007: De ezt a házat nem az alsókategóriába szánták, oda a CoolerMaster Elite 33x "való" árban, többi szempontból meg feljebb sorolható, szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#11) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hát... árára kíváncsi lennék. előnye a kompakt méret és az automatizáltság, a gyári víz beépítés, kérdéses a csatlakozók mellékelése, a kompatibilitás, a továbbfejleszthetőség, a megbonthatóság.

ára amiatt érdekes, mert a Cosmos S 100ból kijön egy 3 radis vízzel, ami szintén házon belül elfér, oldalt hátul szellőzik tehát felépítésében mindenképpen hasonló, csak a mérete jobb és jobban konfigurálható. nem automatizálható ugyan (ill igen, de az némi plussz energiabefektetést igényel), de a ventiszabályozó pöckölése nem egy nagy dolog. nagyobb ugyan, de a nagy ház általában kényelmesebben szerelhető.

Puma K: az enyém tökéletesen halk, pedig 10 venti van benne... ebből 9db 12es. minőségi ventik kellenek, meg szabályozó és némi méricskélés/próbálgatás, aztán lehet jó leget is összerakni. hűtésben jobb tud lenni a víz, de ahhoz komoly rendszer kell.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Nekem rohadtul tetszik csak nem kéne bele víz ;] persze nyilván megfizethetetlen lesz. Ahogy az ilyen házait árazni szokta a Zalman.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#13) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Szerintem a külseje kifejezetten csúnya, kerekíthettek volna még rajta egy kicsit, de a felszereltsége jó, ez tény.

(#14) Füge007 válasza #19617792 (#10) üzenetére


Füge007
senior tag

Ez olyan panaszkodásféle volt, persze tudom, hogy hova konfiguráljam árban.

Füge

(#15) misirulez válasza Hun'reeth (#12) üzenetére


misirulez
senior tag

Szerintem kint lessz olyan 650 dollár, itthon meg 200-300k között kereskedőtöl függően.
Álmaim háza egyébént...szerelem első látásra. Legigényes formaterv amit valah láttam.

Igényesség* - mint olyan - sajnos gamer házaknál ritka mint a fehé holló. (másoknál is :( )

* formaterv terén

[ Szerkesztve ]

(#16) Füge007 válasza Hun'reeth (#12) üzenetére


Füge007
senior tag

Teljesen igazad van :R

Füge

(#17) Ste


Ste
addikt

ez most kivételesen tetszik
igaz a korábbi full passzív házat szívesebben látnám az asztalomon :DDD

(#18) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Oahh. Ez állat. Nagyon tetszik.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#19) orbano válasza misirulez (#15) üzenetére


orbano
félisten

Milyen az a gamer ház? :) lehet nekem is házat kéne cserélnem, a hdr-es pályáknál szaggat a CS :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#20) shtml válasza janpotocki (#5) üzenetére


shtml
őstag

Éppen ez az! Az első képen (36717_zalman_lq1000_1.jpg) a ház oldala kívülről teljesen simának látszik, nem se látok bordázatot, se réseket a ventilátornak. A második képen (36717_zalman_lq1000_2.jpg) látszanak a kihajtott oldalfal belsején a csövek és a ventilátor, csak az nem világos, honnan szív a ventilátor. Persze értem, nem Te készítetted a képet.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#21) Loretto válasza orbano (#19) üzenetére


Loretto
veterán

:DDD

Nekem tetszik amúgy a kütyü, valami tuningolatlan cuccal biztos elboldogul, innentől már csak a hang és az ár a lényeges.

Soirée...

(#22) milanscs


milanscs
aktív tag

Nekem tetszik a ház!
Érdekes, mert itt a hátulján van egy hűtő az oldalán nincs. :F

Il Milan In Vetta All'Olimpo!!! Campioni D'Europa!!!

(#23) Jhonny06 válasza misirulez (#15) üzenetére


Jhonny06
veterán

Biztos hogy nem lesz ennyi, ez "csak" egy ház.

(#24) lorcsi


lorcsi
veterán

Szerintem nagyon szép, és baromi jó hogy így egybepakolta a zalman a vízes cuccokat, nem kell megbontani a házat, az oldala ráadásul radiátor is egyben :)
praktikus és szép, letisztult vonalak jellemzik...meg azok az állapot kijelzők :DD
gondolom az ára is prémium kategóriás lesz..főleg a vízes rendszerrel együtt
talán ha meglenne a lotto 5-ös..

[ Szerkesztve ]

(#25) [CS]Blade2 válasza Jhonny06 (#23) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Nem hiszem. Viz-re felszámolnak egy jó 70-90K-t, a ház alapból legalább 40-50K, a hdd keret sem olcsó, meg az előlapi panel is van jópár tiz K :(

(#26) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Nos, hát, ami az árat illeti:
Z-MACHINE GT1000 - 75-90k
RESERATOR XT -100k

Egyéb kérdés?? :P

A másik: Én nem tudom, ti hogy vagytok a szemetekkel, vagy hogy miként állítjátok a monitort, de én ezen a képen látom a lamellákat. Jobban mondva a lamellák végét. Az átfedés miatt persze esély sincs a ventinek hagyott nyílás(ok) megfigyelésére... Persze így könnyebb meglátni a dolgokat... :P :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#27) nyunyu


nyunyu
félisten

Az LQ1000 mérete 48 x 22 x 45 cm, anyaga alumíniumötvözet, 15 kilogrammos tömege tehát egyúttal jelzi azt is, hogy nem spóroltak ki belőle semmit.

Ha azt vesszuk, hogy az ugyanilyen, csak nem vizhuteses GT1000-es hazuk 12.5kg, akkor mar nem annyira vonzo a cucc.

Ha osszeraksz egy rendes vizhutest, az boven tobbre jon ki, mint 2.5kg.
(egy triplaradi ~1.6kg, >1l viz van a rendszerben az ujabb 1kg, plusz blokkok, stb.)

Meg az a pillekonnyu prociblokk?
Meg a procim moge rakott acel backplate is nehezebb nala :))

300l/h-s szivattyurol ne is beszeljunk...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#28) TESCO-Zsömle válasza nyunyu (#27) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A lehet, de a 12.5 kg-os kezdősúlyból is lehetett feregni, hogy azért vízzel együtt se legyen 20kg... :K ;)

Aluminiumból meg nem olyan kevés az! 2.7kg alu, az pontosan 1L! Azon az oldallapon meg ha 2dl van borda gyanánt, akkor már örülni lehet! Arról nem is beszélve, hogy a tömös 5mm-es oldallapot alaposan "megluggatták" a venti fölött! :K ;)

Szóval nem lehetetlen. Az is lehet, hogy a víz súlya nincs benne. Azt írták, mellékelnek a korrozíógátlo folyadékból, de azt nem, hogy fel van töltve a rendszer. :P

Mindazonáltal Zalman soha sem a hűdejó vízhűtéseiről volt híres... :(

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29) Jhonny06 válasza [CS]Blade2 (#25) üzenetére


Jhonny06
veterán

De ő 200-300k írt. Ez azért nem kicsi túlzás, bármilyen jó ház. ;)

(#30) luw2win


luw2win
őstag

Nagyon sokallom, szvsz CM Stacker 830+RESERATOR XT ez a párosítás felül mulja ezt a 300k-s szörnyeteget. :P

[ Szerkesztve ]

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#31) mocsanisi


mocsanisi
senior tag

Szép kis házikó :K

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#32) TESCO-Zsömle válasza Jhonny06 (#29) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A nevet meg kell fizetni! Még akkor is, ha egy kalap xarra írják... :K ;) :P ;] :Y :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#33) proci985 válasza luw2win (#30) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a Reserator XT max poénnak jó. alacsony fordulaton halk, de melegszik, magas fordulaton már kevésbé meleg, ellenben hangos. az, hogy hűtésben meg párban van vele az IFX14 léghűtő egy közepes ventivel szerelve (tehát nem egy 120x38as highflow Sunonnal/Papsttal, hanem egy 120x25ös Scytheval), az mindent elmond. összehasonlításképpen egy háromradis víz egy rendes pumpával az IFX14et 12-14fokkal veri meg, ami kb a gyári intel quadhűtő és az IFX14 különbsége.

szóval a reserator XT felejtős, sőt, nagyon felejtős. Stackerbe elvileg befér a 3radis;>

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#34) 4nick8


4nick8
őstag

Az ara valoszinu 120-130e ft + afa lesz.

(#35) Jhonny06 válasza TESCO-Zsömle (#32) üzenetére


Jhonny06
veterán

Jó hagyjuk már ezt, hogy kérnének el egy házért 200-300 000-et? Gondolkozzatok már.

(#36) [CS]Blade2 válasza Jhonny06 (#35) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Már van egy zalman, ami volt aszem 600K is mikor megjelent, most 300K..

Chieftec JS2000 - 358.800 Ft
Fekvő Silverstone LC18B kb 200K

Zalman Fatal1ty FC-ZE1 - 100K

ebbe nincs hütés meg ilyenek, csak a ház, és 1-2 venti :(

Sztem a olyan 90+50+10 olyan 150K lesz

A TT tai-chi hoz hasonlit, az vizhütéssel 80K, de gyengébb is vmivel.

[ Szerkesztve ]

(#37) erdoke válasza Jhonny06 (#35) üzenetére


erdoke
titán

Speciális ház + vízhűtés + előlapi panel. Ennyivel érdemes számolni. Én olyan 150e-re saccolom.

BTW a merevlemezeket mi hűti? :F

A legjobb aláírás a héten

(#38) proci985 válasza [CS]Blade2 (#36) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

na ez azért nem telejsen a valóság.

a JS2000 egy szerverház. ott azért kicsit más árban és kialakításban működnek a dolgok.

a Silverstone LC18B egy highend home entertainment házikó, amiből az olcsóbbak 50nél kezdődnek. ebbben meg 7"os kijelző és minden egyéb szépség van. mindez Silverstone minőségben és áran, ami a házaikat ismerve reális.

a Fatal1ty FC-ZE1 enyhén túl van árazva. annyiból áll meg a Lian-Li csúcs tornya, amit kb a highend/ultraend ház definíciójának is megfeleltethető. olyan méretekkel és felszereltséggel, hogy a Stacker elbújhat mellette (10slotos alaplap támogatás, 2 kimenet víznek + 3 radis víz befér a tetejébe, egyéb hasonló apróságok).

a TT tai-chi pedig egy eszméletlenül rossz ár/értékű ház nagyon gyenge vízzel és egyéb alapvető problémákkal.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#39) v.tom válasza shtml (#20) üzenetére


v.tom
őstag

Ha jobban megnézed a képet, látszi, hogy nem sima az odlala, hanem nagyon sűrű bordázat van rajta, és valószínűleg ezen kereszttül szív a venti. Ha kinyitott oldallapot nézed, pontosan látszik a radi belső fele.

(#40) shtml válasza v.tom (#39) üzenetére


shtml
őstag

Most hogy írod, már látom. Eredetileg szálcsiszolt alumíniumnak láttam - nem mint ha annak a mintázata jobban átjönne, de olyan benyomást tett. . Hiába no, nem elég a kép felbontása.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#41) misirulez válasza [CS]Blade2 (#25) üzenetére


misirulez
senior tag

a ház alapból 40-50k.
az előző szériás ugyanilyen háza víz nélkül volt 120e.

(#42) TESCO-Zsömle válasza Jhonny06 (#35) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Lennél szíves elmagyarázni, hogy ennek mi indokolja az árát?? Köszi...

mod: Vagy pl ennek... Mellesleg a hírben szereplő ház ua, mint amit linkeltem, csak kicsit felvizezve...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#43) trassher válasza Jhonny06 (#35) üzenetére


trassher
addikt

(#44) orbano válasza TESCO-Zsömle (#42) üzenetére


orbano
félisten

ugyanaz, csak felvizezve? azért kicsivel több :D persze ettől függetlenül nem ér annyit, amennyiért árulni fogják...

A vér nem válik VAZZE!™

(#45) skippper


skippper
senior tag

Tetszik ez a ház. Vízhűtés nélkül csak a böszmeventivel lehet meg is venném:)

(#46) [CS]Blade2 válasza skippper (#45) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

tudok neked adni egyikért egy codegány házat, 7 kicsi ventivel, coolink táppal, és szép nagy 40cm-es szobaventivel, az oldalán. :C
A venti fodrulatszámszabályzós, lehet tenni off 1 2 3 4 -re, és csak 230V kell neki a müködéshez... :DD
Vmivel olcsóbb is
Egy másik modszer a Golf2 radi-ról a 35cm-s venti, az 12V-ról megy, és nem is hangos, kb olyan 100dB csak. :Y

(#47) Archer válasza TESCO-Zsömle (#42) üzenetére


Archer
őstag

A Zalman felirat a házak sarkán :)

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#48) Rossi


Rossi
addikt

:R :R :R

Nagyon pofás...

[ Szerkesztve ]

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#49) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Sziasztok!

Hol lehet megvenni ezt a házat magyarországon?

Üdv,
Vikthor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#50) TESCO-Zsömle válasza Archer (#47) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha visszaolvasol én is ezt mondtam... :DDD

29-32-35-42

Sub-Dungeoneer lvl -57

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.