Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31) lacam válasza doc (#29) üzenetére


lacam
aktív tag

Szia,

Kicsit (nagyon) irigyellek Titeket. Én is vissza mennék, újra és újra. :)

Tippek?!
Lássuk csak, amit az előttem hozzászóló kolléga kiemelt, mindenképp érdemes megszívlelni! A tábla az tábla...az Isztriára vezető útszakasz (autó út..még, hisz nincs kész teljesen) át lesztek terelve a már megépült, bal oldali pályaszakaszra...végig 80-as tábla. Sok k.cs.g vakegér természetesen tol hátulról, izmozik, de engem nagyjából hidegen hagyott. (láttam pár necces szitut azon a 30km-es szakaszon)

Ha lehet GPS-el menjetek, s előtte csekkoljátok le, hogy tényleg jófelé visz-e..arra amerre gondoltátok. Ezt azért mondom, mert csak az autóúton legalább 4 porec-i lehajtó van. Persze mind arra visz, csak nem mindegy mekkora kerülővel. Ha jól sejtem Pulával is így lesz. Ne dőlj be az első táblának :)

Pálya díjak:
Első szakaszon 36kuna (Zágrábig)
Másodikon: 60 kuna (Zágrábtól - Rijekáig)
Harmadik szakasz furcsának tűnhet, mert a nagy alagút előtt nyomod a gombot, utána hegyen-völgyön át, nem autópályán visz az út (az alagút másik oldalán is van bódé, én azt hittem ott kell fizetni az alagút pénzt..de nem) Már titkon reméltem, h el is felejtették az autópálya cetlit....de nem :) A végén - annak ellenére, hogy nem végig pálya, hisz még nincs kész- jött a fizető bódé :) Nekünk 32kuna volt, de Pula messzebb van, valszeg 40körül lesz az is (TIPPELTEM!)

A bazározás 7-8körül kezdődik, nagyjából 11ig. Mi többször is korábban érkeztünk a partra, akkor még szinte semmi nem volt kinn (persze az éttermek nyitva voltak, de az "élet" még nem indult be)
Pulában egyszer voltam, gyönyörű hely, viszont nagyváros. S mint ilyen (nem tudom mit terveztek a nyaralással, pihenés és/vagy éjszakai élet) nyüzsgő. Éjszaka valószínüleg nemigen lesz csend. ( ismét csak egy feltételezés részemről) Mi anno Fazana-ban szálltunk meg (Pulától pár km északra) ott nyugalom van s egész jók a strandok.

Jah és anno, pár éve (talán 5?!) mikor ott jártunk a "Getro" volt a fő élelmiszer beszerzési forrás. A város északi felén, a városhatárban. Olyasmiféle mint a Metro itthon. Böszmenagy áruház, mindent -még amit nem is akar az ember- lehet kapni. Nemtudom azóta mennyiben változott. Erstés kártyával fizettük a cehhet, marhajó árfolyamon. Itthon, mikor kijött a havi számla értesítő csodálkoztunk is rajta...

Sok újat nem mondtam :))

Jó Utat és Kellemes Nyaralást, érezzétek jól magatokat! :R

Üdv

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.