Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) d@vee


d@vee
őstag

Hát ez félrement. Ennyiért pedig brutálisan túlárazott. Kár érte, pedig a kijelző okés lenne. :(

Ja

(#2) scyllarus


scyllarus
veterán

Azért kíváncsi leszek a bolti példányokra. A P9 Lite Mini ugyanezzel a hardverrel hasonló értékelést kapott itt a teszten, a mindennapokban ennek ellenére kiválóan használható. Nálunk sokan használják céges mobilként, nincs rá panasz. Én egy Iphone SE-vel párhuzamosan használom és egyáltalán nem érzem szenvedésnek, sőt.
A Huawei általában jól optimalizál, gyanús ezeknek a tesztkészülékeknek a gyengesége.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#3) Doki42 válasza scyllarus (#2) üzenetére


Doki42
őstag

+1🤔

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#4) ollie


ollie
MODERÁTOR

Az S425-nek is röhögve kéne meghajtania a HD kijelzőt, kár, hogy az optimalizációt is elrontották.

***

(#5) martin1369


martin1369
aktív tag

Családban van Y5 2018 az egész vállalható szóval fura hogy ez ennyire f*s.

(#6) Fred23


Fred23
nagyúr

Elég vacak, de biztosan vannak, akik együtt tudnak majd élni vele! A netezés sebessége meg akár még elfogadható is lehet rajta, hasonló hardveres (Quad-core 1.4 GHz Cortex-A53, 2GB RAM) Xcover 4 nem sokkal lassabb böngészés közben, mint egy A3 (2017). Érezhetően lassabb, de még nem tragikus. Ettől függetlenül nem hiányoznak nekem az ilyen abszolút belépő kategóriás tesztek. Kicsivel drágábban már lehet normális mobilt is venni.

(#7) Hallosz


Hallosz
senior tag

Remek olvasmány maga a teszt, köszönjük! Ez a készülék megvalósítja a kerülendő kategóriát.

Mert lakni, muszáj.

(#8) Bossyy


Bossyy
tag

Műanyag ház, újjlenyomat olvasó nuku, egy évvel ezelőtthöz képest stagnáló proci teljesítmény, dadogó rendszer...ezt vajon hogy gondolták? Tesco alsó polc 19900 ért, ott a helye.

[ Szerkesztve ]

(#9) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

A teszt alapján szar és drága. Aztán majd kiderül, h a leendő sok felhasználó mit tapasztal. Lehet, itt valami tényleg félrement.

(#10) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Android Go-val lehet gördülékenyebb lenne.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#11) aprokaroka87 válasza ollie (#4) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az igaz.
Viszont ez picivel nagyobb mint az 1280x720 felbontás.

A snapdragon hivatalos oldalát olvasva a display support max wxga.
Ami tudomásom szerint max 1280x800 pixelt jelent.

Itt meg több 1280 pixel van.

De lehet csak én tudom rosszul.

(#12) Wesder


Wesder
félisten

Szia Alice
Az Antutu tàblàzatban hiànyzik a Note 5 neve, gondoltam szólok. :P

Cikkhez
Azért az màr pofàtlan hogy Note 5 àrban adjàk ezt a ... :Y (tetszőleges szó behelyettesíthető)

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#13) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Én boltban ki tudtam próbálni valamenyire, de az állandóan bekapcsolni akaró bemutató videó miatt tényleg halott volt. Vagy tényleg vacak. Én meg most akarom megvenni, persze nem 50 ért. Hát ha elég sokan szorongatják a gyártót hátha kijön valami frissítés.

A Nokia 3 ra is mikor kijött a 8-as droid, szinte csoda történt vele. Ha meglesz a tel, majd írok róla...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14) altecsóka


altecsóka
tag

Egyébként nem 50 hanem 45 ezer.
Egyébként nem belépő szint, azok 20-25 ezerbe kerülnek.
Egyébként a tesztelő menjen fát vágni,vagy csak nem kentek.....?
Egyébként nincs Hauaweim ,fan meg pláne nem vagyok.
Csak a tárgyilagosságot kerülő teszteket nem szeretem.
Egyébként.

DIN 14 040

(#15) scyllarus válasza Bossyy (#8) üzenetére


scyllarus
veterán

Az a "stagnáló proci" egyébként kb. 20%-kal erősebb.
Ez tipikus szolgáltatói telefon lesz. De tényleg kíváncsi vagyok rá, hogy a bolti példányok is ilyen dadogósak lesznek-e.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#16) embe


embe
nagyúr

Ez az a teló lesz, amit sokan ingyen - vagy kicsit olcsóbban - kihoznak a szolgáltatótól, és Ők boldogok lesznek vele....

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#17) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Sajnos ezek kb.10 ezer forintért kellene,hogy menjenek. Annyit megérne azért...

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#18) Fred23 válasza embe (#16) üzenetére


Fred23
nagyúr

De csak addig, amíg nem tudják összehasonlítani valami kicsit drágább, kicsit erősebb és jobb készülékkel! Ezt pár napja dobtam be. Az A3 (2017) sima böngészés közben is simán produkál 40%-os CPU használatot a 8x1,6GHz-es SoC-ával időnként. Ez azt jelenti, hogy ez a Y6 már sima böngészéstől is 75-95%-on fog pörögni. Egyszerűen 2018-ban a SD425 már bőven elavult. Telefonálni persze lehet jó, de minden másra kevés, illetve vacak minőséget adó. Nekem ez a mobil ingyen sem kéne. Önszopatás kategória, illetve bizonyíték arra, hogy Magyarország annyira azért nem teljesít jobban. :D

Szerintem az jár jól, aki inkább rádob még pár ezrest, és vesz valami erősebbet és minőségibbet; még kínaiból is vannak sokkal jobb alternatívák egy kicsivel drágábban!

[ Szerkesztve ]

(#19) embe válasza Fred23 (#18) üzenetére


embe
nagyúr

Igazad van.
De ők nem nagyon fogják összehasonlítani, mert azok pénzbe kerülnek - akár 10eFt.-ba.
Az ilyet meg ingyenért adják előfizetés mellé. A célközönségnek megfelel.
Majd megnéznek egy drága telót a havernál, és jön az elmés megállapítás: "..milyen szar a Huawei"

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#20) aprokaroka87 válasza Fred23 (#18) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Azt a 8 magot egyszerre is tudja használni?

ok látom bocsi

[ Szerkesztve ]

(#21) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

A youtube on van már videó róla mitől lassú a telefon. Valószínűleg a videó meghahtója nem jó, vagy ilyesmi, mert az animációt 0.5 re állították azt hiszem és már jó is lett. Fent van megkell nézni. Tehát egyszerű optimalizálási gond. Nekem a héten meglesz, majd megírom a tapasztalatokat.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#22) Wesder válasza Lalikiraly (#21) üzenetére


Wesder
félisten

Csak aztàn nehogy meggondold magad, mert rossz döntést hozol.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#23) aprokaroka87 válasza Lalikiraly (#21) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

alapból mennyin van?
ahogy én tapasztalom mindig 1.0 van alapból.

Mondjuk én ezt eddig minden telefonban 0-ra raktam.

Engem zavar,amikor animál.

(#24) Lalikiraly válasza Wesder (#22) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Na ja. Én most párom selejtezett P8 lite ját használom. Nem rossz egyáltalán, de a wifi hotspot és USB tethering pont rossz rajta. Ami nekem fontos.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#25) Lalikiraly válasza aprokaroka87 (#23) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

A videó alapján igen 1-en volt.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#26) Fred23 válasza aprokaroka87 (#20) üzenetére


Fred23
nagyúr

Mondjuk tény, hogy általában elég neki a 4 mag. Viszont oldalak betöltésénél azonnal bekapcsol az összes.

Mikor nincs semmi sietség, csak éppen olvasok valamit, még az órajeleket is visszaveszi, pedig csak 4 mag dolgozik.

Viszont ugye ez csak a böngészés, és még itt is érezhető a 4 extra mag és extra órajel. Szerintem ha csak a böngészést nézzük, egy 4 magos, de új Snapdragon 429 már elég lehet.

[ Szerkesztve ]

(#27) janeszgol


janeszgol
félisten

Csessze meg a Huawei. Miért ad ki ilyen vackokat? Szégyen. Most vagy az EMUI trágya vagy a hardver. Ha az előbbi, akkor komolyabban foglalkozzanak a programozással, ha az utóbbi, akkor meg hanyagolni ezt a kategóriát és a P/Mate X Lite alatt nem szabad kiadni telefont.
A kamera jóindulattal egy kettes.

scyllarus, ha nem is kiválóan, de használható. Ott a kamera azonnal lő és még jó is a kép, amit csinál. Ezen telefon helyett a márkánál maradva érdemesebb lehet azokat megvenni (P9 Lite 2016/Mini vagy a P9 Lite 2017) még akkor is, ha kisebbek.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#28) aprokaroka87 válasza Fred23 (#26) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mondjuk az az Adreno 308 sem lehet valami gyors gpu.

Mert azért ha jól sejtem a gpu-t is használja böngészés során.

(#29) Örni


Örni
senior tag

Nem értem a dolgot. Itthon van két snapi 425-ös tablet, röccenés nélkül üzemelnek. Telefonom snapi 435-ös, azzal sincs probléma. Itt szoftveresen szúrtak el valamit...

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#30) aprokaroka87 válasza Örni (#29) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Azoknál mekkora a felbontás?

(#31) Örni válasza aprokaroka87 (#30) üzenetére


Örni
senior tag

1280x800

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#32) Fred23 válasza aprokaroka87 (#28) üzenetére


Fred23
nagyúr

Igen, használja, és ez a téma nagyon érdekelne, csak eddig sehol sem láttam olyan cikket, amiben részletekbe menően kitárgyalták volna! Szubjektív vizsgálat alapján az A3 (2107) érezhetően, úgy 20%-kal gyorsabban tölt be oldalakat, mint az Xcover 4, egy LG G6 pedig böngészési élményben alig, talán csak egy hajszállal van az említett A3 felett. Viszont a G6-nál ugye a kijelző felbontása 1440 x 2880 pixel, míg az A3 és az Xcover 4 csak 1280 x 720. Lehet, egy ilyen felbontású kijelzőnél már a GPU a leginkább limitáló tényező, mert CPU erő tekintetében böngészéshez szerintem elég lenne akár 4 mag is 2GHz környékén a zavartalan működéshez.

Xcover 4: Mali-T720 MP1, A3 (2017): Mali-T830 MP1. Még nem hasonlítottam össze őket (de kábé 1 perc múlva meg fogom tenni). Nem kizárható, hogy a 20% előny az oldalbetöltési időben nem csak a 8 mag számlájára írható.

Wikipedia szerint az Exynos 7 Quad 7570-ben csak Mali T720 MP1 van, nem pedig MP2, mint ahogy azt a gsmarena.com állítja. Lehet, a GPU-n múlik inkább a difi, nem is a CPU-n, bár tény, hogy a CPU rész is limites valamennyire 1,4GHz-en négy mag mellett.

[ Szerkesztve ]

(#33) aprokaroka87 válasza Örni (#31) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ennek meg a felbontása 720 x 1440 pixel, miközben ha jól olvasom az soc max 1280x800 pixelt támogat.
Sanszos hogy itt van a dolog hibája.

Ha egy Soc max 1280x800 felbontást támogat, akkor ha egy 720 x 1440 kijelzővel használod, lehet hogy szenvedni fog.

De lehet csak én tippelek rosszul.

(#34) janeszgol válasza aprokaroka87 (#33) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem, nem, teljesen logikus, amit írsz. De erre miért nem figyelnek? 1.036.800 vs 1.024.000 pixel. Nem sok, de ha a maximálisnál több, akkor több. És ha ez a helyénvaló megállapítás, mint amit tettél, akkor gyakorlatilag javíthatatlan a telefon. A felbontást nem vehetik le, mert akkor nem teljesíti a specifikációt.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#35) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Itt a videó róla!

Viszont jogos amit írtok és akkor Huaweiéknél nagy a baj...

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#36) elmepocok válasza Örni (#29) üzenetére


elmepocok
tag

Nekem van otthon egy Huawei Mediapad
T3, szintén 425-tel, 2/16-os kiszerelésben és még ennél is nagyobb szutyok. Konkrétan minden akad, gondolkozik és szaggat, a so called emui launcher legtöbbször kb. 20fps-sel frissíti az animációkat out of the box. De legalább jött rá egy biztonsági frissítés 2 hete.

(#37) janeszgol válasza elmepocok (#36) üzenetére


janeszgol
félisten

A 8 colos verzió? Igen az izgalmas. Chrome-ban konkrétan kettő tabot tud megtartani úgy, hogy mellé semmi nincs megnyitva a felhasználó által. (Gyári beállítások.) Annyira komótos, hogy örülök annak, hogy anno nem vettem egyet.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#38) aprokaroka87 válasza janeszgol (#34) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Sanszos hogy volt egy "kis" mennyiségű Snapi 425 a raktár készleten.

Gondolták jó lesz az.:)

(#39) Fred23 válasza aprokaroka87 (#38) üzenetére


Fred23
nagyúr

Pedig mekkora reklámértéke lenne annak, ha nyilvánosan elégetnék az összeset azzal a felkiáltással, hogy ők a régen becuccolt szarokat már nem etetik meg a vásárlóikkal, hanem csak lazán leírják ezt a kis veszteséget! Terjedne, mint a tűz egy ilyen tartalom! :D

(#40) janeszgol válasza Fred23 (#39) üzenetére


janeszgol
félisten

Szórják mellé a 2 gigás chipeket is. Fél munka nem munka. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#41) elmepocok válasza janeszgol (#37) üzenetére


elmepocok
tag

Igen, 8.0. Az árszinten lévő MTK-s konkurenciához képest szimpatikusabbnak tűnt, de ez az érzés hamar elmúlt.
Nem tudom, mit csinálnak a Huaweinél, mikor ilyen eszközöket véglegesnek kiáltanak ki, de nem tartom korrektnek.

(#42) aprokaroka87 válasza Fred23 (#39) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Senki nem mondja hogy el kell ezeket égetni, de a régi megoldásokat ne akarják az újjal összerakni.

Ide például egy 16:9-es HD felbontású kijelző is lehet jobb lenne.

Meizu m6-ba is HD kijelző van, az soc is annyit támogat max, és ennyi.

(#43) elmepocok válasza janeszgol (#37) üzenetére


elmepocok
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#44) Örni válasza elmepocok (#36) üzenetére


Örni
senior tag

Akkor nálad valami nagyon nem ok... Több mint egy éve használom, még osztott képernyőnél sem szenved. Mondjuk youtube-ot nézek és mellette böngészek.
Egy dolgot nem bírt eddig: több torrent filmet töltöttem le egyszerre Fluddal. Akkor már laggolt. Hétköznapi használatra tökéletes. Amit itt a cikkben említenek, nagyon gázos. Lehet az Emui 8 a ludas.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#45) pepe792


pepe792
tag

Van otthon egy Y5 2018-asunk. Mivel a két telefon Y5 és Y6 szinte ugyanaz a kérdésem az lenne: Hogyan lehet témát választani? A témák appan van 4 (majdnem egyforma) háttérkép aztán semmi más. Nincs egy menü, mint pl. a P9 lite-ban, hogy újakat lehessen letölteni. Tényleg ennyire igénytelen(ek) lenné(nek) a telefon(ok)?

(#46) #81733120


#81733120
törölt tag

Szolgáltatói konstrukcióban elfogadható. Egy ismerősöm szolgáltatónál vette, 35 ezerért, amire neki kell (telefonálás, fb, böngészés) arra megfelel.

(#47) janeszgol válasza Örni (#44) üzenetére


janeszgol
félisten

Látva a tabletet, nehezen hiszem, de távol álljon tőlem a gyanúsítgatás. Egyszerűen rosszabb használni, mint az elődjét, a T1 7.0-át.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#48) Richoo44 válasza altecsóka (#14) üzenetére


Richoo44
aktív tag

Nos, nekem ilyen készülékem van kb, 1 hónapja.
Nem szoktam a tesztelőket megvédeni, de emberek, ez a telefon vastagon átlag alatti.
20-25000 ft-os értékhatárnál is túlárazott lenne.

Saját tapasztalatok:
1, kamera botrány.A képek minősége egy dolog, nem vártam csodát, de ilyen lassú kamera app nyitást én még nem láttam alsó kategóriás telefonnál sem.Gyakorlatilag 15-20 mp mire egyáltalán megnyílik az app, de akkor még nem üzemkész, várni kell, míg megjelenik az utolsó elkészített kép a bal oldalon, és akkor (esetleg) lehet használni.
2,
Hardver, hát ez vicc,minden csiga lassú, minden akad, minden kifagy, használhatatlan kategória.Kétszer állítottam már vissza, EGY HÓNAP ALATT, mert tényleg borzalom.
3,
Az kifejezetten zavaró például, hogy ha lerakom beszélgetés után a telefont, Hívásbontás gombot megnyomva semmit nem érzékel a készülék, majd után ugye megnyomom újra, hogy hátha nem érzékelte....de ez a kis hamis bizony érzékeli, majd mikor magához tér (mint alkesz ribi 3l pezsgő+Redbull kombó után) egyszer csak elkezdi hívni azt a számot, amit jónak lát...

Szóval senkinek, SEMMILYEN körülmények között nem ajánlom!
És Alice most igencsak sikerült megragadni azokat a hibákat, ami elfogadhatatlan ezen az áron.Vártam ezt a tesztet, azt hittem,csak az enyém fos, de ezek szerint "szerencsére" nem. :D

(#49) janeszgol válasza Richoo44 (#48) üzenetére


janeszgol
félisten

Köszi szépen a leírást. Ezt még 10 ezer forintért sem fogadom el. Ha egy tízeres telefontól is sokkal többet várok, akkor egy ötvenesért… de nem is értem, ez miért kellett. Ott a Nova, hozzák le az alsókategóriába, illetve itt a P9 Lite 2016/Mini és 2017. Inkább a frissítéseket hosszabbítsák meg és az ember boldogan megveszi ezeket, mint legyártani ilyen vackokat.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#50) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Akkor azthiszem megint megszivatom magamat. Na mostmár mind1. Már postán van a telefon. Bízom benne csak jön egy frissítés hozzá, ami picit rendbeszedi.

Amúgy azt nem értem hogy az Y5 az 8.1 es az Y6 meg 8.0

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.