Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32) Timer válasza Chal (#30) üzenetére


Timer
veterán

Most vagy folyamatosan elbeszélünk egymás mellett, vagy direkt trollkodsz. Azt próbáld már megérteni, hogy nem mindenki rendszermérnök, meg hálózatos! Ezt a cuccot Béláknak szánják, ezért kerülnek mindig szóba, az Ő szempontjukból vizsgálom és írtam le, amit.

A kolléga említette, hogy 75-ért vesz két AP-t, és csöcs. Erre írtam, hogy nana, azért kelleni fog oda még egy CK is, ha nem nagyon akar cumizni, és innentől már nincs pariban árban a két termék. Felhoztál használt árakat is, ami kábé a lőtéri kutyát nem érdekli, ha új eszközhöz hasonlítod. Vitathatod, hogy Neked kell kontroller vagy nem, egyáltalán otthonra kell-e olyan funkció, amihez kontroller kell, de a Huawei szett önmagában komplett, amit tud, azt tudja ennyiért, és nem kell hozzá semmi más plusz eszköz. Magyarán, úgy fair az összehasonlítás, ha kontrollert is nézzük. Írtad, hogy nem kell, mert ott a PC, vagy a NAS (más szerint a linuxos vas). Írtam, hogy ez se igaz teljesen, mert NAS meg LINUX szerver nem figyel otthon mindenkinél, a PC-n járatva meg ugyan ott a kontroller, de az egy ezeréve tákolt JAVA-s fos tele érthetetlen buggal (adoptálási anomáliák), és írtam mellé néhány tapasztalatot. Közölted, hogy nem, ez nem ilyen, mert Te soha nem futottál még bele. Közöltem, hogy de, ez ilyen, mert én meg szopok vele, és hoztam egy élő példát arra, mennyire nem stabil mostanában sem a firmware, sem a kontroller frissítés Ubi fronton (a 6-7 évvel ezelőtti állapothoz képest, pld.). Plusz megemlítettem, hogy már olyan dolgokról beszélünk, ami messze meghaladja Béla tudását, aki a cikk tárgyát képező eszközt két perc alatt beállítja még akkor is, ha teljesen hülye mindenhez, hiszen ilyeneknek van szánva, szemben a Unifi félprofesszionális termékekkel.

És nem, Te ezek után sem érted, ehelyett még idehozod ezt:

"Ezt a Huawei nem mostanában fogja tudni, sőt, megkockáztatom, hogy ehhez a szetthez te 3-5 év múlva nemhogy eszközt nem fogsz tudni venni, "

És? Még egyszer mondom, ez otthoni usereknek szól, akik vesznek valamit, használják, majd eldobják. Hol érdekli átlag usert, hogy értékálló megoldást válasszon, itt, a fogyasztói társadalom csúcspontján? Nem cégről beszélünk, hogy számítson a gyártó által támogatott életciklus!

Biztos ami biztos, megdobod ezzel:

"Egyébként megnézném hogy mennyire lenne őszinte a mosolyod ha ekkora hálózatokat raknál össze Huawei (soho) meg TP-Link (itt nyugodtan vehetnél nem soho-t is, sok sikert :D) eszközökből illetve hasonló kapcsolatod lenne a supportjaikkal mint az UBNT-ssel."

Kit érdekel ez?! Hogy jön ez most ide? Mert a Unifi-vel sikerült beszívnom, örüljek, hogy mással nagyobbat szívtam volna? Örüljek, hogy a support "néha" kisegített egy béta firmware-rel ahhoz a termékhez, amit Tőlük vettem, nagyon nem béta áron, és nem működött már a dobozból kivéve sem rendesen? Miről beszélsz!? :Y

Hagyjuk egymást, mert szerintem Te szórakozol velem...

ncc1701: oké, én meg jó ég tudja hány site-on használok vegyesen CK-t meg szoftveres variánst, többségében működik. Nem erről van szó, hanem arról, hogy ha nem fut folyamatosan, nem frissül folyamatosan, akkor minden egyes ilyen indításban benne van, hogy valami nyűgje lesz a szoftveres kontrollernek. Volt olyan, hogy Firefox frissítés miatt nem ment rendesen a kontroller felülete, ami nyilván nekem nem okozott gondot, de Béla csak annyit látna, hogy a macskarúgjameg, hát 'nemtőtöttbe. Vagy netán úrajtelepítteti a gépét (esetleg végig nyomkodja magának a telepítőt, 'merháávindózt mindenki tud felrakni), aztán pár hét múlva nézi, hogy hopp, meg kellene változtatni a jelszót, de már nincs mivel. Feltolja a kontrollert, hát nem megy, nem tudja mit kellene csinálni. Szerinted egyszerű user (aki még mindig az elsődleges célcsoportja a cikkben szereplő terméknek, ha tetszik itt egyeseknek, ha nem) fel fogja tudni oldani ezt a helyzetet? Vagy másképp kérdezve, beleszaladhat egy ilyen répába a cikk tárgyát képező mesh termék kapcsán? Netán akkor, ha mégis Unifi-t használ, de CK-vel? Erről beszéltem.

Még egyszer: tök jók a Unifi eszközök, sokkal többre nézem őket, mint a konkurenciát, szeretem is és használom is a termékeket, DE nem hibátlanok, és önmagában egy AP nem vált ki egy ilyen szettet, emellett ha már kettő van mondjuk mesh módban, akkor kelleni fog mellé a kontroller is. Innentől pedig csupa kérdőjel az egész, kár belemenni, mindenkinek más a tapasztalata a jelek szerint, de CK nélkül még otthonra sem ajáénlanék nyugodt szívvel Unifi-t.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.