Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gyonyoruwok


gyonyoruwok
tag

és akkor például a Maps-et le tudom tölteni, vagy csak ad egy linket a weboldalhoz? nagyszerű élmény lehet ez a MoreApps. jó kis zsákbamacska. MoreAppsOrNotApps

Sony A6000 | iPhone 12

(#2) #88470784


#88470784
törölt tag

Az OTP működik rajta akkor?
Mert sok embernek ez elég fontos lenne itthon.

Mondjuk ha közvetlenül benne lennének az appgalleryben a felsorolt appok mégjobb lenne, de ez így már egész használhatónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#5) #88470784


#88470784
törölt tag

Az egyik kepen szerepel az Amazon prime video, ezek szerint az is működik?

(#6) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Én azt nem értem , hogy fent van a telefonon az Aquamail legfrissebb változata. AGoogle Play áruház ( innen van telepítve) nyilván nem mutat frissítést , viszont a AppGallery igen. Ez hogy lehet?

(#7) #88470784 válasza WhiteWalker (#6) üzenetére


#88470784
törölt tag

Hamarabb töltötte fol oda a fejlesztő a frisebb verziót, ugyanez forditva is elő szokott fordulni pl a Mobiljegy alkalmazásnál.

(#10) #41360896


#41360896
törölt tag

A HMS egy próbálkozás arra az időre míg Trampli meggondolja magát. Aztán ha meg nem akkor vehetik elő az ásót Kínán kívül......

(#11) WhiteWalker válasza #88470784 (#7) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Mindkét helyen az 1.23.0 verzió van. A Play áruházba 2020.02.10. , az AppGallery-be 2020.03.18. a kiadás dátuma.

(#13) <Lacy85> válasza andor80 (#12) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Azért aki rendesen ki is használja a mobil nyújtotta lehetőségeket és nem csak fotózik, netezik, meg 1-2 közösségi oldalon lóg, az bele tud szaladni pár kellemetlen pofonba. :K

(#14) Teagol


Teagol
aktív tag

Khm ... Volt már ilyen wp néven?

(#15) qsotre


qsotre
csendes tag

Csukva A Mate Xs volt az egyik első HMS-es forgalomba került Huawei készülék - miért nyitva nem került forgalmoba ? :))

(#16) Somatom válasza <Lacy85> (#13) üzenetére


Somatom
veterán

+1
Pl. Linux shellparancsokat lehet futtatni HMS -en root nélkül? Esetleg automatizáltan? Apropó root. Ezzel hogy állunk? Bootloader nyitható?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#17) 7Heads Drago válasza Somatom (#16) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Samsungon is lehet ilyeneket? :)

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#18) Somatom válasza 7Heads Drago (#17) üzenetére


Somatom
veterán

Pár dolgot meg lehet tenni, amiket más készülékeken nem, de root nincs KNOX flag billenés (vagyis garivesztés) nélkül. De, Joao jóvoltából a Tasker képes eseményként kezelni a logcat eseményeket.
Viszont, sztem Tasker sincs HMS -re. Azokban a funkciókban kellene a Huaweinek domborítania, amikben a Google -féle rendszer gyenge. Valamint, kihasználnia azt, hogy egy rendszer, egy gyártó.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#19) an0ny


an0ny
tag

(#20) 7Heads Drago válasza Somatom (#18) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Azért ez nem olyan rossz, mint ahogy itt sokan vázolják: [link]

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#21) Somatom válasza 7Heads Drago (#20) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt nem értem. Kifejtenéd? Dánul csak annyit tudok, hogy "bluetooth". :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#22) 7Heads Drago válasza Somatom (#21) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Felmérés ki melyik telot venné meg.
Persze sokak szerint ez nem így van. :P De azért marha nagyot nem szoktak az ilyen kutatások.
Év végi számok majd megmondják pontosan. Illetve gondolom lesz negyedéves is. Az már biztos adat lesz.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#23) <Lacy85> válasza 7Heads Drago (#22) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nem lenne gond, ha tényleg tükrőzné a valóságot.
Már csak azért is, mert ha a P40-et nem veszi senki, akkor gondolhatod mekkora eséllyel fog megjelenni EU-ban a következő széria.

(#24) #88470784


#88470784
törölt tag

Kvázi végtelen mennyiségű pénzzel rendelkeznek a kínaiak és nem fognak.leállni. Addig fogják ontani a HMS modelleket magukból amig el nem terjed. Már most is lassan vagy 5 féle HMS rendszerű mobiljuk van gondolom évvégére meglesz a 10-15 db különböző ársávokban.

(#25) Somatom válasza 7Heads Drago (#22) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt nem tudom. Én arra a vonalra reagáltam, ami arról a rétegről szólt, akik nem csak fotózásra, meg Facebookra használnák a telót. Őket a HMS pont ugyanúgy leszarja, mint a Google.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#26) Szakiii válasza #88470784 (#24) üzenetére


Szakiii
addikt

Lehet vegtelen mennyisegu penzuk 2x is ha nincs rajta olyan app ami kell... :U

(#27) #88470784


#88470784
törölt tag

Minnél több ilyen készülék lesz a piacon annál több app lesz rajta elérhető. Szóval nyomni fogják ezerrel. :K

(#28) Fall-N válasza #88470784 (#24) üzenetére


Fall-N
veterán

A Microsoft is így volt és hová is jutott vele mobil fronton? A süllyesztőbe. :U Vele együtt a fanboyok is. ;]

(#29) Postas99 válasza Fall-N (#28) üzenetére


Postas99
senior tag

AZ MS qrvára nem tolt a fejlesztők felé semmit sem... a vége felé ismerte fel hogy az okostelefon attól okos mert van mögötte support... akkor meg már harangoztak a rendszernek..

(#30) #88470784 válasza Fall-N (#28) üzenetére


#88470784
törölt tag

Igen de szegény windowsmobile-nak nem volt 1-2 milliárdos piaca ahol már befutottak, a saját áruházzal, biztos vásárlókkal (kína+ környező országok india, malájzia, thaiföld és rengeteg más ország a régióban stb ).

A huaweinek megvan ez a biztos háttere. Egy-egy kínai városban többen élnek mint egy kisebb európai országban mások a léptékek.

Szóval nem fog eltünni sehová és ontani fogja magából a mobilokat továbbra is.
Ami nagyon jó dolog, mert tulságosan nagy az amerikai szoftverek penetrációja európában.

[ Szerkesztve ]

(#31) <Lacy85> válasza #88470784 (#30) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"Szóval nem fog eltünni sehová és ontani fogja magából a mobilokat továbbra is."

Persze, max. nem hozzák be őket az EU-ba, hanem árulják otthon.

(#32) #88470784 válasza <Lacy85> (#31) üzenetére


#88470784
törölt tag

Miért ne hoznák?
Amúgy is árulják és legyártják otthon ide is jut belőle bőven.
Hozni fogják továbbra is.

[ Szerkesztve ]

(#33) <Lacy85> válasza #88470784 (#32) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ha vesznek belőle annyit, hogy megérje itt is árulni, akkor igen.

(#34) Giovan! válasza #88470784 (#30) üzenetére


Giovan!
addikt

Igen de szegény windowsmobile-nak nem volt 1-2 milliárdos piaca ahol már befutottak, a saját áruházzal, biztos vásárlókkal (kína+ környező országok india, malájzia, thaiföld és rengeteg más ország a régióban stb ).

Ezt az indiai befutottságot másik topikban már megcáfolták, a 2.58%-ra szerintem nem lehetnek túl büszkék, ezen várhatóan a HMS csak rontani fog.
Azt sem értem, miért maradnának hűségesebbek mondjuk a maláj Huawei felhasználók, mint az európai társaik. Ha nincs app, az őket is negatívan érinti, nem értem miért feltételezed, hogy a márkahűség az ő körükben nagyobb lenne.

Amiben viszont egyetértünk, az a kínai piac stabilitása. Mivel Google eddig sem volt, az ottani userek kb. semmit sem éreznek a szankciókból.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#35) 7Heads Drago válasza Giovan! (#34) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Még az amcsiknál nőt a Huaweies telok száma az elmúlt egy évben az általad linkelt oldal szerint. 2019.03. vs 2020.03 Szóval jobban figyelj rá mit linkelsz... :C
Sőt ha jól látom 2019 szeptember volt a legerősebb hónapjuk, pedig akkor már bőven a szankciókban voltak.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#36) Giovan! válasza 7Heads Drago (#35) üzenetére


Giovan!
addikt

Én a Huawei neve mellett 1.01% körüli értéket látok ezen a grafikonon az USA-nál feltüntetve az utóbbi 1 évre, az meg kb. a hibahatár.

De amúgy máshol (pl. link, link) sem találkozni a Huawei erős indiai felhasználóbázisával, szóval valószínűbb, hogy ez csak egyes itteni fórumozók képzeletének szüleménye inkább.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#37) <Lacy85> válasza 7Heads Drago (#35) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Néha sikerül USA-ban átlépni az 1%-ot. Revolution!!! :D

(#38) Fall-N válasza Giovan! (#36) üzenetére


Fall-N
veterán

Indiában évek óta a Xiaomi és a Samsung a legnépszerűbb, nem a Huawei. Nem véletlenül van sok fejlesztés a MIUI India kezében.

(#39) #88470784


#88470784
törölt tag

Én elhiszem, hogy sokan szeretnék ne legyenek huawei telefonok nyugaton, de egy ekkora cég nem fogja feladni és ugyanúgy fogja kiadni a készülékeit itt is amiket otthon is árul.
Semmi okuk nincs arra, hogy ne árulják itthon is amit már legyártottak otthon.

Plusz az otthoni piac mellett a környező országokban is stabil piacot építettek ki maguknak :K

Jó példa erre az oppo, vivo, realm stb kínai gyártók akik úgy kerültek a legjobbak közé, hogy nyugaton nem is árultak eddig készülékeket.

[ Szerkesztve ]

(#40) <Lacy85> válasza #88470784 (#39) üzenetére


<Lacy85>
addikt

De itt nem csak arról van szó, hogy otthon legyártja, itt meg eladja.
Szerinted ezen kívül nincsenek költségek?
Szerviz, alkalmazottak, reklámok, üzletek, stb.
Ha nincs bevétel, akkor ezeket miért tartanák fent?
Egy ideig nem lesz változás, mert most átmeneti időszak van. Tolják bele ész nélkül a pénzt, hogy talpon tudjanak maradni. Ha bejön nekik, akkor megy minden, ahogy eddig.
De ha nem sikerül lenyomni a HMS-t a nép torkán, akkor szerinted milliárdos veszteségekkel működnek tovább az EU-ban csak azért, mert "Megtehetjük, nagy cég vagyunk!"?

(#41) Giovan! válasza #88470784 (#39) üzenetére


Giovan!
addikt

Pont a környező országokban (Vietnam, Thaiföld, Indonézia, Malajzia) nem túl acélosak a mutatóik, illetve csökken is a népszerűségük a GMS hiánya miatt (lásd pl. Thaiföld és Malajzia esetét).

Európából persze nem fognak kivonulni, minek is tennék? Az infrastruktúrát már kiépítették, ha csak drasztikusan vissza nem zuhannak az eladások, szerintem üzletileg nem lesz indokolt itthagyniuk a kontinenst.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#42) #88470784 válasza <Lacy85> (#40) üzenetére


#88470784
törölt tag

Igen jól látod veszteségek árán is fogják tolni :K
A hálózat már kiépült, csak fenntartási költsége van reklámra fognak inkább sokat elkölteni nagyon helyesen.

(#43) hardver1985


hardver1985
tag

Szép a mérete :DD

Megbízhatóságom: 222 pozitív...

(#44) 7Heads Drago válasza Giovan! (#36) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Gondoltam én balga, hogy ha valamit linkelsz azt elfogadod tényként de ezek szerint mégse.
Én sehol se írtam Indiáról. csiribá nyilván mellényúlt az országok felsorolásával az lett volna az érdekes hogy nem csapsz le rá mint a véres húsra.
Grafikon értelmezés nem megy? Pedig egyszerű leolvasni a számokat. Csak az egeret kell mozgatni a grafikonon.
Usa [link] 2019 jan. 0,76% 2019 szept 1,23% 2020 márc 1,01%
Europa: [link] 2019 jan. 16,97% 2020 márc 18,1%
Magyarország: [link] 2019 jan. 26,82% 2020 márc. 29,46%
Worldwide: [link] 2019 jan. 7,87% 2020 márc. 10,7%
Szóval nem hogy esett, hanem még nőt is. Jelen állás szerint még van márkahűség. :C
Még szerencse hogy van olyan ország ahol esett a mutatójuk. Nyilván belinkeled mindet.

All: Ellenben ennek a topiknak a HMS-ről, Moreapps-ról kellene hogy szóljon, de megint sikerült be offolnotok a témát. Kérek rá mindenkit hogy ezt vegyük figyelembe.

Nyilatkozat Kresmár Csabától a Hms-sel kapcsolatban: [link]

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#45) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

A Google Maps, vagy magyarul Térképek app gyárilag nem található meg a P40 szérián. A MoreApps segítségével telepítettem azt gond nélkül. Indításkor kiírta, hogy nem működik Google Play szolgáltatások nélkül az alkalmazás, viszont ezen üzenet leokézását követően már használható volt. Az alkalmazásban ugyan úgy megjelent a térkép, jól működött a lokalizáció és ha beírtam egy címet, oda a navigálás is elindult, magyarul, hangosan is tudott navigálni. Ami nem működik, az a bejelentkezés az alkalmazásba Google fiókkal. Emiatt olyan funkciókat nem lehet használni, mint például a helyelőzmények, vagy a helyek értékelése, kommentelése. Ezek egyébkét böngészőből is elérhetők, ahogy a navigáció is. [link]
Szóval mégiscsak megy rajta. :)
És többek közt a Waze is megy rajta mókolás nélkül.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#46) Giovan! válasza 7Heads Drago (#44) üzenetére


Giovan!
addikt

Konkrétan azokat az országokat linkeltem, amiket a kolléga a Huawei erős bázisaiként említett. Egyik sem nevezhető annak, és mindenhol leszálló ágon a cég egyelőre. Nem, a worldwide-ot valóban nem néztem (bár az ottani mutatókba a kínai eladások is beszámítanak), csak arra voltam kíváncsi, amiről a kolléga beszélt, mivel egyetlen forrásra mutató linket sem tartalmazott a hozzászólása.

Az offot meg kérd számon azon is aki elkezdte. Téged csak akkor zavar az off, mikor a tiedtől eltérő véleménnyel kell szembesülnöd, de mikor pl. egy dán közvéleménykutatás eredményét linkeled, hogy alátámaszd mennyire népszerű a P40+ az S20 ultrával szemben (egy alkalmazásokról szóló topikban), akkor nem :U

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#47) #88470784 válasza 7Heads Drago (#45) üzenetére


#88470784
törölt tag

Mondjuk az nem tudom mennyire hátrány vagy inkább előny? ha a google nem gyűjti a helyelőzményeimet mert nem tudok belépni. ;]

(#48) gyonyoruwok válasza 7Heads Drago (#45) üzenetére


gyonyoruwok
tag

na, ez talán az első hasznos info a topikban, és még jó hír is. persze nyugodtabb lennék, ha fél év múlva hivatalosan is fent lenne az appgalleryn :D de attól még örülünk.

Sony A6000 | iPhone 12

(#49) <Lacy85> válasza 7Heads Drago (#44) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"Szóval nem hogy esett, hanem még nőt is. Jelen állás szerint még van márkahűség. :C"

Nem. Jelen állás szerint az eddigi telefonokon még volt GMS. :D
Majd nézd meg év végén a statisztikát, vagy ha kifutnak a tavalyi modellek.

(#50) #88470784


#88470784
törölt tag

Már látom is ahogy teljesen tönkremegy egy 1,5-2 milliárdos már befutott piacával együtt a huawei.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.