Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #95462144


#95462144
törölt tag

Jól hangzik, hogy eladták a Honort a renderképekből nekem csak az jön le, hogy papíron történt ez csak meg. Ezért várnak még a GMS-re, nem jósolok sok jövőt ennek a projektnek sajnos.

(#2) yuing


yuing
őstag

Nem rossz ez a dizájn, azért szorítok még, hogy ne legyen olyan nagy tepsi. :)

(#3) rajd


rajd
tag

Akik évek óta nézik a Huawei készülékbemutatókat tudják, hogy mindegyik egy nagy csinnadrattával megrendezett comparsion event, ahol a konkurencia telefonjaihoz képest bemutatják mennyivel jobban csináltak meg ezt-azt az épp bemutatásra kerülő készülékükben, vagy ekézik őket amiért lemásolnak dolgokat a saját maguk által világelsőként alkalmazott / legyártott dolgokból. Az illem megkívánná hogy a Honor is kapjon egy kis savat emiatt, különben nem vagyok nagyon meggyőzve erről a nagy szétválásról... 😉

(#4) janeszgol válasza #95462144 (#1) üzenetére


janeszgol
félisten

Sajnos én sem. Gyanúsan hosszúra nyúlik a dolog.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#5) joey04


joey04
titán

Tehát "hivatalosan" is huawei maradt.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#6) Mercel


Mercel
senior tag

Szóval a kínai rezsim házicége átpakolta magát mobil fronton saját kiszervezett vállalatába és akkor ez így most mindjárt más lesz: )

Marcel

(#7) FattyDove válasza joey04 (#5) üzenetére


FattyDove
őstag

Ezzel igazából annyit értek el, hogy a honor nem csinál hálózatépítést (szóval a kamu saját márkás telefonjaikat tudják normál telefonként árulni GMS-el), míg a huawei igen. Sosem a huawei telefonokkal volt a gond a kémkedés miatt, hanem a hálózataikkal.

Bár az egésznek az lesz a vége, hogy a honor meg a xiaomi is google mentes készülék lesz, azaz megy a levesbe a huawei-el együtt. Mármint abban a pillanatban, ha kicsit izmozni kell ismét a kínaiakkal szemben, mert akkor a honor a huawei kötődés miatt fog kukázódni, ami magával fogja vinni a xiaomi-t is.

[ Szerkesztve ]

(#8) doooo válasza FattyDove (#7) üzenetére


doooo
veterán

Huawei sem csinál többet, mert ahhoz is kell chip, ami továbbra sincs, és nem is lesz. Most sertéstenyésztésbe kezdenek. Meg a nevüket adják elektromos autókhoz, stb.

(#9) doooo


doooo
veterán

"a közeljövőben leleplezésre kerülő Honor 50 és Huawei P50"

A "közeljövő" kifejezés nagyon fluid értelmű ebben a témában... már rég be kellett volna mutatkoznia mindkettőnek. Egy rakás másik, pletykált, de sosem materializálódott dologgal egyetemben.
Egyelőre ez csak újabb súlytalan pletyka, a végeredmény meg újabb semmi.

(#10) Yeffy


Yeffy
veterán

nyilvan nincs koztuk kapcsolat, meg csak veletlenul sem... :))

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#11) Aryon87


Aryon87
félisten

Jobban is néz ki a szögletesebb külsővel, mint a Huawei renderje. Drukkolok hogy jól induljon az új évad Honoréknál.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#12) szkaroly válasza Mercel (#6) üzenetére


szkaroly
senior tag

Nagy okosságot mondtál. Hardver nyilván nem Kirin, többi alkatrész amúgy is más cégektől van. Szoftver nyilván nem Harmony OS. Az hogy a design hasonlít, lehet már már fél éve kitalálták. Gondolkozni kéne először.

Poco X3 Pro

(#13) Viktor0610 válasza FattyDove (#7) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"ami magával fogja vinni a xiaomi-t is."
Szerintem nem.
Mert a Huaweit a hálózati komponensek miatt fogták meg először, a Xiaomi pedig nincs jelen ebben a iparágban.

Samsung Galaxy A54

(#14) janeszgol válasza Viktor0610 (#13) üzenetére


janeszgol
félisten

És a Honor? Azt gondoltam elég lesz annyi, hogy papíron eladják a cég (Huawei) mobilos üzletágát másik cégnek (Honor, mivel külön cég lett). De úgy látszik nem elég.
Azt gondolom a hiba abból adódik, hogy a gyártást nem adták még el. Tehát továbbra is Huawei név alatt megy a gyártásuk. És mivel az nem kap lakatrészt, így nincs mit összeszerelni a Honornak.

Bérgyártatni egyelőre nem akar a Honor.

[ Szerkesztve ]

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#15) szkaroly válasza Viktor0610 (#13) üzenetére


szkaroly
senior tag

Ha csak a hálózat miatt történt volna, akkor a zte-t is kicsinálták volna. A Huawei túl erős lett, emellett a Kirin miatt ugye a Qualcomm-ra is csak minimálisan volt szüksége és persze a hálózati üzletág. Ha esetleg a Xiaomi is túl nagyra nőne (amit a cég hozzáállása [link] miatt nem hiszem hogy megtörténik) vele is megeshet ilyen.

Poco X3 Pro

(#16) szkaroly válasza janeszgol (#14) üzenetére


szkaroly
senior tag

A Honor szerintem a Mediatek és Qualcomm vonalon fog továbbmenni valamilyen EMUI-ra hasonlító szoftverrel. Hogy kap-e Google supportot? Ezt még senki se tudja. Per pillanat valószínűleg aligha tudnak komoly volumenben telefonokat gyártatni és eladni. Nem hiszem hogy egy jó ideig a kínai piacon kívül megjelennek.

Poco X3 Pro

(#17) Mercel válasza szkaroly (#12) üzenetére


Mercel
senior tag

Valóban gondolkozni kéne először és legalább nagyjából ismerni a gazdasagpolitikai összefüggéseket és azt, hogy hogyan működik a kínai kommunista rezsim.
Kinában nem létezik mobiltechnologiai cég amelyben nincs ott a rezsim , ez ténykérdés nem pedig a te hiedelmed.
A Huawei-t nem pusztán gazdasági terjeszkedésre használták és a rezsim nem fogja elengedni azt s csontot ez is látszik.

Marcel

(#18) strogov válasza szkaroly (#15) üzenetére


strogov
senior tag

A ZTE-t már kicsinálták az Obama adminisztráció alatt az iráni akcióra hivatkozva. Most nem kellett újabbat rúgni beléjük.

[ Szerkesztve ]

(#19) strogov válasza Mercel (#17) üzenetére


strogov
senior tag

"Kinában nem létezik mobiltechnologiai cég amelyben nincs ott a rezsim"

A kihúzást beletettem, hogy az egyenlet stimmeljen.

(#20) janeszgol válasza Mercel (#17) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezt a legtöbbünk tudja. Én azt gondoltam, hogy az "eladás" után jön a Honor dömping, GMS-sel. Hát eddig nem jött. Úgy látszik mégsem ennyire egyszerű. Pedig jó gondolat volt az "eladás".

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#21) szkaroly válasza Mercel (#17) üzenetére


szkaroly
senior tag

Legközelebbb olvasd el mire reagáltam, semmi politika nem volt benne.

Poco X3 Pro

(#22) Aryon87 válasza janeszgol (#20) üzenetére


Aryon87
félisten

Szerintem lesz dömping. Csak türelem játék...

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.