Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) TIT válasza baliga (#500) üzenetére


TIT
veterán

Igen arra gondoltam,ez a hivatalos megnevezése.
Ez az,hogy mindenki mást mond,leírás meg szokás szerint semmit,úgyhogy az a biztos ha 3x rajtahagyom 12 órát.

(#502) kridli válasza TIT (#501) üzenetére


kridli
tag

Ez mindig előjön minden aksis terméknél, de a modern li ion-os aksikat nem kell formázni. Utoljára a Nokia 3310-esek korában kellett.
Egyesek szerint kifejezetten árt is a modern aksiknak, de erről megoszlanak a vélemények, arról teljes az egyetértés, hogy nem kell.

(#503) TIT válasza kridli (#502) üzenetére


TIT
veterán

De ha nem árt neki akkor inkább,a 2004-es panámnak is jót tett.

(#504) csibusz0314


csibusz0314
aktív tag

Sziasztok!

Most készülök majd egy ilyen telót venni... Még az Iphone 5 volt az, ami érdekelt volna.. de nagyon "népbetegség"... Ez viszont ugyanúgy minőséginek tűnik. És nekem annyi a lényeg, hogy slim, smooth legyen :) És ez mind megtalálhatü ebben a készülékben is.

Bár találtam egy eléggé érdekes hirdetést:

"Új, bontatlan HTC One Mini 16GB eladó. A legolcsóbb, 1 év garanciával ! Teljesen független, így a szoftvert is lehet frissiteni az Itunes -on hiba nélkül!"

Én vagyok lemaradva?? Vagy tényleg orbitális hülyeség, amit a hirdető írt?? :D
Igazából én majd boltban veszem, csak gondoltam megosztom ezt a kis Easter Egg-et veletek :)

(#505) vicze válasza csibusz0314 (#504) üzenetére


vicze
félisten

Természetesen hülyeség. :)

(#506) csibusz0314 válasza vicze (#505) üzenetére


csibusz0314
aktív tag

Valahogy éreztem :)
Tudnál nekem mondani tapasztalatot? A kamera nem érdekel.. Mert olvastam, hogy nem a legjobb.. A lényeg, hogy elegánsabb kinézete legyen, és úgy tűnik, ennek megfelelő.

Na meg.. azért tudásba se legyen elveszve... Designben inkább a fekete ami bejön, kicsit elegánsabb külsőt kölcsönöz neki.

[ Szerkesztve ]

(#507) csacsi67 válasza csibusz0314 (#506) üzenetére


csacsi67
addikt

Bocsi ,hogy belepofázok ,nekem volt i5 most van onem is és minim is ha veszel árban nem nagy külömség van a mini meg a rendes one között .Inkább nagyot vedd meg .Az egy jó beállitott rendszerrel köröket ver az i5 -re .Irom ezt ugy ,hogy apple rajongó vagyok.

(#508) csibusz0314 válasza csacsi67 (#507) üzenetére


csibusz0314
aktív tag

Az az igazság, hogy én Hölgy tulaj lennék, és hajtok a kicsi készülékekre :$ Mivel... hölgy vagyok :)
És azért a ONE azért jóval nagyobb, ahogy néztem a képeket, meg tapiztam. Kicsi kezem van ^^
De természetesen, meggondolom. Viszont jó hallani egy olyan embert, aki Iphone tulaj is volt. Nekem is volt... Meg most is tapiztam azt is.. De nem tudom.. valahogy kicsit túlhájpolt már nekem :)

(#509) csacsi67 válasza csibusz0314 (#508) üzenetére


csacsi67
addikt

Ma kaptam meg a minit .Igy ahogy Te mondod kinézetre fogásra ,pedig fél órája van meg nekem is jobban be jön a mini.A többiröl késöbb.De mondom a naggyal ,kellemes csalódás ért.Pedig 2 db i5 használtam.Most 2 One van helyette.

(#510) vicze válasza csibusz0314 (#506) üzenetére


vicze
félisten

Hát egy kis tapasztalat.
Sebességre semmi probléma nincs vele, eddig egyedül 6-8db Desktop verziós NemzetiSport oldal megnyitás tudta megakasztani, ez tabonként 80MB-t jelent, és hát valahányadik után egyszerűen elfogyott a memória és belassult iszonyatosan, de a böngésző bezárása egyből megoldotta a gondot. Szóval a 1GB RAM nem mindenre elég azért.
Ezen az eseten kívül csak 1-1 alkalmazásban van döccenés, de magában a rendszerben nincs, még egy listagörgetés se akadt meg, ami android általános probléma volt eddig.

Ha a külső a fontos, akkor mindenképp a fekete, mert valami iszonyat elegáns, az utolsó porcikája a is matt fekete. Az ezüst esetében sajnos a fehér fényes műanyag keret sokat ront, ahogy a kék és a piros esetében is. (Bár a pirosnál jól mutat igazából. :) ) Magát a telót pedig mint fentebb írtuk iszonyatosan jó érzés kézbe venni, ez az amit nem lehet leírni, érezni kell. :P
Én a mérete miatt nem vettem a nagy testvért és itt főleg a szélességre gondolok, mert az a fél centi keskenység nekem nagyon sokat számít használhatóságban, így értelmesen átérem a képernyőt.
Amúgy egy jobbkezeseknek a balra fent elhelyezett bekapcsológomb ergonómiai katasztrófa továbbra is. :(
A kamera is olyan amilyen, sötétbe jobb az átlagnál, azonkívül felejtős. :(

[ Szerkesztve ]

(#511) csacsi67 válasza vicze (#510) üzenetére


csacsi67
addikt

Pár kép Nokia 1020 -Htc One [link].Pont a felébresztés miatt gondolkodom a rooton.Nagyon rázásra kopintásra való ébredés meglehet oldani.

(#512) TIT


TIT
veterán

Wifi-n keresztül át lehet küldeni dolgokat pc-re?

(#513) csacsi67 válasza TIT (#512) üzenetére


csacsi67
addikt

Természtes.

(#514) TIT válasza csacsi67 (#513) üzenetére


TIT
veterán

Köszi,gondolom valami progival ami alapból rajta van.

(#515) csacsi67 válasza TIT (#514) üzenetére


csacsi67
addikt

Nagyon népszerü ez.[link] Bizonyos fájkezelök is tudják.[link]

(#516) vicze


vicze
félisten

A 4.3-as frissítéssel a következő extra funkciók jönnek, és egy számomra elég idegesítő bug, ami miatt ezt megtaláltam... :P

Új opciók:
- Do Not Disturb, very cool thing that simply sets phone in Do No Disturb mode. You can set for how long and who/to be excluded from it. Turns of sound, notifications and all such things that might disturb. Accessed for the pull down quick settings menu.

- Gallery have changed a lot. Albums now have a tiled look much like events, and you can now see your HTC Shares and even delete those (and see how much space there’s left there). Video highlights got all new themes, and you can even add your own music.

- In Camera Sweep Panorama can now be both landscape or portrait. Camera UI changed a bit, you see text Zoe under the Zoe button. And when you start Camera you see how many photos and minutes video there’s left on the phone’s storage.

- With screen lock active, swipe to the left in the upper right part of the screen. Then you get a + sign where you can add screen lock widgets. (Sehogy se sikerül. :( )

- Under Call in Settings you have Phone Notification Preview, which shows you caller ID missed calls on screen lock and status bar.

- If you don’t want both lock screen and security screen you can disable screen lock (you need a security lock first) under Settings > Security > Bypass lock screen on wake.

- Select what kind of notifications you want on lock screen under Settings > Security > Notification Settings. You can select: Phone (shows missing calls), Voice mail, Text messages, Emails and Calendar.

- Select if you want Music playback controls on not on your lock screen under Settings > Security > Music Playback

- With Developer options active, option Stay awake is now back. Which keeps the display on while charging.

- Pull down quick settings menu can now be customized, with up to 12 quick settings.
In Weather app you can now select temperature scale under Settings.

- You can add your Google+ account in Blinkfeed.

- Disable Blinkfeed by longpressing empty area of a regular screen, then tapping “Blinkfeed on” on the upper left hand corner. Which turns blinkfeed off.

- Under Sleep mode in Settings > Power, you can now set start and end of Sleep mode or have it set as Auto.

- With phone turned off: alarms can now turn phone on, then trigger the alarm. And when you dismiss the alarm phone gets turned back to its previous state (off), this is a major thing. (WOW!!!)

- Zoom-bar in camera is hidden, you pinch-zoom to control zooming (zoom-bar is shown when you pinch-zoom).

A következő dolgok eltűntek:
- Screen lock option gone from Personalize, there is no settings for any kind of screen lock theme under Settings. You can’t set screen lock theme to “none”, and there is no way to set wallpaper for lock screen since screen lock themes are gone.

- T9 layout gone from stock keyboard.

Ismert hibák:
- With Animations turned OFF under Developer options, Share menus and things will simply not work. It affects more than just one thing, so: keep animations ON. So, if you’re affected: Set all Animations to 1 and restart phone (that part is important). (Sajnos megerősítve.)

[ Szerkesztve ]

(#517) kridli válasza vicze (#516) üzenetére


kridli
tag

Nekem ment a lock screen-es widget téma (bár semmit nem raktam ki). Közetlenül az óra alatt kell elhúzni a képernyőt, csak ott, a jobb felső sarokban lehet, nem bárhol.

(#518) vicze válasza kridli (#517) üzenetére


vicze
félisten

És tényleg, pedig húzogattam mindenhol, de pont ott nem, viszont külön képernyőre kerül, így sok értelme nincs sajna, hogy lapozgatni kell. Sőt tök értelmetlen...

Egy kérdés. Nekem feloldáskor néha sikerül az időjárás appba, az órába, vagy a naptárba landoljak feloldás után. De készakarva még egyszer se sikerült. Mi lehet a trükk? :D

(#519) kridli válasza vicze (#518) üzenetére


kridli
tag

Ez most hülyén fog hangazni :) de nem lehet, hogy véletlenül "rányomsz" egyből a feloldás után? Az enyémnek nagyon érzékeny a kijelzője, feltételezem a mindegyik ilyen. Pl. nekem ki van rakva a főképernyőre a feleségem shortcut-ként, és emiatt rengetegszer hívom fel véletlenül, úgy hogy észre sem veszem.

(#520) vicze válasza kridli (#519) üzenetére


vicze
félisten

Nem mert a közelében sincs az ikon. :)
Illetve már az appon belül egy bizonyos pontra landolok. Amit az időjárás widget adott pontjára való bökéssel lehet amúgy.
Tényleg tök random fordul elő és logikus is lenne számomra ez a funkció, csak készakarva nem működik. :P
De lehet csak egy hülye bug. :)

(#521) kridli válasza vicze (#520) üzenetére


kridli
tag

Akkor passz :)
Egyébként ez a lock screen-re widget azért is hülyeség, mert olyan nehéz átlapozni arra a képernyőre, hogy nekem egy kézzel nem is megy :)
Viszont a kikapcsolt állapotban ébresztés ha tényleg működik (még nem próbáltam), az igen dicséretes lenne. Amióta lecseréltem az e51-es nokiámat, azóta rinyálok, hogy a mai okos telefonok miért nem tudják ezt a feature-t, amit már a legelső mobiltelefonom is tudott tizenpár évvel ezelőtt.

(#522) cajci válasza kridli (#521) üzenetére


cajci
tag

A lapozás a lock screenen megy a teljes képernyőn, csak teljesen a széléről kell elhúzni.
Bár sok értelme tényleg nincs...

(#523) marlboromen


marlboromen
aktív tag

Azt szeretném kérdezni, hogy ebben a normál droidos akku használat menü nincs benne? Ahol kiírja a képernyőhasználatot meg a hívásidőt.

(#524) vicze válasza marlboromen (#523) üzenetére


vicze
félisten

Sajnos nincs. Nem tudom miért lett megváltoztatva defult ennyire, kb. használhatatlan.
Én a Battery Stats Plus használom, ennyi tippet tudok adni.

(#525) pap


pap
senior tag

Szal jön majd a 4.4 is...

Kitkat

Asus RT-AC66U, HP Microserver G8

(#526) hunter84


hunter84
aktív tag

4.3-as frissítés tapasztalatai:

- eltűnt a Testreszabás menüből a lezárási képernyő testreszabása pont, már csak háttérképet, és a kezdőlapokat lehet állítgatni (meg persze hangokat)

- a fentiek mellett bekerült ugyan az a lehetőség, hogy widget-et tegyünk a lezárási képernyőre, de csak egyetlen egy db-ot tudunk kirakni, és az is csak jobbra húzással érhető el

- a kezdőképernyőre kirakott "repülő mód" gyorskapcsoló nem működik, ugyanis a megnyomásra nem rakja repülő módba a telefont, hanem a menübe irányít, ahol külön meg kell nyomnom a gombot, és kilépnem a menüből

- Blinkfeedben hiába van bekapcsolva, hogy a Galériából, és a LinkedIn-ből is gyűjtsön adatokat, továbbra is csak a facebook, a naptár, és a hírek működnek, ne értem miért.

Vélemény: volt egy jól működő 4.2.2 Sense 5-tel, ami számomra most szarabb lett. Remélem jönnek a javítások!

(#527) pap válasza hunter84 (#526) üzenetére


pap
senior tag

Ez a 4.3 szerintem is rosszul sikerült. Jobb volt a 4.2.2.
Downgrade lehetőség nincs?

Asus RT-AC66U, HP Microserver G8

(#528) csacsi67 válasza pap (#527) üzenetére


csacsi67
addikt

bootloader nyitás nélkül nincs.de még a 4.3 sem egyszerü lenne ujra feltenni mert gyári ruu nincs.

(#529) hunter84


hunter84
aktív tag

Újabb hiba:

A "biztonság" menüben "értesítési beállítások" pontjában hiába van kipipálva a telefon és a szöveges üzenetek megjelenítése a lezárási kijelzőn, nem mutat semmit akkor sem, ha épp jött egy sms-em. Ez zavar a legjobban, ez a korábbi verziónál működött, emellett közvetlenül az aktuális sms-hez is be lehetett jutni rögtön a feloldó képernyőről, nem kellett itt bűvészkedni.

(#530) vicze válasza hunter84 (#529) üzenetére


vicze
félisten

Pár hozzászólással feljebb igazam miden újdonságot és hibát. :)
Amiket írtál sajnos nagy többségben a fejlesztés részhez tartozik. :(
Sajnos az alap Droid felé megy el az egész Sense egyre inkább.
Mondjuk rosszabb már nem lesz, 6-ost nem hiszem hogy megkapja a Mini már.

[ Szerkesztve ]

(#531) baliga válasza hunter84 (#529) üzenetére


baliga
tag

Ez végtelenül bosszantó, azt hittem hülye vagyok. Több beállítási lehetőség is van (pipa) és nem reagál rá.

És azt sem találom, hogy volt valami olyan: ha pofára leteszem a telefont, elnémul.

(#532) baliga válasza vicze (#530) üzenetére


baliga
tag

Oké, amit beidéztél, de én nem vagyok angolos, és nem volt türelmem böngészgetni.

De ezek után egy kis segítséggel nekiállok...

(#533) hunter84 válasza vicze (#530) üzenetére


hunter84
aktív tag

Tudnál segíteni kérlek, merre találom a Developer options menüt:

- With Animations turned OFF under Developer options, Share menus and things will simply not work. It affects more than just one thing, so: keep animations ON. So, if you’re affected: Set all Animations to 1 and restart phone (that part is important). (Sajnos megerősítve.)

(#534) boszi_84


boszi_84
újonc

Sziasztok!

Nemrég sikerült nekem is szert tennem egy ilyet telefonra. Tényleg nagyon jó darab, Desire S-ről váltottam, és nem gondoltam volna, hogy ekkora lesz a külömbség. Teljesen más kategória. Ez az a telefon, amit simán össze lehet mérni az Iphone-nal, a design, a szoftver, a sense 5 is nagyon bejött. Sőt, még a blinkfeed is :)
Egyetlen egy dolog zavar, amit itt fent előttem is írtak. Sajnos én is frissítettem, most így utólag bánom, jobban hiányoznak a záróképernyőn megjelenő infók, mint az, hogy kikapcsolt állapotban is tudjon ébreszteni a telefon. Ami működik egyébként, kipróbáltam.
Nem tudom, lehetséges, hogy ez a funkció a 4.4-ben és a sense akárhányban már benne lesz?

[ Szerkesztve ]

(#535) vicze válasza baliga (#532) üzenetére


vicze
félisten

Elég a vastagon kiemelt címszavakat fordítod/megérted, az szerintem elég információ.
Szívesen lefordítom, de át kell rakjam a telót magyarra hozzá, mert fogalmam sincs mi a neve magyarul az egyes funkcióknak. :) (kell egy kis idő)

@hunter84: Developper menü alapból rejtve van, itt kell bekapcsolni:
Settings -> About -> Software Information -> More -> Build number ezt kell 7x megnyomni

@boszi_84: Hát ugyanazt kapja meg mint One a 4.4, kerestem részletes listát az újdonságokról, de eddig részletest nem találtam. Amint találok valamit belinkelem.

(#536) baliga válasza vicze (#535) üzenetére


baliga
tag

Köszi, nehogy bármilyen fordítással is fáradj, megoldom.

(Azért nem bogarásztam az angolt, mert gondoltam majd rájövök magamtól a változásokra, de azt nem feltételeztem, hogy "butítottak" is az újabb verzióval.)

[ Szerkesztve ]

(#537) hunter84


hunter84
aktív tag

Újabb hiba (?)
Barmelyik programban (pl. chrome, soundcloud) ha meg akarok osztani valami nekem tetsző cikket vagy zenét, akkor a megosztás gombnál nem ajánlja fel sem a gmailt, sem a google+ -t, sem a facebook öt, csak ezeket:
- add to dropbox
- bluetooth
- convert to pdf
- Drive

Ez mitől van?

(#538) hunter84 válasza hunter84 (#537) üzenetére


hunter84
aktív tag

Most esik le, h erről beszéltünk vicze-vel is, de hiába mentem be a fejlesztői menübe, ahol egyébként be voltak kapcsolva az animációk, továbbra is csak a fenti lehetőségeim vannak a megosztásra.

(#539) csacsi67 válasza hunter84 (#538) üzenetére


csacsi67
addikt

De a gyárinál megengedi.

(#540) hunter84 válasza csacsi67 (#539) üzenetére


hunter84
aktív tag

Annál valóban, de nem gyári programoknál miért nem? Most próbáltam, Opera Miniben sem működik.

(#541) csacsi67 válasza hunter84 (#540) üzenetére


csacsi67
addikt

Ez látod nem tudom, a nagy onén engedi mert megnéztem..

(#542) vicze válasza hunter84 (#537) üzenetére


vicze
félisten

(Nem ez nem az.)
Próbáltad scrollozni a listát? ;)

(#543) hunter84 válasza vicze (#542) üzenetére


hunter84
aktív tag

Baszki... :R :)
Köszönöm, kellemes ünnepeket!

(#544) TIT


TIT
veterán

Sziasztok!

Nem csatlakozik a tp-link routerre(out of range)szöveget ír ki,pedig a router itt van 2 méterre.Ha a routert restartolom akkor jó,viszont pár perc után ismét ledobja és nem csatlakozik.Próbáltam 20Mhz és 40 Mhz-en 2,4Ghz sávban.
Nektek gondolom magyar menüs :)
2x frissített 4.2.2-re és csak harmadszor 4.3-ra.

(#545) vicze válasza TIT (#544) üzenetére


vicze
félisten

A freki az 5GHz vagy 2.4GHz, ami akkor van kettő ha két külön antennás a router, mármint MIMO. (Többnyire csak felső kategóriás.)
A 20/40Mhz az a csatorna sávszélessége, amit az eszköz kap és lényegében a sebességet határozza meg.

Az eset amit leírsz akkor fordul elő, ha sok wifi van a környezetedben(tipikusan panel), ezért a routerek megpróbálnak egy olyan frekvencia sávot találni ami nem foglalt. Ez a Wireless Settings-ben a Channel-nél találod, alapban Auto, ezt próbáld kézzel állítgatni, az egyiken csatlakoznia kellene.

Illetve a telón a wi-fi beállításokban, van az avanced opció, itt kapcsold ki az optimalizált használatot.

[ Szerkesztve ]

(#546) TIT válasza vicze (#545) üzenetére


TIT
veterán

Az a beállítás gondolom lekapcsolja a wifit egy idő után.
Köszi mindent,most a Mhz auto-n van és a channel is és only n.A többit tudom amit a routerre írtál,csak azt hittem a teló rossz,hogy ledobja a netet.A router felsőkategóriás tp-link 3600.
Neked sincs magyar menü?
Kötelező a bill.zár után ez az újhúzogatás ill.van arcképfelismerés de ott gondolom bekapcsolja a kamcsit.

[ Szerkesztve ]

(#547) kridli válasza TIT (#546) üzenetére


kridli
tag

Nem kötelező, ki lehet kapcsolni a security beállítások között.
Máshol próbáltad amúgy a wifi-t? De azt nem értem, hogy miért nem próbálod ki, amit vicze1 írt, hogy a router-en auto helyett fixre átállítani a channel-t?

(#548) TIT válasza kridli (#547) üzenetére


TIT
veterán

Próbáltam de úgy eldobta,így most jó.

(#549) csacsi67 válasza TIT (#548) üzenetére


csacsi67
addikt

Pedig egy legjobb wifi chip van benne tapasztalatból irom.

(#550) vicze válasza TIT (#546) üzenetére


vicze
félisten

De van magyar menüm (T-s teló), csak nem használtam magyarul telót 5éve. :)

Tehát akkor jól gondolom, hogy fix channel-en volt és az atuo oldotta megy?
A panel környezet (sok-sok wifi :) ) is stimmelt? Mert akkor érthető a viselkedés, mert ugyan azon a csatornán bekavart egy másik router és ezért dobálta.

Amúgy az az andvanced beállítás nem kapcsolja le, hanem csökkenti a wifi jelerősségét(mármint energia szintjét vagy mi...) ha nincs messze az AP, így nagyon sok energiát spórol. Konkrétan wifi-vel 2-3x nagyobb az üzemidő wi-fi-vel vs. 3G.
Desire S-nél messze nem volt ilyen drasztikus a fogyasztás különbség.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.