Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) vicze válasza JoHnni (#1000) üzenetére


vicze
félisten

Érdekes amúgy, mert 1éves fekete és semmi repedés.

(#1002) JoHnni válasza vicze (#1001) üzenetére


JoHnni
senior tag

Nekem fehér van :)

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#1003) Ryoo válasza JoHnni (#1002) üzenetére


Ryoo
senior tag

Olyan fehér kéne, amelyik nem reped :) Hátha találok olyat.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#1004) kridli válasza Ryoo (#1003) üzenetére


kridli
tag

szerintem nem találsz olyat. nekem is már cserélték az egész külső borítást, és az újon is megjelent az első repedés.

(#1005) TIT válasza kridli (#1004) üzenetére


TIT
veterán

De talál..nálam,csak én nem adom el :) mondjuk nem is itthon lett véve.

(#1006) vicze válasza JoHnni (#1002) üzenetére


vicze
félisten

Akkor nem szóltam, a fehér az tök esélytelen. :(

@TIT: Hát akkor az egy fehér holló. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1007) TIT válasza vicze (#1006) üzenetére


TIT
veterán

1-2 embernek még jó.

(#1008) baliga


baliga
tag

Nekem fekete van, 1 éve használom, de semmi baja a peremnek, pedig túlélt már néhány brutális esést (lépcsőházban lefelé betonra),

[ Szerkesztve ]

(#1009) Ryoo válasza TIT (#1005) üzenetére


Ryoo
senior tag

Ez is Németországból lett rendelve, és mégis ilyen :(

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#1010) blueMerle


blueMerle
veterán

Egy céges agyonrepedezett fehér mini one most jött vissza szervizből (muszáj volt már elküldenünk hiába csak egy asztalon figyel egész nap, extrém rondán nézett már ki), állítólag a hivatalos cseh szerviz szerint új(!!!) burkolatokat kaptak a HTC-től, és tényleg, érzésre is kicsit másabb, gumisabbak a fehér részek (legalábbis nekem úgy tünik).

Most pár nap teszt, néhány töltési ciklus és meglátjuk mi lesz vele, természetesen beszámolok róla (képekkel), addigis senki ne küldje vissza ezelapján, mert lehet hogy ordas nagy kamu és ez is repedzni fog :K

Ami a fekete-fehér reped-nem reped dolgot illeti a szerviz szerint a fekete ugyanúgy reped csak azon nem látszik annyira.

[ Szerkesztve ]

(#1011) vicze válasza Ryoo (#1009) üzenetére


vicze
félisten

Tajvan(Kína, kinek mi)-ból van az összes, szóval hogy te honnan kaptad az édes mindegy. Az sajnálatos(szégyenletes), hogy nem tudták ezt az anyaghibát sehogy se orvosolni sajnos :(

[ Szerkesztve ]

(#1012) blueMerle


blueMerle
veterán

Ja, és még egy apróság amin majdnem besikítottam a nadrágomba :D
A szervizes felajánlotta hogy ha ez sem válik be akkor némi felárral utángyártottra!!! is cserélhetnek, ugyanis azoknál még egyszer sem jött elő ez a repedéses baki, ott ugyanis gumiszerűbb anyagból vannak a kérdéses részek :DD

[ Szerkesztve ]

(#1013) csacsi67 válasza Ryoo (#1003) üzenetére


csacsi67
addikt

Ki amit nem Magyarországra hoztak és nem az elsö szállitmány volt.Van egy eladó független htc garis fehér .

(#1014) TIT válasza blueMerle (#1012) üzenetére


TIT
veterán

Utángyártott mióta drágább mint a gyári?
Nekik kéne neked fizetni,hogy nem gyárira cseréli.

(#1015) blueMerle válasza TIT (#1014) üzenetére


blueMerle
veterán

Gyárira garancia keretén belül cserélik.
Utángyártottat a szerviznek is meg kell vásárolnia hiszen azt nem kapják a HTC-től.

Azt hittem logikus :U :)

Természetesen ezt nem "hivatalosan" ajánlották fel, de a szervizvezető szerint sokaknak ez lett a végleges megoldás és azóta nem reped (a fehér sem). 20 euró körül van az utángyártott hátlap.

De mondom, várjuk ki a végét, most csomagoltam ki a frissen visszaérkezett, gyári, új, fehér (szürke) hátlapos minit, eddig nem reped, töltőn van :D Adjatok pár napot, tesztelem, és beszámolok hogy valóban módosított-e a HTC a hátlapon (a szerviz szerint igen)

Egyébként pedig van a cégünknél 3db pár hetes LG G3, kettő már elrepedt (végig) a mikrofonnál alul :O No comment. És akkor az meg flagship. persze cserélik, de minek? Minőségi mobilgyártás rulez :(

[ Szerkesztve ]

(#1016) blueMerle


blueMerle
veterán

Nnna, első töltés repedés nélkül :) Az előző hátlap már itt megadta magát :U
Addigis a szervizes nem hivatalos ajánlata, tuti nem-repedős hátlapra: [link]

A csere egyébként egy mobilszervizben 3 perces művelet.

[ Szerkesztve ]

(#1017) TIT válasza blueMerle (#1016) üzenetére


TIT
veterán

Az sosem logikus ha egy otángyártott(ami gagyibb)mint a gyári drágább,akkor a htc fizessen ne te,ők szúrták el.
Lg repedhet(közük nincs a telefonokhoz)régen is rosszak voltak de egy htc ne legyen ilyen minőség,főleg ennyiért.
Habár a sony xperia arc is repedt 140-ért.

(#1018) blueMerle válasza TIT (#1017) üzenetére


blueMerle
veterán

Most ne azon rugózzunk ki mit szúrt el, ez anyaghiba, a HTC nem ismerte el, ezért a szerviz a folyamatos cserélgetés helyett felejánlott (nem hivatalosan) egy ilyen B lehetőséget, ami nekik is anyagi többlet, hiszen azt az utángyártott hátlapot nem kapják a HTC-től ezért kell kifizetni. Ez pusztán jófejség, ha már az anyacég ezidáig ilyen gyökér volt, a szervizesek ne legyenek azok....

.. viszont az új eredeti, garanciában cserélt fehér hátlap ezidáig nem reped (az előző ami rajta volt az első töltésnél megadta magát). A szerviz írásban!!! is megerősítette hogy ez új gyártási széria (2014/10), amin javított a gyártó a műanyag minőségén. Én azt mondom, minden fehér hátlapos one mini tulaj legyen türelemmel, várjunk 1-2 hetet, én rendesen nyúzom a telefont, naponta töltöm, és ha nem reped akkor úgyfest valódi megoldás született a problémára :)

[ Szerkesztve ]

(#1019) Ryoo válasza blueMerle (#1018) üzenetére


Ryoo
senior tag

A hátlap alatt az oldalsó műanyagborításra gondolsz ugye, mert kezdem elveszteni a fonalat. :)

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#1020) vicze válasza Ryoo (#1019) üzenetére


vicze
félisten

Egybe van az egész ezért mondja egész hátlapnak. :)
Nyilván nem a fém része repedezik. :P Viszont a hátlapon az antenna takarók igen. :(

(#1021) blueMerle válasza Ryoo (#1019) üzenetére


blueMerle
veterán

Az egesz hatso boritas csak egyben cserelheto, fonal ide vagy oda :)

(#1022) TIT


TIT
veterán

Ha a htc nem ismeri el akkor fizetni kell érte,ami nevetséges mert 1x már elismerte.

(#1023) blueMerle válasza TIT (#1022) üzenetére


blueMerle
veterán

Tényleg nem érted?

(#1024) TIT válasza blueMerle (#1023) üzenetére


TIT
veterán

Miért ne érteném?Fizetsz mert a gyári gyengébb(érteni+elfogadni az 2)ráadásul 6000.- drága egy hátlapért.

(#1025) vicze válasza TIT (#1024) üzenetére


vicze
félisten

A hibát elismerik, de az nem, hogy javíthatatlan. Így kb. végtelen ciklusban cserélgetik a hátlapokat.
Ez a modell nekik kb. tiszta veszteség volt...

(#1026) blueMerle válasza vicze (#1025) üzenetére


blueMerle
veterán

Egészen idáig, mondom, a szervizvezető hivatalosan is, írásban megerősített arról (ill. megmutatta a két hátlap közti különbséget mikor átvettem, tényleg észrevehető) hogy a fehér ill. fekete hátlapok is újra lettek tervezve. Nem csak a műanyag más de a belső hőelvezetésen is módosítottak, szilikon-betétekkel, miegymás. A régiek V3 az újak V5 jelöléssel rendelkeznek.

Eddig 2x volt töltve, az első fehér hátlap már itt megadta magát, de eddig ez bírja, és korántsem melegszik annyira mint ezelőtt (bár ezt leginkább a kollégám igazolja mert ő használta többet). Meglátjuk na, én hetente beszámolok a hátlap állapotáról mert én használom a telefont jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#1027) vicze válasza blueMerle (#1026) üzenetére


vicze
félisten

Hát 1,5évvel a megjelenés után, azért kisit több mint egy "ejnye-bejnye" na. Feltételezve, hogy az új nem reped, ha meg igen, akkor az az eset van még mindig, amit mondtam.

Viszont ha tényleg nem melegedik annyira, akkor meg kéne repesztenem, hogy cseréljék. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1028) Hawaii2249


Hawaii2249
tag

Na nálam is eljött az idő, hogy meglátogassam a kedves szervizt. A hibája, hogy nem tölt, meg állandóan belép a Car módba, majd bezárja, néha elindul a töltés.

(#1029) blueMerle


blueMerle
veterán

Még mindig nincs repedés ;)

(#1030) kridli válasza blueMerle (#1029) üzenetére


kridli
tag

azért ne kiabáld el. lehet, hogy az előzőn neked azonnal kijött, de nekem mindkét alkalommal azért időbe telt, mire megjelentek. szerintem 1-2 hónap is volt, mire megjelent, és aztán lett egyre több.

(#1031) blueMerle válasza kridli (#1030) üzenetére


blueMerle
veterán

Itt a HTC k-európai szervizközpontjának (ide mennek a magyarországi HTC készülékek is) hivatalos válasza, ez lefordítva annyit tesz hogy a gyártó javított az érintett alkatrészen és az új alkatrészek nem szenvednek a kérdéses hibától:

Dobrý den,

Nové kryty pro HTC One mini, které výrobce v tuto chvíli dodává, již uvedeným problémem netrpí.

S pozdravem a přáním hezkého dne

Renata Kolmanová
VSP Data, a.s.
Service Park Area
Průmyslová 1181
391 02 Sezimovo Ústí II
Czech Republic

Bízzunk benne hogy az új hátlapot rendesen tesztelték :)

(#1032) Hawaii2249


Hawaii2249
tag

Fentebb írtam a hibákat, még nem volt időm elvinni, illetve PlayIT-re akartam vinni fényképezni, mert úgy tűnt tölthető állapotba tudtam hozni a mai estig. Megosztok két képet, na ilyet se látatok még :D
(Hard resetet toltam rá, hogy ne merüljön feleslegesen és rendesen ki legyen kapcsolva, na azóta be se kapcsol :D )

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1033) Hawaii2249 válasza Hawaii2249 (#1032) üzenetére


Hawaii2249
tag

Na valahogy megint felvillant hogy tölt, de most 0% és még mindig kábel és egyéb áramforrás nélkül ügyeskedik valamit. :DD

[link]

(#1034) vicze válasza vicze (#1027) üzenetére


vicze
félisten

Ééééééés megrepedt... nem tudom, hogy sírjak vagy nevesek... ennyit a feketéről... :(
A SIM slot felett ahol elkezd befelé ívelni repedt végig elég csúnyán. A színe miatt nem láttam először csak kitapintani lehetett.

(#1035) TIT válasza vicze (#1034) üzenetére


TIT
veterán

Nevess mert ezt akartad,most viszont lottózzál hátha az is bejön :)

(#1036) blueMerle válasza vicze (#1034) üzenetére


blueMerle
veterán

Kuldd el hivatalos szervizbe, az uj hatlapok nem repednek

(#1037) vicze válasza blueMerle (#1036) üzenetére


vicze
félisten

Az lesz, csak a "mikort" kell kitaláljam. A javítás kb. mennyi ideid tart?

(#1038) blueMerle válasza vicze (#1037) üzenetére


blueMerle
veterán

Nekunk 1 het volt, nem tudom szamit-e hogy cegkent kuldtuk vissza

(#1039) Hawaii2249 válasza Hawaii2249 (#1028) üzenetére


Hawaii2249
tag

Na vissza kaptam, kicserélték egy One mini 2-re (M8) :P

(#1040) vicze válasza Hawaii2249 (#1039) üzenetére


vicze
félisten

Hát én remélem nem így járok, tegnap adtam le. A Mini 2 nem tetszik túlságosan. :(
Mondjuk nálam csak hátlap csere nem alaplap.

Amúgy a Mini 2 kódneve 'memul', nem M8. :)

(#1041) kridli válasza Hawaii2249 (#1039) üzenetére


kridli
tag

Szerintem jól jártál :)
Nekem a mini 2 jobban tetszik, bár az hogy nagyobb, az nekem negatívum.

(#1042) TIT válasza Hawaii2249 (#1039) üzenetére


TIT
veterán

Ráfizetés nélkül?

(#1043) Hawaii2249 válasza TIT (#1042) üzenetére


Hawaii2249
tag

Igen, leadtam a t-mobilba, majd ma hozta a postás mert, hogy már kapásból házhoz viszik. De nano simet meg garancia jegyet már nem adtak, így holnap csak azért is be kell, hogy menjek, szóval nem lett könnyebb...

(#1044) TIT válasza Hawaii2249 (#1043) üzenetére


TIT
veterán

Az furi,nem viszik a mini2-őt vagy nincs mini?Mi van ha neked nem kell mert nagy?
A futárok mindig ilyen trehányak(vagy aki intézi),ezért sem szeretem őket.

[ Szerkesztve ]

(#1045) Hawaii2249 válasza TIT (#1044) üzenetére


Hawaii2249
tag

A magyar posta hozta. Amúgy szerintem nem volt nekik készleten. Holnap én is megérdeklődőm, hogy ha nem kellene mennyit adnak vissza. Azt nem tudjátok, hogy honnan tudnám megnézni, hogy milyen sim függő a telefon? Mivel a T nem árusít ilyet ezért valszeg független, de ezt kilehet nézni valami infoból?

(#1046) TIT válasza Hawaii2249 (#1045) üzenetére


TIT
veterán

Rakjál bele másik szolgáltatós karit.

(#1047) csacsi67 válasza Hawaii2249 (#1045) üzenetére


csacsi67
addikt

Ha cserélik ha még minit kaptál volna vissza az is független lenne.Van benne gyakorlatom nekem már 2 db cseréltek. :)

(#1048) Hawaii2249 válasza TIT (#1046) üzenetére


Hawaii2249
tag

Mivel ez nano sim-es így nehéz kölcsön kéri nano simet. Gondoltam, ki lehet vmi infóból olvasni, de nem találok rá semmit.

(#1049) csacsi67 válasza Hawaii2249 (#1048) üzenetére


csacsi67
addikt

Van pár darab itthon kölcsön adom addig. :DD De hidd el amit irtam fentebb.

[ Szerkesztve ]

(#1050) TIT válasza Hawaii2249 (#1048) üzenetére


TIT
veterán

Sok teló nanosim-es ill.van vágó is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.