Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) gomsadi# válasza NTonee (#1450) üzenetére


gomsadi#
tag

Ennyire jól van optimalizálva? Láttam videókat, de ennek így külön örülök:)

Have a Lot of Fun!!

(#1452) NTonee válasza gomsadi# (#1451) üzenetére


NTonee
veterán

Én is meglepődtem, de tényleg röccenés mentes. Néha azért persze előfordul, de elég ritka, akkor is egy reboot után kisimul.

(#1453) gatto_ válasza NTonee (#1444) üzenetére


gatto_
senior tag

Igen, van magyar menü, bekapcsoláskor ki lehetett választani, és papírok és headset is van. Csak a kártyát akarták plusz pénzért rám sózni biztos, de nem kellett. Átraktam a nokiámból a 16gigást és kész. Legalább nem kellett másolgatni a zenéket. :)

(#1454) gatto_ válasza gomsadi# (#1449) üzenetére


gatto_
senior tag

A folyamatossága tökéletes. Én letöltöttem egy Bubble nevűt, amin lehet állítgatni mindent, a háttér, a buborékok, színét, irányát mindent, tök jó a felbontása is. Kérdés hogy mennyire fogja meríteni az aksit a statikus hátérhez képest. Ez majd idővel kiderül, de nem mostanában, mert még mindig a kezemben van, és merül a nyomkodástól. :)

(#1455) gomsadi# válasza gatto_ (#1454) üzenetére


gomsadi#
tag

Köszönöm a valaszotokat. Ezért szeretném ezt a készüléket!
Az energia kezelése elég jó a droidnak. Hála a Linux kernelnek. Csak akkor fogyaszt, mikor ténylegesen fut. Lényegesen nem kellene, hogy befolyásolja az üzemidőt, de kíváncsi leszek majd mit mondasz később.

[ Módosította: 7 ]

Have a Lot of Fun!!

(#1456) gatto_ válasza gomsadi# (#1455) üzenetére


gatto_
senior tag

Nem vagyok egy nagy linux kernel guru, de akkor ezt úgy értsem, hogy csak akkor fogyaszt, mikor megnyitott telefonnál a főképernyőt nézegetem? Lezárva, illetve a menüben, más programok futása közben nem? Ha így van akkor szuper, mert a sima képernyő azért nincs túl sokat nyitva.

(#1457) gomsadi# válasza gatto_ (#1456) üzenetére


gomsadi#
tag

Igen, így van. Jól kezeli a kernel a szolgáltatásokat, csak ami tenylegesn fut a háttérben (nem keverendo a háttérben alvó programokkal ).fogyasztanak.
Jól gondolod, akkor kellene csak fogyasztani, amikor a fokepernyot bamulod.

Have a Lot of Fun!!

(#1458) monti0222w


monti0222w
addikt

sziaztok sd kártya ügyben kérném a tanácsotokat 16 gigást szeretnék venni. Illetve a pdf olvasó miatt zaklatlak benneteket,mert amiket letöltödtem nem igazán 100-sok!

(#1459) szrobi66 válasza monti0222w (#1458) üzenetére


szrobi66
aktív tag

Én ezt: [link] vettem.

(#1460) szrobi66


szrobi66
aktív tag

ÁÁÁÁÁÁÁ [link] :Y :C :DD

(#1461) spawn21 válasza szrobi66 (#1460) üzenetére


spawn21
veterán

mekkora királyság! :C

Az a kár, hogy szimplán hülye vagyok az ilyenhez. :B

Szerk. Mindenki! Kérlek szépen segítsetek elmagyarázni valamit. Feltettem rá egy launchert, de miután ráböktem egyszer, hogy a sense legyen a fő, fogalmam sincs hogyan tudom előcsalni a többit. Pedig már orrba szájba kerestem. please help me. :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13p

(#1462) ffodi válasza szrobi66 (#1460) üzenetére


ffodi
veterán

Épp ideje. A baj csak annyi, hogy a windowsos verzióval gond van, és nincs linuxom, szóval még várnom kell. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1463) NTonee válasza ffodi (#1462) üzenetére


NTonee
veterán

Van ubuntu live, ha nem akarsz várni. A telepítő lemezről lehet indítani, de nem kell telepítened semmit.

(#1464) Tejföl


Tejföl
tag

Amit szrobi fórumtársunk linkelt azt valaki eltudná magyarázni pontosan micsoda?:D mert nem nagyon értek hozzá és kiváncsi lennék mivel jobb :D

(#1465) spawn21 válasza Tejföl (#1464) üzenetére


spawn21
veterán

voltkaképp, arról van szó, hogy előkészíted a gépedet egy másik rom felrakására. rootolás.
asszem :DDD

iPhone 13p

(#1466) szrobi66


szrobi66
aktív tag

Én is az ubuntuban bítzam, nem értek a linuxhoz, egyszer használtam sd particionáláshoz (hero-nál, még anno nem volt recoveryben) viszont, most leszedtem az ubuntu 11.04et, de sem lemezről nem tudom elindítani, sem telepíteni nem tudom, kikapcsol a monitor, és várhatok egész nap :( Régen egy régi verzióval ment, most annál a verzióval is összetörik a kép, és semmi. Egy linux guru nincs köztetek, aki tudna segíteni??:)

(#1467) NTonee válasza spawn21 (#1465) üzenetére


NTonee
veterán

Tejföl:
Meg sok egyéb app használatára, amit most nem tudsz felrakni, mert csak root-ként megy.

A lényege, hogy ha s-off-ba varázsolod a bootloadert, akkor onnantól olyan rom-ot raksz fel, amilyet akarsz. Természetesen a DS-hez készült "főzött" (piszkált) rom-okról van szó, ezek nem a htc által írt szoftverek. Ügyes, okos emberkék úgy gondolják, hogy szebbet, jobbat alkothatnak, ha belenyúlnak a telefon szoftverébe. Ez gyakran sikerül is! :K Például megnyílik az út a Sense3.0 telepítéséhez is, csak így nem hivatalos. Ezen főzött rom-ok használata esetén azonban a garancia automatikusan ugrik (ha csak vissza nem állítod eredeti állapotba, mielőtt visszaviszed).
Sok olyan progi is van, amit csak root-olt készülékkel tudsz használni. Én például szerettem volna screenshot képeket készíteni, de csak olyan app van, amihez root-olt készülék kell.

szerk: Tegnap esett szó (azt hiszem) a battery stat állományról. Na pl azt is el lehet tüntetni és újra lehet kalibrálni az akku állapotát egy programmal.

[ Szerkesztve ]

(#1468) NTonee válasza szrobi66 (#1466) üzenetére


NTonee
veterán

Másik vga kimeneten nézted?
Egyébként úgy tűnik, hogy valamelyik hardvered nem tetszik neki.
Fedora live is van esetleg, illetve suse is.

(#1469) szrobi66 válasza NTonee (#1468) üzenetére


szrobi66
aktív tag

Köszi az infót! :R Ezekről nem is tudtam, most töltöm a fedorát, remélem menni fog. Ezt telepíteni kell, vagy ezis működik lemezről??

(#1470) szrobi66


szrobi66
aktív tag

sorry, lejárt az 5perc, ubuntut hogy tudom eltüntetni? bootnál választható.

(#1471) NTonee válasza szrobi66 (#1469) üzenetére


NTonee
veterán

Ha jól emlékszem a fedorának is van live rendszere, de ez nem biztos. Nálam nem ment már a telepítő sem rendesen (a telepítőből szokott indulni a live, vagy már eleve azzal indul), ezért nem tudom biztosan. A suse megy liveban is, de az meg állandóan szétfagyott az én gépemen.
Így csak az ubuntut tudtam használni.

(#1472) spawn21 válasza NTonee (#1471) üzenetére


spawn21
veterán

Te ezen kereszetül mentél már? Mármint a s-off és társain. ha igen segítenél elmagyarázni pü-ben? hálás volnék. főznék valamit, mondjuk :DDD :U

iPhone 13p

(#1473) NTonee válasza spawn21 (#1472) üzenetére


NTonee
veterán

Nem. Egyrészt mert szervizben van a teló már egy hete, másrészt én még várok inkább. Nekem nem sürgős, hátha a htc is kinyitja a bootloadert majd. Ha más rom-ot raksz fel, akkor nincs több gyári update sem (szerintem).
Egyébként erre is érvényes ugyanaz, mint egy pc-nél, vagy notinál a bios update esetén. Ha nincs semmi bajod a géppel, akkor inkább ne csináld! Én egyelőre csak azt szeretném majd elérni, hogy kevesebb legyen a gyári app rajta. Sok a felesleges cucc, de ez nem sürgős.
A régi winmo htc-vel viszont rengeteg rom-ot próbáltam. Azzal sokat zsonglőrködtem (még androidot is dobtam rá :D ).

(#1474) claire78 válasza NTonee (#1473) üzenetére


claire78
senior tag

na, én megcsináltam, de semmit különbséget nem veszek észre :S azon kívül, S-OFF
lockscreen 3.0 ugyanúgy nem engedi telepíteni :S
kicsit csalódott vagyok :(

(#1475) NTonee válasza claire78 (#1474) üzenetére


NTonee
veterán

Attól, hogy s-off, még nincs root-olva. Root hozzáférés kell annak a telepítéséhez.

(#1476) claire78 válasza NTonee (#1475) üzenetére


claire78
senior tag

segítenél?? mert akkor nagyon nem vagyok képben :P

(#1477) NTonee válasza claire78 (#1476) üzenetére


NTonee
veterán

Egyelőre nem tudok, mert én is csak most kezdtem el olvasni a témát és ma nem nagyon fogok ráérni sajnos. A root hozzáférést külön kell megcsinálni, amiről infókat ezen oldal fórumain találhatsz angol nyelven. Amit én most tudok, az még az előző telómból ragadt rám, ami még azért másképp működött, mint ez.
Egy valamire mindenkit figyelmeztetnék! Egyetlen apró hibával téglásítható a telefon! Mindenki csak saját felelősségére kezdjen bele ilyesmibe! Pontosan követve minden lépést is előfordulhat probléma.

(#1478) spawn21 válasza NTonee (#1477) üzenetére


spawn21
veterán

akkor én sem piszkálom, mert alapvetően szeretem. :R

iPhone 13p

(#1479) ffodi válasza NTonee (#1463) üzenetére


ffodi
veterán

Igen, ezzel próbálkozom most, megy is a live cd meg minden, le is szedtem az android sdk-t, feltelepítettem amit kell, de ha letöltöm az alpharevx alkalmazást, nem nyitja mag semmi, ubuntuban root jog megvan stb, de így sem engedi. Sajna nem értek a linuxhoz, úgyhogy ha valaki segítene azt megköszönném. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1480) ffodi


ffodi
veterán

Közben sikerült, béna voltam, elvileg kész az S-OFF, most jöhet a root. ;] :C

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1481) Szancsó válasza spawn21 (#1461) üzenetére


Szancsó
aktív tag

Ha a Settings / Applications / Manage applications [All] fülén kiválasztod a HTC Sense -et és az alja felé nyomsz egy [Clear defaults] gombot, akkor elvileg nem a Sense lesz az alapértelmezett launcher. Ilyenkor nyomsz egy home gombot és megint fel kell ajánlania, hogy mit indítson és az legyen -e alapértelmezett.

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#1482) claire78 válasza ffodi (#1480) üzenetére


claire78
senior tag

nekem már az is megvan, de mégsem tudom telepíteni a 3.0-ás lockscreent :S

(#1483) ffodi válasza claire78 (#1482) üzenetére


ffodi
veterán

Én is kész vagyok a root-al, működik minden progi faszán. Nem lehet, hogy ahhoz a lockscreenhez egyedi rom kell?

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1484) NTonee válasza ffodi (#1483) üzenetére


NTonee
veterán

Én is erre gondoltam.
Itt azt írták sokan, hogy csak custom rom-al sikerült, a gyárival nem.

[ Szerkesztve ]

(#1485) claire78 válasza NTonee (#1484) üzenetére


claire78
senior tag

akkor azért lehet.
próbáljunk ki egy sense 3.0-ás főzött romot?? :P

(#1486) ffodi válasza claire78 (#1485) üzenetére


ffodi
veterán

Csak utánad! :D

Valami fasz OC-s kernelt kéne kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1487) szrobi66 válasza ffodi (#1486) üzenetére


szrobi66
aktív tag

Akkor csinálhatnátok egy leírást:) én most fogok nekiesni, a barátnőm laptopján megy az ubuntu, szóval telepítes az sdk-t, alpharew, és ennyi?? melyik leírás alapján rootoltál?
Az sdk rész nem teljesen világos, segítenél abban?

[ Szerkesztve ]

(#1488) NTonee válasza szrobi66 (#1487) üzenetére


NTonee
veterán

Linux, sdk, alpharew-el s-off, aztán rootolás. Gondolom bootimg-vel csinálta, az tűnik a legjobbnak.

claire78:
S-off és root még egy dolog. De másik rom-ot felrakni már más. Vannak rossz tapasztalataim a régi winmo-val. Sokan csinálnak custom romokat, de nem mindenki olyan ügyes ám. Van aki megold 3 hibát, de véletlenül csinál bele 10 másikat. Jól nézd meg, hogy mit tolsz rá, olvasd el a hozzászólásokat is! És mindig figyelj oda, hogy pontosan kövesd a leírást!

(#1489) szrobi66 válasza NTonee (#1488) üzenetére


szrobi66
aktív tag

hülye vagyok a linuxhoz, hova csomagoljam ki az sdk-t? azon belül hova menjek??

(#1490) ffodi válasza szrobi66 (#1487) üzenetére


ffodi
veterán

A live ubuntuhoz szedj le először egy openjdk-t.

Terminálba: sudo apt-get install openjdk-6-jre

Ha kész, akkor csomagold ki az android sdk-t, indítsd el a tools mappában lévő android alkalmazást(simán run) és telepítsd fel az alábbiakat(Available Packages fül):

Android SDK Platform-tools
Android Compatibility package

Ha kész, akkor terminálba szerezz root jogot(ezt nem írom le, mert a google-be egyszerűen meg lehet találni). Ha ez is megvan, akkor írd be a következőt a terminálba sudo /(ahová kicsomagoltad az alpharevx-et)/alpharevx.

Azután felismeri a telót, beírod a weboldalra a serialt, az generál egy kódot, amit bemásolsz a terminálba, és már kész is. Ha végzett és minden rendben, van akkor kiírja. :)

Szerk.: Én is hülye vagyok a linuxhoz, nagyon kevés tudással indultam neki ennek, de kb fél óra alatt rájöttem mindenre. ;)

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1491) NTonee válasza szrobi66 (#1489) üzenetére


NTonee
veterán

szerk: ffodi mar segitett is. Megint lemaradtam. Nekem telefon hianyaban nem megy. :(
Bocska az ekezet hianyert, Kaiser-en nem megy, mert lusta voltam beallitani rendesen. :D

[ Szerkesztve ]

(#1492) claire78 válasza ffodi (#1486) üzenetére


claire78
senior tag

na fent is van :P
ezt tettem fel: [link]
nagyon tetszik!! :)
bár eddig úgy vettem észre, ez a lockscreen se mutatja a közelgő eseményeket!
ami nagyon meglepett, h az összes alkalmazásom, beállításom mind megmaradt! :)

(#1493) NTonee válasza claire78 (#1492) üzenetére


NTonee
veterán

a beallitasokat es alkalmazasokat a google fiok menti, es visszaallitja az elso bejelentkezes utan.

(#1494) flegmakiraly


flegmakiraly
csendes tag

A telenoros előfizetésű mobilomon hol tudom megnézni, hogy mennyi mb-om van még netre?

Meg mi az a mobile tv? Azt hol lehet használni?

(#1495) szrobi66 válasza ffodi (#1490) üzenetére


szrobi66
aktív tag

köszi, de full balfa** vagyok ehez az egész ubuntus szarhoz, mindjárt feladom, erről a rootról is össze vissza írnak, pl sudo+parancs, kéri a jelszót, de nem engedi beírni

(#1496) ffodi válasza szrobi66 (#1495) üzenetére


ffodi
veterán

Engedi, az más kérdés, hogy nem látsz semmit(meg kell ugye változtatni). Írj be bármit, aztán enter, kéri mégegyszer ugyan azt, enter, aztán jöhet amit írtam. :)

A root meg lófütty. Ha kész az S-OFF, akkor feltolod a gingerbreak-et, lefuttatod, restart és kész.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1497) szrobi66 válasza ffodi (#1496) üzenetére


szrobi66
aktív tag

itt az ubuntu root jogra gondolok, amúgy nagyon hálás vagyok a segítségért, lehet mára hanyagolnom kellene, mert kiborúltam mint a bili, még az openjdk-t sem tudtam felrakni :O

(#1498) ffodi válasza szrobi66 (#1497) üzenetére


ffodi
veterán

Ja, értem, az is egyszerű, beírsz egy tetszőleges jelszót és kész. Ne add fel, sikerülni fog.

claire78:

Csináltál backup-ot vagy valamit, vagy csak simán rátoltad ezt a romot, és úgy maradtak meg a cuccok. A másik az, hogy ahogy nézem ebben nincs magyar nyelv, pedig eléggé megszerettem. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1499) claire78 válasza ffodi (#1498) üzenetére


claire78
senior tag

persze, előtte backuppoltam gyárit.
full magyar :)

(#1500) szrobi66 válasza ffodi (#1498) üzenetére


szrobi66
aktív tag

nah, megvan az openjdk, telepítettem az sdk-n amit kell, viszont honnan látom ha felismeri a telót?? (winen csak a parancssoros sdk-t használtam, ezt a telepítőset nem ismerem)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.