Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

He esetleg a szoftveres cucc "elérhető" külön már valahol. És valaki megtalálta, írjon rám légyszi egy privit. Köszönöm.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2) thomeef


thomeef
őstag

Szép lett, bár én nem pont egy belépő szintő pavilionnal csináltam volna meg. Soha nem vennék 300k-ért paviliont :D

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#3) Khelben válasza thomeef (#2) üzenetére


Khelben
nagyúr

Főleg, hogy 200k-ért már lehet kapni ugyanezt a konfigot sztárvársz nélkül :) Na nem mintha 200-ért paviliont vennék...

[ Szerkesztve ]

(#4) pdev1811


pdev1811
tag

Az SSD hiánya nem csak a gyártóra, hanem a komplett iparágra nézve szégyen. 2016-ban a HDD már vicc kategória laptopokban.

(#5) rudi válasza Khelben (#3) üzenetére


rudi
nagyúr

Igazából nem lehet. Egyrészt nálunk asszem még semmilyen más Skylake processzoros Pavilion 15 nincs fogalomban, mástrészt a hasonló konfigos, Broadwell alapú verzió Windows nélkül kerül 200k-ba. Mondjuk 200k körül én sem vennék Paviliont, de talán semmilyen más új, konzumer notebookot sem.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#6) Narxis


Narxis
nagyúr

Tyűű ez de jól néz ki, legszívesebben megvenném. :Y

Thanos was right.

(#7) AxBattler


AxBattler
félisten

Látványos, de... olcsóbban kaphatol' HP ProBook 450 G3-at dedikált VGA-val, i5-6200U-val, 8GB/1TB kiépítésben, szintén legális W10-zel, és a 20k-s árelőnyből tud az ember bele pattintani még egy M.2-es SSD-t is. :K

Szóval nálam kuka. :B

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8) kexksz


kexksz
addikt

Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy egy felnőtt ember ilyet venne magának, nyugatabbra gyerkőcöknek ajándékba biztos jó lesz, de ez ilyen formában ~mindenre alkalmatlan és túlárazott.

(#9) Zoltn


Zoltn
senior tag

Értem én hogy StarWars, de minek?
Csak én kezdek besokallni SW témában? Akármerre nézek SW. Kezd ciki lenni... :(((

"Music is your only friend. Until the end!"

(#10) rudi válasza AxBattler (#7) üzenetére


rudi
nagyúr

Alapvetően igazad van, a ProBook 450 G3 jobb csomagnak néz ki, bár az általad linklet modell nem Full HD IPS paneles, gyengébb a különálló grafikus alrendszere és nem vagyok benne biztos, hogy háttérvilágításos a billentyűzete vagy sem. Viszont többnyire 3 év garanciát adnak rá, van M.2 bővítőhelye és könnyen bővíthető. Ez a 260ezres összeállítás tűnik tutinak, mert itt már a gyári M.2-es SSD-n van az oprendszer nem kell az utólagos SSD bővítésnél a rendszer és a visszaállító partíció átvarázsolásával bajlódni, elég mellécsapni egy tetszőleges HDD-t.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) rudi válasza Zoltn (#9) üzenetére


rudi
nagyúr

Tolerancia kérem! Másnak meg lehet valami olyan a ciki, amire te rá vagy kattanva, nem vagyunk egyformák.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) Seirus


Seirus
tag

Magánvélemény következik :DDD
Szerintem lehúzás, hogy egy ilyen gépben, amit nyilván az a hozzá nem értő fog megvenni aki SW Battlefrontozni akar 940M van, miközben 200 körül 950M-el, ennyiért meg 960M-el szerelt lapost lehet kapni. :(

[ Szerkesztve ]

Telefonszám adatlapomon.

(#13) Khelben válasza AxBattler (#7) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ez egy kicsit mellé ment. Az a Probook sima HD, TN paneles (abból is az egyik legrosszabb) és a VGA-ja jóval gyengébb, mint a 940M. Szóval a két gép nem versenytársa egymásnak. A Pavilion mellé egy Asus G551JW-t tennék le, I5 4200H-val és 960M-mel, ugyanazon az áron. Így már egyértelmű lenne, miért nem olyan jó választás ez a Pavilion.

(#14) AxBattler válasza rudi (#10) üzenetére


AxBattler
félisten

FHD-t natívan megnézem melyik átlag mobil GPU hajtja meg tartósan, gyanús hogy 1-2 éven belül ugyancsak kevés lesz az új címekhez- szóval szvsz fölös, legfeljebb ROG és Alienware kategóriájú gépekben érzem helyénvalónak (már ha számít a játék). Sima HD-re meg elég a gyengébb VGA is.

Háttérvilágítás nekem sosem hiányzott a bill-re, nem ez alapján választottam gépet eddig sem, bár lehet, hogy valakit ez mozgat.

A HDD-klónozás meg azért nem kellene, hogy probléma legyen, főleg mivel pl. a Samsung ingyenes gyári szoftvert is kínál e célra.

(#13) Khelben
Igen, az az Asus tényleg jobb példa. :R

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#15) x_o_n


x_o_n
veterán

Pont tegnap láttam a helyi számitástechnikai üzletben, 999 euro ,i7-6500U 8gb ram verzió ,amin csodálkoztam hogy a star wars tok is megvehető külön ,amit inkább megvennék mint ezt a gépet....viszont a másik Hp pavilon 15 ami szintén ennyibe kerül,szerintem sokkal jobb vétel
i7-6700HQ + 8gb + 128mb ssd+1tb hdd + gtx 950 4gb ips full hd . 999 eu és a zöldes design is eleve jobban néz ki....

(#16) Beri78


Beri78
őstag

az extrák nagyon jók, és a +50 lazán megéri egy rajongónak ;]

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#17) tecsu


tecsu
addikt

A kopottas, lehasznált kinézet ocsmány, az ötlet jó. A rajongók egy részét jó nagy felárral le lehet húzni, meglovagolva az aktuális és globális marketinget.
Magasabb kategóriát azért nem érdemes hasonlóan felcicomázni, mert az a vásárlóréteg megfontoltabb, egyszerűen más célközönség. A legtöbbet ezzel tudják majd kaszálni, jól számoltak a HP-nál. ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#18) AxBattler válasza AxBattler (#14) üzenetére


AxBattler
félisten

Hmm... megnéztem az alábbi Asus tesztjeit, és az 1080p-t egész jól kezeli. Lehet, nem is hülyeség az a kijelző, bár 15.6"-ra nekem már az 1600*900 is bőven sok, nem akarnék annyira hunyorogni.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#19) gerii


gerii
addikt

Takarítás híján megnézném hogy ez a gép is úgy fog-e izzani pár év múlva mint a legújabb halálcsillag.

SW-os májkrém még elmegy, mert 10 másodpercig én is szemeztem vele, de 300k-t ki ad ki erre?

(#20) tecsu válasza gerii (#19) üzenetére


tecsu
addikt

Egy csomó angol, amerikai, német stb. kölyök megveteti az apjával. Vagy szerinted nem? :Y

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#21) AxBattler válasza tecsu (#20) üzenetére


AxBattler
félisten

+1
3-4 évre számítva €1.000,- nekik nem nagy pénz. :(

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#22) prolad


prolad
őstag

Nagyon jól néz ki, de szerintem inkább az omen szériából kellett colna egy ilyet kihozni.

(#24) Alchemist


Alchemist
addikt

Érdekes lehet meetingre ilyennel beállítani... akkor már inkább ezzel.
:D

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#25) duke


duke
aktív tag

Eroltetett, es meg ronda is.

(#26) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Ha már Star Warsos notebook legalább a legújabb Battlefrontot vinné... :U

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#27) kisza25 válasza AxBattler (#14) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

egy gtx 960m is simán meghajtja, az asztaliban 750ti-nek felel meg (kompromisszumokkal)
egy 980m meg gtx 970 szint, nagyot fejlődött a mobil GPU szegmens maxwell óta :K

AzEgyetlen1: múló őrület? 1978 óta múlik, szerintem mi a föld alatt leszünk is lesznek még rajongói:D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#28) Khelben válasza gerii (#19) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az ilyen gépeket 2-3 évre veszik, azt kibírja. Persze nem nálunk, de nem is belőlünk él a HP. Nálunk az átlag user a 80k-s eldobható vackot akarja 5-6 évig használni és persze menjen rajta a gétéaöt közepesen...

(#29) x_o_n válasza Khelben (#28) üzenetére


x_o_n
veterán

Konkrétan viszik mint a cukrot....láttam olyat aki 3-at vett....amikor megnéztem közelebbröl volt aki pont azt kérdezte amit lentebb irtam,hogy miért nincs abból a verzióbol..mert inkább lenne több 2-300 eu val de az mégis erősebb,majd vett inkább egy asus rog-ot,1400-ért mivel szórják ki és azok akciósak.jön a csoda puttonyos uj asus :DDD

(#30) Dhampir válasza Alchemist (#24) üzenetére


Dhampir
félisten

Ah, de szép.

(#31) Dhampir válasza x_o_n (#29) üzenetére


Dhampir
félisten

jön a csoda puttonyos uj asus

Ez milyen lesz, miért "csoda puttonyos"? :F

[ Szerkesztve ]

(#32) x_o_n válasza Dhampir (#31) üzenetére


x_o_n
veterán

(#33) blaca83


blaca83
őstag

Kinézetre tetszik és jó ötlet lenne egy ilyen ebben a nagy Star Wars őrületben,de az árazással nem vagyok kibékülve.
Kb: az "ajánlott fogyasztói árának" a fele lenne a reális összeg érte. :))

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#34) Dhampir válasza x_o_n (#32) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi. :)

(#35) rudi válasza x_o_n (#32) üzenetére


rudi
nagyúr

Jön hozzánk is tesztre január végén, sőt akit érdekel, idehaza is megveheti. Az árát inkább nem írom ide, mert nyugalom megzavarására esélyes információ :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#36) x_o_n válasza rudi (#35) üzenetére


x_o_n
veterán

Királyság :)

(#37) hallador válasza rudi (#10) üzenetére


hallador
addikt

Szia,

A ProBook semelyik verziója nem rendelkezik billentyűzetvilágítással, a másik komoly probléma, hogy a ProBook jellemzően az üzleti felhasználásra való hivatkozással igen gyenge megvilágítású kijelzőket kapnak. Ami nekem még nem tettszik, hogy a jótállás a ProBook-ra csak egy év, de a nagykerek a magyar HP-val karöltve hozzádobják a Care Pack-t, na ezzel az a baj, ez pontosan úgy működik, mint az NX-nél, valalamint a ProBook 6460/70B Esetén nem él külföldön, csak korlátozásokkal.

Szóval azért a ProBook mint széria egész kellemes konstrukció, ha ezeket a kisebb elhagyagolásokat elviseli valaki.

Amúgy Pavilion helyett én is ezt venném, Start Wars ide vagy oda.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#38) x_o_n válasza rudi (#35) üzenetére


x_o_n
veterán

Jesszus,most kaptam a levelet,megérkezett az ASUS GX700 Notebook,vásárolható,reggel már viheti aki akarja, a helyi müszaki áruházban...ez az ár..nagyon komoly....valószinüleg nem fogják kettesével venni mint a star wars mókát :)

(#39) gerii válasza hallador (#37) üzenetére


gerii
addikt

Mi a baj a Care Pack-kel/garijával? (most hallok erről először)

(#40) AxBattler válasza x_o_n (#38) üzenetére


AxBattler
félisten

Asus GX700 NBC review
Egy egész kibeb@xott guroló bőröndöt adnak hozzá! :Y
Mondjuk az AC Syndicate így is megfogja 4K-n... ;]

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#41) x_o_n válasza AxBattler (#40) üzenetére


x_o_n
veterán

Mindez 4600 euro :) és egy rog egeret is adnak hozzá :)

(#42) kisza25 válasza AxBattler (#40) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ha nyerek a lottón listámra már fel is írtam:D
brutál tetszik a cucc és még el sem olvastam a specifikációkat, de sejtem:P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#43) .LnB válasza AxBattler (#40) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az egyik legcsúnyább laptop amit valaha készítettek. De ugye itt nem a külső a fő szempont. A 4x16Gb ram azért kajak. :D
Ha hozzám vágnák se kellene, odaadnám nektek. :)

(#40) AxBattler Ennyi erővel akkor hordozható minden pc. Beleteszed talicskába aztán gyíí..

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#44) kisza25 válasza .LnB (#43) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ok, mindenképpen szólj, ha dobod:D
nekem tetszik (a puttony nem) :B

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#45) AxBattler válasza kisza25 (#42) üzenetére


AxBattler
félisten

Nekem sem kéne, oda a hordozhatóság - akkor már inkább egy fullos Dell Precision.

(#43) .LnB
Itt inkább "az első vízhűtéses notebook" cím a lényeg, nem az ésszerűség... :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#46) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

szubjektív, de hol vennék ilyet mikor 270k-tól i5-ös (fizikai 4 magos) Lenovo Y700-at kapsz, mindenféle jóval felszerelve! pff... max felmatricázom sztárvórzra ha annyira kell..

(#47) .LnB válasza AxBattler (#45) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Igen azért a végterméken látszik, hogy a koncepció annyi volt, hogy "csináljuk meg elsőként mert meg tudjuk csinálni" Nincs is ezzel baj. De itt már a notebook-ok egyetlen előnyét hagyták figyelmen kívül a cél érdekében, a hordozhatóságot.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#48) rudi


rudi
nagyúr

Akit csak a tok érdekelne, kapható külön, nem is annyira vészes áron. Anyaga egyébként kifejezetten korrekt, szerintem rendesen megcsinált darab.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#49) mepet


mepet
addikt

A képek alapján gyönyörű darab! Ha most kéne lapost vásárolnom munkához/netezni, biztosan ezt venném. Mondjuk, szerintem sokakat kiábrándított, hogy csak Dark Side kiadás van belőle, de számomra ez is előny lenne.

(#50) x_o_n válasza mepet (#49) üzenetére


x_o_n
veterán

Ez tény,de a csúcs modell már most akciós belöle,ami fura ,jelenleg 900 eu i7+8gb+1tb+940 2gb verzió

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.