Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Erre kíváncsi leszek, jót tenne itt is egy jó kis konkurencia! :P

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#2) solfilo


solfilo
veterán

Aki meg játszani akar vele, az vehet bele még egy memóriamodult. Hihetetlen, hogy az ilyen drága notik esetében sem futja gyárilag a dual channelre.

solfilo

(#3) nbg válasza solfilo (#2) üzenetére


nbg
senior tag

Sajnos nem, megint hazavagjak a GPU-t (is) az egycsatornas kiepitessel... :(

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#4) arn


arn
félisten

itt fog beerni igazan a ryzen...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5) leviske


leviske
veterán

Arról van infó, hogy amennyiben a Raven Ridge full verziója kap Ryzen 5 nevet, akkor mi lesz mobilon a Ryzen 7? Jöhetnek HBM-es variánsok Ryzen 7 néven, vagy "csak" az AMD egységesen akarja tartani a nevezéktant a desktop és mobil piac közt, hogy ne legyenek olyan kavarcok, mint a mobil i7 kapcsán?

(#4) arn: Ezt még én így nem jelenteném ki. Szvsz az Epyc lehetett a fejlesztés során a hangsúly és eleve a szerver/workstation vonalon hozták a legtöbbet. Én nem várnék csodát a mobil vonaltól.

(#6): Korábban a cég a HBM-et csak amolyan L4 cache formájában vízionálta APU-k esetében, DDRx mellé. Nem hiszem, hogy valaha is kapnánk olyan megoldást, amiben a full rendszermemória HBM alapú.

[ Szerkesztve ]

(#6) arn válasza leviske (#5) üzenetére


arn
félisten

8-16gb hbm rammal nem lenne olcso :) mert igy lenne igazan ertelme az egysegesitett ramnak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#7) AxBattler válasza nbg (#3) üzenetére


AxBattler
félisten

Pontosan. Pedig pont ide való az APU... :(((

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8) Meteorhead válasza leviske (#5) üzenetére


Meteorhead
aktív tag

Nem is arról lenne szó, hogy a HBM lenne a rendszermemória. Az hiányzik nagyon Raven Ridge-nek, hogy a HBM-re legyen kötve a Vega HBCC-je, azaz afféle giga méretû VRAM cache legyen. A video memória továbbra is RAM-ban csücsül, bár egyetlen 4GB-os HBM modullal is beleférne minden, ami a VRAM-ba menne. (Bár a HBCC mûködése ettõl azért trükkösebb.) Ilyen módon tehermentesítené a sima RAM-ot HBM, amikor az IGP nyúzná.

Sajnos e nélkül SEMMI értelme nincs Raven Ridge-nek, és amennyire az interposer/HBM implementálás fogja vissza a Vegák kihozatali arányát, annyira biztosra vehetjük, hogy az R7-es Raven Ridge procik sem lesznek HBM-mel szerelve. Ez a gép pedig fix, hogy 1-csatornás támogatással érkezik, mert más gépeken meg szokták említeni, hogy ha 2 foglalat van és csak az egyikbe raknak modult.

Számomra sok éve nyilvánvaló, hogy szisztematikusan el vannak szabotálva az AMD-s gépek. (Fanboyságot félretéve, ENNYIRE nyomorék mérnöki munkát nem lehet végezni! Az ugyanilyen inteles gépbe belefért két modul. Ha pedig tényleg annyival nagyobb a platform, akkor az akku kárára igazán tehettek volna bele még egy foglalatot, és akkor nem 10, hanem 8 órát megy csak. Nabumm...

[ Szerkesztve ]

(#9) Crytek


Crytek
veterán

Na egy ilyen "alapgép" leszivároghatna végre 150k-s ár kategóriába...

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#10) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Azért én kiváncsi leszek az első tesztekre. Gondolom lesz van 3-400.000 ft,és cserébe throttlingolni fog mint a sz@r.De nem így legyen.

(#11) arn válasza Crytek (#9) üzenetére


arn
félisten

lassan egy fel telefont kapsz ennyiert :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12) Lacok


Lacok
őstag

A mobil szegmensnek is jót tenne már egy kis verseny, kíváncsi vagyok milyen teljesítményt fog képviselni ez a megoldás.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#13) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

Céges laptopnak erősen elfogadnám :)

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#14) atok666 válasza -=MrLF=- (#1) üzenetére


atok666
őstag

Mármint?

Atok

(#15) TK36 válasza Meteorhead (#8) üzenetére


TK36
aktív tag

Azért lehet, hogy ha várunk pár évet, akkor lehet hogy kiderülnek ismét érdekes dolgok a konkurencia kapcsán (hogy mit csinált vagy nem).

A cikkhez: Remélem, hogy ha ez végre igaz, akkor egyre több ehhez hasonló AMD-s noti jön majd ki. És persze majd tesz is jöhetne.

(#16) Perdedor


Perdedor
tag

Hát pedig úgy érne valamit ha a tokozásra odapöttyintenének egy hbm-et is. Az az egy darab is 1024 bitet jelentene. Anélkül szvsz értelmetlen a Vegát APUba rakni.

I am not a conspiracy theorist. I am a bullshit analizer.

(#17) Legyes


Legyes
tag

Szerintem csak azért kerül Vega bele, mert ebből van 14nm-en gyártott anyag készen :) A Vega és a Zen ráadásul nagyon erősen hasonló, nyilván úgy van csinálva, hogy egymás dolgait tudják használni tokon belül is.

-=LeGyEs=-

(#18) sutszi válasza solfilo (#2) üzenetére


sutszi
veterán

Én nem gondolom, hogy ennek a gépnek gamer világ a célpontja... De lehet tévedek.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#19) arn válasza sutszi (#18) üzenetére


arn
félisten

Ha az a lenyeg, hogy adjon kepet... Arra van par alternativa, es megint nem lesz semmi az apubol.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#20) sb válasza arn (#19) üzenetére


sb
veterán

A ram miatt soha nem lesz. HBCC adná a megoldást, de álom kategória...

Hogy itt lesz-e a Ryzen sweet spot nem tudom... optimista voltam de mégsem jött annyira össze a sokmagos/alacsony órajeles erőfölény se. Elvileg ott lenne több keresnivalója. Mobil szegmensben se fogja rosszul érezni magát, mert itt is elég a 2-3.5GHz sávban villantani, az meg elég jól megy neki. De itt az Intel is elég jó, ellentétben azzal ami a 8+ magos szegmensben várható volt.

Arra vagyok kíváncsi, hogy a 45W elég-e együtt a cpu+gpu-nak. 2GHz nem sok, de a Vega se annyira a jó étvágyáról híres. Bár az alacsony órajel ott is segít, nomeg a nulla ram sávszél. :)

(#21) sutszi válasza arn (#19) üzenetére


sutszi
veterán

Nem csak az a lényeg... A GPU gyorsítás terjedéséhez kell egy olyan APU ami teljesítmény/fogyasztás terén labdába tud rúgni. Ez most talán meglesz. Így már lesz értelme olyan alkalmazásokat írni ami kihasználja ezt. A játékokon kívül más alkalmazási terület is létezik...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#22) jedis


jedis
senior tag

Egy átlagos laposba bőven jó lesz a VEGA + DDR4 párosítás, minek a HBM ? :U Az AMD IGP-ben mindig is jobb volt az Intelnél. Ez a Vega alapú IGP elég nagy ugrás, az elődhöz képest, és visszavett órajelekkel bőven jó fogyasztást lehet belőle kihozni. A GF 14nm-es gyártástechnológiája, csak egy bizonyos üzemi frekvenciáig skálázódik jó, az felett már drasztikusan megnő a fogyasztása. Az asztali VEGA kártyák is azért esznek olyan sokat, mert az AMD kénytelen volt túlhúzni őket, hogy megfelelő konkurenciát állítson az NVidia-nak. ( VEGA 56 vs. GTX1070 ; VEGA 64 vs. GTX1080 ). A jobb IGP, és a DDR4 nagyobb sávszélességéből adódóan, biztos vagyok benne, hogy egy ilyen lapossal is el lehet játszogatni, persze nem 4K-ba Ultra beállítások mellett ( és nem "szingle memó csanellel" :Y ). Aki meg igazi Gamer laptopot akar venni, nem APU-s gépben gondolkodik. Az majd vesz egy Ryzen-eset, dedikált VGA-val. Ha meg már a Ryzen-nél tartunk, és az elején említettem, hogy az AMD IGP-ben eleve jobb volt az Intelnél, akkor már hozzá tenném, hogy CPU-ban ( IPC-ben ), meg most utolérte. :K Szóval nem tudom hova ez a nyavajgás, hisz minden happy ! :) Persze aki egy igazi "vegás" ( HBM-es )lapost akar venni, annak is lesz, csak jó mélyen a zsebébe kell nyúlni. A nagyobb gyártók ( DELL, HP, stb. ) biztos fognak csinálni vele ( szerintem ) ilyen 17"-os 5-6Kg -os workstation laposokat, de azok árai biztos a fellegekben lesznek :K .

[ Szerkesztve ]

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#23) -=MrLF=- válasza atok666 (#14) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Mármint, hogy letörje az Intel által felvert árakat.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#24) solfilo válasza sutszi (#21) üzenetére


solfilo
veterán

Gondolom nem az Envy széria fogja elterjeszteni a Raven Ridge APU-kat, kissé drága ahhoz. Mondjuk sok reményt nem fűznék a IGP kihasználására multimédián és játékon kívül, jó ideje csend van e körül. Már AMD sem említi HSA-t Raven esetében, miközben Bristolnál még igen, kissé fura. :F


innen

A Gaming viszont van említve. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#25) Cathulhu


Cathulhu
addikt

ide is

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#26) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

HP ENVY x360 15-bq101na (Ryzen 5 2500U) Itt korábban még elérhető volt a doksija:
[http://www8.hp.com/h20195/v2/GetPDF.aspx/c05652570.pdf]
utolsó oldalról:

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#27) Cathulhu válasza jedis (#22) üzenetére


Cathulhu
addikt

Minek gamer laptopba ryzen? Mobil workstation az ok, de gamer laptopba az egy CCXes raven jobb választás, más kérdés hogy nem ennyire limitált módon mint itt. Szvsz sok erő maradt itt kihasználatlanul, el kell kicsit ereszteni a TDP-t meg kell bele a dual channel és akkor elég decens kis mobil platform lehet belőle, sok kisebb dedikált kártyás gamer laptopot kiválthat. Persze itt casualokra gondolok elsősorban. Kis CS, dota, diablo, wow, ilyesmik

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#28) jedis válasza Cathulhu (#27) üzenetére


jedis
senior tag

Természetesen én is az 1CCX-es CPU-krak gondoltam, hisz az AMD ugyan miért spejzolta volna be a tuti 100% CCX-eket (kivéve az 1800X-hez, mert oda 2 fullos kell ) , ha nem azért, hogy jó kis APU-kat tudjon belőlük csinálni . Amúgy a Raven is egy Ryzen. Egy fullos CCX, egy 1400-as Ryzen-nek felel meg, ha nem tévedek. :U

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#29) sb válasza jedis (#22) üzenetére


sb
veterán

Azért kéne HBM (ha eltekintünk az árától :) ), mert a korábbi, gyengébb gpu-kat is nagyon visszafogta a DDR3. Dvga-ban ugyanaz a gpu GDDR5-tel jóval gyorsabb volt.
A DDR4 meg alig gyorsabb. Így pakolhatnak akármilyen Vega-t vagy bármit alá, teljesítménynövekedésben a ram limitál, ahogy eddig is. Így max annyit lehet kihozni amit írsz: kisebb fogyasztás.

Persze ettől még biztos lesz előrelépés. DDR4 kicsit mégis gyorsabb (legalábbis DC-ben az lenne) és az új architektúra is jobban spórol a sávszélességgel. Főleg ez utóbbi dobhat egy kicsit többet.

(#30) Cathulhu válasza jedis (#28) üzenetére


Cathulhu
addikt

Azza a kulonbseggel, hogy az 1400-at hatraltathatja az inter-CCX kommunikacio, mig a ravennek ilyen baja nem lesz. Ez fokent ott jon elo, ahol a jatek tobb mint 2 magot hasznal.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.