Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44) Bile Demon válasza zef (#7) üzenetére


Bile Demon
őstag

Nekem R5 ház van, de a HDD vibrációt az is csak csökkenti, meg nem szünteti.

Mondjuk jó ház, tényleg csendes. Nem tolakodó.
Ami nem tetszik az a műanyag szálcsiszolt hatású előlap, nagyon sérülékeny, mondjuk ha nagyon gáz lesz, akkor lehet fóliázni vagy vékony lemezt ragasztani rá, de igyekszek vigyázni rá és az eddigi sérülésekkel nem foglalkozni. :)

A rezonancia az vinyófüggő is.
Pl. régebben a 2010-11 évjáratú 3TB Green az rezgésmentes volt. Sokáig az ment.
A 4TB Toshibát hanyatt fektetve 4cm vastag szivacsra tettem.
Olyat is csináltam, hogy egy tucat HDD-ből válogattam 2-3 rezgésmentest, ez is működik, de macera és nem lehet árában eladni egy kibontott de kipróbált HDD-t...

A legjobb megoldás szerintem: száműztem a gépből a retró búgócsigákat. Ez mondjuk azzal is járt, hogy a teljes amerikai japán stb. film "rajzfilm" és zenei archívum meg offline. (fiókban több tíz TB), de egyre lassabban nől, mert újabban már meggondolom érdemes e tényleg eltenni 3 havonta lementeni a gépről, vagy egyből kuka!

A gépen csak a lényeg van, kb. 2 év alatt megszoktam és rájöttem tényleg tök felesleges, hogy online ott legyen 10-20TB a gépen. ha kell valami ott a fiókban. Katalógus van róla, melyik HDD-n mi van. Ha meg nem extra ritka az anyag, egyszerűbb lekapni netről a legújabb/jobb minőségű változatát. Amíg lejön, addig be is melegszik a Plazma. :DDD

Bruhe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.