Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Tegnap találtam TPU-n, azóta videót is láttam róla, nagyon kitettek magukért a svédek megint. Rengeteg lehetőséget pakoltak egy ekkora házba. Kicsit sajnálom, hogy ezek egy része opcionális, tehát külön kell megvenni, de ennek ellenére is roppant jó ár/érték arányt képvisel, mint ahogy tette ezt az elődje is.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2) saen


saen
veterán

Az R5 nekem nagyon bevált, gondolom ez is siker lesz.

(#3) arn


arn
félisten

a vinyorogzites szvsz razni fogja az egesz hazat. nekem r4 van, a 8tbos wd red pl nem fut tul siman, a muanyag reszek berezonalnak az elolapnal. a mai kornak jobban megfelel a define c kialakitasa (keves vinyohely, nincs odd, etc). ha azt telipakolod, minden lesz, csak halk nem.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4) #72042496


#72042496
törölt tag

Nahát, ez egy nagyon korrekt ház lett. Külön tetszik, hogy ilyen testreszabható.

(#5) tailor74


tailor74
őstag

Jól néz ki, teljesen átvariálható a ház, hozta a fractal, amit szokott. :K

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#6) hajbel


hajbel
addikt

Ez egy szar! Nincs benne rgb.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#7) zef válasza arn (#3) üzenetére


zef
tag

Létezik egyáltalán olyan házikó, ahol a 3.5"-es rekeszeket kompletten izolálják gumbikakokkal vagy bármilyen nem barkács kaliberű trükkel úgy, hogy szállítható maradjon az egész konfig?

Nekem R4-es házam van, de a diszkeket nem csavarozom be a fehér tálcákra és a lemezek alá a két szélén kb 2 centi széles szivacsokat tettem a hdd teljes hosszában. Na így nincs vibráció, se búgás, se semmi zavar.

[ Szerkesztve ]

(#8) TESCO-Zsömle válasza hajbel (#6) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Evvan. Hajbele. :DDD ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9) hajbel válasza TESCO-Zsömle (#8) üzenetére


hajbel
addikt

:DDD

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#10) sagit


sagit
addikt

Az új Connect D1 vajon jó Define S és R5-höz?

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#11) arn válasza zef (#7) üzenetére


arn
félisten

ha mar mindenkepp barkacsolok, akkor meg mindig a gumiszalagos megoldas a legcsendesebb. ott meg lehet csinalni ugy, hogy szallithato legyen (bar ez nekem nem szempont).

ez a gumibak max viccnek jo, semmivel sem er tobbet, mint barmilyen rogzites. az r6 megoldasa talan meg rosszabb, log a levegoben, es olyan helyeken erintkezik a lemezekkel, amik 1000% hogy vibralni fognak.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Egyszeruen imadom a FD Define R szeriat, arban meg az eppen megfizetheto kategoria, cserebe kivalo minosegu, es - ha lehet ilyet mondani egy PC dobozra - gyonyoruen letisztult cucc. Egy disz.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#13) Dare2Live válasza arn (#3) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Akit zavar hdd az ugyis vmi silent boxba rakja.

Felteve higy van a hazban eleg 5.25hely

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#14) Redneck


Redneck
veterán

Nagyon tetszik ez a ház, bár valószínűleg üveg nélkül kéne. Tegnap nézegettem a Fractal Design házakat, van pár jó, csak sajnálok ennyit kiadni értük. Egyelőre még nincs meg a befutó. :N

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#15) arn válasza Dare2Live (#13) üzenetére


arn
félisten

Jah csak az ember ugy gondolna, ha sok energiat forditottak a zajszigetelesre, ezt megoldottak mar reg. Igy a hatodik verzional nem jutott eszukbe, hogy bug, rezeg az egesz haz? Nem kell azt szigetelni, csak a rezgest csillapitani, nem lesz semmi hangja se szinte.

En nasba teszem majd, csak ott megint eleg behataroltak a lehetosegek. :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#16) TESCO-Zsömle válasza Dare2Live (#13) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És feltéve, hogy talál, mert nekem nem sikerült...

(#15) arn: Az gáz, ha nálam 5 vinyóval nem csinálja? :F

Mármint tényleg. A legnagyobb problémám az volt az R5-össel, hogy ki kellett venni az elülső porszűrőt, mert az eLoop ventik 29mm vastagok.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#17) Dare2Live válasza arn (#15) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ha így van akkor az kb szégyen.

Akinek ez fontos az már rég berakta vmi silent boxba. Rezgés ugye 100%ban eltünik és hangon/seek zajon is tompít/fog egy picit.

De akinek kerete van rá és nem zavarják a NAS hátrányok annak talán legjobb megoldás vhova eldugni egy NASt. Jönnek a Gemini Lake/Raven Ridge NASok lehet én is elgondokodok egyen.

@Tesco: pfü.... az kellemetlen. Én anno enyémet ~10éve vettem, rezonancia ugye így nincs és hangból is lefog egy picit. Így tényleg már elfogadhatóan halk a rendszer, ha nincs megterhelve.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#18) TESCO-Zsömle válasza Dare2Live (#17) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha lehetne kapni, de én sehol se találtam normális silentbox-ot, mint amik régen a Scythe-nak voltak. Kihalt ez a kategória a rancba. Vízhűtésre a Watercool-nak még megvannak a SILENTstar dobozkéi, de az is egy vagyon.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#19) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

btw vízpumpák mennyire hangosak?

Esetleg összeraknék egy konfigot egy ilyen házzal, meg 360 vagy inkább 420as radival, ha jól látom belefér. Aztán akkor 10+évre lezudva a ház/hűtés probléma. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#20) TESCO-Zsömle válasza Dare2Live (#19) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Van, ami gyak hallhatatlan, de annak meg is kérik az árát.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#21) Fred23


Fred23
nagyúr

Szuper lett, viszont szégyen, hogy ilyen árban nincs benne alapból az USB 3.1 Type-C! A külön megvásárolható kit a lehúzás csúcsa, nagyon antipatikus lépés.

(#22) arn válasza TESCO-Zsömle (#16) üzenetére


arn
félisten

vagy csak kevesbe vagy erzekeny a zajokra. 5 vinyo onmagaban is rohadt hangos, nem hinnem, hogy a te vinyoid kevesbe rezegnek :) igaz vinyoja valogatja. pl a keveslemezes 3tbos wd red sokkal finomabban jar, de a 8tbos erosen vibral. a tobbi meg adott.

egy vinyo zajszintjenel gyakran nem is veszik vigyelembe a vibraciot, amig oreg hiba. pl a regi samukon mindenki lelkendezett, hogy milyen csendes (amig bele nem raktad a hazba) - motorzaja valoban nem volt.

en sokaig felfuggesztettem a vinyokat, es ugy hasznaltam, a seekhang erdekel a legkevesbe, a rezgest/bugast utalom.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#23) TESCO-Zsömle válasza arn (#22) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Volt Chieftec házam is, tudom mi a rezgés és volt full-hangtalan gépem is 420-as ultra radival.

Most csak akkor van hangja a gépnek, ha játszom, amúgy csend van, itt alszok mellette.

A vinyók annyira nem téma, hogy még a gyárilag vizezett Vega szivattyúját is hallom.

Csak finom motorzaj van, rezgés, búgás nincs.

Fractal R5, gyári HDD-keret, minden 2. helyre fogatva.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#24) arn válasza TESCO-Zsömle (#23) üzenetére


arn
félisten

ezen evekig vitatkozhatnank - tokmindegy mit fogatsz be abba a hazba ezzel a gumibakos modszerrel, rezegni fog, csak a merteke kerdeses, hogy ez meguti e az illeto ingerkuszobet, interferal e massal, stb [link]

a chieftec az egy dongo badogdoboz. ez izolalas, ami a fractalban van, az reszmegoldas.

a silentpcreviewn vizsgaltak a vinyokat egyedul ilyen szempontbol, sajnos mar nem teszik. [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#25) Weareus


Weareus
addikt

Nagyon pofás lett ez a házikó, ráadásul vállalható áron. :K

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#26) tatararpad


tatararpad
őstag

Ezt mATX méretben, az előlapi USB meg azért legyen már legalább 1 C-s USB port, habár szerintem már az USB 2-es portok simán lehagyhatóak, elég sok alaplap jön már 2x2 belső USB 3-as csatlakozókkal. Ja, és legyen olcsó is :P

(#27) imibogyo


imibogyo
veterán

Lassan a házaknál is beindul a DLC szemlélet... :DDD Vegyél egy házat 40.000 Ft-ért, de ha ezt, vagy azt, vagy amazt (sokszor pár száz Ft-os dolgot) is szeretnél, akkor fizess még 5.000-et, 10.000-et, akármennyit....

(#28) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

Közel 50 k ? ?
Erre azt mondjátok elfogadható ár, meg szuper ár/érték arány. :Y
Az nem semmi. :)

Szerencsére én laikusként nem látom a különbséget se külsőleg se belsőleg
a nemrég 7k-ért vásárolt új Kolink Luminosity-mhoz (vid) képest.

El nem hiszem hogy 7szer jobb. :)

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#29) TESCO-Zsömle válasza Kuruc2 (#28) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem baj, nem kell mindenkinek mindenhez értenie. Hitedben nem akarlak megingatni, te vettél egy szép, de szar házat. Legalább olcsó volt.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#30) Egon válasza arn (#24) üzenetére


Egon
nagyúr

A gumibak sokkal jobb megoldás, mint ha szimplán a fémhez lenne csavarozva, mint a régi házakban. Ez a felfüggesztés csökkenti a búgást, de a seed hang erősebb lesz.
Egyébként meg vinyó és vinyó között óriási különbség tud lenni, még adott típuson belül is (anno teszteltem egyszerre 5 db 50 gigás 3 tányéros WD RE-t, abból az egyiknek akkora hangja volt, mint 3 másiknak együttesen).
Nagy általánosságban elmondható, hogy 7200 RPM-es vinyóból max. 1, 5400-asból max. 2-3 tányérost szabad venni, ha azt akarod, hogy relatíve csendes legyen (egy igazán halk gépben mindenképp a vinyók a leghangosabbak).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#31) Egon válasza Kuruc2 (#28) üzenetére


Egon
nagyúr

Persze hogy nem látod, mert még nem szereltél minőségi házat. Össze sem lehet hasonlítani a kettőt.
Az első nem noname kategóriás házam egy Chieftech volt, már az is nagy előrelépést jelentett, de kb. ugyanekkora előrelépés volt mondjuk egy Antec P180 a Chieftech-hez képest.
Egy házat nem 2 évre vesz az ember: akár 2-3 konfigot is kiszolgálhat, így kell nézni az árát.
Persze azzal egyetértek, hogy 50K sok egy házért. Én olyan 30-35K körül vettem anno az R3-at, azóta sem éreztem szükségét a cserének (raktam bele a 3.5 colos helyre egy USB 3.0-s portbővítőt, így simán elvagyok).

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#32) bakagaijin


bakagaijin
tag

Csak egy megjegyzés, az R5-ben is megfordítható nyitású az előlapi ajtó. Bár igaz, ehhez kell egy csavarhúzó is, szemben a többi módosítással. ld. videó:

https://www.youtube.com/watch?v=VtGr5Q1LQL4

(#33) hajbel válasza Kuruc2 (#28) üzenetére


hajbel
addikt

Csicska Fractal nem tudja, hogy mennyi pénzt meg lehet spórolni. Pl. ha elől nem jön be levegő, nem is kell porszűrő. Hdd tálca, ssd tálca, táptartó tálca? Minekaz? Kicsavarhatatlan csavarok? Minekaz? Kábelmenedzst? Minek az? Mi az? Ráadásul még nem is világít!!!!

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#34) Weareus válasza TESCO-Zsömle (#29) üzenetére


Weareus
addikt

Hagyd csak, biztosan a ShadowWarrior yt-csatornát nézi. ;]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#35) bakagaijin


bakagaijin
tag

Másik megjegyzés, amiről itt írtok, hogy 50K az sok egy házért. Az 50K az a megerősített üveglapos változat, a zajszűrős oldalfalas változat az 40K körül lesz. Most egy hasonló zajszűrős oldalfalas R5 újonnan az kb 35K, szóval *annyival* azért nem drágább az R6.

[ Szerkesztve ]

(#36) Weareus válasza bakagaijin (#35) üzenetére


Weareus
addikt

Én az Enthoo Primot-t vettem a Phanteks-től, az olyan 70k-s ház.
Igaz, nekem sikerült 50k-ért hozzájutnom aprón, de bontatlan volt.
Ennyiért nagyon megérte, bár nekem a vízhűtés miatt is: simán elnyel 1 db 480-as, 1 db 360-as, 2 db 240-es és egy 120/140-es radit, mindezeket 60-as vastagságig (kivéve a 2 db 240-est, azok 45-ig mehetnek, legalább is az egyik biztosan koppos ott már, viszont ami elöl-alul van, abból mehet a 60-as).

Jah, ez itt nem is Enthoo-s topik? :B

Sorry

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#37) Tomassy00


Tomassy00
senior tag

Én hamarább vennék egy r4 -et vagy még r5 -öt is, még akkor is ha egy árba lennének, mert ez az r6 nagyon el lett baszva, hiába ömlengenek sokan róla :U

(#38) belaur


belaur
tag

Elég jónak néz ki a képek alapján. Nekem R3 van már 4 éve és még legalább 4-et tervezek vele. Nagyon meg vagyok elégedve vele. :)

(#39) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

Mondjuk a világítás nekem sem fontos, de nem értem miért ne bírna ez (KL) ki több konfigot? Elporlad?

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#40) Tommmysun válasza Kuruc2 (#39) üzenetére


Tommmysun
senior tag

"A Suzuki is megy 130-at, ami a max megengedett .... ergo semmi különbség közte meg az Audi RS6 között!"

Ahogy más is írta, nem baj ha nem érted, csak ne erőltesd :) az, hogy a te igényeidnek megfelel egy "Kúlink", még nem azt jelenti, hogy másnak nincs szüksége jobbra.... egy játék házikót hasonlítasz egy masszív, jól szerelhető házzal!

Csak egy adat: Az én R3-asom, nettó tömege 12,5 kg (ezt az újabb modellek egyébként azóta sem überelik), a Kolink csomagolással együtt sincs 6 kg. De persze lehet ez is csak annyit mond neked, hogy ha megunom az R3-ast, akkor többet adnak érte a MÉH-ben.

[ Szerkesztve ]

(#41) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Nem értem ennek a háznak (se) a logikáját. Van benne egy rakás vinyónak hely, de hotswap fiók egy szál se? Még egy annak való 5.25" hely se. Ki az aki ennyi vinyót teleír, de folyamatosan pörgetni akarja a korongokat, hadd szarjon be valamelyik, nehogy már véletlenül is biztonságban legyen az a mentett adat...

[ Szerkesztve ]

(#42) FollowTheORI válasza Dr. Akula (#41) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

5.25 van benne 1 db...

Amúgy nyilván ez nem szervernek van kitalálva... mármint olyan szervernek ahol ez fontos. :)

Tudod akinek az kell az vegyen szerver-t, szerver házat.
Melyik sima desktop PC házban láttál te már hot swap hdd rögzítést?

Ebben az a logika, ha sok lemezt akarsz beletenni, akkor bele tudod tenni...

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#43) FollowTheORI válasza arn (#3) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem ez sem lesz rosszabb, mint ami eddig volt.

Persze a puding próbája az evés lesz. :)

Nálam még a becsúszós régi tálca van ugye az arc midiben és semmi nem rezonál...
Szerintem ez se fog, így ránézésre semmi oka nincs hogy rosszabb legyen.

Az elválasztás amúgyis a gumibakokon kell legyen ami a hdd-t tartja közvetlen... persze idális az lenne ha maga a tálca is izolálva lenne még egyszer abba igazad van.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#44) Bile Demon válasza zef (#7) üzenetére


Bile Demon
őstag

Nekem R5 ház van, de a HDD vibrációt az is csak csökkenti, meg nem szünteti.

Mondjuk jó ház, tényleg csendes. Nem tolakodó.
Ami nem tetszik az a műanyag szálcsiszolt hatású előlap, nagyon sérülékeny, mondjuk ha nagyon gáz lesz, akkor lehet fóliázni vagy vékony lemezt ragasztani rá, de igyekszek vigyázni rá és az eddigi sérülésekkel nem foglalkozni. :)

A rezonancia az vinyófüggő is.
Pl. régebben a 2010-11 évjáratú 3TB Green az rezgésmentes volt. Sokáig az ment.
A 4TB Toshibát hanyatt fektetve 4cm vastag szivacsra tettem.
Olyat is csináltam, hogy egy tucat HDD-ből válogattam 2-3 rezgésmentest, ez is működik, de macera és nem lehet árában eladni egy kibontott de kipróbált HDD-t...

A legjobb megoldás szerintem: száműztem a gépből a retró búgócsigákat. Ez mondjuk azzal is járt, hogy a teljes amerikai japán stb. film "rajzfilm" és zenei archívum meg offline. (fiókban több tíz TB), de egyre lassabban nől, mert újabban már meggondolom érdemes e tényleg eltenni 3 havonta lementeni a gépről, vagy egyből kuka!

A gépen csak a lényeg van, kb. 2 év alatt megszoktam és rájöttem tényleg tök felesleges, hogy online ott legyen 10-20TB a gépen. ha kell valami ott a fiókban. Katalógus van róla, melyik HDD-n mi van. Ha meg nem extra ritka az anyag, egyszerűbb lekapni netről a legújabb/jobb minőségű változatát. Amíg lejön, addig be is melegszik a Plazma. :DDD

Bruhe

(#45) FollowTheORI válasza Bile Demon (#44) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ismerős szitu... plusz nálam előjött azis hogy elő se veszem már ezeket amiket elraktam, hogy jó az majd megvan és bármikor előszedem. És közben évek óta nem is vettem elő egyiket sem szinte. :)

Mondjuk nálam ennyire nem durva, most 2x8TB van a gépen és ezen elfér ami kell. Más kérdés, hogy ugyanúgy alig nézem azokat amiket eltároltam. :)
Most meg, hogy jönnek a 4K anyagok még inkább meggondolandó, mert még hamarabb elfogy a hely. :DDD

Erre a végső megoldás az olcsó streaming lesz, előfizetsz és azt nézel amit akarsz, amikor akarod, nem kell tárolni semmit.
Már most is eléggé versenyképes alternatíva sokszor a Netflix, HBO Go stb... persze onnan is időről időre be-le kerülnek dolgok, de máshol meg felbukkannak. :)

A zajra meg majd az SDD, csak hihetetlen lassan adagolják a piacra... igazi pénzbehajtás van, nem haladás. Sajnos.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#46) Peathee válasza FollowTheORI (#42) üzenetére


Peathee
aktív tag

Nekem nagyon tetszik ez a ház, külön poén, hogy az üveg oldal csereszabatos a másik oldalra. :)
Szerintem nálam egy ilyen váltja majd a mostani Zalman Gs1000-t.
Ami itt a topikban mellékszál de 3+3 winyóhelyen Hot-Swappos. :) De amióta vettem egy NAS-t ez a funkció nincs használva.

(#47) Viper26 válasza TESCO-Zsömle (#1) üzenetére


Viper26
nagyúr

Ma rendeltem meg. :)

Pixel 7 | FR955

(#48) TESCO-Zsömle válasza Viper26 (#47) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És ma lett hozzá készleten a VGA-fordító.

Február óta...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#49) Garfield.37


Garfield.37
tag

Szerintem nem éri meg az árát.....
Ennyiért már sokkal jobb házakat is lehet kapni.

Üdv : Garfield.37

(#50) #29810176 válasza Garfield.37 (#49) üzenetére


#29810176
törölt tag

Pl?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.