Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Honkydoo:] CAD

Hozzászólások

(#1) Honkydoo


Honkydoo
őstag

:Y

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#2) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Hát remélem neked jobb élményeid lesznek vele, mint nekem... :DDD Idén kezdték el nekünk "tanítani". Eddig ezeket tanultuk meg:
-Megszakítás nélkül 5 percig tudunk káromkodni szóismétlés nélkül.
-A golyós egér, aminek a golyója ragad a zsírtól és kosztól (mellesleg idősebbnek néz ki mint tavaly nyugdíjazott matektanárom), nem egészen alkalmas a megfelelő pontosság, és egyenletesség fenntartásához.
-Sok gyilkos dolog létezik a világon. Balesetek, betegségek, alkohol, a romániai medvék, stb. De egyik sem olyan halálos, mint az AutoCAD 2011, a Windows 7, az 1GB RAM, és a Quadro FX 540-es videokártya összeállítás.
-Nem célszerű az angol anyanyelvű tanárhoz angol nyelven beszélni, úgysem érti amit mondunk.
-Ha valami nem megy, esetleg lemaradtál a kismillió koordináta gépelése közben, magadra vagy utalva.

Hosszú még a lista, de szerintem ebből is látható, milyen véleménnyel vagyok a CAD-ről. Tenném hozzá, a fenti dolgokat mint informatikaszakos diák tanultam meg. :)) Neked viszont sok sikert kívánok a tervezéshez, remélem jobb élményekben lesz részed.

Nyugodj békében Integra!

(#3) lapa


lapa
veterán

használj sketchupot. az lesz az igazi élmény.

(#4) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Szatyor95:
Na igen, a sulis élmények nagyban rontják az összképet. :D Ismerős a szitu, én is jártam középiskolába. Szerintem ez nagyban tanár függő, hogy mennyire tudja jól átadni az anyagot. :) A hardverek nálunk sem voltak a legjobbak. Pl én amikor photoshop-ot tanultam saját egeret vittem be, mert a bentivel nem lehetett dolgozni.

lapa:
Sketchupot ismerem, kár hogy nincs linux alá. :(

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#5) lapa válasza Honkydoo (#4) üzenetére


lapa
veterán

wine alatt fut, egy HW_OK nevű reg kulcsot kell első indításkor átbittyenteni és utána szalad.

(#6) Honkydoo válasza lapa (#5) üzenetére


Honkydoo
őstag

hú köszi, utána nézek :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#7) Vladi


Vladi
nagyúr

Egy friss sztori jut eszembe:

Haver gépészmérnökire jár, solideworksszel dolgoznak. Na ehhez keresünk msot neki gépet. átnéztem a gépigényeket, miegymást, elszörnyülködtem. Mondom neki:
- Ember ez horror gépet kér maga alá! Mennyi stex van rá?
- Hát olyan 50-60 K, meg azért jó lenne laptop...
- WazzssshhszzsxHN{}@asd!
- Najó hát valami csak van!
- Oké, dobj át pár munkádat, órai anyagot ilyenekt, megnézem a gépemen elindul -e egyáltalán.

Erre elküld egy csapágyat tengelyjel. Hm... :W :DDD

- Najó azt vedd, aminek teccik a színe. :DD

Tanulság: Nem is esznek olyan sok gépet, simán pár éves gépen egyszerű ábrákkal elvannak. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#8) lapa válasza Vladi (#7) üzenetére


lapa
veterán

én elég részletesen megrajzoltam a házat sok részlettel meg komplett importált kocsi modellel stb, de inteles gpu-n is simán megy.

(#9) Vladi válasza lapa (#8) üzenetére


Vladi
nagyúr

Integrált intelen?

Jó, nem mintha nagyon sok más intel lenne. :D

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#10) #65675776 válasza lapa (#8) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez leginkább azért lehet, mert a CAD-ek döntő többsége a CPU-t basztaja a GPU helyett.

(#11) Honkydoo válasza Vladi (#7) üzenetére


Honkydoo
őstag

Am ez a qcad nem valami gépigényes cucc. [link]

A csapány legalább igazi volt? :DDD

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#12) Vladi válasza Honkydoo (#11) üzenetére


Vladi
nagyúr

persze, délelőtt esztergálta. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13) Honkydoo válasza Vladi (#12) üzenetére


Honkydoo
őstag

Azt hiszem ezt nevezik valódi 3D-nek. :DDD
Kár hogy a tv-k még nem jutottak el idáig.. :D

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Honkydoo:] CAD
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.