Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Crafter32


Crafter32
őstag

Egy hagyományos mobilt én többre értékelnék ha lenne lehetőség például 515 utódot vásárolni. De nincs.

(#2) aelod válasza Crafter32 (#1) üzenetére


aelod
veterán

Ilyenkor kérdezi meg az ember, hogy ennyi pénzért ilyen paraméterekkel minek okos telefon. A kompromisszum sokszor a használhatóság rovására megy.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#3) szami777


szami777
addikt

Köszi a cikket, ennyiért bőben jó ez a telefon.

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#4) csongi


csongi
veterán

Ha az eustock elerne a homtom-nal, hogy a keretprogramokba tegynek be egy ingyenes Epo alkalmazast, konnyen lehet a gps is szarnyakra kapna.

(#5) SkyLine3000 válasza aelod (#2) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Sztem okostelefonnál az a lényeg, hogy használható legyen és ne menjen az ember idegeire. Az ár másodlagos. Vagy szánjon rá az ember elég pénzt és vegyen egy normális telefont, vagy ne költsön rá még ennyit sem és inkább vegyen olcsóbban egy feature fónt. Sok bosszúságtól kíméli meg magát.
Ilyen vackokkal kínozni lehetne... Pont arra nem alkalmas, amitől okosteló (is).

[ Szerkesztve ]

(#6) aelod válasza SkyLine3000 (#5) üzenetére


aelod
veterán

+1. Ha van egy hívásom és meg kell nézni egy ügyfélszámot amit mondjuk csak pdf-ben elküldött emailen tudok megnézni akkor ne kelljen órákat várni a megnyitásra... vagy arra, hogy felvegyem a hívást mert nem ézékeli, hogy elhúztam a zöld ikont. Vagy bármilyen más helyzetben ahol szükség van az okostelefonra azonnal.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#7) DrKapocs


DrKapocs
őstag

A Redmi 4A-ban nem snapdragon 616 van legjobb tudomásom szerint, ezt javítani kellene.

(#8) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Erről a márkáról eléggé sok rosszat hallottam a minőségével kapcsolatban, bár ennyi pénzért nem várjon túl sokat az ember. A belső még nem is olyan vészes, a kamera is csak azért lett beletéve mert kötelező. Rosszabbra számítottam.

(#7) DrKapocs: 425 :K

[ Szerkesztve ]

Finn the human

(#9) MaCS_70 válasza aelod (#2) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerintem meg öt emberből négynek pont nagyon megfelel egy ilyen tudású készülék.

Miben kéne több?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10) arnyekxxx válasza aelod (#2) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Talán mert teljesen jó arra amire az emberek 90%-a az okostelefont használja?

(#11) bollokcs80 válasza arnyekxxx (#10) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Belépőszinten simán jó.

B.Cs.

(#12) aelod válasza arnyekxxx (#10) üzenetére


aelod
veterán

Okés. Tegyél rá egy facebook, viber, skype, whatsapp, messenger kombót és 2 hónap múlva megkérdeznélek megint.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#13) 123xyz


123xyz
tag

Szerintem is az árérzékeny vásárló igenis képes együttélni a vállalható kompromisszumokkal.

Gondolok itt arra, hogy ha a vevő nem szokta navigációra használni a készülékét, akkor ez már nem is szempont, hogy lassú / pontatlan a gps, mert nincs rá szüksége. Az meg hogy lassú lenne pl egy pdf fájl megnyitása - igénybe vesz 3-4 másodpercet -, hát ilyen árú telefonnál persze hogy megesik. De a usernek az a fontos, hogy megvan rá a lehetőség, és működik.

Szóval a telefon alsó kategóriás mivoltát nem kéne szerintem eltúlozni, mert teljesen jól használható az ilyen is, írom ezt Doogee X5 Pro tulajként, tehát tapasztalatból. Megy a facebook meg a messenger gond nélkül, az Opera böngésző sebessége is simán jó, az alkalmazások közötti váltás is problémamentes. Az meg abszurd hogy a hívás felvételekor ne érzékelné az ikon elhúzását, azok az idők már elmúltak.

A lényeg az, hogy minden működik igazából, legfeljebb 2-3 másodpercet várni kell rá. Akinek ez belefér, annak ez a telefon teljesen jó lehet. Egyébként is, milyen alternatíva létezik? A nagy gyártók telefonjai hasonló árszinten 1GB RAM-ot tartalmaznak, 8GB tárhellyel, az sokkal nagyobb gond ha pl betelik a tárhely a feltelepített alkalmazások miatt...

szerk:
(#12) aelod - több, mint egy éve használom az említett X5 Pro-t, ami eléggé hasonlít a tesztben szereplő készülékhez, és egyáltalán nem lassult be a facebook és messenger ellenére sem. Persze nem tökéletes, összesen kb 7-8 alkalommal (az 1 év alatt) újraindult magától a mobil, de én kibírom, hogy ennyi pénzért ez jár.

[ Szerkesztve ]

(#14) aelod válasza 123xyz (#13) üzenetére


aelod
veterán

Mások az igények. Ennyi. Akinek ez jó vegye.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#15) Wesder


Wesder
félisten

Ennyi pènzèrt szódával elmegy.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#16) slimshady válasza SkyLine3000 (#5) üzenetére


slimshady
senior tag

+1

Legalább olcsó... :)

üdv.: SlimShady

(#17) #78693120


#78693120
törölt tag

Szerintem ez az a kategória, amelyik helyett inkább egy butatelefon jobb. Ennek minden részlete gyenge, míg egy butatelefon legalább abban jó, amire kitalálták.

[ Szerkesztve ]

(#18) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Először hanyatt estem, amikor megláttam a "tetszett" minősítést, de utána elgondolkodtam.

Másfél éve használok egy 2/16 GB memóriával szerelt telefont (igaz, hogy Xiaomi márkából), ezidő alatt egyszer sem volt gond a memória mennyiségével, úgyis rak bele az ember memóriakártyát. Szóval a memória rendben van.

Aztán belegondoltam, hogy kb. fél éve vettem egy UMI London telefont (Kínából, vámmal együtt) 27 eFt-ért és az bizony egy kukába való vacak, ez meg működik, szóval az ár rendben van.

Van benne B20, ami sok helyen fontos, szóval a hálózati kapcsolat rendben van.

A fényképezőgépe vacak, de a korábbi fapados bestbuy telefon, a Doogee X5 kamerája is vacak volt, mégis sokan szerették azt a telefont, szóval a kamerája éppen nincs rendben, de legalább van.

Játszani valószínűleg senki sem akar majd rajta, szóval a potenciális vásárlóközönség számára a sebessége rendben van.

A többi részére a tesztben semmi negatív dolog sem hangzott el, szóval tulajdonképpen ez a telefon rendben van, hozza 2017-ben az alap-elvárásokat, bár többet semmit.

Valószínűleg úgy fog bevonulni majd a történelembe, hogy ez az a telefon, aminek az a hátránya, hogy nincs előnye :DDD

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#19) Cifu válasza #78693120 (#17) üzenetére


Cifu
nagyúr

Butatelefonnal fogsz Facebook-ozni, Messengerezni, Viberezni, e-maileket írni/olvasni, netbankolni, Simple alkalmazással parkolást fizetni, stb.?

Nem azt mondom, hogy minden esetben jobb, mint egy butatelefon, de aki nem kizárólag telefonhívás / SMS vonalon mozog, annak azért nem picit jobban megéri ezt megvenni...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#20) DeltaPower


DeltaPower
őstag

ez aztán a fantáziadús kameraszoftver :U életemben ilyet nem láttam :W

[ Szerkesztve ]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#21) Domestos


Domestos
tag

Van-e benne hazacsacsogó, vagy tiszta a szoftvere?

(#22) #95590400 válasza Donki Hóte (#18) üzenetére


#95590400
törölt tag

a homtom egyes oldalak szerint a doogee almárkája.

(#23) R3wind válasza DeltaPower (#20) üzenetére


R3wind
csendes tag

Nem értem a problémát, igazi Vincent van Gogh szoftver van telepítve rá. ;]

Mellesleg ha ilyen a kamera minősége, akkor a többi alkatrészé milyen? Kézigránátnak még jó lehet a telefon.

(#24) Wesder válasza R3wind (#23) üzenetére


Wesder
félisten

Nem robban :U

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#25) helixP válasza aelod (#12) üzenetére


helixP
nagyúr

Ez még az 512/4GB-s telefonoknál jogos felvetés is lett volna, de 2/16-tal ez már nem gond. Mondjuk jó nagy lúzer, aki mind a négyet egyszerre és a gyárit használja, de ez már más téma :)

DeltaPower Mondjuk nincs sok értelme, hogy 100%-ban nézegesd ezeket a képeket (meg úgy általában akármilyen digitális fényképet), pláne, ha azzal kezdik, hogy SZAR a kamerája.

[ Szerkesztve ]

(#26) batai15


batai15
félisten

Azaz vicces hogy ebben az ár sávban kifejezetten ciki egy pro,vagy a prohoz viszonyítva a sima modell.

(#27) Donki Hóte válasza DeltaPower (#20) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Elég sokan papír és ceruza helyett használják a (közepesen)okos telefonok kameráját, vagyis nem írják le egy papírra mondjuk egy fára kiragasztott hirdetésen található telefonszámot, hanem lefényképezik a telefonnal.

Na, erre a célra kiválóan alkalmas ez a telefon is :)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#28) aelod válasza helixP (#25) üzenetére


aelod
veterán

Az alapján ítélsz meg, hogy szeretem ha valami flottul megy? Ettől lúzer vagyok?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#29) arnyekxxx válasza aelod (#28) üzenetére


arnyekxxx
veterán

tudsz 4k videót vágni a telefonoddal miközben megtervezel egy 3d épületet? ha nem akkor igénytelen vagy.

(#30) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Édesanyám 60 éves lesz, most születésnapjára pont egy ilyen készüléket fog kapni. Felhasználás nála: Skype, telefonálás és az unokáról Google drive feltöltött képek mutogatása....erre, ez a készülék, ezzel a hardverrel hibátlan, Idős szülőknek felesleges jobb, drágább de nyomógombosat már nem akar.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#31) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Ha anyámnak nem vettem volna másfél éve meg a Doogee X5-öt akkor most ezt venném neki. Ennyiért nem rossz, olcsóbb az stockból venni mint a Tinydealről...

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#32) helixP válasza aelod (#28) üzenetére


helixP
nagyúr

Nem a flottságra értettem, hanem, hogy nem hiszem el, hogy mind az öt üzenetküldőre egyszerre szükség van, hacsak nem 15 éves "osztálykirányője" a felhasználó.

(#33) F.B.I. válasza helixP (#32) üzenetére


F.B.I.
veterán

+1 sose értettem, gyereknek mondjuk ezt nem is venném a kamera meg a hardver miatt, mert hozzám vágná. :DDD

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#34) shiftac


shiftac
aktív tag

Ez alá valóban nem érdemes adni. De aki jó okostelefont akar, az nézzen drágábbat. 50-60000Ft-ért már vannak olyanok, amikkel 2-3 évig biztosan nem lesz gond és nincsenek komolyabb hibáik sem. Vernee Thor szerintem megéri azt a kb. +10K-t ehhez a telefonhoz képest.

Ez a HomTom HT 16 Pro gyakorlatilag egy kicsit továbbfejlesztett Doogee X5 Pro.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#35) Mercel


Mercel
senior tag

A nyóccá forintos párizsi végülis nem rossz mert csak nyóccá' aztán végül is az éhséget meg csillapítja.

Marcel

(#36) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Azt nem értem a sok hülye sznobot minek eszi be a fene egy huszonezres kínai droidfon topikjába. Hány centit nő a pénisz egy ilyen lefikázásától?

(#37) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Harmtgyenge.
Lehet, hogy kicsivel drágább, de sokkal jobb a R4A.

Köszi a tesztet.

(#38) Cifu válasza Fejvadi (#37) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az a "kicsivel drágább" konkrétan 40%-al magasabb árat jelent. Nem azt vitatom, hogy sokkal jobb, hanem azt, hogy egy kategória a kettő. Mert nem csak HW terén, de árban sem az. Ha valaki 27e Ft-ért keres vagy vásárol telefont, akkor a 37e Ft azért jelentősen magasabb ár a terveihez képest...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#39) DithenS válasza aelod (#2) üzenetére


DithenS
senior tag

Anyámnam jó lenne.Most egy 9 éves LG KP 502ese van és az is érintőkijelzős de buta mobil és neki megteszi.Mivel érintőképernyős buta mobil nincs ezért neki jó lenne.Egy ilyenen jobb a fényképeket nézegetni meg sok mást is mint egy nyomógombos buta telefonon.Szóval akinek alap telefon kell aminek van nagy kijelzője,nem nyomógombos annak nagyon is jó.Attól hogy valami okostelefon,sokan nem használják ki a lehetőségeket.Vannak akik egy 230 ezer forintos telón is csak telefonálnak,még csak nem is fotóznak.Azoknak tökéletes.

(#40) DithenS válasza shiftac (#34) üzenetére


DithenS
senior tag

Kinek? A legtöbb okostelefonnal rendelkezők soha sem használja ki az android vagy ios előnyeit.Sokan csak facebookra használják.Nem azért de ezt a 2 éves elmúlt ace 4em is tudja 43e ft-ból...

(#41) Viktor77 válasza aelod (#12) üzenetére


Viktor77
titán

Ezeket a Xiaomi Note 3-amra sem teszem rá.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#42) Fejvadi válasza Cifu (#38) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Milyen 40%? Az egyik 27 a másikat már meglehet szerezni 35-ért.

(#43) shiftac válasza DithenS (#40) üzenetére


shiftac
aktív tag

Igen, itt jön a jogos kérdés, hogy minek iPhone 7 facebookra. Nekem nem kellene ez a HT16 Pro, mert 1080p kijelző, ujjlenyomatolvasó, 3GB ram és normális kamera alá nem adom. Mondjuk én ki is használom a telefont.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#44) Halo


Halo
senior tag

más kameraalkalmazással is szar lehet a kép?
ilyenkor nem érdemes megnézni teszt alatt pár különböző programmal?
vagy ha szar a gyárival, legalább olyan szar lesz az összes többivel?

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#45) beyruth82


beyruth82
veterán

Teljesen jó ár/érték arányban ez a telefon.Még így is jobb mint a 2x ennyibe kerülő de méggyengébb samu telefonok.

(#46) Cifu válasza Fejvadi (#42) üzenetére


Cifu
nagyúr

Milyen 40%? Az egyik 27 a másikat már meglehet szerezni 35-ért.

Segítek:

HomTom HT16 Pro: 24 900 Ft
24 900 x 0,4 (így számolod ki, mennyi a 40%-a): 9 960 Ft

24 900 + 9 960 = 34 860 Ft.

Legyen az általad említett 35e Ft a Redmi 4A (az EUStock-nál 36 900 Ft egyébként).
Nos, amint a matematika varázslatos tudománya megmutatta, a Redmi4A bizony 40%-al drágább, mint a HT16 Pro.

Van még kérdésed? :DDD

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#47) MaCS_70 válasza aelod (#12) üzenetére


MaCS_70
félisten

Okés. Tegyél rá egy facebook, viber, skype, whatsapp, messenger kombót és 2 hónap múlva megkérdeznélek megint.

Nem igazán értem, hogy miért beszélsz ilyen magas lóról. Jellemzően csúcsközeli telefonokat veszek, aztán használom őket 2-3 évig, mégis teljesen elfogadhatónak tartom ezt a telefont -- már feltéve, hogy megbízhatóan működik. A paraméterei a felhasználók többsége számára a kamerával együtt is kielégítő. A családi/ismeretségi köröm többsége ennél gyengébb hardverrel szerelt telefont használ -- bizony Facebookkal, Viberrel, Skype-pal, Whatsapp-pal, Messengerrel, sőt, Instagrammal, Twitterrel, navigációval, kisebb játékokkal, és valahogy elégedettek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48) gingerbalm


gingerbalm
aktív tag

Ma hozta meg a futár a készüléket, pár órát próbálkoztam rajta. Már újra a dobozában pihen, visszaküldésre. :D

Tízéves döglődő Samsung flip telóról váltana édesanyám. Nem akar egy atomerőművet, de azért fusson rajta épkézláb módon egy pár híváson túli, hangos és élőképes kapcsolattartásra alkalmas app, ha már egyszer okosmobil. Hát ezt a készüléket már a Messenger feltelepítése is hosszas gondolkodásba ejtette, de miután nagy nehezen felment, a hanghívás hangja borzalmas volt, a képes hívásba meg egyenesen belehalt a kamera, aztán a hang is. Többször nekifutottam, közben újra is indítottam, hátha az segít... Nem segített. A kamerája önmagában ment, a teló fotós és videós képességeivel voltam a legelégedettebb. :D A sima telefonálás hangja is zavaróan műanyagos-recsegős. Kinézetre még tetszett is anyukámnak, de hát nem kandallódísznek venné a telefont. Vernee Thor a következő kiszemelt.

(#49) janeszgol


janeszgol
félisten

A teszt alapján jónak tűnik a mobil. A kamera produktuma tetszik, sokkal rosszabbat is láttam már százezres telefonban is akár. A hardver okés, a kijelző okés. Ha nem nyálazásos technikával van összeszerelve, jó vétel.

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#50) janeszgol válasza gingerbalm (#48) üzenetére


janeszgol
félisten

Vernee Thor? Jól gondold meg. Inkább használtan valami vagy hitelre.

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.