Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Bone123 válasza vASalo (#50) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Így van, plusz ugye ha minden eszköz kompatibilis mindennel, drasztikusan csökken a fogyasztói kényelmetlenség. Egy oprendszert kell megismerni, minden eszközről mindegyikre lehet gyorsan, rádión adatot küldeni, megosztani, mindegyik vezérelhető egy másikkal, ez a Samsung célja. A kérdés az, hogy a jövőt Androiddal, vagy saját OS-el képzeli el.

(#52) tjb007 válasza Bone123 (#44) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ezekhez pont nem szükséges egyik sem (lásd Nikon S800c).
Ez a Galaxy Camera egy felesleges erőfitogtatás a Samsung részéről, ha csak fele ilyen jó lenne akkor is bőven lenyomnák a versenytársakat (mármint azokat akik ugyanilyen hibridet dobtak piacra). Feltételezem még olcsóbb is lett volna így szélesebb körben is hódíthatott volna de a Samsung mint az látszik is nem így gondolta.

(#53) USERCONTENT válasza HaZse (#45) üzenetére


USERCONTENT
tag

Ha ennyire jól ismernéd a rejtett piaci igényeket, akkor szerintem nem itt fórumoznál hanem a tengerparton szürcsölnéd a koktélodat. (Volt, aki az iPad-et is temette, mert pusztán képtelen volt elképzelni, hogy más használná annak ellenére, hogy ő nem).

De ha csak a kompaktok minőségét hozza, akkor inkább vesz az ember olcsóbban egy MILC-et

Te azt vennél. Esetleg barátaidnak és fórumtársaidnak is azt javasolnád. De hogy minden ember így gondolkozna, azt azért kétlem (annak ellenére, hogy én is MILC-et tervezek venni. Csak éppen nem hiszem, hogy úgy gondolkodik a világ, ahogy én...).

(#54) VigO


VigO
tag

Hi!

Szerintem sokkal árnyaltabb a kép, mint az többen írják itt. Nem kell mindenkinek az abszolút legjobb minőség. Ár, külső méret, érzékelő méret, optikai zoom... stb. Ettől függetlenül szerintem is ez egy piaci tapogatózás / teszt / igényfelmérés.

Inkább arra lennék kíváncsi az androidot használóktól, hogy ha állandóan be lehet kapcsolva a kütyü, állandó skype futtatással, skype fiókkal, online számmal, használható-e vajon teljes értékű telefonként? 3G, 4G lehet, gondolom ahhoz sim kártya is kell. Magyarországon most milyen a 3G lefedettség? Gondolom ha gsm nincs, akkor a 3G-nél régebbi adatkapcsolatok sem.

Szép napot!

(#55) Bone123 válasza tjb007 (#52) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Csak óvatosan a "felesleges erőfitogtatással", a nagy szakírók körberöhögték a Note-ot is, azt' elment belőle tízmillió. :)

Olyan kompakt nyilván akad, amely kompetitív áron nyújt kiváló képminőséget kielégítve a piaci igények 90%-t. Olyan tömegkellék viszont még nincs, amely lehetővé teszi az instant fotómegosztást, és ugye erre halad a világ, ergó van piaci rés, ahova a Galaxy Camera betömhető. Okostelefon már van, miért ne legyen okoskamera?

[ Szerkesztve ]

(#56) tjb007 válasza VigO (#54) üzenetére


tjb007
nagyúr

"ha állandóan be lehet kapcsolva a kütyü, állandó skype futtatással, skype fiókkal, online számmal, használható-e vajon teljes értékű telefonként?"

Minden további nélkül viszont itthon én nem nagyon alapoznék erre mivel van ahol még EDGE sincs, nem hogy 3G meg LTE.

(#55) Bone123

Legyen akkor szükségtelen ha úgy jobban tetszik :)

"Olyan tömegkellék viszont még nincs, amely lehetővé teszi az instant fotómegosztást,"

Dehogyis nincs, ott van kapásból a Nikon S800c meg még a Samsungnál is házon belül pár modell. Ha az instant alatt viszont a 3G/LTE -t érted akkor ez valóban így van csak hogy az feláras móka lesz (minden szempontból).

[ Szerkesztve ]

(#57) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

Arról pedig végképp ne feledkezzünk meg, hogy okoskamerán a fénykép szerkeszthető, azaz 0 db komputer kell vágni, effektelni, korrigálni, méretezni, feliratozni, és akkor a végén 1 tapival meg is lehet osztani, erre mondja valaki, hogy hülyeség.

(#58) HaZse válasza Bone123 (#57) üzenetére


HaZse
őstag

Na azért vágni és effektezni, meg feliratozni ne egy 4.8 colos tapi kijelzőn kelljen ezeket megcsinálni. Nem beszélve, hogy egy ilyen kütyünek a fogyasztása nem olyan kevés lehet. Főleg az optikai zoom használat során.

Ahogyan itt írták már ez szerintem a Samsungnak egy tapogatózás. Olyan teszt jelleggel, hogy vajon a piac mennyire fogja megenni ennek a létét. Tudtommal a Nikon féle androidos cuc se jöt be igazan, ahol még az ára se ilyen borsos.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#59) HaZse válasza USERCONTENT (#53) üzenetére


HaZse
őstag

Te azt vennél. Esetleg barátaidnak és fórumtársaidnak is azt javasolnád. De hogy minden ember így gondolkozna, azt azért kétlem (annak ellenére, hogy én is MILC-et tervezek venni. Csak éppen nem hiszem, hogy úgy gondolkodik a világ, ahogy én...).

Lehet, hogy rosszúl fogalmaztam. Úgy gondoltam, hogy ha van nekem felesleges 140k-m egy f.gépre, akkor nem kompaktot vennék. Hanem egy MILC-et, mert az kisebb, mint a DSLR és jobb képeket készít, mint egy kompakt.

Amúgy a legtöbbet ha fényképezek, akkor a Pana kompaktommal csinálom, ami ujjonan volt 20k. Ez tökéletesen elég számomra. Ha mg tudom, hogy speciális eseményre kell menjek (fiam ovodai bulijára, nejem osztályába fényképezni), akkor oda meg viszem a Canon 550D-met a megfelelő obival és vakuval.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#60) Bone123 válasza HaZse (#58) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Tapogatózás a Samsungnak és a felhasználóknak egyaránt. :)

(#61) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

Egy ilyen telefonnál hogy történik a nap első fotója? Bocsi cica tartsd a pózt még 2 percig, mert előbb be kell bútolnom? :DD

Az, hogy tud androidot futtatni jó ötlet, hasznos lehet idővel. Viszont ebben a koncepcióban teljesen téveszme.

Egyrészt egy fényképezőgépet csak tapival kezelni borzalom, oda gombok és tárcsák kellenek, mert van aki télen kesztyűben is fotóz (gondolom nem 3 ember jár a világon télen síelni, akik fotózni is akarnak), az pedig nem tapi kompatibilis.
Fölöslegesen van benne drága, sokat fogyasztó és erős hw. Minek bele 4 magos csúcs hw? Most komolyan, mihez kell? A full hd videó felvételhez biztosan nem. Pl a sony mai fényképezőgépek 1 db feldolgozó chippel töredék rammal tudnak 1080p50 képkockával 28 Mbps bitrátával avchd kódolással videót felvenni. Ez a kütyü egy erősebb hardverrel ennek töredékére is képtelen.
A képminősége ilyen áron nyilván nevetséges szintet üt csupán meg. Mekkora méretű szenzor van benne? Ha 1/2,7"-es, akkor ennyi pénzért olyan gépet lehet venni, amelyiknek kb 20x akkora a szenzoruk, ha még ettől is kisebb a szenzor, akkor pedig 40-50x-es a méretkülönbség.

Ha fotó oldalról nézzük egy ilyen low end képminőség max 30k-t ér. A drága hw persze sokba kerül, meg az egyéb tudást, meg kell fizetni, de olyan érzésem van, hogy a sok fícsör között az eredeti funkció mintha elveszett volna.
Ma már a komoly képminőségű fényképezőgépek között nem számít különlegesnek a wifi képesség, illetve az appok telepíthetősége is megjelent, mindez változatlan áron mint ajándék a megszokott jó képminőség mellé.

(#62) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Nem semmik vagytok, ilyen hülyeségeken vitatkozni... Azt persze elfelejtitek, hogy ez valaminek a kezdete lehet (mint annó a Note is volt). Most még csak 3cm-be fér bele a cucc (mondtam egy számot, nem tudom milyen vastag), a következő már lehet 2.6-ba, aztán 2-be, és végül belepattintja a Samu a Samsung Galaxy S 6-ba vagy a Note 5-be, utána lehet pislogni, hogy megoldották a vastagság problémáját.

[ Szerkesztve ]

(#63) Bone123 válasza sebgutkopf (#61) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Ha befejezted, nézz utána tudod-e egyáltalán milyen típusú termékről beszélsz.

ForRedGlory: ha jól szerepel a szenzor, előbb-utóbb valóban belekerül a mobilokba. De a Galaxy Camerával sztem a másik irányba indultak el: egyre komolyabb gépekbe szerkesztésre, megosztásra alkalmas OS-t tenni. Fotógép és fotóstudió egyben? Miért ne?

[ Szerkesztve ]

(#64) sebgutkopf válasza Bone123 (#63) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Amit eddig láttam az meggyőzött. Egy szokásos kompakt szenzoros belépő kamera, körülötte egy 4 magos procival, androiddal drágán.
De tudod mit? Inkább írj valamit a készülékről, amit nem tudok!

Az stílusosabb és legfőképp hasznosabb lenne az előző megnyilvánulásodtól.

(#65) Bone123 válasza sebgutkopf (#64) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Oké: ez nem egy telefon. :))

(#66) zeg


zeg
senior tag

Most sz@rta össze magát a 8 gigás eye-fi x2 kártyám. Segítségével kábeles kínlódás nélkül tudtam a számítógépre villámgyorsan küldeni a fotóimat, ahogyan az androidos mobilomra is. Egy szutyok 4 gigás 45 dolcsi, de a 8 gigás már 80. Ha megint felülök a szopórollerre és megvámolja valami keménykalapos aktatologató hivatali f@szmajom mint az előzőt, akkor szállítással mindennel 20ezres felett jövök ki. Jelenleg 2012-őt írunk, egy 8 gigás memkártya a megdöglött eye-fi vásárlásakor még 10ezres ár alá csúszott igencsak, mégis -visszaélve piaci fölényével- brutálisan drágán adja az eye-fi a rommáavult vackát. Számomra megváltás lesz egy optikai zoomos wi-fi-s fényképező, amire -ha jobb minőségű lesz mint az ötvenezres samsung wb150f nevezetű wifi-s fényképezőnek nevezett trágyakupac- nem fogom sajnálni a pénzt.

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#67) Uzi74 válasza zeg (#66) üzenetére


Uzi74
senior tag

Sony Nex 5R kb ezt tudja amit írtál, igaz a lencse nem húzódik be
Amúgy sandisk meg transcend is kezdi hozni az eye-fi kártyákat

(#68) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

T-nél kapható. "Jó áron" :U

[link]

(#69) mycso válasza ForRedGlory (#68) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nekem bejövős, csak hát az ára....egyébként ma voltam bent a t-nél, azt mondta a kedves hölgy, hogy csak és kizárólag valami 11k/hó (talán médiamánia L...) díjcsomagjukkal tudom megvenni, ami a szórólapokon is van.
Kérdeztem ezt a sima hűség hosszabbítós technikát, azt mondta, ez nem megy.... :U

Igazából mind1 is, hogy mi az igazság, mert ennyiért nem kell, csak úgy érdeklődtem.

mod.: illetve mindenképp megvárnám, hogy az XDA-s srácok mit alkotnak hozzá, elvileg rajta vannak a telefonálás témán. Megoldották a P7500-nál is, egy modem+framework cserével, tehát jók az esélyeik.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#70) mycso válasza ForRedGlory (#68) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nos, már ott van a Telenor kínálatában is.

Viszont találtam, ezzel készült képeket :( sajnos nagyon kiábrándító.
KÉPEK

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#71) Jeannie válasza mycso (#70) üzenetére


Jeannie
aktív tag

Bárhogy néztem, nem jött elő az exif, simán lehet, hogy user fail, vagy valamilyen gyorsmódot használt. A színek szépek, egy képen van csak rettenetes CA, a többi oké. Jellemzően élességproblémák vannak, amik egy 5-10Mb-os JPG képpé tömörített 16Megás szenzornál, vagy némi széllel egy rosszul megválasztott záridőnél simán előjöhetnek, pláne ha béna manuális fókusszal rásegített az ember. Ha találtok szakértő fotós oldalon tesztet, mindenképp érdekelne :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.