Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Ára kicsit sok! De amúgy nem lenne rossz termék! :)
Teszt is lesz gondolom! :)

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#2) NoMagix


NoMagix
addikt

Szép masina, szívesen megtapogatnám! :K
Kicsit olcsóbb lesz, akkor beszerzek egyet, feltéve ha a fotósszakma nem húzza le nagyon.
A jelenlegi wifis Samu fényképezőm is elég jó, főleg ár/érték arányban! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3) bagkri01


bagkri01
őstag

Alkalmas lesz GSM hívások lebonyolítására :Y
Ha nem lenne ilyen vaskos best buy lenne. Teljesen helyettesíthetne egy csúcskategóriás mobilt+plusz egy középkategóriás fényképezőt. Csak hát az optikát is tenni kell valahova.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#4) NoMagix válasza bagkri01 (#3) üzenetére


NoMagix
addikt

a szteroidos kezelések mellékhatásaként már nem alkalmas GSM hanghívások lebonyolítására

ezzel nem lehet rendesem telefonálni! :N

[ Szerkesztve ]

(#5) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

alig várom, ez kellett mint egy falat kenyér, vagy mókusnak az erdőtűz.. veszek mindjárt 2-őt ha egyik lemerül legyen kéznél a másik mindig

(#6) Blyan


Blyan
félisten

Ocsány egy dög ez :) És telefonálásra is alkalmatlan. Gratula. :D

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#7) No.01


No.01
őstag

Jo cucc lenne ez csak az arazasat rontottak el nagyon... Bar ez elegge egyedi termek igy v.kivel meg kell fizettetni a fejlesztesi koltsegeket.
Mindenesetre fenykepezo vasarlasnal meg nemigen vennem fel a listara... Ennyi penzert azert vannak jobb alternativak. Az andriod platform nemigen eri meg azt a borsos felarat.

(#8) Sirus86


Sirus86
tag

Már látom lelki szemeim előtt, hogy ez lesz az új trend és a szőke cicák majd ezzel fényképezik magukat :) :))

És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

(#9) vendingo


vendingo
veterán

Ha már fényképező akkor legalább a belső memóriáját növelhették volna 16-32 GB-ra hogy férjen is rá valami.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#10) bagkri01 válasza NoMagix (#4) üzenetére


bagkri01
őstag

Akkor félre olvastam. El is szállt a rózsaszín köd a termékkel kapcsolatban.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#11) tixem válasza Sirus86 (#8) üzenetére


tixem
addikt

amilyen elborult világ uralkodik, én is tartok tőle, hogy az okostelefonok átmutálódnak ilyen szörnyekbe, jönnek az okoskamerák majd az okos mikrosütők és hűtők majd okos wc papír és ki tudja még mi. Minden okosodik, de az emberek meg lassan egy plankton értelmi szintje alá süllyednek :W tisztelet a kivételnek

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#12) tom956ster


tom956ster
aktív tag

Végül is ennyiért már megvan egy DSLR gép is két obis kombóban ;) Azért az egy kicsit hasznosabb cucc számomra.
Tapogatni meg elég a mobil kijelzőjét is, nem kívánok netezni egy fényképezővel, sem játszani...
Számomra az értéke egynlő a nullával. Ha már vidd magaddal cucc, akkor legyen mobilban (like N8, vagy innov8) egy jó optika, ha komolyabb cucc, akor meg only DSLR vagy Bridge.

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#13) Peet91


Peet91
aktív tag

Csak én vagyok szerencsétlen, vagy tényleg egyedül a kamera felbontása maradt ki a cikkből? :D

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#14) #01696768 válasza tixem (#11) üzenetére


#01696768
törölt tag

A villanykörtét màr olvastam a mùltkor valahol itt MA-n...

(#15) Rolly


Rolly
veterán

jó cucc lenne, ha tudna gsm/3g-t és akkor telefonálni is lehetne vele ... de így értelmetlen mivel ennyiért 100x jobb gépet kapni...

(#16) wolfman válasza Rolly (#15) üzenetére


wolfman
veterán

és akkor egy fényképezőt tartanál a füledhez? Ne vicceljünk kérem!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#17) Tomate


Tomate
veterán

De rossz... ;]

wolfman: +1 :D

[ Szerkesztve ]

(#18) Uzi74


Uzi74
senior tag

Inkább Sony Nex 5R, ha valaki megosztás-mániás, csak a telefont kell hot-spot módba állítani

(#19) Márkosz


Márkosz
tag

Nemrosz! :D

Sony Ericsson w200i-> LG Optimus GT540-> HTC Sensation-> HTC One X-> HTC One M9-> HTC U11-> Samsung Galaxy S10+

(#20) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

buzinagy optika, motor, vaku, és 1650-es akku. Grat.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21) Evil Snowman válasza Peet91 (#13) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

- optika 16 megapixeles 21szeres optikai zoommal
- hívást bonyolítani nem lehet vele, de adat SIM-et pl. kezel
- elég jó képeket készít meglátásom szerint, valamint rengeteg beállítási lehetőség van a kamera menüben (záridő, rekesz méret, fényérték stb. valamint vannak előre definiált képhatások [éjszakai, sport, szép arc mód stb.])

(#22) Rolly válasza wolfman (#16) üzenetére


Rolly
veterán

nem tudom, hogy hány éves vagy nekem nem is olyan régen kb 10 éve volt ericsson A2618-as telefonom ami 3cm vastag volt ... tehát igen akkor telefonokkal is lehetett élni ... és igen hordható volt nadrágban :) és igen ezt a mostani fényképezőt kicsit átalakítva lehetne egy használható fényképezőbe integrált telefont készíteni ...

(#23) Bone123 válasza Plazmacucci (#20) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Várjuk ki a végét. Ezt ugye nem tartod bekapcsolva, mert fényképezőkép, de GSM/3G hálózat sincs, ami sokat eszik.

(#24) Zoja™


Zoja™
őstag

,,opcionális 3G vagy 4G modemet és 1650 mAh kapacitású akkumulátort kapott"

Ha az ,,opcionális" verziót veszi meg valaki, ( és szerintem nagyon geek-nek kell lenni, hogy ezt valaki megvegye ) akkor egy root-al, némi hack-el és egy headsettel meg lehet oldani, hogy telefonként is funkcionáljon... ;]

(#25) wolfman válasza Rolly (#22) üzenetére


wolfman
veterán

Annó egy Nokia 7650-essel nyomtam, szóval tudom mi a vastag! :) De annak telefon formája volt. :U

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#26) Bone123 válasza Rolly (#22) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

De ez nem telefon, ez fényképezőgép, csak épp' droid fut rajta wifi megosztással. Személy szerint nekem nem kellene, főleg ilyen áron, de sztem ahogy a Nokia a Pureview 808 telefonnal, :) a Samsung a Galaxy Camera fényképezőgéppel teszteli a jövő év mobil kameraszenzorait, szal kíváncsi vagyok a képminőségre.

Zoooja: az XDA-n már sokan dörzsölik a tenyerüket. :)

[ Szerkesztve ]

(#27) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Nem rossz , ez , de ennyiért nincs létjogosultsága . Talán a 200 font/70.000Ft környékén alsó-közép kategóriás fényképezőket le tudná váltani .

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#28) Zoja™ válasza Bone123 (#26) üzenetére


Zoja™
őstag

Be is sz.rnék, ha CM10 is készülne rá, bár az XDA-s srácok elvetemült fajzatok. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29) ramrit


ramrit
tag

Ez a mutáns egy jó marketinggel,jobb árazással menö lehet. Hiszen manapság egyre kevesebbet telefonálnak az emberek (fiatalok),mert a közösségi szolgáltatások (föleg az FB) olyannyira bekebelezték a nagy többséget, hogy a sokan csak netezésre és fotózásra használja az okostelóját. Na nekik baromi jó lehet.
Ja és még valami, olvastam valahol hogy idén már a telefonnal készitett fotók száma megelözte a fényképezögéppel lött fotókét, plusz ott a divat android és mehet is az eladás.

De az " Elnézést, a fényképezö alkalmazás váratlanul leállt" vicces lesz :-)

felecsd'el

(#30) Zoja™ válasza ramrit (#29) üzenetére


Zoja™
őstag

,, De az " Elnézést, a fényképező alkalmazás váratlanul leállt" vicces lesz :-) "

+1 :DDD

(#31) wertigo1984 válasza bagkri01 (#3) üzenetére


wertigo1984
őstag

Én személy szerint nem szégyellném a fülemhez tenni :))

(#9) vendingo egyetértek! :K

[ Szerkesztve ]

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#32) tjb007


tjb007
nagyúr

A Nikon Androidos kompaktjáért sem kapkodnak pedig az feleennyibe kerül (igaz abban nincsen csúcshardver), kíváncsi vagyok a Samsung hogyan fog majd teljesíteni eladásban.
A közösségi média függőket (akik az arckönyvön élik az életüket és a péntek esti buli utáni Róka Rudit is felrakják) leszámítva szerintem csak a riporterek/tudósítók azok akik ezeknek a hibrideknek elég nagy hasznát tudnák venni.

(#24) Zoooja

Elméletben megoldható lenne de nem sok ember lesz szerintem (főleg itthon) aki ki fogja fizetni pluszban azt a 35-45e forintos felárat amibe a 3G/LTE modul kerülni fog.

(#33) DraXoN válasza wertigo1984 (#31) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

igazi kémcucc: [link] :DDD

valami hasonló hatás lehetne :)

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#34) blade zte


blade zte
őstag

WTF fényképezögép és nem írják hány mp?

Oppo find 7 astro black

(#35) leslie_smith válasza Fr3eWar (#5) üzenetére


leslie_smith
aktív tag

Osztom! :DDD
A tudása nem rossz az ára nagyon rossz,de legalább jó az optika.

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#36) boben1998


boben1998
tag

Minek ebbe ilyen csúcs hw? Egy kétmagos Exynosszal 100k alatt kezdhetne. Az SII is már 85k körül kapható.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/135868470@N02/

(#37) Bone123 válasza boben1998 (#36) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Ugyanaz az architektúra, mint az S2-ben, csak négy magon, kétlem, hogy $20-nál többe kerülne a Samunak ez a proci annál. Viszont a 720p-s kijelző, JB rendszer, WiFi/GPS/NFC működtetés, a gyorsfókusz és a 16MP-es/1080p-s felvételek feldolgozása komoly erőforrást igényelnek, szal magátol értedődő a 2012-es HW. Sokkal jobb kérdés, hogy vajon az S3 Mini miért kapott 2011-est. Igazából tetszik a cucc, csak hobbifotósként inkább gyűjtenék még egy kicsit egy használt DSLR-re.

(#38) wertigo1984 válasza DraXoN (#33) üzenetére


wertigo1984
őstag

Bazzz... :DDD :C

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#39) blade zte válasza Bone123 (#37) üzenetére


blade zte
őstag

16mp? :W
Nem értem kinek való az ilyen telefon, amikor a profik 20+ mp-es drága kamerát vesznek fényképezésre, 1080p meg elérhetö egy csomó 8mp-es telóval is. A 41mp-es lumia telefon jobbat tud ebben. Nameg ki használ ilyen bumszli "telefont"? :Y

Oppo find 7 astro black

(#40) Bone123 válasza blade zte (#39) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Milyen telefon? Biztos jó topicban jársz?

(#41) blade zte válasza Bone123 (#40) üzenetére


blade zte
őstag

Mé nem lehet telefonálni vele? Akkor is ki vesz ilyen drágán egy kamerát, ami közepesen jó? Nameg a hardverért ennyit elkérni? Elég hülyén fognak kinézni akik a fényképezöjükön játszanak. Lett volna egy vékony galaxy player, ilyen spec.-el, csak úgy 60-70ezerért. Arra lenne kereslet.

Oppo find 7 astro black

(#42) Bone123 válasza blade zte (#41) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Várjuk azért ki milyen képet csinál. Ez a fényképezőgép, mert ez továbbra is az. Csak droid a rendszer rajta.

[ Szerkesztve ]

(#43) HaZse


HaZse
őstag

Csak nevetni tudok ezen a vackon.

Ami probléma vele:
- Samsung f.gépnek nem való.
- Egy célhardverbe minek 720p-s LCD, ami 4.8 colos
- Minek bele 4 magos proci

140k-ért MILC gépet kapsz, ami sokkal jobb minőséget produkál. Ez ugye egy kompakt f.gép? Ha ez annak készült, akkor meg minek kell, hogy akkora legyen, mint egy S3-as? Mert ugyebár a 4.8 colos LCD-nek azért kell fizikai méret. Ezt nem fogod csak a farzsebből elővenni.

Szerintem ez egy halott ötlet.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#44) Bone123 válasza HaZse (#43) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

- a Samsung gyárt DSLR-eket és kompaktokat is
- minek 720p? Na minek, hogy lásd a fókuszpontot
- 4 mag a gyors lövés, feldolgozás, videó, megosztás miatt

A lényeg a képminőség, addig ne nevessünk, amíg nem látjuk milyen. Ha kompaktok minőségét hozza a felbontáson, az nem is olyan rossz. Ha nem, lehet rötyögni, de ettől még az ötlet nem rossz.

(#45) HaZse válasza Bone123 (#44) üzenetére


HaZse
őstag

Tudom, hogy gyárt f.gépeket, de milyen minőségben? DSLR nálam = Nikon, Canon, kompaktokat meg olcsóbbat tud gyártani bármely más gyártó, direkt speciális célprocival.

A 720p-s LCD meg csak hátrány: több pixel megjelenítés, nagyobb felületet kell megvilágítani ergó nagyobb fogyasztás. Nem beszélve, hogy gondolom ez a cucc állandóan be lesz kapcsolva. Az én kompakt gépem kb. 4 másodperc alatt készíti el az első képet a bekapcsolástól számítva. Ez egy mezei egyszerű Pana gép, optikai képstabillal. Ennél meg csak készenlét lesz, ami az S3-ból kiindulva 1 napot fog csak tudni menni, mivel teljesen kikapcsolni mindig nem lehet, mert akkor a bekapcsolásra kell várni vagy 30 másodpercet.

Szerintem az android rendszer és a hozzá lévő alkalmazások tök feleslegesek. Főleg ennyiért. De legalább lehet mutogatni, hogy bebebee nekem a fényképezőgépemen fut az angry birds és még facebookozni is leget rajta.

A lényeg a képminőség, addig ne nevessünk, amíg nem látjuk milyen. Ha kompaktok minőségét hozza a felbontáson, az nem is olyan rossz.

Arra én is kíváncsi leszek. De ha csak a kompaktok minőségét hozza, akkor inkább vesz az ember olcsóbban egy MILC-et, mint 140k-ért egy Samsung kompakt gépet.

[ Szerkesztve ]

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#46) Bone123 válasza HaZse (#45) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Lényegtelen, hogy mit preferálsz, a Samunak vannak csúcskategóriás fényképezői, tehát nem igaz az állítás, hogy "fényképezni nem való".

De mint mondtam, sztem a fő cél itt tesztelni a jövő generációs mobilok szenzorait, ha jók a képek, a Samsung biztosan pakolhatja bele a kisebb, 13MP-es darabokat az S4-be, Note III-ba, Ativ 2-be stb. Szal izgatottan várom az eredményeket.

[ Szerkesztve ]

(#47) HaZse válasza Bone123 (#46) üzenetére


HaZse
őstag

Szerintem amí egy szenzor a mobilokban gombostű méretű, addig abból sose lesz jó képminőség. És hiába emelik a pixelek számát. A fénykép készítéshez FÉNY kell. A nokia a PV-el elkezdett valami újjat csinálni. De azért nem véletlen, hogy a DSLR gépkben a szenzor és maga az objektív nem miniatűr.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#48) Bone123 válasza HaZse (#47) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

A jó minőség relatív, az iPhone 5 pl. hozza a jobb kompaktok szintjét, hacsak nem kell koromsötétben lőni (ahol azért a kompaktok is sokszor elvéreznek). Fájobb az optikai zoom és a széleskörű beállítások hiánya. Kíváncsi vagyok a Galaxy Camera beállítási repertoárjára.

(#49) USERCONTENT válasza vendingo (#9) üzenetére


USERCONTENT
tag

Csak mert tele van a polc 16-32Gb-os kompakt fényképezőkkel...

(#50) vASalo válasza Bone123 (#46) üzenetére


vASalo
tag

Szerintem itt nem csak a termék maga a teszt, sokkal inkább a termék fejlesztése volt egy teszt.

Az elektronikai termékek nagy részén jelenleg valamilyen zárt op.rendszer fut. Ehhez adott területen képzett fejlesztőkre/programozókra van szükség, akik adott esetben drágák és a képzésük is drága.
Ha tetszőleges eszközökre (akár nem látható módon) android kerül, sokkal olcsóbb lehet a fejlesztés összköltsége. Nem kell op.rendszert fejleszteni, android programozó is sok van. Az egész termék összelegózható volt már meglévő termékek/modulok alapján.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.