Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Snoop-y válasza TeeJay (#97) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ha nem egy agyonkodolt szart kapnek tartalomkent akkor megfontolnam. De egy normalis minosegu film azert mar surolja a 20-30Gb-ot is akar. Szoval ami tetszik azt inkabb megveszem korongon minthogy taroljam.
Mondjuk ha barmikor le tudnam tolteni azzal is kiegyeznek.

Regen gyujtottem minden szart (3000+ DVD) aztan mara ebbol maradt kb par tucat Blu-ray.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#102) Snoop-y válasza vhw (#100) üzenetére


Snoop-y
veterán

Legtobb helyen azert nem mert egyszeruen tilos letolteni nem ugy mint Mo-n.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#103) CsigaGyilkos válasza .LnB (#27) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Ez hosszú távon a mozit gyakorlatilag kinyírná. Ja lehet, hogy tévedek, mert rövid távon is hatalmas kiesés lenne a moziknak! Egyébként nem lenne rossz az ötlet, van egy film amit én is szívesen megnéznék már és fizetnék is érte, de moziba már nem adják, lemezen meg még nem adják :F :(

(#11) Duracellm...: Egyetértek!

Visca el Barcelona!

(#104) TeeJay válasza Snoop-y (#101) üzenetére


TeeJay
félisten

scene szabályok alapján ugyanúgy minden csak most nem egy "release team" adná ki a cuccot hanem maga a stúdió a saját release csapatával ugyanolyan tökéletes minőségben mint amit a torrent évek óta megkövetel

így megspórolnák még azt is hogy csillió gigabites szerver parkokat kelljen üzemeltetniük mert 1 darab 10gigabites seedszerverre felrakják a saját anyagukat és évekig tárolják seed céljából
ha lenne ilyen verzió biztos hogy idehaza is lenne sikere még úgy is hogy a magyar ember nem szeret semmiért sem fizetni amit ingyen is meg lehet kapni

10euro/hó már elgondolkodtató lenne pláne ha TV is tudna torrentezni és nem kellene PC-re letölteni majd onnan lejátszani vagy USB HDD-re kimásolni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#105) Zsolty001 válasza TeeJay (#97) üzenetére


Zsolty001
tag

Én is röhögve kifizetném a 10€/hó-t a legalitásért, ha ugyanazt kapom amit most. Két hétig mehetne a premier film a moziban, addig hozza a bevételeket, majd mehet ki az előfizetőknek.

De mennyi esélye van ennek? Semmi. Helyette betiltanak, bannolnak, üldöznek. És nem jönnek rá, hogy ezzel nem mennek semmire. Nem csak a felhasználók szokásait kellene megváltoztatni, hanem végre egy torrenthez hasonló tartalommal bíró legális szolgáltatást összehozni. Ha lesz alternatíva, akkor majd lehet küzdeni az illegális letöltések ellen. A Netflix jó kezdet lehet, de ez még nudli.

(#106) nubreed válasza TeeJay (#104) üzenetére


nubreed
veterán

Valahol erről volt egy cikk a neten, hogy hogyan működik ez az egész lánc, de most nem találom. A Release team -ek egyáltalán nem a táplálék lánc csúcsa, ők valahol középen helyezkednek el, vannak és lesznek mindig új lefizetett emberek a stúdióknál, tartalom tulajdonosoknál, akiktől eleve a release teamig eljut a cucc. Onnan meg megy lefelé, a táplálék lánc legalja a végfelhasználó, aki letorrentezi.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#107) cheatergs


cheatergs
senior tag

A Netflix külön jópofa ebben a buliban, most, h rájött, mekkora nagy multi. :DDD

Mindig minden mindegy

(#108) hemaka


hemaka
nagyúr

Amúgy meg tényleg az van, hogy olyan fos filmek vannak manapság, még a torrentet is sajnálom rá. (Azt az időt, hogy bedobjam utorrentbe)
Inkább sorozatokat nézek, bár kezdenek azok is egyre ócskábbak lenni.

(#109) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

már megfelelő sebességgel működő torrent vpn-nek vannak amik nem tárolnak, vagy legalábbis bizonyítottan nem adnak ki logot, szóval ha a nagy erőlködésüknek az lesz a vége, hogy minden országban jönni fognak a levelek a nonszensz okozott kár megtérítéséről nonszensz összegekkel, akkor majd mindenki szépen előfizet havi 5-10 dollárért egy jó VPN-re és folytatódhat tovább a móka.

(#110) #96302336 válasza akom (#25) üzenetére


#96302336
törölt tag

+1 :C

(#111) Fex válasza akom (#25) üzenetére


Fex
tag

:DD

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#112) TeeJay válasza nubreed (#106) üzenetére


TeeJay
félisten

Az emberek átírták a trendeket, a lemez formátum halott és senki se akarja megvenni illetve hozzá lejátszót venni. mp3 és mkv nyert és mindenki ezt igényli mivel lassan már mindenki csak okostelefont használ... Stúdiók meg csodálkoznak miért torrentezik mindenki, és ahelyett hogy ők is beszállnának inkább fel akarnak ellene lépni...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#113) hypno skate válasza elithun (#50) üzenetére


hypno skate
senior tag

Hollywood hadaat üzent...??????
Na és? Magyarország is hadat üzen anno az USA-nak...

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#114) benedekco


benedekco
addikt

Vicces. Pont múlt héten ajánlott fel az egyik kollégám két mozijegyet ajándékba.
Nagyon megörültem úgyis ritkán megyünk. Odaadta, majd leültem megnézni mit adnak... majd megint és megint. Miután 5x-re is végig néztem a listát és realizálódott bennem a valóság. Nem, nem adnak "semmit" azaz semmit amiért akár ingyen is beülnék. Kollégámnak visszaadtam, hogy köszi, de egyszerűen semmi kultúra, inkább adja valaki másnak akit érdekel is valami.
Neki is volt még kettő jegye, ő megnézte a Múmia című csodát. Mondta, hogy ingyen se érte meg a ráfordított időt.
Mit várnak ez után? Ki fog fizetni ezekért a szarokért? Miért nem képesek létrehozni egy oldalt ahol pl lehet streamelni vagy letölteni pénzért régi filmeket, vagy olyanokat amiket már nem lehet kapni (vagy macera beszerezni, majd feliratot koholni rá) és nem játszanak már a mozikban? Csinálni egy siteot mint pl a GOG.com, csak filmekkel, akár előfizetéses alapon. Valószínűleg lenne rá kereslet.
Azt érzem, a szerzői jogok azok amik igazán hátráltatnak, amik miatt nem képesek előrejutni és pénzt csinálni.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#115) #06658560 válasza TeeJay (#112) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ehhez képest Kölnben még mindig vígan él a világ legnagyobb zenei/szórakoztató boltja is, cd-k, dvd-k, játékok eladásából.

(#116) flexxx2 válasza hemaka (#108) üzenetére


flexxx2
őstag

Én azért kapásból tudok vagy 6 sorozatot amit érdemes nézni, szóval én nem panaszkodok :)

(#117) bambano válasza flexxx2 (#116) üzenetére


bambano
titán

olyan "jó" a választék, hogyha megerőltetem magam, lehet, hogy tudok mondani 6 időutazós sorozatot...
de hat zombisat szinte biztos.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#118) #82146048 válasza ngabor2 (#91) üzenetére


#82146048
törölt tag

Ezzel az ötlettel az a gond, hogy a mai napig hatalmas tömeg nézi a filmeket SD formátumban (akár DVD-n), sőt, még a Youtube-ra feltöltött borzalmakat is (izgő-mozgó formák a kép harmadán, a filmbe bele van zoomolva, a hang el van torzítva, hogy ne csapjon le a Web Sheriff és társai). Egyszerűen nem éreznék szükségét annak, hogy elmenjenek moziba egy olyan filmre, amit már láttak. Ez így nem működne. Én sem nézném meg a legtöbb filmet kétszer, főleg egymás után nem, ameddig még adják a moziban.

(#119) flexxx2 válasza bambano (#117) üzenetére


flexxx2
őstag

Akkor mondok olyat ami egyik se: better call saul, american gods, sillicon valley, vikings, terápia, taboo

[ Szerkesztve ]

(#120) mzso


mzso
veterán

Összeállnak a világ legnagyobb parazitái, mert még több pénzt akarnak kiszipolyozni a hasznos emberekből.

(#121) Duree


Duree
veterán

Nem hinném , hogy sikert fognak elérni.

duree54

(#122) Chrys_


Chrys_
addikt

A régiók netes filmek esetén is megmaradnak?
Nekem Amazon Prime van otthon, elég jó, bár az új filmek azért elég drágák (10+€). És még azt sem tudom, hogy hányszor lehet megnézni fizetés után, nem próbáltam ki. A régebbi (és nem csak a régi) filmek viszon ingyenesek, már megnéztem néhányat. Szívesebben kapcsolom be ezt az eszközt, mint hogy TV-ben nézzek filmet 15 percenként reklámblokkal.
Ami még van, az a kölcsönzés: old-school, de nagyon jó. Eddig 1,50€ volt egy BD film/nap, most emelték itt is az árat. És megy is NAS-ra a film. (Kell a német nyelv miatt.) Volt már, hogy hamarabb visszavittem a lemezeket, mint amennyi idő alatt megnézhető lett volna :)
Meg a torrent, amíg lehet... (ez meg a magyar audio/subtitle változat :D)

[ Szerkesztve ]

(#123) Andrejka válasza elithun (#50) üzenetére


Andrejka
csendes tag

Pont ugyan ezt akartam írni. :) Mióta Steam/Orgins/UPlay/Bnet és társai megjelentek, egyetlen játékot sem töltöttem le illegálisan és nem is fogok többet.
Az hogy nekem egy boltba kelljen elmásznom, keresgélnem és sorban állnom, utaznom csak azért, hogy filmet nézhessek, hát nem. Vagy hónapokat várni mire az illetékes jogászkodás után letölthetővé válik a film/sorozat legálban valahol. Magyar szinkron, magyar felirat a premierkor letölthető filmekhez, sorozatokhoz és akkor szívesen megveszem.
Őseim nem tudnak letölteni, nem értenek hozzá, viszont a T-Home videótékából havonta többször is kölcsönöznek filmeket, darabonként pár száz forintért. Nem agysebészet ez!

(#124) warrior93 válasza oriic (#6) üzenetére


warrior93
tag

Én csak minőségben nézek filmet, BDrip fullHD, de ha rajtam múlna éhen halnának, mert ezek a filmek az elmúlt 10+ évből... Moziba nem lehet beülni, mert 20 perc után szétunja magát rajta az ember.

Üdv. Woules

(#125) Béééla válasza Cifu (#86) üzenetére


Béééla
őstag

Jogos, a jogvédőknek kéne kapálózni hogy a lehető legtöbb helyen terjesszék.

Tényleg sokféleképp ajánlja fel a megvásárlást :B

Bélabá

(#126) Tomibito


Tomibito
csendes tag

Lényeg: Legyen könnyebb a legális hozzáférés, mint az illegális.

Röviden kifejtve:
Lehet, hogy jó lenne a hadüzenet maguk felé is.
Zenei szolgáltatások már vannak teljesen elfogadhatóak, mint a többször felemlegetett Spotify (hozzátéve, hogy még most is foghíjas a kínálat).
Játékok szintén, egyszerűen nem éri meg játszadozni a kalózkodással, minimális befektetéssel, és kis türelemmel bármi elérhető legálisan, pár gombnyomás ellenében.

Viszont filmeknél/sorozatoknál még mindig itt tartunk:
Sorry, due to licensing limitations, videos are unavailable in your region.

Nem beszélve a streamek minőségéről, és arról, hogy ha picit is változatos műveket szeretne az ember, az legalább 3 előfizetés.

(#127) Cifu válasza Tomibito (#126) üzenetére


Cifu
nagyúr

Zenei szolgáltatások már vannak teljesen elfogadhatóak, mint a többször felemlegetett Spotify

A Spotify annyira elfogadható, hogy kamikaze módra (még egy nyereséges évük sem volt) kihasított magának egy szép szeletett a digitális értékesítésben, és ezzel a lufival gyakorlatilag igyekeznek kikerülhetetlenek lenni (és közben eltaposni mindenki mást) a piacon, ami mostanra kb. be is jött.

Minden estre nem véletlen, hogy sokan nem tapsikolnak a Spoti "sikerének", ugyanis leginkább a vásárlók megnyugtatását szolgálja a fizetős szolgáltatásuk. Itthoni szinten pl. Youtube-ból egy nagyságrenddel több pénz folyik be, mint a Spotiból, ez azért elmond valamit az állapotokról, pedig hát a Youtube "ingyenes"...

A "Licensing Limitation" szintű dolgokról pedig írtam már a #86-osban. A gyártók / kiadók területi képviseletről, kiadásról helyi cégekkel kötnek üzletet. Amíg többet fizet egy helyi szolgáltató / kiadó a tartalomért, mint az általad próbált nemzetközi szolgáltatás, addig ebben nem is nagyon lesz változás....

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#128) bzolika10


bzolika10
aktív tag

Milyen önkéntes az aki a multiknak segít, hogy még több pénzük legyen?

(#129) Tomibito válasza Cifu (#127) üzenetére


Tomibito
csendes tag

Sajnos nincs elég információm, hogy érdemben tudjam elemezni a spotify pénzügyeit, viszont nem lennék meglepve, ha a helyzetük lényegesen bonyolultabb lenne, mint amit 1 mutató láttat magában.

A lényegen viszont nem változtat. Az emberek mindig a kisebb ellenállás felé veszik az irányt, és az lenne a fontos, hogy szülessen egy fenntartható és jó megoldás, néhány helyen már sikerült (többé-kevésbé).

(#130) Diniboy


Diniboy
aktív tag

A főoldalon a cikkhez a c64es Pirates! kép nagyon ütős :D

(#131) Cifu válasza Tomibito (#129) üzenetére


Cifu
nagyúr

Pro és kontra lehet példákat hozni.

Itthon az 1990-es években a kazettamásolás volt mumusnak kikiáltva, mégis voltak több százezres hanghordozó eladások (Gergely Róbert: Emanuelle albuma a csúcstartó, utána a Rapülők jön, majd Jimmy). Akkoriban ennyivel jobb volt az emberek anyagi helyzete ezek szerint? Vagy csak a körülmények változtak meg?

A legkisebb ellenállás az ingyenes elérés, azért hoztam fel a Youtube-ot, mert lehet látni a markáns különbséget, mennyivel több pénzt hoz a kiadóknak / zenészeknek a Youtube (ami ingyenes) mint a Spoti (ami lehet ingyenes és fizetős is). Még ha a két megvalósítás el is tér egymástól, mutatja, hogy nem a Spoti a világmegváltó mindenes, csak egy ügyesen lubickoló hal, amelyben megvan a potenciál...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#132) Exodius válasza Snoop-y (#94) üzenetére


Exodius
őstag

"TV szepen felskalazza 4K-ra olyan kepe van hogy bepisilsz a gyonyortol"

Monitornál is hallottam ezt a trükköt, de ez nekem nagyon szarból várat dolognak tűnik. SD-ből hogyan lenne már 4K? Mintha MP3-ból csinálnál FLAC-ot.

Vagy ha ez tényleg működik, akkor mi értelme lenne a 4K-nak?

(#133) sad_Vamp válasza Exodius (#132) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Pedig pl a popcorn hour-okban és Dune-kben levő chipset SD ről FullHD-re ezt bőven tudja... az újakról (4K) nem tudok nyilatkozni, de valszeg ott is megoldották.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#134) wwenigma válasza sad_Vamp (#133) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Az mán csipszet ami kitalálja a hiányzó részleteket, mind a 75%-ot!

:C

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#135) #06658560 válasza wwenigma (#134) üzenetére


#06658560
törölt tag

Kettő belőle és forrás se kell.

(#136) royalka


royalka
őstag

Nem járok moziba, sajna elég messze vagyok és nem is igazán vagyok kivancsi más röhögèsère csámcsogására, stb... Itthon szeretek filmezni a családdal meghittem, kajahalom, stb. Simán fizetnék én is, csak h itthon nézhessek premier filmeket.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#137) Gempas 70


Gempas 70
aktív tag

Khm.. most melyik sarokba sz.rjak.. Minden adathordozó vásárláskor fizetek jogdíjat a vételárban, merthogy alkalmas az adatmásolásra stb.. Ha rosszul fogalmaztam akkor majd kijavít itt valaki. Egy kis érdekesség: Itt Svájcban havonta fizetek kb 42 Chf -et ( kb 12.000 Ft ) BILAG (Rádió és TV díjat) amiben benne vannak ezek a koszos jogdíjak is.. Persze havonta a szolgáltató előfizetés hozzá. Hát nem édesek :) Ha nem lenne TV-m csak laptopom akkor is csengetni kéne merthogy az is alkalmas mindenre.. :C

Ja! az első 3 évben fogalmam sem volt erről a díjról.. nem baj.. mikor kiderült 2 évet visszamenőleg kifizettettek. Az elsőtől tört év miatt eltekintettek és mondták, hogy simán megbüntethettek volna.

[ Szerkesztve ]

(#138) Snoop-y válasza Exodius (#132) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem ezt irtam. A Blu-ray -t skalazza fel szepen.
Nem nezek SD tartalmat azt meghagyom masnak :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#139) #16939776 válasza Gempas 70 (#137) üzenetére


#16939776
törölt tag

Én összetenném a kezem, ha itthon ilyen jogcímen adót kellene fizetnem, úgy hogy az ottani fizetésből, maradna "kedvem" belépő jegyet venni, és lenne gusztusom is elmenni a rendezvényre, mert olyan nívót hoz.
Itthon önfenetartó a kultúra közvetítése, ismert színvonallal és kínálattal, nálatok, meg az emberek - ottani mentalitással - simán fizetnek havonta 2-3 belépőjegynyi összeget a "semmiért".

Nem értem a problémád. ;)

[ Szerkesztve ]

(#140) dabadab válasza wwenigma (#134) üzenetére


dabadab
titán

Mondjuk az interpoláló algoritmusok azért nem számítanak újdonságnak és minden TV-ben van ilyesmi, ezen nem kellene meglepődni. Azt nem mondta, hogy kitalálja, hogy mi volt azokon a pixeleken, amik nincsenek benne az eredetiben, de azért látható különbség van egy "legközelebbi szomszéd" meg egy nemzetibüszkeség Lánczos interpoláció között.

DRM is theft

(#141) Feketelaszlo válasza -Skylake- (#42) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Akkor én hozzáfűzök egy másikat: what.cd. Tök illegálban olyan unikális és igényes zenei katalógust építettek ki a felhasználók, amit sajnos a spotify és társai valószínűleg még évekig meg sem tudnak majd közelíteni. Aztán jött egy jogvédő szervezet és huss - lelőtte az egészet. Jogos volt? Az, hát - kalózkodás. De kb. az elmúlt évek egyik leginkább értékromboló lépése is.

[ Szerkesztve ]

(#142) schwartz válasza Snoop-y (#93) üzenetére


schwartz
addikt

Transformers Age of Extinction (az elso 2 resz ok) Star Wars The Force Awakens, Jon Wick (a masodik reszt mar torrenten sem szednem le) ezekrol mind kijottem. A "tobbszor nezos" listadbol (70-es hsz) a The Martian-rol szintugy kijottem. De a nagy Oscar dijas Revenant-on is szenvedtem (bar azt vegigneztem) Charlly Wilsont nem lattam, Captain Philips, Sully nezheto egyszer, Hateful 8 elmegy, Sicario tetszett.
A Prometheus-on csak morogtam de a Covenant utan mar szabalyosan anyaztam fel percig... :)

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#143) wwenigma válasza dabadab (#140) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

SD-bol csinál 4K-t, egészen pontosan ezt írta a kolléga.

Tudom hogy vannak jó algoritmusok de ez nem a helyszínelők. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#144) dabadab válasza wwenigma (#143) üzenetére


dabadab
titán

"SD-bol csinál 4K-t, egészen pontosan ezt írta a kolléga."

Mert mit kellene belőle csinálnia? Ha van egy 640x360-as képed és azt egy 3840x2160-as kijelzőn akarod megjeleníteni, akkor vagy kirakod 1:1 és lesz a képernyő közepén egy apró bélyeg, vagy kirakod az egész képernyőre, de ahhoz meg fel kell skálázni 4k-ra. Nem hiszem, hogy lenne ebben bármi szokatlan.

DRM is theft

(#145) wwenigma válasza dabadab (#144) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ismerlek, ne beszélj már félre.

Akkor szerinted egy SD->4K konverzio minőségre megegyezik vagy megközelíti a natív 4K-ban rogzitettet és van értelme..mert erről beszélünk.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#146) #86564352


#86564352
törölt tag

Ez a klasszikus meme jutott eszembe.
Pusztába kiáltott szó: Az úgynevezett kalózok jelentős része azért torrentezik, mert értelmes, kényelmes legális forrás nincs. Előbb szolgáltatni kéne talán. (Ahogy párhuzammal élve skandináv országokban is magas az adó, de szolgáltat is az állam cserébe színvonalasan. Stadion és térkőországban pedig...)
Érdekes az nem zavarja Hollywoodot, hogy tartalomra a magyar Netflix nem Netflix, még az ingyenes próbahónapot se érdemes elhasználni szinte, egyszerűbb a szokott módon beszerezni a sorozatokat köztük a Netflix gyártású House of Cards új évadát, ami önmagában abszurd dolog. Mint ahogy ha fizetni akarsz a rendes Netflixért még ügyeskedni kéne VPN-nel? Kalózkodni hogy odaadhasd a pénzed?
A zenében is a régiós korlátozások őrület, Spotify előfizető vagyok régóta azt se tudom már mi az az mp3 úgy megszoktam, mégis havonta bébiszittelni kell a zenelistáimat mert szürkülnek ki dalok a jogi izék miatt.
És az exkluzív szerződések monopol helyzete sem zavarja őket? XY előadó kiadója csak egy streaming szolgáltatásra teszik fel a dalt. Moziba szökőévente járok mert többnyire csak béna szinkronnal adják és a vászon előnye elveszik a telefonozó, csámcsogó közönséggel. (még Budapestre utazva is úgy kell vadászni az eredeti, feliratos vetítéseket) Pedig most itt a Wonder Woman, szívesen nézném vásznon eredetiben, de nem lehet.

Legális módszer: fizess elő 2 tv szolgáltatóhoz, kábelre, Netflix és HBO GO, 3 féle zene streaming cégnek, te tegyél kerülőt fogadják el a pénzed és keresgélj de még mindig nem kapod meg ugyanazt és ugyanakkor, viseld el a mozi kényelmetlenségét és ott sem kapod meg a terméket

Kalóz módszer: egy helyről kényelmesen beszerezni és jó napot

(#147) dabadab válasza wwenigma (#145) üzenetére


dabadab
titán

"Akkor szerinted egy SD->4K konverzio minőségre megegyezik vagy megközelíti a natív 4K-ban rogzitettet"

Ez honnan jött ide?... Rajtad kívül ilyet senki sem mondott (és hát eleve ott vannak a gondok, hogy a "natív 4K-ban rögzített" sem egy létező sztenderd, konkrét felszereléstől függ, hogy milyen lesz a minősége).

DRM is theft

(#148) #16939776 válasza wwenigma (#145) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha a DSP mellé épített AI 99.9%-os pontossággal megtippeli, hogy mit szeretnél látni a képen, és 0 artifact-et tesz mellé, akkor igen.

Ilyen nincs :N

(#149) sad_Vamp válasza wwenigma (#143) üzenetére


sad_Vamp
őstag

ha rám gondolsz, és SD-ről FHD-ra mondtam.... de mind1. :U

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#150) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

Megveszem a tartalmat, ha érdekel, és nem hazug reklámmal próbálják meg rám sózni.

Legyen minden filmből, egyéb tartalomból egy szabadon kiválasztható, ingyenesen lecsekkolható részlet, ami alapján el tudom dönteni, hogy átbasznak-é vagy se.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.