Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vicoo


Vicoo
senior tag

"Bezzeg a mi időnkben... " "Ezek fogják fizetni a nyugdíjam?" "Sose fognak dolgozni,mind alkoholista lesz!" "A fiúk homokosok, a lányok prostik lesznek." "Milyen szüleik lehetnek ?" Azt hiszem több komment nem kell mindnet leírtam... :B

(#2) Kai Hansen


Kai Hansen
tag

Szerintem eltúlzod a dolgokat, nem hiszem el, hogy olyan sok 9 éves jár a chatre, azért az általános iskola 3-4. osztályos tanulóiról beszélünk, szerintem pont nem velük van manapság a gond, sokkal inkább a 14-17 évesekkel, mert azok nem csak annyit csinálnak, hogy sokáig gépeznek. Mellesleg lehet ha nem gépeznének mondjuk TV-t néznének, az se hiszem, hogy jobb lenne ennél, az meg, hogy másokat szeretne megismerni, egyáltalán nem kiborító szerintem.

(#3) Rossi válasza Vicoo (#1) üzenetére


Rossi
addikt

Pont ezt akartam írni, majd ezek tartanak el minket ha nyugdíjasok leszünk...

[ Szerkesztve ]

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#4) ipavlidu!


ipavlidu!
tag

Kicsit felek elolvasni ezt az irast..

[ Szerkesztve ]

(#5) Kai Hansen


Kai Hansen
tag

Felmentem megnéztem a myvip chatjét, egyáltalán nem olyan vészes szerintem mint ahogy mondtad, sőt az első üzenet az az volt, hogy 20 vagy, valaki privi, meg hogy érett lányokat keres. De összesen talán egy üzenetet láttam egy 13 évestől.

[ Szerkesztve ]

(#6) biker_kolee válasza Kai Hansen (#5) üzenetére


biker_kolee
csendes tag

Jelenleg igen. De jöttél volna fel akkor, mikor én. Tiszta gyermekmegörző volt... És igen, a 9-11 éves korosztály is képviseltette magát elég szépen!! Most nincsenek fent, mert elkezdődött a suli. Jó, rendben, nyár volt, meg minden, de kérem, nyáron sem kéne elengedni a gyerek kezét annyira, hogy este 9-10-11-ig fent lógjon a neten...

(#7) 3psilon


3psilon
aktív tag

Hát tudod 10-12 évesen én is szabadidőm jó részét gépezéssel töltöttem (amikor mondjuk nem legóztam meg olvastam), társaságba nem jártam, igaz sportoltam.
Egészen 10.-ig ez ment, most meg már sem időm, sem igazán kedvem nincs játszani.

Szerintem nem a gépezéssel van baj, normál ember a játékot kinövi, mert elkezd csajozni, a barátok társasága jobban érdekli stb.
A baj a jellemtorzulás: a nagyobbnak tüntetjük fel magunkat, "felnőtt" szövegekkel nyomulunk.
DE ez nem a gyerekek hibája!
Egy tizenkétéves kislánytól/kissráctól nem lehet elvárni, hogy tudja, mi erkölcsileg helyes, hogy önkontrollt gyakoroljon.

Nem ŐK a szánalmasak, hanem a VILÁG, pontosabban a CSALÁD. Mert ez a világ mindig is önző és szeretettelen volt, mindig lehet utálni, és sosem fog normális példát mutatni a gyerekeknek. Ezt a családtagjaitól tanulhatná el: apja bölcsessége, anyja belső ereje mutathatja neki az utat.

Eszmefuttatás következik..
Szerintem, és ezt mint kvázi gyerek mondom, elég furcsa a helyzet. A "felnőttek" hibáztatják a mai fiatalokat. Hogy ők milyen rosszak. Pedig a fiatalok nem "a nagybetűs életbe" meg "a világba" lépnek be, hanem abba a világba amit a felnőttek létrehoztak. Illetve kézhezkaptak akkor, amikor ők voltak fiatalok. Na mindegy. Csak nem szidni kell, hanem példát mutatani. Mert a nevelés példamutatás.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#8) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Én elhiszem.
Én lavagyok döbbenve amikor egy éjszakai szórakozó hely körül egy rakás 13-14 évesbe botlik az ember. Cigiznek, csúnyán beszélnek, isznak és ismerkednek a sex-el.
És gondolom nem tegnap kezdték el.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#9) RexpecT válasza 3psilon (#7) üzenetére


RexpecT
addikt

Ez így van.
Nekem is van haverom aki nem viszi túlzásba a tanulást nem igazán tudja hogy mit kezdjen magával,de erről nem csak Ő hanem a szülei is tehetnek...

(#10) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Sztem is kicsit konzervatív a kollega :)
Tudja az a gyerek hogy mit akar, határokon belül engedni kell mindenfele.
Én is rengeteget bringáztam, mellette számítógép, mindenféle szétszedése, olvasás...
...na aztán meg lehet nézni milyen ember lett belőlem : műszakba járó informatikus :D :D

Tehát nem sorozatgyilkos, nem kopasznyakú bűnöző, stb.

Amúgy biker_kolee, te a múltkori cikkedben meg a bulizást ítélted el. Most akkor mi is van...?
OK az nem az ebben a cikkben emlegetett korosztály.

Mutogatni való hater díszpinty

(#11) 3psilon válasza 7Heads Drago (#8) üzenetére


3psilon
aktív tag

Valamikor.
De nem azért csinálják, mert ők sátániak. Minden ember ugyanolyan tisztán és ártatlanul születik.
Ha a világban felfedeznek bizonyos anyagi és spirituális értékeket, akkor boldogok lesznek, bizonyos mértékben a körülményektől függetlenül.

Ne higgy nekik, amikor azt mondják, hogy azért járnak a zépébe zülleni, mert ez a világ legjobb és legmenőbb dolga. Csak nem tudják, mi a jó. És talán már nem is tudják meg soha. De ha senki nem mutatja meg nekik az utat, akkor tényleg megmaradnak eme gonosz, anyagi[as] világ szintjén...

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#12) hcl válasza biker_kolee (#6) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ember, engem nyáron este 9-10 előtt le sem lehetett lőni amikor 10 körül voltam :D

Amúgy megaz viszont sokkal gázabb ha 13 évesen már bulizni járnak. Ez igaz.
Azt sztem olyan 15-17 között érdemes lightosan elkezdeni, aztán később már ki-ki belátása szerint.

Mutogatni való hater díszpinty

(#13) biker_kolee válasza 7Heads Drago (#8) üzenetére


biker_kolee
csendes tag

Nézd meg az előző írásom. Erről írtam benne.

(#14) biker_kolee válasza hcl (#10) üzenetére


biker_kolee
csendes tag

Nem ítélem el. BIZONYOS FAJTÁJÁT ítélem el csak. Szimplán nem értem, hogy mi a jó ebben, amit szombat éjszakánként művelnek. Én sokkal de sokkal többre értékelek egy estét a haverokkal egyikőnk kertjében egy kupa vörösbor/sör társaságában, egy biliárd partit, egy szimpla autókázást éjszakánként, kocsiban ülve fütyülés a csajoknak, ilyenek. Ezek szerintem maradandóbbak, mint hogy minden szombaton ugyanaz.

Amúgy nem vagyok konzervatív. :) Csak keresem azt a "világot", azokat az embereket, akik ma ugyanolyanok, mint én voltam anno. Tudom, hogy ugyanolyan már úgyse lesz, mint volt 9-10 évvel ezelőtt, de nyomokban még tartalmazhat értelmet.

Szvsz. amíg általános iskolás a gyerkőc, addig éjjelenként semmi keresnivalója a városban. Utána már lehet arról szó, hogy kijárjon, de akkor sem hajnalok hajnalán jöjjön haza. Ha eljön az idő (remélem), hogy majd én is felelősségteljes apa legyek, akkor szerintem elvárható az, hogy tudjam, hogy merre van a kölök, míg én nevelem. Ha kirepül, akkor azt csinál, amit akar.

[ Szerkesztve ]

(#15) hcl válasza biker_kolee (#14) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ehh, olyan mint a rendszarváltáskor volt, sosem lesz... Azóta már túlzottan nyugatiasodott, pénzorientált lett minden. Nyilván ennek áldozatai a mai fiatalok is.
Mindenesetre abban igazad van hogy durva dolgokat is művelnek a 10-20 év közöttiek, de valószínűleg csak azért mert van rá lehetőségük. Nyilván ez így nem jó, ebben igazat adok neked. És abban is hogy általános iskolás korban nem bulizunk.

Az ember alapból olyan hogy korlátok közé kell szorítani (még ha szabadzságg izs vanik), mert különben elkanászodik. Ez persze hogy nem jó, ami most megy, mert nicnsenek korlátozások.

Amúgy meg ajánlom figyelmedbe az előző cikked utolsó kommentjét :) Kicsit későn értem oda, mert otthon gépet telepítettem, és a melóhelyemen volt először időm olvasgatni :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#16) BenJoe válasza biker_kolee (#14) üzenetére


BenJoe
senior tag

Nyomokban maximum mogyorót fog tartalmazni... ;]
Az is lehet, hogy most valami nagy átalakulás kellős közepén vagyunk, az értékrendek, a szokások felborulnak, a határok eltűnnek, aztán kialakulja magát a világ újra.

╮(╯ل͜╰)╭ Now we're the ones who help to set the sun... ( ͡ _ ͡°)ノ ♫

(#17) ipavlidu! válasza BenJoe (#16) üzenetére


ipavlidu!
tag

Hát azért ez elég meredek...

(#18) hcl válasza ipavlidu! (#17) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

?? Ajánlott olvasmány : Gépnarancs...

Mutogatni való hater díszpinty

(#19) sasa311 válasza biker_kolee (#13) üzenetére


sasa311
veterán

Egy naív kérdés következik:

Te melyik korosztály tagja vagy?

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#20) ipavlidu! válasza hcl (#18) üzenetére


ipavlidu!
tag

Hm kösz! :DDD

(#21) hcl válasza ipavlidu! (#20) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Miért, olvastad? :)
Amúgy nagyon kemény kis iromány :) Csak sajnos tényleg arrafele tartunk :(

Mutogatni való hater díszpinty

(#22) hoffman_ válasza biker_kolee (#6) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Én nyáron volt, hogy 01:45-kor jöttem le a TDU - szerverről :P Jó, nem vagyok épp 9-12 éves, de korántsem érzem magam felnőttnek(hál' az égnek) és nem is vagyok az.
Amit írtál az sajnos tényleg komoly probléma, bár inkább a 12-18 év közötti korosztály a legnehezebb...

Jómagam ismét beléptem kedvenc gimnáziumom falai és termei közé. Szó se róla, nagyon élvezem, már van rutinom, és jó nagynak lenni :DDD Igaz, drasztikusan emelkedett a tanulandó óráim száma(leginkább itthon)... Ugyebár kell a nyelvvizsga, meg kell húzni a fakultációt... stb. És lám, mégis csütörtök, negyed11kor itt lógok a PH! szerverén ;] Mentségemre legyen, holnap nincs suli...

De azt akarom kihozni ebből, hogy(a megfelelő szülői háttér nélkül - igen tudom, itt bukott el a dolog, sajnos) meg van a határ az iskola, a jó tanulás, a sport, a haverok, a PC, a játék, 15-16 felett a buli és efelett akár az ún. "felnőtt kapcsolatok" között. Én szerencsésnek mondhatom magam, jól el vagyok látva, és én vagyok büszke a saját szüleimre, hogy(elnézést, az a fránya öndícséret :U ) ilyen jól sikerült nekik :)

Alapjában véve nem a gyerekeken kell változtatni... :(

A sportot azért emelném ki, mert az élet létfontosságú része. Én a 17 évemből közel 13-at köszönhetek az anno anyuék által választott sportnak... Azért is hálás vagyok, mert pár hónap után abba akartam hagyni és sírva jöttem ki. Azt mondták: NEM, és ezért a mai napig hálás vagyok. Immáron nem csak sport, egy életvitel, nem is tudom elképzelni e nélkül az életem. És tekintve, hogy harcművészet is, nemcsak testmozgás,
elég komolyan helyre rakott belül....

A másik ilyen hatalmas kő, az edzőm/mesterem. Nem tudom hol lennék ma nélküle és a Juod/Jiu-Jitsu nélkül. Nincs kizárva, hogy elzüllöttem volna. Jó, a szüleim révén... De ki van zárva. De nem az lennék, aki most vagyok. :R

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#23) ipavlidu! válasza hcl (#21) üzenetére


ipavlidu!
tag

Nem, de kivancsi vagyok ra.

Meg egyebkent pont arra vagytam, hogy valaki hozzamvagjon egy konyvcimet, hogy olvassam el. Ezt most tenyleg, tok komoly, raadasul errol meg jokat is hallottam. Szal THX! :D

(#24) biker_kolee válasza sasa311 (#19) üzenetére


biker_kolee
csendes tag

Melyiké? Épp benne vagyok a korban. :) A 19.-et taposom.

(#25) biker_kolee válasza hcl (#15) üzenetére


biker_kolee
csendes tag

Olvastam. Vannak benne igazságok és jó pár dologban egyetértünk.

Nem a rendszerváltásról beszélek. Nekem a boldog gyermekkor a '90-es évek közepe-vége volt. Sok mindenben jó volt azelőtt, de ugyanúgy, mint mindennek, annak is megvoltak a maga hibái. Azok a '80-as évek... Amikor én még pajzán gondolat sem voltam... :DD Akkor autókat tudtak gyártani.. Meg minden egyebet, de ne offoljak.. :D

(#26) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Célirányos véleményem van, de inkább nem mondom el. Bizonyára parázs vita lenne belőle.

Viszont volt egy mondatod:
"Megnéztem ezek közül pár gyereknek (mert nem mások) az adatlapját, és le voltam levegősödve."
Mivel ifjú vagy még, meglep. Netán van diesel (dízel) autó a családban?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27) Bocha


Bocha
HÁZIGAZDA

Szerintem kicsit rossz oldalról van megközelítve az egész téma. Nem lehet besorolni, hogy mikortól "kell" felnőttnek lennie egy embernek, ez a történelem során folyamatosan változott, az eltérő kultúrákról nem is beszélve. A gond alapvetően nem - vagy legalábbis nem csak, nem feltétlenül - azzal van, hogy chatelnek a srácok, szerintem ugyanis az is elszomorító, hogy a 9 éves öcséd X órát autós játékokkal játszik. Mások meg egész nap Cartoon Networköt néznek, az előző generáció erre mondhatja, hogy "bezzeg a mi időnkben", de rájuk is ezt mondták az eggyel öregebbek. A gond szerintem (és sok pszichológus szerint) az, hogy a gyerekek túl hamar kerülnek olyan helyzetbe, hogy maguknak kell dönteniük fontos dolgokról. Waldorf pedagógia, Rudolf Steiner... lehet, hogy írok majd erről valamit, mert most nincs energiám kifejteni.

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#28) hoffman_ válasza Bocha (#27) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Engem érdekelne ;) :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#29) hcl válasza ipavlidu! (#23) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha kell, el is tudom küldeni. Ez a szemét online világ, még művelődni is lehet vele :D

@biker_kolee : Hogy mikor? 90-es évek közepe-végén még tudtam programozni :)
Hű de régen volt :D

És amúgy a világ sokat változott, de ha mögé nézel a dolgoknak, a díszletek változtak igazán nagyot. Telefon, számítógép, autó... Miből mennyi van... Miket hordunk...
De ezek igazából nem lényeges dolgok.
Anyámék a 80-as évek eleje óta műszakban járnak dolgozni, ahogy most én is. Tehát pl. ez nem újdonság, nem a "felgyorsult élettempó" terméke.

A felgyorsult világból azért vissza lehetne venni, de azért ez is ízlés dolga, van akinek tetszik.

@hoffmann_: Ne is mondd :( 1000 éve nem ültem biciklin, pedig 10 és 25 éves korom között rá voltam gyógyulva :(

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#30) 3psilon válasza hcl (#18) üzenetére


3psilon
aktív tag

Ja, ahol a 15 éves srác megerőszakolja a tízéves ptyícákat miközben Beethoven lemeze szól? ;) Igen, kemény.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#31) vladibence


vladibence
csendes tag

Én 16 éves vagyok és heti 5 napot biztosan letöltöm az utcán 8-9ig és utána szorakázgatok a neten, mivel nekem sikerült rájönnöm hogy mekkora hülyeség, de még csomó osztálytársam ilyen. Néhányan osztályból eljárunk csocsózni meg barátaimmal az utcán lógunk. Én vagyok a néhány kivétel egyike :DD írom a történetet amitt kitaláltam, ide azért nincs teljesen felrakva még. Mivel helyesírási hibák javítására vár :DD

(#32) biker_kolee válasza Vakegérke (#26) üzenetére


biker_kolee
csendes tag

Van diesel autó, egy 1.3-as VW Polo '89-es. :D És én hajtom, mily' meglepő. :D

(#33) biker_kolee válasza Bocha (#27) üzenetére


biker_kolee
csendes tag

Az az X óra max kettő. De még mindig jobb annál, minthogy olvasná a sok marhaságot a neten, vagy épp a chatsex fogalmát próbálná megmagyarázni magának. És a szülők ismét. Nekem jó szüleim vannak, nem hagytak elkanászodni. Néha hagyják és hagyták, hogy a saját káromon tanuljak, de nem ez volt a jellemző.

(#34) biker_kolee válasza hcl (#29) üzenetére


biker_kolee
csendes tag

Ez van. :)

(#35) ollie válasza 3psilon (#7) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pontosan, az a probléma, hogy a családban nem nevelik a gyerekeket. Ha pedig mégis, akkor rosszra. Ill. ami mégrosszabb, nincs igazi kapcsolat a családokban.

[ Szerkesztve ]

***

(#36) Bocha válasza biker_kolee (#33) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Persze, ebben tökéletesen igazad van, ne haragudj, nem akartam támadó lenni, nem erre gondoltam! Csak arra céloztam ezzel, hogy egy idősebb ember valószínűleg azt mondaná erre: bezzeg a mi időnkben még TV sem volt! A dolgok változnak. :)

A probléma forrása szerintem társadalmi szintű. A társadalom "elvette" a férfiaktól azt, hogy el tudjanak tartani egy családot, ami miatt a nőknek is dolgozniuk kell, a gyerek meg 2 évesen bölcsibe kerül, nem jut rájuk elég idő. Ráadásul a felnőttek hajlamosak a gyerekeket amolyan "mini felnőttként" kezelni, nem pedig gyerekként. Annyi kissrácot ismerek, akik nem is igazi gyerekek, úgy beszélnek, mint egy felnőtt.. mondhatni koravének. Döntéseket kell hozniuk, pedig a gyerekkor szerintem nem erről szól. Szerintem ennek a következménye az általad leírt jelenség is.

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#37) biker_kolee válasza Bocha (#36) üzenetére


biker_kolee
csendes tag

Nagyjából erre tudom én is visszavezetni a dolgot. Nincs ideje a szülőnek a gyerekére. Túlságosan elanyagiasodott ez a világ, minden a pénz és a karrier körül forog, a család, mint fogalom, lassan már nem is létezik. Házasság? Ugyanmár! Minek az, ha egyszer az élettársi kapcsolat is megteszi... Abból még ki lehet húzni a lábam.. Pfff... Sajnálom ezeket az embereket.

És természetesen nincs harag. ;)

[ Szerkesztve ]

(#38) Tomaaasz válasza 7Heads Drago (#8) üzenetére


Tomaaasz
aktív tag

Én pontosan ezért nem járok "szórakozó" helyekre. Keményen megdobom az átlagéletkort ha bemegyek, de ha be is térek, nincs kedvem rókázó, részeg kis csajokat nézegetni.
Inkább elmegyek haverokkal egy kedves kis sörözőbe, beszélgetünk...

Oda mentem, ahol vagyok!

(#39) zsolt1129 válasza Tomaaasz (#38) üzenetére


zsolt1129
addikt

Ebbe igazat adok neked.Az a baj hogy manapság egyre kisebb az átlag életkorúak száma akik szórakozóhelyre járnak.

(#40) enddav


enddav
aktív tag

Én eddig még nem léptem be erre a chatre, de most meg szeretnék, de nem tudok, mert állandóan azt írja, hogy megszakadt a kapcsolat a főoldalla. Már csak kiváncsiságból is megnéztem volna :( :(( :((( :B

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#41) hcl válasza Tomaaasz (#38) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jaja, már én is inkább ezt tekintem bulizásnak. Jó is az :)

@3psilon : Ja, meg a másik amit érdemes ilyen témában (bár más környezet) elolvasni : Fahrenheit 451 :)
És alkalmazni a mai világra (TV!).
Mellé még az 1984, és szigorúan a könyv, nem a film.

Mutogatni való hater díszpinty

(#42) biker_kolee válasza Tomaaasz (#38) üzenetére


biker_kolee
csendes tag

Riszpekt és ott a pont.

(#43) Hunter2


Hunter2
addikt

valoszínűleg azért nem lógtunk a neten mert akkoriban még hire hamva sem volt.Emlékszem mikor a tv-ben egy műsorban mutatták hogy az MS bemutatta a windowsd 95 nevű oprendszerét grafikus felülettel csak néztünk hogy mik vannak.Az hogy ilyen chatekre jársz azt meg mazohizmusnak tudom be. ;)

(#44) hcl válasza Hunter2 (#43) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Anyám, a Win95 megjelenésekor mi szörnyülködtünk hogy mekkora gép kell ehhez... 486DX2 + 16Mb RAM minimum... fúúú, az micsoda vas... :D És még azon is lassú volt...! És szidtuk mint a bokrot.
Ha valaki azokat a sz*rokat (95, 3.1, DOS) használta munkára, tuti hogy a mai napig utálj a a M$-t...

Mutogatni való hater díszpinty

(#45) Vakegérke válasza biker_kolee (#32) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ugyan, nem itt a lényeg. Miért lepne meg, hogy autót vezetsz?
Az lep meg, hogy a levegősödés kifejezést használtad. Szakszó, és a korosztályod béliek sokan nem tudják, hogy mit jelent.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#46) knifemaster


knifemaster
tag

Ilyen szituáció ami a cikkben leíródott ezelőtt 8 éve is létezett már,nem újdonság,főleg mikor ránk szakadt a sulinet.
Ahogy én látom ez a bezzeg az én időmben már nem helyénvaló.
A mostani degenerációknak az apjuk anyjuk az én korosztályomból kerül ki javarészt.
Márpedig annak idején azért neveltek minket..kollektíve országosan..tanár szülő egyaránt

Már csak egy 20-25 évesekről szóló cikk kellene és kész a paletta.

Aki meg a nyugdíjjért aggódik ne tegye,már én sem fogok kapni :D

Az élet olyan mint a sakk,csak itt több a paraszt..

(#47) Ősember


Ősember
őstag

miért van az, hogy rendszeresen feltünik egy ilyen fiatalság-kritika? ti biztos mind tökéletesek voltatok és csupa jo dolgot csináltatok. de véletlenül nem ugy volt, hogy akkor, amikor ti fiatalok voltatok minden helyesnek tünt? ezek a fiatalok most vannak ezzel ugyan igy, nem látják, hogy ennek van egy rossz oldala. és miért? mert igazábol nincs különösebb rossz oldala. kinek árt az, ha chatelnek? ez garantálja, hogy aljanép lesz belölük? szerintem nem... az meg, hogy elöbb beszélnek bizonyos témákrol az egy dolog, ez ellen nem tehet senki semmit. minden osztályban mindig lesz egy olyan, akinek valahonnan vannak informácioi ilyen csunya nem gyerekeknek valo témárol és elmeséli a többinek. törödjetek bele :)

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#48) Hunter2 válasza knifemaster (#46) üzenetére


Hunter2
addikt

jah arra én is kiváncsi lennék, bár lassan kilógok ebből a kategóriából.

(#49) biker_kolee válasza Vakegérke (#45) üzenetére


biker_kolee
csendes tag

Okés, csak hirtelen nem vágtam, hogy mire mondtad. Nekem ez már természetes szókincsem része. :)

(#50) biker_kolee válasza Ősember (#47) üzenetére


biker_kolee
csendes tag

Senki sem tökéletes. Mindenki valamiben másabb a társánál. De én elmondom, leírom azt, amit gondolok és esetleg máshogy látom, és próbálom megtalálni az okát, és a módot arra, hogy helyre tegyük.

Én pl. szimplán véletlenül kattintottam rá a chatre. És nem fordult meg a fejemben az, hogy én ugyanazt csináljam, mint a többiek.

Nekem nem tűnik minden helyesnek. Tudom, hogy mi az, amit még megtehetek anélkül, hogy bármi következménye lenne. Aminek meg lesz, azt vagy nem csinálom, vagy pedig vállalom a következményét. A chat nem árt senkinek. Ez tény. De ki tudja, hogy ki bújik meg a monitor mögött. Nem egy pedofil esetről hallottunk már. Manapság már bármit kinézek az emberekből és szerintem ezzel nem vagyok egyedül.

(#51) szumo


szumo
senior tag

Hasonló téma merült fel a munkahelyemen, és az a legszörnyűbb, hogy majdnem teljesen ugyanezt a képet festettük le kolléganőnknek, azzal a különbséggel, hogy mi az MMORPG oldaláról közelítettük meg a témát. Nem hitt nekünk, hát hétfőn megmutatom neki ezt az írást, hogy nem csak mi vagyunk ennyire borúlátóak.
10 éve nem voltam fent chat -elni, de azt hiszem a következő 10-et is kihagyom.

Amit én vettem észre, még az egyetem utolsó évében ami 2006, hogy ha hozzám bejött valaki a koliszobába, én felfüggesztettem amit a gépen csináltam, még ha fontos volt akkor is, és elfordultam a géptől. Egy fiatalabb srác, mikor bement hozzá valaki a szobájába, el se vette a szemét a monitorról. Ha mondtuk neki, hogy akkor indulás, még mikor visszamentünk érte, akkor is a gép rabságában volt, és alig tudtuk elcitálni előle, és ő 20-un felül volt.

Ez sajnos nem mese, ez a valóság, csak az emberek nem akarják észrevenni.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#52) Thunderzolee

..hhehhehhh... egy újabb "ejnyebejnye mai fiatalság" topic.

Irigykedjetek csak, mikor 10 évesek voltatok nem volt internetetek.. :C

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#53) r-chee


r-chee
őstag

Szerintem a cikkben felhozott téma korántsem olyan kirívó probléma, mint amilyennek beállítod. Ha nem lenne Pc meg Internet, akkor a TV előtt ülnének. Sokkal nagyobb gond ennél az, hogy 12-16 évesek hétvégenként széjjel isszák az agyukat, hétközben suli után pedig elszívnak pár cigarettát a haverokkal... De ezeket is mint minent, lehetne a végtelenségig ragozni, hogy miért van ez, a szülő miért nem figyel oda, a szülő miért nem tud jobban odafigyelni, a gyereket miért nem érdekli ha a szülő odafigyel stb. stb. Ilyen világban élünk, és együtt kell élni az új társadalmi változásokkal.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#54) biker_kolee válasza r-chee (#53) üzenetére


biker_kolee
csendes tag

Tudom, hogy ennél kirívóbb az általad említett, de azt is leírtam már.. :)

(#55) Thunderzolee válasza r-chee (#53) üzenetére

Na ja, és a TV2-nek is van sms alapú chat oldala (asszem a teletext 802-től 810-ig), arról külön írást lehetne alkotni. :)

És ha már itt tartunk ki mit csinál hétvégén, ezentúl nem lesz hol széjjelinnia a zagyát annak aki a Bank-ba járt, mert bezár. :O

Kereshetünk másik klubot. :(
Pedig ez volt a legjobb hely. :O

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#56) knifemaster válasza Thunderzolee (#55) üzenetére


knifemaster
tag

Úgy hallottam,és képekkel alá is támasztották,hogy itt volt gyerekmegörző is....

Az élet olyan mint a sakk,csak itt több a paraszt..

(#57) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Már megint ez a téma. Ilyen már annyiszor volt itt, inkább el sem olvasom. É R T E L M E T L E N.

(#58) Peet210


Peet210
őstag

Egyre több ilyen cikk íródik.
Miért? :U

Egyébként 20 éve mást csináltak a tízen egynéhány évesek, 80 éve megint mást. Ma ez van 20 év múlva megint más lesz. Hogy jó vagy rossz irányba halad azt mindenki ítélje meg saját maga. Az is lehet, hogy más léptékben változik ez az egész és lehet, hogy ezt tűnik gyorsnak. :U

Today's record, is tomorrow's motivation

(#59) Thunderzolee válasza knifemaster (#56) üzenetére

Az nem a szombat délutáni Bank Light volt?
17 órától asszem olyan 20 vagy 21 óráig ilyen tini diszkó féle van 12-től 16 éveseknek. Ez lehetett a gyerekmegőrző.. ehhehh..
Mondjuk nem értem, általános iskolában nálunk is volt hetedik-nyolcadikban diszkó hasonló időpontban az Úttörőházban péntekenként. Az csak nyolcig tartott, de szerettem. Abból az időszakból él emlékeimben az első barátnő. Hűű de irigyelt mindenki mindket.. :B

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#60) knifemaster válasza Thunderzolee (#59) üzenetére


knifemaster
tag

Én nem tudom,vidéki révén sosem jártam ott,ellenben már akkoriban, 2004 körül,csodálatos buliképeket mutattak.12-14 éves korosztályról,és nem éppen a tinidiszkó időpontjában :)

Az élet olyan mint a sakk,csak itt több a paraszt..

(#61) Thunderzolee válasza knifemaster (#60) üzenetére

Jaaa, értem. Hát igen, a Bank törzsközönsége tinédzser (14-16) korúakból áll.
Ez benne a jó. :D Lehet csajozni ezerrel. :))

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#62) biker_kolee válasza Thunderzolee (#61) üzenetére


biker_kolee
csendes tag

Lehet csajozni, de le is csuknak érte. :D :D :D

(#63) heydaddy


heydaddy
csendes tag

aztarohadtgyerekek.....
felmentem erre a chatre... erre 15 éves gyerek írt rám h: "Szeksz?!" :C :Y :W

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.

(#64) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Hát igen, ezért töröltem le magam az összes ilyen szemét oldalról. myVIP, iwiw, myspace (erre is csak egy barátnőm unszolására regisztráltam). Most van facebook, de lehet hogy már az sem sokáig. Kezd idegesíteni néha ez a túldigitalizálódott világ. :F

(#65) Unique girl


Unique girl
csendes tag

Na igen, ezzel én is nap mint nap találkozom; a kedvencem az, mikor bejelöl egy 9-10 éves fiú az egyik közösségi portálon (majd' 18 éves lány létemre), és mikor rákérdezek, honnan ismer, közli, hogy az unokatestvérének az anyukájának a legjobb barátnőjének a lányának a volt osztálytársa vagyok és szeretne velem "ismizni + dumcsizni" meg hogy tök tuti vagyok nála... Képzelhetitek, mennyire örülök neki.

A szexualitással kapcsolatban még annyit, hogy ha netalántán véletlenül feltévedek egy chatoldalra (évente ha kétszer), akkor tényleg mást sem látni, mint perverz és kevésbé perverz felajánlásokat, üzeneteket, ami azért elég idegesítő, ha valaki tényleg beszélgetni menne fel az oldalra.

Lehet, hogy régimódi vagyok, de se a fent említett dolgok, se a "Kor? Név? Honnan?"-szentháromság nem nyeri el a tetszésem, és a különféle chatszlenget se kedvelem. Igaz, ez már más téma. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.