Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15) Bocsek


Bocsek
aktív tag

Én pl a kék óriásnál vagyok rendszergazda ERP területen (AIX, ORACLE, DB2, SAP), és "csak" érettségim van. Fősuliba belekóstoltam (műinfót), de elcsesztem nappalin az első évet, így borult az egész. Aztán felvettek kék óriáshoz, és átjelentkeztem ide fehérvárra kétéves műinfő felsőfukúra a Pannon Egyetemre. Folyamatos műszakrend mellett eléggé nehézkes nappalin végezni, még ha minden jól megy egy év aztán lesz valami papírom arról amit csinálok. Az én tapasztalatom az, hogy nem számít honnan van a papír, illetve az, hogy van-e diplomád csak a kezdőfizetésen látszik meg. Dolgoznak itt a cégnél olyan emberek, akiknek csak érettségijük van, és a fizetésüket bármely (nemcsak) frissdiplomás megirigyelné. A másik hogy olyan emberek is vannak itt, akiknek teljesen más a szakterületük (töritanár, biosztanár, bölcsész...).
Ha most érettségiznék, akkor tuti úgy csinálnám, ha sikerülne elhelyezkedni egy jó céghez (nem feltétlen jó fizuval), akkor mellette csinálnám levelezőn a fősulit/egyetemet.
Ahogy észrevettem itt állásinterjún az volt a fontos hogy beszélj jól angolul, valamint alapvető intelligenciád legyen, és érts egy kicsit az informatikához (itt betanítanak, mielőtt idejöttem, még nem is láttam se oracle-t, se db2-t, se aix-ot, nem hogy SAP-t). Persze minderről egy "röpke" hétórás interjún bizonyosodnak meg. Még amit látok, hogy azt sem nézik hogy hol szerezted a diplomád, pl vannak it GDF-ről elég sokan. Az már viszont sokkal többet számít hogy mennyi gyakorlatod van, és hogy hol szerezted. Ezért jó ha levelezőn csinálsz egy sulit és mellette szakterületen dolgozol, mert mikor végzel, addigra lesz többéves gyakorlatod is, és az bizony nagyon sokat nyom a latba! Valamint a nagy nevű informatikai cégek certifikációit is szívesen látják (úgy mint Cisco, Oracle, IBM, SAP, Microsoft).

Szóval összegezve én a levelező suli melletti szakterületen való melózást ajánlom. Igaz ha nem közeledben van a suli, akkor bizony nagyon sok jóból kimaradhatsz, amit csak fősulin él(het) át az ember, főleg ha koleszos. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.