Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) V.Dave


V.Dave
senior tag

ezt én is néztem expreview-en rögtön felkiáltottam hogy jéé whiteknight edésön!
Na de komolyan erre ennyit kellett várni, a dark knight kb 2éve piacon van. Amúgy ahhozk épest hogy 3hőcsöves, elég kellemes teljesítménye van szerintem.

Xiaomi mi 8 6/128

(#2) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Menjenek a fenébe. Miért nem tudták előbb kiadni?! :W

(#3) Spancho


Spancho
őstag

A gépmániásoknak legalább 5-10 perccel meghosszabbítja majd a szokásos gép pucolást az biztos :D
Amúgy meg elég szép , bár akkor több fehér cucc is kéne a gépbe :)
Fehér alaplap ,fehér VGA vagy legalább valami HIS IceQ + egy szép fehér oldal plexis ház. :)

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#4) ViZion


ViZion
félisten

:Y Gyönyörű szép! :R
...mondjuk kicsit kevés benne a "vas" ennyi pénzért.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5) Trebron09 válasza Spancho (#3) üzenetére


Trebron09
őstag

Hát ez elég jól néz ki! :C :)

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#6) Komplikato válasza Spancho (#3) üzenetére


Komplikato
veterán

"Fehér alaplap ,fehér VGA "
Nekem rémlik AOpen alaplap, meg ECS, Sapphire kártya, volt fehér, ezüst ... miért ne? :D

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#7) afterwhite09


afterwhite09
tag

Egy Fractal Desing Arc Midi-ben de iszonyatosan jól nézne ki, mondjuk egy full fekete ASRock alaplappal és egy lehetőleg Asus DCII-es karival :p

[ Szerkesztve ]

People had more, than they needed...

(#8) Remus389 válasza Trebron09 (#5) üzenetére


Remus389
veterán

szép, amíg új és nem ordít hogy poros

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#9) Simi2000


Simi2000
tag

Ha már hófehér....akkor azért a ventilátor rögzítő gumikat is illett volna fehérre készíteni....szerintem.Bár lehet csak az Én összképembe rondítanak bele :)

(#10) proof88 válasza Komplikato (#6) üzenetére


proof88
addikt

Abit lapból is volt fehér, bacsisnak van is emlékeim szerint

(#11) Daywalker válasza Simi2000 (#9) üzenetére


Daywalker
addikt

:))) Jajaja, pont ezen gondolkodtam. De hát...hibajavító vagy trinát megoldja:DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#12) ViZion válasza proof88 (#10) üzenetére


ViZion
félisten

... az ABIT! Mekkora király márka volt :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13) Zodicus


Zodicus
senior tag

Nagyon szép, tetszik.

(#14) Logen88


Logen88
aktív tag

Jól néz ki. :)

[ Szerkesztve ]

The Last of Us is a masterpiece.

(#15) szab.tam


szab.tam
nagyúr

szép.

mindig megörvendeztet, ha elérnek a sablontól, és mernek valami különlegeset alkotni.
ráadásul ez még olyan is, ami a nagytöbbségnek tetszik. (hacsak nem mindenkinek.)

***

nem olcsó, de végre nem tucat.

kiemelném a 3 db. 8 mm-es csövet.
ezeknek optimális 70 fokon kb. 55w az elvi maximális hőszállításuk.
ebből nagyjából az következik, ha jó a venti, alacsonyabb hőfoktartományban egy 140-150w-ra húzott, (feszelt), proci is lehűthető lesz vele.

****

ha fehér kerámiára futotta, akkor már tehettek volna fehér gumibütyköket a venti rögzítésére. :(((
ugyehogyugye....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Nagyon szép ez a fehér

Valahogy le kéne fújni ilyen fehérre az én hűtőmet is :D ütős lenne

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#17) .mf


.mf
veterán

Radiátor edisön :)

Még mindig egy elég nagy lyuk tátong a 3 hőcső között :(

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#18) MZperX75


MZperX75
addikt

Sima fémszínűen max 25-30eurót ér,szerintem drága,bár jól néz ki 15.000Ft-ot nem adnék egy hűtőért,csak azért mert jól néz ki,de ez az én szempontom.

(#19) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Már csak egy fehér alaplap kéne a fehér ram, fehér hűtő, fehér VGA, fehér hangkártya, fehér ház, és fehér SSD mellé...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#20) Ati1979


Ati1979
veterán

Nem csúnya az biztos! :)

(#21) KevinMulder


KevinMulder
tag

Nekem mindegy lenne a színe, mert úgysem látszik a gépben.

Viszont a nagy kérdés, hogy a ventilátor ház OLDALT miért rácsos?
Lehet rosszul tudom, de a ventilátor hatásfoka nagyban csökken, ha oldalirányba tudja fújni a levegőt...

[ Szerkesztve ]

(#22) Simid


Simid
senior tag

Ezzel a hűtővel szerintem az a baj, hogy a borda ugyan az mint a Gaia-nál. Ami elég jó hűtő a maga 7000Ft-os árával (nekem is az van), de a súlyosabb darabokkal nem veszi fel a versenyt. A hűtési teljesítményt leginkább úgyis a borda határozza meg, az pedig a 14cm-esek között kimondottan kicsinek számít. Nem tudom az a kerámia bevonat mennyit ér, de gondolom alig mérhető az előny. Így viszont csak a fehér színért több mint dupla árat fizetni? Hááát....

(#23) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Ha látni akarnám a hűtőt, akkor pont nem fehéret vennék, jobban látszik a por. Viszont cserébe egyedi...

<< Heimdal >>

(#24) enginev3.0 válasza Retekegér (#23) üzenetére


enginev3.0
félisten

Sosem nézném olyan közelről hogy azt vizsgáljam mennyire poros vagy sem, de ha véletlen oda vetődik a pillantásom akkor jól mutat a fehér hűtő

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#25) Sankoo


Sankoo
csendes tag

Egy Fractal Design Define R4-ben nagyon jól mutatna.

(#26) MZperX75 válasza TESCO-Zsömle (#19) üzenetére


MZperX75
addikt

Akkor már ház sem kell! :)) tetszene is fehér táppal+fehér csatik vezetékekkel.

(#27) gyuribácsi88

Pont most akarok hűtőt venni, ez tökéletes is lesz, nagyon tetszik :Y

És még jól is fog mutatni a fractal házikómba :K

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#28) Centre válasza szab.tam (#15) üzenetére


Centre
aktív tag

Manapság mindegyikben ugyanazt a gázt használják?

(#29) KAMELOT


KAMELOT
titán

Bitfenix Colossus fehér házban ez jól mutatna! :) Talán 30eurot megér többet nem!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#30) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Én a tápvezetéket is fehér zsugorba húznám, esetleg harisnya.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#31) bteebi


bteebi
veterán

Hát ez egész szimpi. Gyönyörű :U, és még halk is! :C Nem olcsó ugyan, de ennyit még megér.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#32) szab.tam válasza Centre (#28) üzenetére


szab.tam
nagyúr

gázt. inkább alacsony nyomáson, desztilált vizet. (hamarabb felforr.)
az eltérés főként a cső belső falán lévő porozus rétegekben van.
egy kis általános leírás a témában.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#33) waithEard


waithEard
őstag

Nekem csak az magas, hogy mitől javul a lamellák hőleadása, attól hogy bevonják valamivel?
Ha az alu lemezek hőleadása 100, akkor ha bevonom pl egy 120-as anyaggal mennyivel fogja leadni a hőt?
Ja, 100-al. :U Persze az a 120 inkább jó 90-nek.... ha olyan jó az a cucc, akkor miért nem vonják be a talpát is? ;]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#34) szab.tam válasza waithEard (#33) üzenetére


szab.tam
nagyúr

erről már több helyen írtak.
több egyéb mellett nő a felület. így a disszipációs képesség is. (elvileg.)
hasonló módon, mint amikor az alubordát eloxálják.
és a talp ugye mégsincs eloxálva.
ja és a rücskös talp ugye meg nem lenne túl nyerő. (de remélhetőleg azt nem komolyan gondoltad.)

de kétségtelen, hogy a kerámia témában nagyobb arányú az eladást generáló vakítás, mint a valós hőleadó hatékonyság növekedés.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#35) KAMELOT válasza waithEard (#33) üzenetére


KAMELOT
titán

Ez már inkább marketing. Majd ha kb. olyan árban lesz mint a SM2 8 csöves és két tornyos akkor megveszem. Addig ez a hűtő talán 20eurot ér. Előbb 30-at írtam. :) 3 cső meg 1 torony 50eu. :DDD Lehet viccelnek.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36) waithEard válasza szab.tam (#34) üzenetére


waithEard
őstag

Nő a felület? Na ne már.... mennyivel? 0,000001%-al... :U
Parasztvakítás, semmi több. Félreértés ne essék, jól néz ki, de nem kéne hülyeségeket beszélniük.

Én azt mondom, amíg nem jelennek meg a nanocsövek, ebben a műfajban nagyot nem lehet újítani.
A nano anyagok hővezetési tényezője elviekben 6000 W\mK, míg a rézé 400, alu pedig 220 körül van.
Szépséghibája jelenleg hogy csak szálirányba vezeti a hőt, és hogy drágább mint a gyémánt. :)

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#37) szab.tam válasza waithEard (#36) üzenetére


szab.tam
nagyúr

annyiban írtam valótlant, hogy itt a hőellenállíási tényező változik. (kb. 7%-kal.)
a felület nem biztos.
az eloxál nő kicsit a felület. de ott is javul a leadás.

de igazából sem ezt a fehéret, sem a feketét nem emiatt fogják megvenni, hanem a kinézetük miatt.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#38) KAMELOT válasza szab.tam (#37) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja csak tudod a hűtő elsődleges funkciója az, hogy jól tudjon hűteni / halk legyen / olcsó legyen és nem az, hogyan néz ki. Az emberek 90%-át nem érdekli a kinézet. Inkább, hogy 5-10 000ft között tudjon venni valami értelmes halk hűtőt. Ez a xigmatek sajnos nem ér semmit a 3 hőcsővel.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#39) F34R válasza TESCO-Zsömle (#19) üzenetére


F34R
nagyúr

(#40) #06658560 válasza waithEard (#36) üzenetére


#06658560
törölt tag

Próbáld meg, rajzolj egy egyenes vonalat, majd erre a vonalra egy azonos amplitúdójú háromszög jelet, s a végén mérd le a teljes hosszát! Jelentös felületnövekedést okozhat az érdesítés. Ahol felületnövelésre van süzkség ott ez az egyik bevett mód, a másik a habosítás. Másik elönye az érdesítésnek, hogy a levegö határrétegébe jobban belenyúlik, ezáltal kicsit hüvösebb levegövel is érintkezik a csúcsokban a felülete.Ez mondjuk már tényleg nagyon kis különbséget okoz.

(#41) szab.tam válasza KAMELOT (#38) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"Az emberek 90%-át nem érdekli a kinézet."

ez így van.
de van egy maradék, akit pedig igen. egy nagy piacnál ez egy komoly rés. még az 1% is.

a nagyja résznek mindig minden drága, rosszul néz ki, nem kellene, hülyeség és különben is.
akkor nem neki készült. ilyen egyszerű.nem?
aztán van egy kis vevőréteg, (mégha hülyék a szempontok is), amit az ügyes gyártó megpróbál kiszolgálni.

***

hőcső:
ha figyelmesen olvastad volna, akkor észrevetted volna, hogy ezek 8-as csövek, és nem 6-osok.
de erről nemcsak a hír írt, hanem én is feljebb. :)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#42) TESCO-Zsömle válasza F34R (#39) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ebben sem fehér az alaplap nyákja.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#43) waithEard válasza #06658560 (#40) üzenetére


waithEard
őstag

Persze. Csak ez a felület növekedés esetünkben olyan mérettartományban következik be, ami a gyorsan áramló levegő szempontjából tükörsima, és indifferens. Ez olyan, mint egy sima fémlemez elektro-mikroszkóp alatt szemlélve: igencsak érdes. Próbálj akkor csiszolni vele a makro világban...ja, nem fog menni.

."Ez mondjuk már tényleg nagyon kis különbséget okoz."

Olyan bőségesen a mérési hibán belüli fajtát nem? :)

Egyébként nem a hűtővel van bajom, hanem a marketing bullshit-el. Na az ami nem kéne.

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#44) KAMELOT válasza szab.tam (#41) üzenetére


KAMELOT
titán

Hát jól írod! Ha neki megéri azt az 1%-ot kiszolgálni akkor rendben van. De talán jobb olyat eladni többet ami emgfizethető árban van abból nagyobb részesedésük van. Ez már az ő dolguk. Nem filózok rajta. Nekem van hűtőm jó pár évre. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#45) #06658560 válasza waithEard (#43) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Csak ez a felület növekedés esetünkben olyan mérettartományban következik be, ami a gyorsan áramló levegő szempontjából tükörsima, és indifferens"

Egyáltalán nem. Minden áramlás kulcseleme a határréteg, az energiagradiens, hömérsékletgradiens ott drasztikus. Az ottani befolyásolások nagyon sokat számítanak az összteljesítményben. A felület megnövelése nagyon klomoly tényezö.

"Ez olyan, mint egy sima fémlemez elektro-mikroszkóp alatt szemlélve: igencsak érdes. Próbálj akkor csiszolni vele a makro világban...ja, nem fog menni." A keménysége határozza meg, hogy sikerülni fog-e, de azzal is lehet. Lásd vasúti sín-vasúti kerék párosa.

#44 KAMELOT: csak legalább három kommentet...

[ Szerkesztve ]

(#46) waithEard válasza #06658560 (#45) üzenetére


waithEard
őstag

Persze hogy lehet vele csiszolni. Csak nem túl hatékonyan.
Szerinted mennyi teljesítmény növekedést hozhat ez a kerámia bevonat egy "pucér" társhoz képest? Százalékban? 0,00mennyit is? :)
Ami az áramlást illeti: szvsz folyadékoknál van ennek jelentősége, bár nem vagyok fizikus.
És ha romlik az áramlás, romlik a hűtési teljesítmény is, nem? :)

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#47) #06658560 válasza waithEard (#46) üzenetére


#06658560
törölt tag

Levegö áramlásánál ugyan úgy a hatérréteg a fontos. Repülögépeknél, golflabdánál, mindenhol.
Ez a felületnövelés meg nem csak ezredszázalékokat, százalékokat is hozhat. Ezer paramétertöl függ, nem lehet csak ennyiböl megmondani.
Ez az érdesítés nem rontja az áramlást, söt, akár javíthatja is, ha netalántán örvénylés alakulna ki a lamellákon, a bevonat pedig megakadályozza a határréteg leválását.

(#48) waithEard válasza #06658560 (#47) üzenetére


waithEard
őstag

Nem győztél meg. :) Már láttam golflabdát, azon nem mikroszkópikus barázdák, hanem jól látható bemélyedések vannak. Repülőgép szárnyat is láttam közelről. Ott a lemezek és szegecsek is jól láthatóak.
Nincsen rajtuk semmilyen különleges bevonat. :N

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#49) szab.tam válasza waithEard (#46) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"Szerinted mennyi teljesítmény növekedést hozhat ez a kerámia bevonat egy "pucér" társhoz képest? Százalékban? 0,00mennyit is?"

ez is le lett írva. állítólag kb. 7%

***

nekm a hűtőgyártó cégek zsigerből bögyömben vannak. tehát nem szokásom védeni őket.
de miért probléma, ha valami kicsit mást akarnak készíteni, ami kitűnik a többi közül.
még ha értelmetlen is.

hergelheteted magad a sok nullával és tizedesjegyek össze-vissaz pakolásával, de attól még nyomni fogják a marketing, (vagy annak tűnő), maszlagot.
gyanítom, hogy aki ilyet megvesz, (mindegy, hogy feketét vagy fehéret), nem a feltételezett pár %-nyi hűtéstöbblet miatt teszi, hanem a színük miatt.

de még egyszerűbben:
tetszik -> megveszed
sokallod az árát, hülyeségnek tartod, nem tetszik -> nem veszed meg. :)

vagy tovább folytatod hasonlóképpen:
jó, hó, de a kerámiától akkor sem fog jobban hűteni. max 0.00002%-ot.
vagy valami hasonló szám. a lényeg csak sok nulla legyen a pont után...
:U :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#50) zapok válasza ViZion (#12) üzenetére


zapok
aktív tag

Még nekem is van egy tökéletesen működő Abit AW9D-MAX. :K [link]

Ez a hűtő tényleg csak addig szép, míg be nem koszolódik és van tőle acélosabb tudású is fele ennyiért.

Anyám tyúk, avagy az ember tragédia.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.