Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vond


vond
MODERÁTOR

Kell. Most. ;]

Talán végre lesz egy elfogadható árú, nagyszenzoros bridge gép a piacon, ami kezelhetőségben is nagyon jó, és ráadásul videóban is odavág az asztalra rendesen.

Az f/2.8 - f/4 egész jó, a 25-400mm meg bőven elég majd' mindenre, s az egy inches szenzor miatt most már remélhetőleg a képminőség is kevésbé lesz "kompaktos", sőt... :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2) KTTech válasza vond (#1) üzenetére


KTTech
veterán

A DP-n már vannak sample-k, egész tűrhető a képminősége.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#3) Nagya21 válasza vond (#1) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Ha ez elöbb kijőn, és 80k-jért osztogatnák (mint a Nikon1 s1-emet duplakitben), akkor valszeg nagyon nagyon kéne :C :C :C, de mivel 900dodoért már nagyo-nagyon jó milc-et lehet venni dupla-tripla satöbbi kitben így csak 1taps jár :C
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#4) Ijk


Ijk
nagyúr

Inkább lenne ekv. 28-100mm f1.4-es üveg rajta, ekkora vagy akár nagyobb méretben. Jó lenne már olyan egybe gép amivel rövidebb gyújtótávon is szépen ki lehet emelni a témát. RX-10-el is az a bajom hogy cseszhetem a 200mm-es háttérmosást, ha le kell mennem hozzá a térképről ha nem csak egy fejet akarok fényképezni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5) Borisz76


Borisz76
veterán

A YT-on már vannak fent videók a 4K képességről.

Én egy 55"-os FHD TV-n kukkoltam meg most de a minőség az teljesen korrekt :)

Ez volt az.....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#6) Parci válasza Ijk (#4) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem számítanék ilyen vázra senkitől...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7) flexxx2


flexxx2
őstag

A bridge kategória mióta a dslr és a 4/3 árak lementek (főleg használtan), azóta szerintem egy vegetáló nagyon szűk rétegnek megfelelő gép. Én is ezzel kezdtem, de ezek az árak nagyon nincsenek rendben.

(#8) Ijk válasza Parci (#6) üzenetére


Ijk
nagyúr

Pedig szerintem több értelme lenne mint 400mm-es telének. Kíváncsi vagyok valójában hány embernek van szüksége ilyen gyújtótávra.

Borisz76: Szokásos rögzített fényképezős, statikus marketingvideó. Nagyszerűen elfedi a technológiai hibákat, mint például a rolling shutter.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#9) bteebi


bteebi
veterán

Nyami :U. Csak az ára... Feleennyiért szerintem már úgy is megvenném, hogy olyan nagyon konkrétan nincs is rá szükségem ;]. Nagyon szimpatikusak a fotós és a videós paraméterei is. Kicsit sajnálom, hogy nem került bele a 720p @120 fps (bőven elbírná), de azért a 4K @30 fps vagy a Full HD @60 fps se rossz.

#4: Bridge-et szerintem inkább amatőrök vesznek első gépnek, mint profi(bba)k második-harmadiknak. Ebből kiindulva pedig valószínűleg általában fontosabb a nagy gyútáv, mint a nagy fényerő.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#10) .mf válasza Ijk (#4) üzenetére


.mf
veterán

S legyen egyből fullfrém is, nemde? De zsebben elférjen ám. És ötvennél ne legyen több ;]
Komolyan nem értem, mit vársz. Ezek nem arra valók. Ha háttérmosás kell, minél nagyobb szenzor ÉS minél tágabb rekesz; ezeket egy bridge-től várni, hát...
Sőt, szerintem konstans f1.4-es zoom (közel 4x átfogáson) eddig még nem is volt...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#11) vond válasza Ijk (#8) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Amatőr fotósként az egyik fő "profilom" a sportfotózás, csak én az átlagtól eltérően rögzítek 20-30 percnyi videót is a nagyrészt focimeccseken.

Obit cserélni nincs idő, kell a gyors reagálás, a finom zoom és jó automata élességállítás, a kihajtható LCD, mikrofon-bemenet, és ugye a párszáz mm-es tele. És a legfőbb gond: nincs fél-egy millám ilyen 5D-kre, 70D-kre, meg 70-200 f/2.8-akra.

Emellett általános családi, nyaralós témák, apróbb művészkedések csúsznak be.

Nekem erre a területre a lehető legtökéletesebb egy ilyesmi gép lenne.

Nagyon jól elvagyok az FZ200-zal is, csak hát az az apró szenzor... :(

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#12) Ijk válasza bteebi (#9) üzenetére


Ijk
nagyúr

Inkább az van hogy olcsóbb nagyobb gyújtótávot belerakni, mint fényerőt.
Ha akarsz egy általános zoomos gépet, kisebb gyújtótávokon is kontrollálható DOF-al, akkor:
1. FF + a középszar f4-es zoomok
2. APSC + f2.8-as zoom
3. M43 + 12-40 f2.8-as, habár ez már FF-en f5.6-os DOF-t ad ki, meg jó drága is.

Szerintem sok amatőr le se vesz ilyen kaliberű obikat a vázról, akkor meg miért ne lehetne egy kisebb egybegépben kiadni?

vond: Nem tudom ezekben az AF még mennyire jó sportfotózásra, őszintén szólva ilyen célra vennék valami nikon-t egy 70-300-al, esetleg használt 80-200 f2.8 + d300 ami lehet ki is jönne egy ilyen gép árából.

(#14) Parci: Igen abban én is gondolkoztam, viszont telében elmehetne 55-60-ig és akkor ráhegeszteném a vázra. :)

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#13) Parci válasza bteebi (#9) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

fullhd 120 fps is van elvileg..

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#14) Parci válasza Ijk (#12) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nikon d7100 + sigma 18-35/1,8 :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15) vond válasza Ijk (#12) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az FZ200-ban kompakthoz/bridge-hez képest bitang gyors az AF, ezt a tesztekben ki is emelte majd' minden oldal. Nagyon jól használható még sportfotózásra is. S sorozatban is 12 fps-t tud fixfókusszal, és 5,5-öt állandó élességállítással.

Szerintem ez az új FZ1000 sem lesz rosszabb ezeken a területeken, sőt...

Az alap/használt APS-C váz + olcsótele meg azért nem jó, mert egyrészt csak obicserével tudom megoldani a nagylátót (a témák akár pár másodpercenként változhatnak 25, meg párszáz mm között), másrészt ezekkel a vázakkal, obikkal eléggé kivitelezhetetlen a pontos és finom zoom és autofókusz.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#16) 6.regem válasza Ijk (#8) üzenetére


6.regem
csendes tag

Ez legalább annyira videokamera, mint fényképező. Így kell nézni a 400 mm-ert. A videózásnál többnyire szűkebbek a képkivágások. De legalábbis jól kihasználható a hosszabb gyutáv.

(#17) BSOD


BSOD
senior tag

Kár a motoros zoomért...

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#18) Bici


Bici
félisten

Nekem egy olcsóbb verzió kellene ebből:
- fullHD videó
- ekv. 28-140mm lencse
- digitális effekteket és a RAW formátumot is kihagyhatják belőle
- nfc és wifi sem kell

Ezt így 100k-ért lehet? :DDD

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19) tabu3x válasza Ijk (#8) üzenetére


tabu3x
tag

"Kíváncsi vagyok valójában hány embernek van szüksége ilyen gyújtótávra."

Múltkoriban láttam egy fickót a játszótéren.
Egyik pillanatban a gyereket "lőtte", persze mint aki eye level shooting-ról még sosem hallott,
a következőben pedig egy feje felett elhúzó a repcsit. Mit számít, hogy "csodás" szürke, totál homogén, lapos felhőalap volt a háttér, a lényeg, h a játszótér közepén állva lőhetett egy közelit a gyerekről, és a repülőről is:-) és ami a legnagyobb "poén", egy lépést sem kellett tennie:-)

Tudod, hányan gondolkoznak hasonlóan?:-)

(#20) schawo válasza BSOD (#17) üzenetére


schawo
titán

Mivel elsősorban videós kütyü, muszáj a motoros zoom.

(#18) Bici
Régóta van ilyen: Panasonic LX7.

Cikkhez
Nem rossz ár, itthon 270k lesz, ennyiért semmi hasonló nem létezik.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21) Bici válasza schawo (#20) üzenetére


Bici
félisten

Az LX7 egy kompakt, aminek nincs olyan jó fogása, mint ennek, és az érzékelője sem 1"-os.
És a 90mm-es vége sem 140mm.
Nem is beszélve arról, hogy videóban is inkább az Olympusokat idézi a remegős felvételeivel, mintsem a jobbféle Panákat.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#22) bteebi válasza Ijk (#12) üzenetére


bteebi
veterán

"Szerintem sok amatőr le se vesz ilyen kaliberű obikat a vázról, akkor meg miért ne lehetne egy kisebb egybegépben kiadni?"
Ebben (is) mondjuk igazad van.

#14: Tényleg, bár a PH-s cikkben nem említik. Mondjuk a dpreview-s leírás egy kicsit megtévesztő:
•1080p at up to 60p, 28Mbps (MP4 or AVCHD)
•120fps quarter-speed 1080p

Először azt írják, hogy max. 60 fps, utána meg azt, hogy 120-at is tud. A specifikációnál viszont már csak 60p szerepel...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#23) schawo válasza bteebi (#22) üzenetére


schawo
titán

There will also be a 120 fps slow motion mode with reduced-quality MP4 recording. innen

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24) Ijk válasza tabu3x (#19) üzenetére


Ijk
nagyúr

Volt régen fz-5-öm 10% sem volt amit 120mm felett lőttem, és egyetlen egy jó kép sincs közöttük.
Egy dolog az hogy egy 60k-s kacatgépnél bevakítják az embert hogy milyen jó ha távcsőként is funkcionál a fényképezője, de ez már nem az a kategória.
Rendben van egy rx-10 200mm-es telével, akiknek csere nélkül kell néha a nagy átfogás. De 400mm már annyira szűk témákat fed le hogy akkor inkább vegyen célobit. Ellenben szerintem baromira hiányzik a piacról egy R1-nél jobb, normál átfogású váz, amivel hobbi szinten lehet portrézgatni és tájképeket lőni is egyben.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#25) KTTech válasza Ijk (#24) üzenetére


KTTech
veterán

Viszont a legtöbb felhasználónak pont ez kell, ha neked nem, akkor nem Te vagy a célcsoport :) Amit Te írsz, annak sajnos igen kicsi a felhasználói rétege, de az meg kielégíthető a ma rendelkezésre álló egyéb rendszerekkel.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#26) BSOD válasza schawo (#20) üzenetére


BSOD
senior tag

A videós mivoltát a crop ki is nyírja a 37mm-es nagylátójával...

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#27) .mf válasza Ijk (#12) üzenetére


.mf
veterán

"Ha akarsz egy általános zoomos gépet, kisebb gyújtótávokon is kontrollálható DOF-al, akkor:
1. FF + a középszar f4-es zoomok
2. APSC + f2.8-as zoom
3. M43 + 12-40 f2.8-as, habár ez már FF-en f5.6-os DOF-t ad ki, meg jó drága is.
"

1.) 2-eshez azt azért ne felejtsük el, hogy APSC is cropos, tehát az f2.8-as fényerő f4-f4.5 ekv. DOF, ha már a m43-nál ennyire kiemeled....
2.) A DOF a te mániád, Bteebi egy szóval nem utalt rá. Nem mindenkinek a DOF az ultima ratio. Ha én váltanék m43-ról (FF-re, az APSC alig tud többet), akkor csak a még alacsonyabb zaj és még magasabb élesség miatt tenném. Amit és ahogy én fotózok (nappali és éjjeli tájképek, városképek, égbolt, épületek, stb), oda inkább rekeszelni kell, hogy több maradjon a fókusz síkjában ill. élesebb legyen a széle is.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#28) schawo válasza BSOD (#26) üzenetére


schawo
titán

Ezzel nem értek egyet. Ha kell, ott a fullhádé 25mm-en, ezen felül a 37mm egy nagyon jól használható látószög videóra.

(#24) Ijk
Te meg miért nem veszel már egy szakadt 5D-I-et, vagy egy filmes középformátumot, ha ennyire rá vagy izgulva a bukéra?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29) BSOD válasza schawo (#28) üzenetére


BSOD
senior tag

A 25mm fullhd-t nem láttam, bocs. :R

[ Szerkesztve ]

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#30) Ijk válasza .mf (#27) üzenetére


Ijk
nagyúr

Azért írtam apsc-re f2.8-at, mert az közel van a FF-es F4-hez, m43-on meg nincs közel, legfeljebb relatíve.
Nektek nincs igényetek rá, nekem és még jópár embernek van. Nincs DOF mániám, de jó ha azért 100mm gyújtótáv alatt is van lehetőség a téma kiemelésre időnként. És a lehetőségen van a hangsúly, más esetben meg berekeszelsz ekkora érzékelőnél f2.8-ra és kész, megvan a végtelen közeli mélységélesség.

schawo: Jó lenne azért egy 5D+24-105 f4 méretéhez képest fele akkora eszköz, ami talán megoldható tükörakna, és egybeépített kitolós objektívvel.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#31) schawo válasza Ijk (#30) üzenetére


schawo
titán

Azt vedd figyelembe, hogy ugyanakkora háttérmaszathoz ugyanakkora pupilla kell bármilyen rendszer esetén. Ha FF: 120/4=30mm
APS-C: 75-80/2,5-2,6=30mm
MFT: 60/2=30mm
1": 45/1,5=30mm

Igaz, hogy utána kis érzékelőre kell lehozni azt a beengedett fényt, de ez önmagában nem csökkenti méretet, hanem megköveteli a csiszolási minőséget. Ami csökkentheti a méretet, az bázistávolság, de minél nagyobb a szenzor, annál nagyobb bázistávolságra van szükség, és minél hosszabb az üveg, annál kisebb a tükörakna helyfoglalásának jelentősége.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32) ViZion válasza Bici (#18) üzenetére


ViZion
félisten

+1
Csak jön egy "buta" verzió... fHD @ 40-60 fps, semmi wifi meg ilyen huncutságok (valaki effektez vagy vág a fényképezőgépen???), és a 20 helyett 12 mPixel is bőőőven elég, ha szép képeket csinál.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#33) Ijk válasza schawo (#31) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem vagyok szakember, valamennyivel kisebb lenne: Kb ugyanaz a gyújtótáv, DOF
Nyilván össze lehet legózni dslr-ből, de egy 18-200-at is, mégis megcsinálják egybegépnek. Ennyi erővel egy fényerősebb, rövidebb gyújtótávú kitet is meg lehetne. Sokan le se veszik a tükrösről a 18-55-öt vagy egy 16-85-öt, akkor miért ne lehetne egy ugyanakkora de valamivel jobb DOF kontrollos kompaktot gyártani?

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#34) #06658560 válasza Ijk (#24) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mit takar a jó kép nálad?
Ha egy gépre van szükségem, igényem, költségvetésem, akármim, de a felhasználásnál szerepel kirándulástól a repnapon át, autóversenyig, akkor miképp oldjam meg? Vegyek tükröset, m4/3-as, millió obival, amik felét rendre nem fogom magammal vinni, amikor kéne akár egyetlen kép erejéig is, mert jó a téma?

(#35) Ijk válasza #06658560 (#34) üzenetére


Ijk
nagyúr

Amit kinyomtatnék és betennék egy albumba.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#36) #06658560 válasza Ijk (#35) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ezzel még mindig nem vagyunk közelebb a megfejtéshez.

(#37) 6.regem


6.regem
csendes tag

Nekem ez a képminőség izé. Nem rossz amúgy. Egy jó kompakt képe.

Fényképezőgépnek ez túlélőeszköz. :(((

(#38) bteebi válasza schawo (#23) üzenetére


bteebi
veterán

Köszönöm! :) Mondjuk a mikor/hogyan részt nem igazán fejtették ki, de a lényeg, hogy lesz.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#39) .mf válasza Ijk (#30) üzenetére


.mf
veterán

"Nincs DOF mániám"

:)) :))
Ha használnék aláírásokat, betenném. Amiket eddig tőled láttam hsz-eket, annak felében az APS-C-nél kisebb szenzorokat ekézed, és valahogy mindig a DoF kerül elő, mint egyetlen megmaradó érv...

"de jó ha azért 100mm gyújtótáv alatt is van lehetőség a téma kiemelésre időnként."

Oly 45 f1.8 - 90 mm-nek megfelelő látószög, relatíve olcsó, éles, kiváló boké.
Pana 25 f1.4 - 50 mm-nek megfelelő látószög, hasonlóan gyors üvegekhez képest nem túl drága, rendkívül éles, szép boké.
Ezeknél rövidebb gyútávokon is lehet bokét kihozni (20 f1.7, 17 f1.8), csak ott már közelebb kell menni a témához.

(#34) Kopi31415 "Ha egy gépre van szükségem, igényem, költségvetésem, akármim, de a felhasználásnál szerepel kirándulástól a repnapon át, autóversenyig, akkor miképp oldjam meg? Vegyek tükröset, m4/3-as, millió obival, amik felét rendre nem fogom magammal vinni, amikor kéne akár egyetlen kép erejéig is, mert jó a téma?"

Egy váz, rajta nappal "túraobi" (ált. ekv. 28-200 és 28-300 közti, azaz 7-10x zoom-átfogású obi), mellé háttérmosós portréhoz 1 db ekv 85 körüli fényerős fix és gyengébb fényviszonyokhoz 1 db ekv 50 vagy 35 körüli fényerős fix ízlés szerint. Ez összesen 3 db.
De ha csak a túraobit viszed magaddal, a használható átfogással hasonlóan állsz (nincs ugyan extrémhosszú tele, de amilyen lágy lesz az a párától és a meleg levegő remegésétől, ill. amilyen könnyen bemozdul, már nehezen tekintem használhatónak), viszont képminőségben sokkal előrébb vagy, és fényerősebb obikkal olyanra is tudod használni, amire egy kompakttal vagy bridge-dzsel már nem.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#40) Ijk válasza .mf (#39) üzenetére


Ijk
nagyúr

Obicserélgetős megoldásokat én is ismerem.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#41) #06658560 válasza .mf (#39) üzenetére


#06658560
törölt tag

Magyarul háromszor akkora csomag, így egy plusz táska kell. Vagy jön a fejvakarás, hogy pont azt sikerült otthon hagyni, ami épp adott pillanatban kéne.

(#42) .mf válasza #06658560 (#41) üzenetére


.mf
veterán

Ha nem csak kötekedni és kákán csomót keresni akarsz, akkor ajánlom figyelmedbe az utolsó bekezdést :P
Ha a vázra csavarva csak egy túraobit viszel, már előrébb vagy. Nagyobb, mint egy hasonló átfogású bridge, de cserébe képminőségben sem egy kategória a kettő.

De a háromszor akkora csomag sem igaz. Már eleve a bridge-ek sem kicsik - ld. az FZ200 alig kisebb, mint egy EM10 + 14-150-es obi (a Pana 14-140-II-vel még kisebb lenne, de az nincs a listában).
Nálam otthon össze szokott készítve lenni egy övtáskába az "utazó-csomagom"

Váz, ekv 24-64 alapzoom, ekv 40 f1.7 és egy adapterezett ekv. 100 f2 manuál obi; két akku, tartalék kártya, lenspen, kislámpa, zacskó felhőszakadás esetére.
Illetve variálom még néha, pl. most a manuál Minolta 50 f2 / ekv 100 helyett ekv 15 halszem és ekv 34 f1.8 van benne (a Minolta pedig külön szütyőben) - tehát ilyenkor egyetlen övtáskában a váz mellett 1 zoom és 3 fix obi.

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#43) #06658560 válasza .mf (#42) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem kötözködni akarok, csak én nem fotós fejjel élek, mint te, és IJK. Ez a különbség közöttünk és a nézőpontunk között. Nektek a DOF; fényerő, stb. technikai részletek adják a jó kép lényegét,a lényeget. Nekem nem. A nagy tömegnek meg pláne nem.

(#44) need válasza #06658560 (#43) üzenetére


need
addikt

1x olvastam valahol "ezek a gépek 1 kicsit jók elvileg mindenre de gyakorlatilag semmire se jók "

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#45) Tin_Shield válasza need (#44) üzenetére


Tin_Shield
őstag

"ezek a gépek 1 kicsit jók elvileg mindenre de gyakorlatilag semmire se jók "
Azért az erős, hogy semmire jó, ha elég penge lesz az objektív - a Panát ismerve erre van esély - akkor az 1" os szenzorral és ilyen fényerővel elég sok mindenre elég egy ilyen gép.
Az más dolog, hogy kinek van szüksége ekkora optikai tartományra. Nekem nincs, én nem is vennék magamnak ilyet. De ha valaki erre vágyik, nem feltétlenül rosszabb választás ez a Pana gép, mint egy MILC vagy DSLR duplakitben vagy egy 10-15x átfogású sötétzúmmal.

[ Szerkesztve ]

(#46) Parci válasza need (#44) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez ugyan jópofán hangzik, de az igazság sokkal inkább az, hogy például ezen topikba írók közül szinte mindenkinek mindenre jó volna..

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47) Ijk válasza need (#44) üzenetére


Ijk
nagyúr

Régen valóban nem voltak valami ütősek a bridge gépek, DSLR-ekhez képest lassú AF, körömnyi szenzorok pedig csúnyán elvéreztek egy APSC érzékelő mellett. Nekem volt fz-5-öm egy év után inkább dslr-re váltottam. Soha nem használtam ki a nagy tele tartományt, főleg hogy tele állásban 10-ből 2-szer talált fókuszt, azt sem túl gyorsan. Egyébként majdnem egy sony R1 lett belőle, de kipróbáltam, akkoriban nagyon rosszak voltak az elektronikus keresők és a gép sebessége is elég frusztráló volt a tükröshöz képest.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#48) .mf válasza #06658560 (#43) üzenetére


.mf
veterán

Az előbb még teljesen másról beszéltél:

"Magyarul háromszor akkora csomag, így egy plusz táska kell. Vagy jön a fejvakarás, hogy pont azt sikerült otthon hagyni, ami épp adott pillanatban kéne."

Erre már előtte megírtam:
"Ha a vázra csavarva csak egy túraobit viszel, már előrébb vagy. Nagyobb, mint egy hasonló átfogású bridge, de cserébe képminőségben sem egy kategória a kettő."
Egy váz, rajta egy túraobi -- méretben alig nagyobb, mint egy bridge; és ehhez a kombinációhoz sem kell más, mint ami egy bridge-hez is kéne.

"Ez a különbség közöttünk és a nézőpontunk között. Nektek a DOF; fényerő, stb. technikai részletek adják a jó kép lényegét,a lényeget."

Ez ám egy nagyon csúnya csúsztatás, ilyet itt senki sem írt. Egyáltalán nem így van, ezek eszközök, amikkel olyan körülmények között is lehet még jó képeket készíteni, amikor kis-szenzorossal már nem, vagy olyan képeket, hatásokat lehet elérni, amiket azokkal már nem. Sokkal inkább látszik, még laikusok számára is, az alacsonyabb képzaj, magasabb részletesség -- erre írtam fentebb a képminőséget. Még ez sem lesz önmagában egy jó kép lényege (elengedhetetlen még az érdekes téma, kompozíció is), de gondolom laikusok által is elfogadhatóan fontos szempont, nem?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#49) Adler válasza #06658560 (#43) üzenetére


Adler
aktív tag

Szerintem itt senki nem a fotózással keresi a kenyerét, csak elmondja a véleményét. Ha a felhasználó csak egy dolgot állít a középpontba: azt, hogy minden körülmény között jó, szép és éles képet csináljon akkor két kategória jöhet számításba: DSLR és a mikro 4/3 rendszerek. Az összes többi nem. (szerintem)

A kompakt kategóriában meg kellett volna állni 6 mp-nél, csak hát ott is az embereket bevadították, hogy minél nagyobb mp annál jobb, Persze a marketing arról nem szólt, hogy sötétebb helyzetekben meg jóval szarabb lett a kép.

Most IJK-nak és mf is szerintem a képek minőségére akartak rávilágítani amit egy kompakt soha nem fog visszaadni.

Meg bocsánat az FZ-200 150e ft-ről indult most 115e-ről. FZ-1000 900 dollár, amire ide ér 900 euro ami most 306Ft/euro árfolyammal nézve 275400 Ft. Aki ezeket veszi az nem kezdő az árból kiindulva, ezért az árért már lehet normális fényképezőgépet is venni. :)

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#50) Ijk


Ijk
nagyúr

Na, ilyen hajlított szenzoros FF bridge kellene nekem 28-85 f2.8 obival, rx-10 méretben. Na jó, lehet kicsit nagyobb is. ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.