Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tyrel


Tyrel
őstag

Ez abszolút prémium kategória lesz, tehát 50k alatt ne is nagyon várjunk ilyen alaplapokat?...

Turenkarn

(#2) Janus27


Janus27
tag

Natív Hdmi2.0-ról nincs hír?

(#3) Segal


Segal
veterán

De szép nap a mai. Erre várok jóideje :DDD (Sajnos kell még pár napot aludni a megjelenésig de már ez is remek hír hogy hivatalos)
Már csak a 8 magos proci is jöjjön és minden szép és jó lesz :C

[ Szerkesztve ]

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#4) lemusz válasza Segal (#3) üzenetére


lemusz
addikt

lol

(#5) Segal válasza lemusz (#4) üzenetére


Segal
veterán

Csak örülök a hírnek mert váltanék már Ivyről. :)

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#6) zzola


zzola
félisten

Remélem a z370-et innentől kezdve nem sz@rják le!

(#7) TeeBee73


TeeBee73
addikt

30 USB port? Az szép.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#8) sb válasza zzola (#6) üzenetére


sb
veterán

Nem. Nem innentől kezdve. :)

(#9) gradinkov válasza Janus27 (#2) üzenetére


gradinkov
csendes újonc

Felejtsuk mar el a HDMI-t. Technikailag szar, gazdasagilag szar (royalty koteles), a Thunderbolt is DP-t hasznal.

A TV-ken is csak azert eroltetik, mert a HDMI konzorciumnak veletlenul pont a TV gyartok a tagjai, igy ok maguknak fizetik a royalty-t. Mindenki mas meg nekik...

Meg az ilyeneket is imadom a HDMI-ben:

products are not required to implement all features of a version to be considered compliant with that version, as most features are optional. For example, displays with HDMI 1.4 ports do not necessarily support the full 340 MHz TMDS clock allowed by HDMI 1.4; they are commonly limited to lower speeds such as 300 MHz (1080p 120 Hz) or even as low as 165 MHz (1080p 60 Hz) at the manufacturer's discretion, but are still considered HDMI 1.4-compliant. Likewise, features like 10 bpc (30 bit/px) color depth may also not be supported, even if the HDMI version allows it and the display supports it over other interfaces such as DisplayPort.

Egy szar, szemet, lehuzos fos szabvany, de amig a TV-kre, konzolokra nem kerul fel a DP, addig sajnos marad velunk. De attol meg monitoron nem tudom, miert akarnal HDMI-t hasznalni DP helyett.

(#10) koby11h válasza gradinkov (#9) üzenetére


koby11h
aktív tag

Mert pl. a monitoromon DVI, D-sub és HDMI, a médialejátszómon HDMI, a saját gépen pedig DVI, és mivel a bemenetet tudom a monitoromon váltani, egyszerre nézek filmet (Médialejátszó+HDMI), telepítek gépet (vendég gép D-subbal) és megy a video konvertálás a sajátomon, amire néha csak ránézek. Ja és egyiken sincs egyetlen DP port sem, hát ezért nem használok DP-t, nem én döntöttem így.

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#12) $p@rr0w válasza gradinkov (#9) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Hogy beledughasd a konzolodat...?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#15) Komplikato válasza gradinkov (#9) üzenetére


Komplikato
veterán

Mindíg azt hallom nincs DP a tévéken, haver vett egy LG 4K tévét, azon érdekes módon több is volt, lehet nem a hazai beragadt készletekre meg az olcsó kínai, török cuccokra kellene csak tekinteni.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#16) gradinkov válasza koby11h (#10) üzenetére


gradinkov
csendes újonc

On rossz monitort valasztott.

(#17) gradinkov válasza $p@rr0w (#12) üzenetére


gradinkov
csendes újonc

Az alaplapba?

(#18) gradinkov válasza Komplikato (#15) üzenetére


gradinkov
csendes újonc

Ok, biztos van mondjuk 10%-ukon.

(#19) gradinkov válasza gradinkov (#18) üzenetére


gradinkov
csendes újonc

Probaltam erre statisztikat keresni, de se arukereson, se idealon nincs erre filter TV-kre. Arukereson olyan filter van, hogy hany db HDMI bemenet van rajta :) DP-rol egy szo nincs sehol. Asszem ez is beszedes.

Ellenben az arukereson a 148 db UHD monitorbol 127-en (85%) van DP csati. A valosagaban ez ennel is tobb lehet, mivel sokszor csak nem allitjak be megfeleloen a parametereket, ilyenkor a szuro ezeket kirostalja.

Szerk: Jacobon van filter. UHD TV-knel 120-on van HDMI, 13-on DP.

Ennyike.

[ Szerkesztve ]

(#20) koby11h válasza gradinkov (#16) üzenetére


koby11h
aktív tag

Á dehogy, az alaplapomon is csak HDMI és DVI van, és ahhoz választottam. Amit figyeltem: nem TN panel, Pivot a képregények miatt, "beton" talp, hogy ne mozogjon, jó kontraszt. 5 éve mindenben tökéletes! És a DP hiánya még soha nem volt probléma! Bár biztos ami biztos alapon van MiniDP -> HDMI-re átalakítóm ;)

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#21) gradinkov válasza koby11h (#20) üzenetére


gradinkov
csendes újonc

Ami egyebkent eleg butasag, mert DP->HDMI-hez az esetek tulnyomo tobbsegeben aktiv eszkoz kell (5-10k), mig egy DVI-DP adapter megvan egy ezresbol.

De igen, regi szar gephez, meg regi szar monitorhoz tokeletes a HDMI is. Korszeru dolgokra altalaban alkalmatlan. Azert is kezd most terjedni vegre (halistennek), mert most mar nem mindegy, hogy mire kepes a kabel. A fel eves LG-men is mindenfel varazslas kellett, hogy nagy nehezen kiizzadja magabol a massziv 60 Hz-et HDMI-rol, es akkor is eleg ocsmanyok a szinek. DP-t meg bedugod, es megy, es gyonyoru.

(#22) koby11h válasza gradinkov (#21) üzenetére


koby11h
aktív tag

Bocsi, de ez nálad mánia? Igen, régi szar i3-4330-am van 5 éve, és igen régi szar Samsung PVA monitorom, de mivel napi 10-15 órát ülök a gép előtt munka miatt, és még mindig tökéletes a szemem (34 éve ülök számítógép előtt egyébként) és hidd el amit csinálok ahhoz baromi elég jó a gép és a monitor is :)))
Ja az átalakítót a laptopomhoz adták 5-6 éve, ingyé, amikor a DP még nem terjedt el annyira és szóltam, hogy bocs de semmit nem tudok rádugni (projektor, TV, monitor).

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#23) koby11h válasza gradinkov (#19) üzenetére


koby11h
aktív tag

Akkor én véletlenül megtaláltam azt az LG UK és Samsung NU sorozatos tévéket amiben 0 db DP van :) De hát az M4, Discovery, Spectrum, Viasat History ... csatornákhoz az is bőven elég, szerintem?

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#24) Szipó válasza TeeBee73 (#7) üzenetére


Szipó
tag

Lassan magunkat is rádugjuk :D

[ Szerkesztve ]

Vissza a régi kezelőfelületet!

(#25) #52588800


#52588800
törölt tag

Lehet akkor várni a Z490 -et :D

(#26) bakszazsolt válasza Komplikato (#15) üzenetére


bakszazsolt
csendes tag

Milyen LG TV-n van DP?? érdekelne, írjál típust!!!!

(#27) Janus27


Janus27
tag

Húúú kicsit elharapózott a HDMI-DP téma! Nem ez volt a szándékom a kérdéssel :)
Sajnos azt kell mondanom, hogy tényleg rossz a helyzet. A DP fejlettebb, bár ott is még mindig a túlhaladott DP1.2-őt használják a legtöbb elérhető eszközön. A HDMI meg valamiért nem fejlődik PC-s berkekben. Írta itt valaki, hogy a monitor-t DP-n csatlakoztassuk és kész. Én TV-t (UHD Philips 50") használok és nincs rajta DP, nem tudom házimozi erősítőkön van e egyáltalán Displayport?
Remélem előbb-utóbb rendeződik ez a helyzet, A DP1.4 illetve a HDMI2.1 is ígéretes, de ki tudja mikor lesznek széles körben elérhetőek?!

(#28) joey04 válasza koby11h (#22) üzenetére


joey04
titán

hagyd rá, ne etesd. ;)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#29) #72042496 válasza gradinkov (#21) üzenetére


#72042496
törölt tag

Interfész tekintetében a monitorgyártók leragadtak valahol 2010 környékén. Jellemzően a legújabb monitorok is HDMI 1.4-gyel, illetve DisplayPort 1.2-vel jönnek. Előbbinek 8,16 Gbps, utóbbinak 17,28 Gbps a maximális sávszélessége, amiből látszik, hogy a 4K, illetve 120-144 Hz-es monitorokat miért érdemes DisplayPorton használni.

Maga a HDMI nem alkalmatlan korszerű dolgokra, a monitorokban használt HDMI 1.4 már inkább.

A szórakoztatóelektronikában (erősÍtők, média boxok, hangprojektorok, lejátszók is ide tartoznak) az ARC és CEC támogatás hiánya miatt viszont a DisplayPort alkalmatlan arra, hogy a HDMI-t leváltsa. A HDMI 2.1 pedig sávszélesség tekintetében is átveszi a vezetést. Lehet végre 4K@120@4:4:4 támogatás a tévékben, amihez a DisplayPort 1.4 sávszélessége is kevés.

Amiben a gondot látom, az a HDCP, ami miatt még ma is mindenféle handshake problémák jöhetnek elő.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.