Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] Volari Duo V8 Ultra a Club3D-től (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) anulu


anulu
félisten

Nekem C3D 9600PRO-m van, és a körítésével nagyon meg vagyok elégedve, meg a két év garival is :) Ha ezt nyújtják a Volari V8 Duo-hoz is, akkor hurrá! Szerintem nagyobbat fog szólni ez a kártya, mint arra bárki is számítana :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2) Zoz


Zoz
őstag

Jól néz ki :)
Most már csak az a kérdés mennyi a teljesítménye...

(#3) zsoltee10


zsoltee10
addikt

jól néz ki a kondenzátor erdő. állat. :D
az egész kártya nagyon jól néz ki, 16 pipeline, ha olcsó lesz... :U

(#4) anulu válasza zsoltee10 (#3) üzenetére


anulu
félisten

400 euró egy zsír új fejlesztésért annyira nem vészes. Alatta van legalábbis a csúcs 9800XT és 5950Ultra árainak! A teljesítményt majd meglátjuk! Esetleg PH! teszt? :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#5) klepto


klepto
addikt

Nekem picit drágának tűnik a kezdeti 103-128ezer Ft-os ár. Enyi pénzért nagyot kellene ütnie, vagy a Matrox Parhellia sorsára fog jutni... :(((

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#6) Genialis


Genialis
aktív tag

Jaja, kéne egy Pecsét Helye tesztelés...

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#7) engusz


engusz
veterán

''Sajnos a Club3D sem konkrét megjelenési időpontot, sem árat még nem közölt...''

Persze, hogy nem! Mivel várnak a normális, relatíve kiforrott driver-re! ;] Én szurkolok nekik! Remélem bejön ez a project és végre tényleg lesz miből válogatni a boltból!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#8) zsoltee10 válasza engusz (#7) üzenetére


zsoltee10
addikt

na, igen, a telj, nem minden, ha a driver bugos lesz... reméljük a legjobbakat. :)

(#9) engusz válasza zsoltee10 (#8) üzenetére


engusz
veterán

Volt már egy teszt erről a kártyáról. (Nem biztos, hogy Club3D volt.) Ott elég jól szerepelt. Igaz a driver-ről nem lehetett tudni semmit sem. Esetleg beta állapotú volt-e? Vagy talán a kártyához csomagolt első normális? Majd meglátjuk. Remélem, hogy kishaznánkba minél hamarabb elér!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#10) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Amiről az a PR-os jóember nem volt hajlandó beszélni, hamarosan ki fog derülni.

Jó lenne, ha jó lenne.

egyéb állatfajták

(#11) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

Jó lenne a közeljövőben egy átfogó PH!-s Volari Duo V8 Ultra - FX 5950 Ultra - 9800 XT-s teszt...

-= No way back from Here =-

(#12) pip


pip
aktív tag

azt hiszem az ev legnagyobb hordereju bejelentese VGA fronton... mar eleg uncsi volt, hogy semmi nem tortenik, csak kulonbozo radeonXXXX meg GFXXXX jelennek meg, valamint mindenfele hiperszuper egyrenagyobbszamozasu ''teljesitmenynovelo'':( driverek latnak napvilagot...

(#13) pip


pip
aktív tag

es akkor majd kialakul egy ''Volari Fan Group'' akik itt a PH-n flamelnek az nvidiasokkal meg az atisokkal?? :D

(#14) csudri


csudri
őstag

Egyszerűen brutális ahogy kinéz. Egész kis kondierdő! Vajon bele lehet majd tenni álló házba vagy helyből kitöri a helyéről az AGP portot? :D

(#15) csudri válasza pip (#13) üzenetére


csudri
őstag

Szerintem az egész ph! társadalom tagja a 'Volari Fan Group'-nak, ugyanis mindenkinek észre kell vennie, hogy egy 3 esetleg 4 szereplős piac mindig jobb a felhasználóknak, mint az 1 esetleg 2 szereplős! Úgyhogy éljen a VFG!

(#16) Legolas


Legolas
senior tag

Viszont nem hinném, hogy egy tuningbajnok lesz, főleg ramok terén. Mivel nem igazán látok felül ramokat, így hát valószínűleg alul van az összes és mivel külön ramja van mindkét VPU-nak elég zsúfolt lett a kártya! Nagyon úgy néz ki , mint ami bármelyik pillanatban megfőhet!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#17) azzio


azzio
aktív tag

megérjük még, hogy egy nem atiról vagy nvidiáról szóló cikkben/hírben azt írják, hogy VAN és nem azt, hogy LESZ? hogy LEHET KAPNI ahelyett, hogy HÁT ÁRAT SAJNOS MÉG NEM TUDUNK?

(#18) Marczi


Marczi
csendes tag

Germánul tudóknak itt egy link: [L]http://www.tecchannel.de/hardware/1271/2.html[/L]
Az ellenfelek: ATI 9800XT/9600XT, FX 5950 Ultra, 5700 Ultra.

(#19) zsoltee10 válasza Legolas (#16) üzenetére


zsoltee10
addikt

tervezés kérdése az egész, nem biztos, hogy nem lesz tuningbajnok. attól, mert két chip van rajta?

(#20) HEBI válasza Legolas (#16) üzenetére


HEBI
senior tag

A hőtermelése a VPU-knak tényleg komoly lehet, de a hűtést azt nagyon szépen oldották meg. Komoly réz borda és procinként egy-egy venti. Eddig jó.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#21) zsoltee10 válasza azzio (#17) üzenetére


zsoltee10
addikt

hát, most már egyre inkább valószínű. mióta a 3dfx megszűnt, nincs igazi verseny, akkor még a matrox is ringben volt. talán most végre lesz igazi alternatíva a geforce, és radeon kártyák mellett.
várjuk nagy szeretettel. :)

(#22) anaqer


anaqer
veterán

Elvből a többchipes megoldások ellen vagyok, a múltban sem igen jöttek be, szerintem meglehet az oka. Két tápcsatlakozó nonszenzs.
Ha az egychipes verzió versenyképes lesz 9600XT / 5700U szinten, akkor kezd el komolyan érdekelni a dolog. Addig csak mint egy újabb gyártónak örülök, de meg sem fordul a fejemben ilyen kártya beszerzése ( főleg száz rugóért nem ).

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#23) zsoltee10 válasza anaqer (#22) üzenetére


zsoltee10
addikt

miért is rossz a két chip?

(#24) Yutani


Yutani
nagyúr

Azért a két venti nem csak a GPU-kat hűti, hanem egy óriási nagy borda fedi be az egész kártyát (ramokat és GPU-kat), és azt hűti (nagyjából a két GPU felett) a két venti.

#tarcsad

(#25) Yutani válasza anaqer (#22) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az ATi Rage Fury MAXX esetében bejött a kétchipes megoldás, és bejött a Voodoo2 SLI-nél is (ahol végeredményben 2 chip dolgozik össze). Úgyhogy okos megvalósítás esetén igenis életképes!

#tarcsad

(#26) pip válasza Marczi (#18) üzenetére


pip
aktív tag

eleg jonak tunik egy betadriverrel... meg javulhat a teljesitmeny. Remelem a vegleges verzio, ha nem is csap oda a nagyoknak, de legalabb megszorongatja oket

(#27) Lacix29


Lacix29
őstag

Kissé gagyi dolog hogy két tápcsatlakozó van rárakva.
(Most akkor a tápból két vezetéket kell még rádugni?)

Miért nem tudták az AGP buszon keresztül megoldani a feszültség igényt?

(#28) engusz válasza Yutani (#25) üzenetére


engusz
veterán

Ahogy mondták is az XGI-nél, hogy 1,7x gyorsulást tudtak eléni az 1 chiphez képest. Azt mondják, hogy ez nagyon jó eredmény!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#29) anaqer válasza zsoltee10 (#23) üzenetére


anaqer
veterán

Miért lenne szükséges? Miért nem lehet egyel megcsinálni? Minek kell több hely, több áram, több hő?
Akármilyen csodabuszt találnak is ki a két chip közé, az törvényszerűen lassabb, mint ha egy chipen belül menne az adatforgalom.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#30) engusz válasza Lacix29 (#27) üzenetére


engusz
veterán

Mert akkor integrálva lett volna a kártya az AGP-be és az ATX tápcsatlakozó pedig az alaplapra. :) KT400-aknál és nForce2-knél is kötelező a +12V-os tápcsatit rádugni az alaplapra. Különben az ATX tápcsatlakozórol próbál meg minnél többet felvenni. Én láttam már ilyen balesetet.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#31) pip válasza anaqer (#22) üzenetére


pip
aktív tag

messze nem erdekel hany chip van rajta:( Egyetlen fontos dolog van: mit tud es mennyi penzert. Kulonben is abszolut prioritasa van a jelenlegi megoldasokkal szemben, mert a kezdoket tamogatni kell, hogy megalljanak. Tehat ha jol muxik majd, akkor nincs kizarva, hogy ilyet veszek

(#32) zsoltee10 válasza Lacix29 (#27) üzenetére


zsoltee10
addikt

részletkérdés, elosztóval meg lehet oldani, hogy csak egy tápcsati kelljen. :) az agp-t nem lehet ekkora áramfelvétellel leterhelni, mert elég.

(#33) faster válasza Lacix29 (#27) üzenetére


faster
nagyúr

Valószínűleg a magas áramfelvétel miatt.

(#34) LordX


LordX
veterán

Megmondja nekem valaki, hogy mi a ráknak raknak egy kártyára DDR2 RAM-ot, és használják DDR1 üzemmódban (mert ott is csak effektív-órajel kétszerezést látok), amikor a DDR1 olcsóbb, és az is bírja a 450MHz effektív órajeleket?

(A kérdés áll erre a kártyára, a R9800Pro 256MB-re, a GfFX5700Pro-ra és.. namost hirtelen több nemjuteszembe, de arra is..)

(#35) rog válasza Yutani (#25) üzenetére


rog
addikt

bejött? esetleg a v2-nél. a maxx-ból hány darabot adtak el vajon?
bár szertinem ha az elterjedtségét nézzük, akkor még ott is kicsit merész dolog kijelenteni hogy bevált. viszont az igaz,hogy a legnagyobb sebességre akkoriban az volt képes. (mik is voltan a piacon? tnt,savage3d,g200)
ez a volari meg egyenlőre mintha, nem lenne túl fürge. de legalább olcsó se. :)

(#36) LordX válasza zsoltee10 (#32) üzenetére


LordX
veterán

Bár ez monjuk hülyeség, miért nem tudták egy csatlakozóból megoldani, úgyis mindenki elosztót rak a kártya és a tápja közé (és a tápban úgyis üsszefut a két drót elosztó nélkül is), nem lett volna semmivel bonyolultabb egy tápvezeték-halmazt szétszedni a két chipre a nyákon (húúdemondatvoltez.. :) )

(#37) zsoltee10 válasza anaqer (#29) üzenetére


zsoltee10
addikt

azért pl. mert nem tudnak kifejleszteni nagyobb teljesítményű chipet, mert nincs réá idő, és nincs rá pénz, sokkal olcsóbb, ha összeraknak 2 chipet egymás mellé. ahhoz, képest szvsz jó kártya lesz, és ha jó teljesítménye lesz jó áron, akkor ez lehet a következő kártyám. :) nekem nagyon bejön, és támogatni kell őket, különben nem lesznek életképesek a piacon.

(#38) faster válasza LordX (#34) üzenetére


faster
nagyúr

Két oka lehet:
1. Fokozatosan állnak majd át DDR1-ről 2-re, ahogy majd esetleg nő az órajel.
2. Tökhülyék a hardverhez :)

(#39) anaqer válasza Yutani (#25) üzenetére


anaqer
veterán

Drááága!
Mi a túrónak két chipet ( vudunál két egész kártyát!!! ) megvenni, amikor egy is elég lehet? :F

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#40) zsoltee10 válasza LordX (#36) üzenetére


zsoltee10
addikt

honnan tudod, hogy mennyivel lett volna bonyolultabb 1 csati, mint 2, te tervezted a kártyát? nehogy már ezen akadjunk fenn! nem tökmind1, hogy 1 v. 2 csati van rajta?

(#41) zsoltee10 válasza anaqer (#39) üzenetére


zsoltee10
addikt

most még drága. 2 éve a geforce3 180e-ről indult. akkor ez drága indulási ár? Hmm?

(#42) pip válasza LordX (#34) üzenetére


pip
aktív tag

en lehetseges valaszt latok igy hirtelen:

1. meg nagyon friss az egesz es egyelore gondjaik vannak a magasabb orajelekkel
2. tartogatjak a meglepeteseket a tarsolyukban, hiszen sokkal jobb, ha az elso tesztekben picit gyengebb, aztan egyre jobb, beindul a DDRII uzemmod, szorongatja a konkurrenciat, tovabb vannak a tesztek a cimlapokon... nem eloszor tortenne meg a VGA-tortenelemben.

barcsak a masodik valna valora

(#43) anaqer válasza zsoltee10 (#37) üzenetére


anaqer
veterán

Jó, nekik olcsóbb így. Rendben. De nekem...?

Én csóró vagyok, semmiért nem fizetek a szükségesnél többet, ha nem muszály. Nem vagyok jótékonysági intézmény, hogy az én pénzemen lendüljön fel az XGI ( bajban is lenne :DD ). Ha ár/teljesítmény arénya jobb, mint a többinek ( ez eddig ugye kérdéses ) akkor okézsoké. Ha nem, IJB.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#44) rog válasza zsoltee10 (#41) üzenetére


rog
addikt

de akkor a gef3 a csúcson indult. ez meg mintha a középmezőnyben próbálkozna..

(#45) anaqer válasza rog (#44) üzenetére


anaqer
veterán

Itt a pont. És a GF3 újított elég nagyot, ebben pedig semmi forradalmian új feature nincsen.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#46) faster válasza rog (#44) üzenetére


faster
nagyúr

16 pipeline-nal elméletileg ez messze nem középmezőny. De majd kiderül, ha megjelenik.

(#47) LordX válasza zsoltee10 (#40) üzenetére


LordX
veterán

Onnan, hogy ez a szakmám :)):))

(#48) pip válasza rog (#44) üzenetére


pip
aktív tag

most hol huzhato meg a hatar a csucs meg a kozepmezony kozott? mert az eddigi tesztek szerint kategorikusan jobb, mint pl. egy R9600, igy szerintem kozelebb van a csucshoz, mint a kozepmezonyhoz

(#49) pip válasza faster (#46) üzenetére


pip
aktív tag

ugyanezt mondom, csak te faster vagy :D

(#50) rog válasza pip (#48) üzenetére


rog
addikt

pont ott van ahol a kyroII volt.
a nagyok epp generációváltás elött állnak, erre ő kijön egy kártyával, ami a többiek mostani (kedvedért: felső-)középmezőnyének nyújt alternatívát.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] Volari Duo V8 Ultra a Club3D-től (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.