Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rudi


rudi
nagyúr

Amennyire hirdeti magát GPGPU vonalon az ATI/AMD termékekben annyira le van maradva az NV mögött - nem valami okos szervezés. Még csak alig jelentek meg az R600 alapú FireGL-ek, az NV meg már a második sokprocesszoros rack-es rendszert mutatja be.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#2) FehérHolló válasza rudi (#1) üzenetére


FehérHolló
veterán

A kiskutyának néha ugatni kell, hogy észrevegyék, ha nem látszik ki a kerítés mögül.


Kicsit viszont értelmezési akadályba ütköztem. Ha komplex vizualizációs célt szolgál, akkor miért nincs rajta videokimenet? Hogy jelenít meg, ha nincs min? Vagy ez csak számol, küldi az eredményt egy másiknak, ami ''kidobja'' magából a képet?
(Nem a renderelés funkcióval kapcsolatban kérdezem, azt ne hozzátok ide légyszi. :) )

Skynet is real. It's called Google.

(#3) venember83 válasza FehérHolló (#2) üzenetére


venember83
nagyúr

''az adatokat így feldolgozás után a gazdaszámítógépnek küldi vissza'' :U

(#4) FehérHolló válasza venember83 (#3) üzenetére


FehérHolló
veterán

Olvastam, de a kérdés az, hogy akkor miért vizualizációs feladat? Inkább általános számításinak mondanám ebben az esetben (ebbe persze beletartozhat a rendereléshez meg megjelenítéshez tartozó specifikus számítás is).

Skynet is real. It's called Google.

(#5) lenox


lenox
veterán

Nekem meg ez az egesz mar full konfuzios.

Szal vannak a quadroplexek, ami kis kulso doboz, ilyen-olyan kartyakkal, dvi kimenettel (ilyenem van 2 kulonben, 4db qfx 5600-zal, most is az egyiken nyomom). Van a Tesla sorozat, ami lehet kartya, quadroplex jellegu kis doboz, es 1U rackbe rakhato szerver. Most ha ez 4 GPU-s kimenet nelkuli cucc, akkor miben kulonbozik a Tesla S870-tol? Nekem nem jon le, hogy ebben mi az uj...

(#6) lenox


lenox
veterán

Ja amugy ATI-ek azert kis borsot tornek az nvidia orra ala, mert ugye a leggyorsabb ATI mar 128 GB/sec sebesseggel nyomatja, mig nvidia csak 80-nal. Jo, nemsokara lesz uj nvidia gpu, szal gondolom, majd ok is csinalnak 512 bites buszt, de addig is az ATI gyorsabb...

(#7) rudi válasza lenox (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

Minden bizonnyal semmi vagy nagyon kevés. Egyszerűen csináltak még egy modellt, ami kicsivel jobban rá van igazítva egy adott feladatra. Aztán lehet, hogy ez egyik nem tud ezt a másik meg azt vagy más CUDA könyvtárakat tudnak futtatni valami BIOS-os vagy egyéb ID figyelés miatt.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) rudi válasza FehérHolló (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

Azért kell vizualizációsnak nevezni, mert az általános számolós az a Tesla :) A Tesla név van a GPGPU-soknak, ez a meg a reklámfilmet és egyebet renderelőknek (azért sem kell rá képkimenet, mert egy videót számol, amit a gazdagépnek küld).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) #25954560 válasza FehérHolló (#4) üzenetére


#25954560
törölt tag

sztem sem igazan vizualizacios. pont a cuda miatt arra hasznaljak, amire akarjak. iszonyat nagy szamitasi teljesitmeny, amit igy tudnak kihasznalni. akarmire, amire megirjak a kornyezetet/kodot.

(#10) pilsner


pilsner
aktív tag

akkor ha jól értem ez egy külön számítási egység brutális teljesítménnyel, ami egy PC-hez van kötve és egyes célfeladatokat - video renderelés - ez végez el a gazdagép helyett, stimmel?

www.sakertour.com - The carpathian birdwatching and hide photography company

(#11) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Még csoda, hogy senki nem jött a ''3dmark06-ban biztos rekorderek lennénk egy ilyennel.'' ötlettel. :D

(#12) lenox válasza juliabrilke (#11) üzenetére


lenox
veterán

Minthogy nincs rajta kimenet, ezert nehez is lenne. A quadroplexen en probaltam, mar irtam egy masik topikban, es nem ment SLI-ben, kerdeztem az nvidiatol, hogy mi van, ok meg mondtak, hogy ja, az SLI nem megy :). Majd javitanak a driveren, es fog menni. Ha meglesz, majd jovok a 3dmark06 eredmennyel.

(#13) juliabrilke válasza lenox (#12) üzenetére


juliabrilke
addikt

:F :F :F

Ez most mire is volt a válasz? Milyen quadroplex? Milyen SLI? :F :F

(#14) kovi válasza lenox (#12) üzenetére


kovi
senior tag

hol próbáltál ilyen dögöt?

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#15) venember83 válasza juliabrilke (#13) üzenetére


venember83
nagyúr

3dmarkra volt valasz, h nem lehet kiprobalni, mert nem megy SLI-modban driver miatt.

kovi: nem probalt, hanem neki munkaeszkoz, legalabbis ahogy kivettem a szavaibol.

Magyarazos hsz vege :))

[Szerkesztve]

(#16) lenox válasza juliabrilke (#13) üzenetére


lenox
veterán

Szerintem latszik, #11-re.

Amugy mit nem ertesz? Bejelentettek a quadroplex s4-et. Nekem quadroplex Model IV-em van, a ketto kozott az a kulonbseg, hogy mashogy lehet rackbe szerelni, es az egyikben 4 GPU van, a masikban 2, amugy ugyanaz. Illetve ezek szerint a 4 GPU-snak nincs kimenete, ami azert fura, mert eddig a kimenet nelkuli cuccokat Teslanak hivtak, es ez pont ugyanugy is nez ki, a specifikacio is ugyanaz... Egyebkent meg ugyanugy mukszik, mint tobb kartya, szal lehet kulon-kulon hasznalni, es lehet SLI-ben. Az SLI-t be lehet kapcsolni a driverben, de egy driverhiba miatt nem mukszik. A 3dmark06-on meg gondoltam csak ugy varhatsz gyorsulast, ha valahogy tobb GPU-t birsz ra a szamolasra, mert amugy pont ugyanazt tudja, mint egy fx 5600, ezert kell, hogy SLI legyen. Van meg kerdes?

(#17) lenox válasza kovi (#14) üzenetére


lenox
veterán

Ahogy mar irtak, valoban, a munkahelyemen vannak.

(#18) juliabrilke válasza venember83 (#15) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ja munkahelyen....az egészen más.... ott én is tudok dolgokat kipróbálni. De az valahogy nem az igazi... :D

(#19) lenox válasza juliabrilke (#18) üzenetére


lenox
veterán

Hat sajna csak munkabol kifolyolag vagyok jo kapcsolatban az nvidiaval, otthon maganemberkent nem, es sajnaltam volna $50k-t adni ezekert, igy viszont en is olcson megusztam, meg igazabol a ceg is.

(#20) kovi válasza lenox (#17) üzenetére


kovi
senior tag

nem gyenge munkaeszköz... :Y

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#21) dezz válasza lenox (#6) üzenetére


dezz
nagyúr

GPU-ra számolva több FLOPS-t tud az R600, ezen belül trigonometrikus függvényekben is sokkal jobb. Meg állítólag egyébként is alkalmasabb GPGPU-s alkalmazásokra. Na persze ez nem sokat ér, ha egyszerre csak kettőt lehet belőle használni, de az AMD is dolgozik hasonló megoldásokon, mint ez, inkább a szoftveres körítés ami kérdéses.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.